journaal Masterclass Snijders Het beste van het Historisch Museum Rotterdam 0900 - 300 5000 Hossen op het Stadhuisplein nieuwe Luxor Theater Rotterdam www.musicals.nl uit maasstad woensdag 23 april 2008 - TX98 4 weekbladen ROTTERDAM Zangeres Wen de Snijders geeft over een maand een exclusieve mas terclass aan alle studenten van de Muziektheateraca demie van Codarts, Hoge school voor de Kunsten. Wende zal vertellen over haar werk als performer en songwriter. Enkele geselec teerde studenten zullen met haar samenwerken tijdens de masterclass. Studenten dragen van tevoren een eigen idee, fantasie en interpretatie van een lied aan. Vervolgens zal Wende met elke deelne mende student individueel gaan kijken hoe dit idee het beste kan worden vormge geven in een performance of arrangement. Daarbij wordt gewerkt met dat wat de stu dent inspireert. De Muziektheateracade mie onderhoudt intensieve contacten met veelal natio nale theater- en toneelgezel schappen en bovendien wer ken studenten vaak samen met gastdocenten en -regis seurs. Eerder te gast waren onder andere Vincent van Warmerdam, Willem Nijholt en Karin Bloemen. Op de Muziektheateracade mie, onderdeel van het Rot terdams Conservatorium, staat de ontmoeting tussen zang en spel centraal. De opleiding richt zich op een breed terrein van podium kunsten waarin theater en muziek samengaan: musi cal, kleinkunst, muzikaal theater en muziektheater. Een frisse, hedendaagse be nadering van de musical en een nieuwsgierigheid naar het moderne muziektheater van morgen. De hoogst mo gelijke ambachtelijkheid op het gebied van spel en zang, met daarnaast een grote au thenticiteit, zijn de doelen binnen het onderwijs. ROTTERDAM - 'The best of het Historisch Museum Rot terdam. Zo is de komende tentoonstelling 'Topstukken' wel te omschrijven. Het laat deze zomer de rijkdom van de schilderijencollectie zien. Uit de ruim noo schilderijen die de collectie telt, zijn de 85 mooiste geselecteerd. Het oudste schilderij in de tentoonstelling dateert uit 1608 en is geschilderd in een periode waarin Rotter dam uitgroeit tot de tweede koopmansstad van het land. Het meest recente schilderij is gemaakt in 1937, drie jaar voordat het bombardement van 14 mei 1940 het oude Rotterdam bijna geheel ver woest. De bezoeker dwaalt in de sfeervolle stijlkamers van het eeuwenoude Schie- landshuis langs Rotterdamse topstukken uit de afgelopen eeuwen. Van Jongkind tot van der Werff en van portret tot stadsgezicht. De tentoonstelling begint met twee echt Rotterdamse spe cialismen uit de 17de eeuw: nachtstukjes - zoals Dorps- brand bij nacht van Egbert van der Poel - en stillevens in boereninterieurs. Deze gen res zijn in die tijd zeer popu lair onder een breed Rotter dams publiek. De schilderijen worden in de tentoonstelling gecombineerd met Rotter damse markttaferelen zoals De Grotemarkt bij avond van Cornelis Snellinck. Dit schil derij laat een flinke uitstal ling van fruit zien, terwijl op de achtergrond het beroemde beeld van Erasmus toekijkt. In een welvarende handels stad als het 17de- en 18de- eeuwse Rotterdam vinden diverse genres gretig aftrek. De landschappen en zeege zichten uit deze tijd maken nog steeds een imponerende indruk. Mooie voorbeelden zijn een enorm Rijnland schap met prachtig verge zicht van Gerrit Battem en een sfeervol strandbeeld van Simon de Vlieger. Andere on derwerpen vinden we in het werk van Adriaen van der Werff. Deze meester in de fijnschilderkunst maakt in de loop van zijn zeer succes volle carrière zowel portret ten en intiem verlichte interi eurs als koele classicistische voorstellingen. De schilderijencollectie telt meer dan 300 stadsgezich ten. Geliefde locaties in het oude Rotterdam zijn de Wa terstad, de stadspoorten, de omgeving van de Laurens- kerk en het gezicht op de stad vanaf de Maas. In de loop van de 19de eeuw oe fent Rotterdam een grote aantrekkingskracht uit op schilders uit binnen- èn bui tenland. Dominique de Bast, Pierre Justin Ouvrié en Cor nelis Springer schilderen Rotterdam vlak voordat het Het schilderij Canal a Rotterdam van Johan Bartold Jong kind, een van de grondleggers van het impressionisme een moderne industriële ha venstad wordt. Het mooiste voorbeeld uit die periode is Canal a Rotterdam van Jo han Bartold Jongkind, een van de grondleggers van het impressionisme. In de tentoonstelling zijn ook portretten te zien van promi nente Rotterdammers, zoals het vroeg i7de-eeuwse por tret van de Rotterdamse pen sionaris Hugo de Groot door Michiel van Mierevelt. Maar ook portretten van minder bekende of zelfs volstrekt onbekende Rotterdammers komen aan bod, zoals het enorme portret van een jon ge vrouw aan een virginaal door de Rotterdamse schil der Ludolf de Jongh. De tentoonstelling 'Topstuk ken' is vanaf 29 april te zien in het Schielandshuis. Kijk voor meer informatie op www.historischmuseumrot- terdam.nl. ROTTERDAM - Bijna is het zover, het leukste en meest gezel lige feest van het jaar komt er weer aan. Haal je oranje spulletjes maar alvast uit de kast, trek je dansschoenen aan en vergeet vooral niet een goede bodem te leggen. Aankomende Koningin nedag wordt knallen! Van 10.00 uur tot en met 04.00 uur komen verschillende ar tiesten en Dj's naar het Rot terdamse Stadhuisplein om er traditiegetrouw een su bliem feest van te maken. Het 'Rotterdamse' Stadhuis plein wordt ook dit jaar weer omgetoverd tot één groot evenementen terrein. Chiel Jongejan één van de initia tiefnemers van dit grootse evenement zegt; „Het Stad huisplein is het meest gemê leerde plein in Rotterdam, het is the place to be! Ko ninginnedag is dé enige dag in het jaar dat iedereen écht met elkaar verbonden is, het enige wat telt is feesten, fees ten en nog eens feesten!" De Skihut, en Get Back zijn zoals ieder jaar weer sterk vertegenwoordigd. Met als primeur dit jaar natuurlijk de nieuwste aanwinst van het Stadhuisplein; Saint - Tropez. Deze mooie horeca zaak doet zijn naam eer aan, joie de vivre is het motto in deze zaak met zijn LED verlichting en mediterrane uitstraling. De andere ho recazaken doen ook gezel lig mee, het bier zal rijkelijk vloeien en iedereen is vrolijk en gezellig. Iedereen wordt aangeraden om lekker vroeg te komen, het plein is afgezet en bin nen korte tijd zal het Stad huisplein goed gevuld zijn. 'Jamai Loman speelt en zingt zijn rol overtuigend' Telegraaf, Annct de Jong 'Klassieker maakt faam waar AD Albert Kok "Les Misérables' verrast met nieuw Nederlands musicaltalent' NRC, Henk van Gelder 'René van Kooten en Wim van den Driessche 'Carlo Boszhard speelt met aanstekelijke flair' AD, Albert Kok 'René van Kooten subliem in Les Misérables' AD, Albert Kok

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27