-m Schiedam introduceert Weekendarrangement tegen geweld Herbestratingwerkzaamheden en rioolrenovatie Gorzen Collegeweblog gemeente Schiedam «ar Itr Schiedam voert het Weekendarran gement in. Samen met het Open baar Ministerie, Politie Rotterdam- Rijnmond district Waterweg-Noord en de Schiedamse horeca zet de gemeente Schiedam zich in om geweld, met na me in het weekend, terug te dringen. Geweldplegers die vanaf vrijdagavond worden aangehouden, lopen het risico tot maandag in de cel te moeten blij ven. Daarna worden ze direct voorzien van een boete, het vooruitzicht op een taakstraf of een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen. In het weekend ligt het aantal ge weldsdelicten duidelijk hoger dan op andere dagen. Vaak gaat het om ge weld dat gerelateerd is aan uitgaan. Met het Weekendarrangement beogen de betrokken partijen duidelijk te maken, dat er in Schiedam alle ruimte is om uit te gaan, te recreëren en te ontspannen, maar dat geweld daar niet bij hoort. Meerdeijarigen die zich tussen vrij dagavond 20.00 uur en zondagavond 20.00 uur schuldig maken aan een geweldsdelict lopen het risico om een heel weekend plus de maandag bin nen gehouden te worden in verband met politieonderzoek. Direct daarna worden ze voorzien van een boete, dan wel het vooruitzicht op een taak straf of een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen. Met het Week endarrangement wordt beoogd dat mensen zich wel drie keer bedenken voor ze geweld gebruiken. Er wordt de nadruk op gelegd, dat de conse quentie "meteen zitten!" kan zijn. Het Weekendarrangement richt zich op meerdeijarigen die geweld plegen op de genoemde dagen en tijdstip pen. Het gaat hierbij vooral om 'uit- gaansgeweld', maar ook kan worden gedacht aan geweld rond sport. Meer informatie is te vinden op www. schiedam.nl/meteenzitten x GEWELDDADIG? METEEN ZITTEN! Deze week wordt begonnen met de herbestratingswerkzaamheden en de rioolrenovatie die ONS ingenieurs bureau in opdracht van de gemeente Schiedam uitvoert in een aantal stra ten in De Gorzen. Deze werkzaamhe den worden in twee fasen uitgevoerd. Fase 1 (week 17 tot week 22) bestaat uit het herbestraten van de Strijensestraat. De weg wordt voorzien van nieuw materiaal, be staande uit betonnen straatstenen en tegels. Fase 2 (week 19 tot week 21) bestaat uit het renoveren van het riool door middel van relining in de Gasstraat, Grevelingenstraat, Maasstraat, Leliestraat en Mid- delharnissestraat. De bewoners worden binnenkort nader geïnfor meerd over de exacte datum van de werkzaamheden. Er wordt gewerkt van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot circa 18.00 uur. Verkeershinder Strijensestraat Het verkeer ondervindt hinder van de werkzaamheden. Tijdens de duur van de werkzaamheden in fase 1 is de Strijensestraat niet bereikbaar. Helaas is dit niet te vermijden; de straat ligt immers open. Bewoners kunnen hun auto tijdelijk niet in de straat parkeren. De Strijensestraat is alleen bereikbaar voor het werkver keer en de hulpdiensten. Er worden rijplaten neergelegd om de woningen in geval van calamiteiten bereikbaar te houden. Tijdens de werkzaamheden in fase 2 ondervindt het verkeer nauwelijks hinder. Gedurende de werkdag zijn echter enkele parkeerplaatsen niet beschikbaar en is het verkeer tijdelijk gestremd. In verband met eenieders veiligheid is het van belang om te al len tijde de doorgang voor hulpdien sten vrij te houden. Bij bijzondere gebeurtenissen (verhuizing, huwelijk enz.) kan ONS op verzoek speciale voorzieningen treffen. Bromfietsers, fietsers en voetgangers kunnen tijdens de duur van de herbestratingswerk zaamheden hinder ondervinden. Voor hen worden tijdelijke voorzieningen getroffen (loopplanken e.d.). Gebruik van water en riool tijdens de renovatiewerkzaamheden Tijdens de renovatiewerkzaamheden aan het riool is de afvoer van water beperkt. Een of twee dagen voor aanvang van de werkzaamheden ont vangen de betrokken huishoudens •een informatiefolder van de firma Insituform Rioolrenovatietechnieken uit Zoetermeer die de renovatiewerk zaamheden zal uitvoeren. Huisvuil Huisvuil kan worden aangeboden op de hoek van de straat die voor de vuil niswagen van IRADO bereikbaar is. Informatie/vragen Voor meer informatie en vragen is ONS Klantenservice telefonisch be reikbaar op nummer 010 - 262 1000. Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar chiefstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen bouwaanvragen van 8 april 2008 t/m Borodinlaan 70-74, Aldi Vastgoed b.v. 3122 HB Burg. H. Gretelaan 494, SOVOS Schiedam 3118 BB Lange Haven 74-76, St. Gekroonde 3111 CH Brandersketel Olaf Palmeborg Midgard Beheer b.v. naar Malmo Prins Bernhardlaan 56, P. Dujardin 3116 HE Prins Bernhardlaan 72, 3116 HG Vlasakker 13 en 15, Aann. Bedrijf F. Bijl 3124 AJ en Zn b.v. Warande 53, 3116 CB M. Verkade Westerkade 12H, 3116 GJ M. Oostrum 16 april 2008 gedeeltelijk vergroten van winkelruimte (herziene aanvraag) portiersloge plaatsen gevel gedeeltelijk veranderen hardhouten/stalen brug plaatsen woning vergroten afdak plaatsen hal vergroten dakkapel (voorzijde) vernieuwen rookkanaal plaatsen terras met overkapping plaatsen kunststof kozijnen plaatsen Verleende bouwvergunningen Verzonden 14 april 2008 Mina Krusemanstraat 22, C. Groenedaal 3123 SJ Rubenslaan 10A, 3116 BN VvE Rubenslaan/ Fr. Haverschmidtlaan/ Rubenslaan N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank- Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen sloopaanvragen van 11 april 2008 t/m 17 april 2008 Diverse woningen van Woonplus Borodinlaan 70-74, 3122 HB Buitenhavenweg 146, 3113 BE Hoppersingel 6, 3123 AJ Woonplus Schiedam asbest verwijderen Aldi Vastgoed b.v. W. Kok winkelruimte gedeelte lijk slopen wand en dakbepla ting slopen asbesthoudende vloer bedekking verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning oi -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Lees het weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6