Nieuw maandblad voor Schiedam Geweld gebruikt? Weekend cel in! maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen de ogen van het publiek Verwendag voor kankerpatiënten OPHEFFINGS- UITVERKOOP ■50*% rniHifliUM rui Lnl 'Weekendje weg' ook gelanceerd in Schiedam woensdag 23 april 2008 - X083 SCHIEDAM Skin Deep Huid verbetering gaat vrouwen, die getroffen zijn door kan ker, weer eens flink verwen- OP ALLES LP's CD's OPEN: dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Hoogstraat 90 Vlaardingen 010-435 24 24 vama144@pianet.nl nen op donderdag 29 mei. Op deze nationale verwen dag geven schoonheidssa lons, kappers en bijvoor beeld masseurs vrouwen die getroffen zijn door kan ker geheel belangeloos een gratis verwenbehandeling. Even je aandacht afleiden van je ziekte, je weer even vrouw voelen en stralen, dat is het doel van de Viva la Donna Day. Wie ook in aanmerking wil komen voor een verwenbe handeling kan zich vanaf 1 mei aanmelden bij Skin Deep Huidverbetering, tel. 473 50 96 of info@skindeep.nl Voor 20 euro was er aan poetsspullen gekocht. Sponzen, emmers en natuurlijk sop. De bedoeling was dat de wat oudere leerlingen van basisschool Het Atelier er afge lopen vrijdag flink wat auto's blinkendschoon mee konden maken. Een Car Wash aan het Bachplein, die wisten gelukkig heel wat mensen te vinden. Voor 3,50 werd de auto niet alleen van buiten gesopt, maar werd ie ook van binnen helemaal schoon gemaakt en uitgezogen. In school stond de koffie ondertussen bruin. De opbrengst gaat naar microkredietprojecten in de Derde Wereld. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 24 april de film 'Blind Sight'. Uit frustra tie over de waardeloze behan deling van blinde kinderen be gon de Duitse Sabriye Tenber- ken een blindenschool in het Tibetaanse Lhasa. Sabriye is zelf ook blind. Door haar werk spreken de kinderen Engels en lezen ze braille en één meisje spreekt zelfs Frans. Alsof dat allemaal al niet genoeg was, wil Sabriye met die kinde ren, begeleid door ervaren klimmers, de Lhakpa Ri be klimmen, een van de hoogste toppen van de Himalaya. Het verhaal van deze expeditie is voor een documentaire bijna te mooi om waar te zijn. Maar dat zegt misschien meer over de ziekelijke scepsis waarmee wij alles bekijken. Vrijdag 25 en zaterdag 26 april is 'Elizabeth' te zien en zondag 27 april nog een keer om 13.00 uur, inclusief High Tea. Elizabeth: The golden age, het vervolg op Elizabeth (1998), is een samenraapsel van histo rische gebeurtenissen. De film geeft precies wat het publiek vraagt en doet dat subliem: de kleding is om in te verdrinken, grootse en meeslepende jurken in extra vagante kleuren, gedrapeerd rond een actrice (Cate Blan- chett) die alle aandacht af dwingt. Reserveren via VW Schie dam, tel. 473 30 00. Bewoners van Zijlstraat 66 werden afgelopen zaterdag op sleeptouw genomen door me dewerkers van Irado. Eerst mochten ze meerijden qp de vrachtwagens, om daarna ge- tracteerd te worden op een onvergetelijk uitje in diergaarde Blijdorp. De fotograaf kon ze op de valreep nog even op de plaat vastleggen. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - „Er zijn zoveel woorden, maar zo weinig verhalen", aldus de strek king van een liedje van Stef Bos. Daar willen Ludy en Kor Kegel graag verandering in brengen met hun nieuwe maandblad De Binnenkant. Afgelopen maandag werd het glossy aandoende tijd schrift gelanceerd in het Je- nermuseum. De Binnenkant is bedoeld voor iedereen die in Schie dam woont of werkt. „We richten ons met name ook op forensen." De redactie, bestaande uit Kor en Ludy Kegel en elf medewerkers, beoogt met De Binnenkant verdieping te brengen in het nieuws van alledag en een aanvulling te zijn op be staande media. In het voor woord schrijft