WJihMjJI Swingen met de meiden van djumbo in Plan C 'Floddertje' als muzikale variétévoorstelling Laatste delen van de familiegeschiedenis [üïirlN ROTTERDAM ij§ Win kaarten voor Djumbo! Win kaarten voor Floddertje! I www.uitburo.nl/rotterdam buro l&"Pc| maasstad weekbladen Ook populair bij de vaders... 'De geschiedenis van de familie Avenier' gaat over het le ven van een Brabantse middenstandsfamilie over een pe riode van vijftig jaar. ROTTERDAM - De laatste twee delen van 'De geschiede nis van de familie Avenier', een vierdelig feuilleton over middenstandsfamilie in het Brabant van de twintigste eeuw, zijn volgende week in de Rotterdamse Schouw burg te zien. Maria Goos beschrijft in vier delen het leven van een Brabantse middenstandsfa milie over een periode van vijftig jaar. De laatste twee delen zijn te zien op dins dag 29 april en donderdag 1 mei. Inmiddels is het 1985 geworden. De familie woont niet meer in dezelfde straat of om de hoek. Maar op de camping heeft een aantal fa milieleden een vaste stand plaats met daarop een mooie stacaravan. Mohammed is teruggegaan naar Marokko, Bert werkt in de politiek en Janus heeft de handel in aandelen ontdekt. Anneke is getrouwd met de oom van Mohammed. Ze hebben net een baby gekregen. Het gaat de familie financieel voor de wind. Maar er klopt iets niet... Het slot van de familiege schiedenis speelt in het jaar 2000. Rita zit in het ver pleegtehuis. De familie komt op nieuwjaarsdag langs. Zij verkeert voor het grootste deel van de tijd in haar eigen wereld. Soms verwart ze tij den en mensen. De geschie denis van de familie Avenier wordt opnieuw geschreven. Wie de eerste twee delen ge mist heeft, krijgt een herkan sing begin september. Aan het begin van het nieuwe theaterseizoen zijn alle vier de delen op één dag te zien of verdeeld over twee dagen. Een marathonvoorstelling is op donderdag 4, vrijdag 5 en zaterdag 6 september. Op dinsdag 9 en woensdag 10 september zijn er twee delen per dag. Kijk voor meer informatie op www.rotterdamseschouw- burg.nl. ROTTERDAM - België heeft K3, Nederland heeft Djumbo. De meidengroep begon als promotiestunt van super marktketen Jumbo. Inmid dels hebben ze een flinke schare fans. Op woensdag 7 mei is Djumbo te zien tij dens het Kinderspektakel in Plan C in Rotterdam. De drie meiden van Djum bo zien het overal waar ze optreden. Niet alleen ver dringen hun jonge fans zich voor de podia waarop zij hun hits ten gehore bren gen, ook vaders komen graag naar hun optredens kijken. Of dat vanwege de aanstekelijke hits is of van wege de meiden zelf, laten we maar even in het mid den. Lindsy, Lotte en Svenja ont moetten elkaar vier jaar ge leden op dansschool Bruce Dance Factory in Eindho ven. Ze kunnen niet alleen goed dansen, de drie mei den bleken ook te kunnen zingen. Ze werden daarom gevraagd voor de nieuwe meidengroep Djumbo. Hun singles 'Hide Seek', 'Eya- he' en 'The Djumbo Jump', behaalden allemaal een top 5 notering in de Mega Top 100. Ook stond hun debuut album 'Jump' hoog geno teerd in de hitlijsten. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het stoere, stou te, grappige en lieve meisje Floddertje is een creatie van Annie M.G. Schmidt. Wil van der Meer bewerkte dit beroemde kinderboek tot een muzikale variétévoor stelling. 'Floddertje' is op 1 en 2 mei te zien in het oude Luxor Theater. Wil van der Meer speelde in 2003 een rol in de thea terversie van 'Pluk van de Petteflet', naar het gelijkna mige boek van Annie M.G. Schmidt. Op dat moment verscheen ook 'Pluk redt de dieren', een verhaaltje dat het eerste Pluk-boek niet had gehaald. „Ik heb 'Pluk redt de dieren' bewerkt voor het theater en dat is mij ont zettend goed bevallen. Naar aanleiding daarvan heeft de producent mij gevraagd om ook 'Floddertje' te bewer ken." Van der Meer vindt het werk van Annie M.G. Schmidt zeer geschikt voor het the ater: „Haar werk spreekt nog steeds ontzettend aan en veel mensen kennen haar boeken. Haar verhalen zijn bovendien erg beeldend, mede dankzij de tekenin gen van Fiep Westendorp. Dat maakt ze in mijn ogen geschikter voor theater dan voor film. Film vraagt toch meer om realisme en dat is lastig, want de fantasie speelt een belangrijke rol in De aanstekelijke liedjes met bijbehorende hippe dans jes slaan aan bij de jonge doelgroep. Djumbo stond met veel succes op muziek evenementen als Foxkids Planet Live, Tros Muziek feest en Het Feest van Sin terklaas. In de zomer van 2006 hadden ze een hit met 'Boya Boya Bay' (titelsong van de film 'Garfield 2') en in 2007 met 'Boy I Like Ya'. Deze singles werden ver gezeld door zonnige video clips. Hun tweede album 'Spotlight' ligt inmiddels ook in de winkels. Voor supermarktketen Jumbo reisden de meiden van Djumbo het hele land door en vorig jaar maakten haar werk." 