Gemeenteberichtea 9 Eerste 'Schiedam Speelt' succesvol Lintjes live op tv Kinderen bouwen aan een nieuwe wijk! Sluiting tijdens feestdagen Sluiting Sociaal Raadslieden tijdens feestdagen Wijkoverleg Schiedam Groenoord Wijkoverleg Schiedam Spaland/ Sveaparken gemeente Schiedam AC,OS Afgelopen zaterdag werd voor het eersteen nieuw evenement gehouden onder de naam 'Schiedam Speelt'. Het programma werd gedragen door zo'n twintig verenigingen op het gebied van muziek, zang, dans en toneelspelen. Wethouder Maarten Groene mocht het startsein geven voor de optredens, die de gehele dag in beslag namen. Bij de opening sprak hij de wens uit dat Schiedam Speelt zal uitgroeien tot een nieuwe traditie. Foto: Jan van der Ploeg Op vrijdag 25 april worden in de Aleidazaal van het Stadskantoor de Koninklijke onderscheidingen uitge reikt door burgemeester Verver. Het officiële programma begint om 9.30 uur en zal duren tot ongeveer 11.00 uur. De plechtigheid is ook live te volgen via LOOK TV. Kinderen van de basisscholen de Taaltuin en van de Violier bouwen aan een nieuwe wijk. Vrijdag 18 april presenteerde de kin deren van de basischolen de Taaltuin en de Violier een door hun gemaakte maquette aan burgemeester Verver in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De presentatie was 'live' te volgen via LOOK TV. Het begon allemaal met een brief van een architectenbureau waarin werd gevraagd om een nieuwe wijk voor Schiedam te bouwen op schaal. Hierna zijn de kinderen in hun klas aan de slag gegaan met dit nieuw bouwproject. De maquette is de komende week te bezichtigen in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Tijdens de eerstvolgende raadsvergadering zal de maquette op nieuw worden tentoongesteld aan de gehele gemeenteraad. Het Werkplein Nieuwe Waterweg aan het Stationsplein 79 is gesloten op de volgende dagen: Woensdag 30 april 2008 Donderdag 1 mei 2008 Vrijdag 2 mei 2008 Maandag 5 mei 2008. Het instituut Sociaal Raadsleden is in verband met de feestdagen geslo ten van maandag 28 april tot én met maandag 5 mei. Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 24 april 2008 Locatie: Van Beethovenflat, Van Beetho venplein 161 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: verslag vorige vergadering, te rugkoppeling schouw, stand van zaken aanpak openbaar gebied, kredietoverzicht, nieuwe aanvra gen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. P. de Lange, tel. 010-2465876 of e-mail: p.d.lange@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergade ring kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkont wikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Spaland/ Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 24 april 2008 Locatie: Dorpskerk Schiedam, gebouw Terpzicht, Noordeinde 10 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: stand van zaken onderwerpen die spelen in de wijk, het verslag van de vorige vergadering, kre dietoverzicht, nieuwe aanvragen Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, dhr. P. Di'rksen, tel. 010-2191027 of e-mail: p.dirksen schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergade ring kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkont wikkeling: telefoon 010-2191023. Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking Lange Nieuw straat 71 te Schiedam) Onderwerp Op grond van artikel 29 en artikel 37 van de Wet bodembescherming heb ben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de DCMR Milieudienst Rijnmond voor de locatie Lange Nieuwstraat 71 te Schiedam (postcode 3111 AE), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie L num mers 1600, 2110, 2478 n 3633 (allen gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek een uitspraak inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en de spoedeisendheid van de uit te voeren sanering. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding voornemens zijn om: Op grond van artikel 37, lid 3 van de Wbb in te stemmen met het beheersplan van 18 oktober 2007 met kenmerk 4443568, opgesteld door Tauw bv en bijbehorende brief van 26 maart 2008 met kenmerk 20701445, opgesteld door de DCMR Milieudienst Rijnmond; Te besluiten dat met inachtneming van de gestelde maatregelen in het beheersplan een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 22 april 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De ontwerpbeschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Ontheffing Geluidhinder Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op woensdag 16 april 2008 hebben besloten aan Gemeentewerken Rotterdam ontheffing te ver lenen van het verbod toestellen of geluidsapparaten in werking te hebben voor of handelingen te (laten) verrichten waardoor voor omwonenden oj de omgeving geluidhinder wordt veroorzaakt (artikel 4.1.5. APV) voor de navolgende locaties op de volgende dagen en tijdstippen: Week 19 Van maandag 5 mei 2008 tot en met zondag 11 mei 2008 dag en nacht. 's-Gravelandseweg ter hoogte van Plein 40-45 noordzijde. Het besluit kan gedurende de bezwaartermijn worden ingezien bij het Ge meentelijke Informatie Punt aan het Stadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van het besluit een bezwaarschrift indienen. U kunt het bezwaarschrift richten aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Daarnaast kunnen be langhebbenden - indien de behandeling van de bezwaren onverwijlde spoed vereist - bij de Voorzieningenrechter van de Sector bestuursrecht een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. Conceptvergunning Kabaaifestival Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Kunststof een ver gunning aangevraagd voor het organiseren van het Kabaaifestival op 9 en 10 mei 2008 in het park de Plantage te Schiedam. De burgemeester is voor nemens de gevraagde vergunning/ontheffing te verlenen. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aan vraag met ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Stadserf 1 Kabaaifestival (aanvraag): 23 april 2008 t/m 7 mei 2008 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag en het conceptbesluit hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Foto: Alexander Pietersen jr

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4