de redactie dat ze niet heel gewichtig op samenlevingsproblemen in wil gaan, maar verhalen schrijft door simpele vragen te stellen bij wat er in de ei gen woon- en leefomgeving gebeurt. „Misschien wordt de buitenkant betekenisvol ler als je de binnenkant be grijpt" In het nul-nummer, dat een goed idee geeft van de op zet van het blad in de toe komst, staan onder andere een interview met wethou der Groene over de stad, een verhaal over de jeneverreu- nie, een stuk over het Vliet- land Ziekenhuis en een opi niestuk van Kor Kegel over de informatievoorziening van Rijkswaterstaat. Verder verhalen die in rubrieken zijn ondergebracht als 'Za ken zijn Zaken', 'Bij ons in het dorp' en 'Schiedammers in het buitenland'. Een abonnement op De Bin nenkant kost 35 euro voor 11 nummers. In de boekwinkel kan echter ook gewoon los een Binnen kant worden gekocht voor de prijs van 3,95. Voor meer informatie hier over: maandblad@de-bin- nenkant.nl door Peter de Jong Naar voorbeeld van Vlaar dingen en Amersfoort wordt nu ook in Schiedam en Maassluis een integrale aanpak gehanteerd tegen geweld in het weekend. Po litie, justitie en gemeen te lanceerden afgelopen woensdag de campagne 'Weekendje weg in Schie dam' om geweld in het weekend een halt toe te roepen. SCHIEDAM - Omdat geweld op straat, in het verkeer, uit gaansleven en op de sport velden vooral in het week end plaatsvindt, werd een integrale aanpak bedacht waarmee daders direct lik op stuk krijgen. De spelre gels zijn simpel: wie zich misdraagt kan meteen mee in de politiewagen en brengt de rest van het weekend (tot maandag) door in de cel. Naast een justitieel ontbijt wordt hij of zij bovendien getracteerd op een boete en een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen. Die kan, als toetje, nog een taak straf opleggen. Natuurlijk werden daders van geweldsdelicten altijd al aangehouden en voor on derzoek ingesloten, maar het verschil met het week endarrangement is dat de aangehouden verdachte nu vast blijft zitten tot het on derzoek is afgerond en niet al na enkele uren alweer vrij op straat rond kan lopen. "n intensiyej Vie 1 f li'üa9 20 Cö uur en zorsdag 2Ö.Ö0ua 1 )Opt het risico te worden va je» lét maandag, jieen vo pt 18ftosser Politie, justitie en de burgemeester presenteerden afge lopen woensdag het weekendarrangement in Schiedam. In Vlaardingen is dat al een groot succes. Foto: Bart Bos Met deze nieuwe werkwijze wordt maximaal gebruik ge maakt van de wettelijke mo gelijkheden om verdachten in voorlopige hechtenis te houden. De politie gebruikt het weekend dat de verdach te vastzit meteen om het on derzoek naar het delict af te ronden. Met de relatief lange tijd dat er gezeten wordt, komt hopelijk ook een einde aan de maatschappelijke on vrede over daders die al eer der buiten op straat staan, dan de mensen die aangifte doen. Officier van justitie Hors- tink, brigadier Van der He ijden en burgemeester Ver ver presenteerden de pos ters en flyers waarmee de campagne in de week voor Koninginnedag zal worden ingezet. Het materiaal is geïnspireerd op reisfolders, maar toont uiteraard een heel ander 'hotel' voor een heel ander 'gezellig week endje weg' of 'zondags ont bijt op bed'. De foto's van een cellencomplex op het politie bureau hebben namelijk als tekst: 'Geweldadig? Meteen zitten!' De directe aanpak heeft in Vlaardingen en Amersoort al effect gehad. ,;Veel men sen hebben na een week endje zitten hun lesje wel ge leerd, zo is ons gebleken. De aanpak is vooral gericht op repressief optreden en geldt alleen voor volwassenen. Ernstige geweldplegers en mensen die in herhaling val len kunnen binnen 14 dagen voor de Rechter Commissa ris gebracht worden", aldus Horstink.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9