'Floddertje' is een meisje dat altijd vies is. Behalve als ze in bad is geweest. Maar ze kan nooit langer dan een half uur schoon blijven. „Een briljant idee, een boek over een meisje dat altijd vies is. Iedereen heeft wel een baby foto van de eerste keer dat je zelf mocht eten. Waarop je helemaal onder de soep zit of zo. Dat is herkenbaar. La ter mag dat dan niet meer, maar die eerste keer maken je ouders daar foto's van." Dé makers van de theater versie van 'Floddertje', be doeld voor kinderen vanaf drie jaar, zijn bewust dicht ze tevens hun eerste thea tertour door Nederland. De 'Undercover Theatertour' schotelde de kinderen een 75 minuten durende show voor, waarin Djumbo het publiek meenam op safari. Wie lekker wil meezingen en dansen op de hits van Djumbo kan woensdag 7 mei terecht in Plan C. Tij dens het Kinderspektakel geven zij vanaf 15.30 uur een spetterende show weg. Voor kinderen en natuur lijk voor de vaders! Daar naast is er gratis snoep, jumpdemonstraties en voetbalstunts. Kaartjes zijn te bestellen via www.kid- sentertainment.nl en bij de Rotterdam Store. bij het boek gebleven. „We hebben de tekeningen van Fiep Westendorp als uit gangspunt genomen. Vooral jonge kinderen komen vaak voor het eerst in het theater en dan werkt het erg goed als ze dingen uit het boek herkennen. Dat kennen de meeste kinderen immers van het voorlezen." Uiteraard heeft Van der Meer keuzes moeten maken. De zes verhaaltjes uit het boek, zijn in het theater te ruggebracht naar vier. „Dat moest wel, want het mag maar een uur duren. Dat is voor jonge kinderen lang woensdag 23 april 2008 - TX97 Dertig lezers van Maasstad kunnen gratis naar het op treden. Hièrvoor stellen we vijftien keer twee vrijkaar ten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onder werp 'Djumbo'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de in zendingen worden vijf win naars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecorres pondeerd. Vier lezers van Maasstad kunnen gratis naar de voor stelling 'Flodderje'. Hiervoor stellen twee keer twee vrij kaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaar ten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onder werp 'Floddertje'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor respondeerd genoeg." Net als bij 'Pluk' is ook 'Floddértje' hem goed bevallen. „Ik hoop dat de producent mij vraagt om nog meer van haar boeken te bewerken. Ook 'Otje' en 'Minoes' zou ik graag op de planken brengen. Eigenlijk zou ik alles van Annie M.G. Schmidt wel voor het theater willen bewerken." 'Floddertje' is op 1 en 2 mei te zien in het oude Luxor Thea ter Rotterdam. Daarna o.m. 14 mei Isala Theater, Capel- le ad IJssel, 25 mei Theater van Vlaardingen en 28 mei Theater ad Schie, Schiedam. Reserveren: www.ntk.nl. 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di Vmzo 14/ 19/20u Les Misérables wereldberoemde en legendarische musical na 20 jaar terug, met o.a. René van Kooten en Carlo Boszhard. Exclusief in Luxor 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 ui vr-za 25-26/4 20.00u Sief Bos 2008 intiem theaterconcert met alleen nieuwe nummers over het hier en nu ma 28/4 20.00u Golden Earing in conasrtoudsle rockband ter wereld bekt nog steeds uitverkochte zalen di 29/4 20.00u Frank Boeijen 36,9°C njeuw theaterprogramma van deze gelauwerde zanger wo 30/4 20.00u Bill ie Holiday herleeft in Ruth Jacott. Wegens groot succes extra voorstellingen! 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa:_ma-vr 12-17 uur, zal 5-17 uur Telefonisch tot 18.00 uur. do 24/4 20.00u De Varkensfabriek Spreekuur reprise do 24/4 20.15u MaChafMaRa I Theater uit Marokko Marokkaans gesproken vr 25-26/4 20.00u Hand in Hand jubileumvoorstelling 100 jaar Feyenoord Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). De meiden van Djumbo geven op 7 mei een spetterend optreden in Plan C Rotterdam, foto Nick van Ormondt Lara Grünfeld speelt Floddertje, het meisje dat altijd vies is, in de gelijknamige theater voorstelling. foto Leo van Velzen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25