Koninginne- vaarten Koninginnedag in Schiedam: koopjes, muziek en vuurwerk Nieuwe expositie bij Historische Vereniging Werkzaamheden Hargalaan-Olympiaweg www.schiedam.nl Gemeenteberichten Wet bodembescherming Beschikking Calandstraat 121) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem onderzoek voor de locatie locatie Calandstraat 121 (postcode 3125 BA), kadastraal bekend onder sectie I, nummer(s) 5484 (gedeeltelijk), nemen bur gemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op basis van het nader bodemonderzoek hebben besloten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is. Voorafgaand aan deze beschikking heeft de ontwerpbeschikking gedurende zes weken ter inzage gelegen. Naar aanleiding hiervan zijn geen reacties bin nengekomen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 23 april 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600421 Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 17 april 2008: Haringvlietstraatvoor pand nr. 17, 3114 WD Wij wijzen u etop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 17 april 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt 23 april 2008 nummer 16 Pagina 2 Op Koninginnedag, woensdag 30 april, houden de Schiedamse rondvaartboten speciale Konin- ginnevaarten. Deelnemers aan de rondvaarten zien niet alleen de his torische binnenstad, maar worden voor de gelegenheid ook getrakteerd op Oranjebitter. De rondvaarten vertrekken vanaf de VW aan de Buitenhavenweg. De afvaarttijden zijn 12.00 uur, 13.30 uur en 15.00 Foto: Adri Reijnhout Vrijmarkten, optredens, een lam- pionnenoptocht en vuurwerk, Schiedam kleurt zich woensdag 30 april helemaal Oranje. Oranje vereniging 'Wilhelmina' Kethel viert tegelijk met de verjaardag van de Koningin haar 110-jarig bestaan, in De Gorzen kan iedereen genieten van het muziekfestival Groenelaan Live! en in de verschillende wij ken van Schiedam is een uitgebreid kinderprogramma. In de Nederlandse Hervormde Kerk in Kethel start Koninginnedag met de Aubade en in De Gorzen zijn vanaf 10 uur de leukste en beste koopjes te vinden op de grote vrijmarkt in de Groenelaan. In beide delen van Schie dam zijn vele kinderactiviteiten en op het Wilhelminaplein treden verschil lende bands op tijdens het muziek festival Groenelaan Live! Zanger/ gitarist Jan Warby speelt heerlijk oude blues, de Golden Oldies liefhebber wordt getrakteerd op 5-OM, muziek door 5 'oude mannen' en het festival wordt afgesloten met een optreden van the Fab5 en The Erik Hart Band. Het hele programma is terug te vinden op www.groenelaan.nl. Afsluiting met vuurwerk Voor de kinderen worden in ver schillende wijken van Schiedam activiteiten georganiseerd. Spring kussens, glijbanen, klomplopen en blik- gooien kunnen worden afgewisseld met schminken en een spelparcours. In Schiedam-Kethel start na de Aubade een gezellige braderie, zijn er diverse optredens op het feestterrein Kethelvaart en de lampionnenoptocht wordt gevolgd met een spectaculair vuurwerk ter afsluiting. Foto: Bart Bos Bij de Historische Vereniging Schie dam is zaterdag een nieuwe expo sitie geopend met als onderwerp Schiedam in de Tweede Wereldoor log. Wethouder Maarten Groene verrichtte de openingshandeling. Hij benadrukte het belang om de kennis over dit deel van de geschie denis levend te houden. De tentoonstelling biedt een schat aan informatie in boekvorm, maar er zijn ook voorwerpen te zien zoals een ka cheltje dat bij Wilton werd gemaakt, spullen van een onderduikzolder in Schiedam, foto's en het program maboekje van de Schiedamse bevrij dingsrevue en Duitse uitrustingsstuk ken die op het Gusto-terrein werden gevonden. Ook zijn er beeld en geluid en originele documenten uit de oor logsperiode. De expositie is te bezoeken bij de His torische Vereniging Schiedam, Broers- veld 140, Schiedam en is geopend op zaterdag tussen 11.00 en 16.00 uur. Begin mei vinden er wegwerkzaam heden plaats op de Hargalaan. Ter hoogte van de kruising Hargalaan- Olympiaweg wordt de weg versmald tot één rijstrook. Als gevolg hiervan wegversmalling zal het oversteken voor voetgangers en fietsers aan zienlijk worden verbeterd. De werk zaamheden worden door ONS Inge nieursbureau uitgevoerd in opdracht van de gemeente Schiedam. Werkzaamheden De werkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van een rijbaanversmal ling, verwijderen van de rijstroken, het aanbrengen van de belijningen en het aanpassen van de voetpa den voor de oversteek. De werk zaamheden duren naar verwachting twee weken. Er wordt gewerkt van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot circa 18.00 uur. Onvoorziene (weers)omstandigheden kunnen lei den tot een aanpassing in de plan ning en/of werktijden. Bereikbaarheid Sportpark Harga Het verkeer ondervindt hinder van de werkzaamheden. Tijdens de duur van de werkzaamheden wordt het (doorgaande) verkeer over de par keerplaats geleid. Om die reden wordt een tijdelijk parkeerverbod ingesteld ter hoogte van de parkeer plaats SVDPW. Dit verbod geldt van maandag tot en met vrijdag. Overlast zal zo veel als mogelijk worden beperkt, maar er kan niet worden voorkomen dat bezoekers aan Sportpark Harga parkeerhinder zullen ondervinden. In verband met de veiligheid en de bereikbaarheid van de sportvelden is het van belang om de doorgang voor de hulpdien sten zo veel mogelijk vrij te houden. Informatie/vragen Voor meer informatie en vragen is ONS Klantenservice tijdens kantoor uren bereikbaar op telefoonnummer 010-262 1000. Tel.: (OIO) 246 55 55 Fax: (OIO) 4T3 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel? (010),246 54 571 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5