podium journaal f3 'Les Misérables moet vet, groots en hard zijn' km De Rotterdam New York connectie in de Schouwburg 109; TüiïrlN ROTTERDAMS Ellen ten Damme rockend in Waterfront Van der Valk vakanties Altijd vakantie bij Vervat! 1 J www.uitburo.nl/rotteroam buro X mriiiifwiiMinii ROTTERDAM - Dance Works Rotterdam sluit haar sei zoen af met de dernière van Rotterdam/New York met werk van twee prominente danskunstenaars. Lareigne van Stephen Petronio, artis tiek leider/choreograaf van the Stephen Petronio Com pany uit New York en Mortal Coil van Ton Simons. Petronio verenigt in zijn werk elementen van release techniek en bevat contac timprovisatie en klassieke elementen. De New Yorker werkt samen met toonaan gevende hedendaagse mu sici en ontwerpers. Simons woonde en werkte ruim 20 jaar in New York voordat hij in 1999 terug keerde naar Rotterdam. De New Yorkse invloeden heb ben in grote mate bijgedra gen aan zijn unieke positie in de Nederlandse dans. Rotterdam New York is donderdag 8 mei te zien in de Rotterdamse Schouw burg. Vernieuwde megöstone nu open! MOBICOOL W35 Luxe koelbox loopt op rolletjes. 35 liter, 12/230 V. Made by Dometic group. Mel Vervat i® LieverKamperen vouche'€99®5 Check ons assortiment en actuele info op www.vervat.nl Stadionweg 31/33, 3077 AP Rotterdam, Tel. 010 497 08 22 oio I nieuwe Luxor Theater 484 33 33 I www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo 14.00/20.00u Les Misérables "Monumentaal, overtuigend, geloofwaardig"^. d'Ancona) Musical met o.a. René en Carlo Boszhard 010 I oude Luxor Theater 484 33 33 I www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 ui do-vr 1 -2/5 14-16u Floddertje Het vieze meisje uit het bekende boek van Annie M.G. Schmidt. 3+ za 3/5 20.00u De Goede Dood Tragikomisch toneelstuk met o.a. WÜ ven Kralingen en Huub Stapel di-zaó-IÖ/5 20.00u Kcfin Bloemen Oorgang Alleen op het podium, maar op de toppen van haar kunnen maasstad weekbladen woensdag 30 april 2008 - TX97 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za15-17 uur Telefonisch tot 18.00 uur. vr 2-3/5 20.15u De bloeiende maagden I Donkey God en het bonus sacrament Cabaret 20.00u Brainpower muziek hiphop 14.15u Jacobus Wieman I Kat van Karrebas (4+1 jeugd poppentheater do 8/5 M.OOu Nel Kars Koningin Emma I Uitverkochtl Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). 'Impossible Girl' clubtour naar Rotterdam ROTTERDAM - Na een roerige periode, waarin zangeres/ actrice Ellen ten Damme geconfronteerd werd met borstkanker, is ze inmid dels helemaal terug. Vorig jaar verscheen haar derde cd 'Impossible Girl' en tot en met juni staat ze veertien keer op het podium tijdens haar clubtoiir. Eerder dit seizoen maakte Ellen ten Damme onder de titel 'Von kopf bis fuss' een theatertour en stond ze in Ahoy tijdens Vrienden voor Amstel Live. Daarna volgde de 'Impossible Girl' club tour. Wegens succes zijn daar veertien shows aan toegevoegd, waaronder op zaterdag 10 mei in het Rot terdamse Waterfront. In "eerste instantie was El len ten Damme vooral be kend als actrice. Ze speelde onder meer in 'De Tranen van Maria Machita' van Paul Ruven, in 'Volle Maan' van Johan Nijenhuis en met Huub Stapel in een serie Ellen ten Damme staat op zaterdag 10 mei In Waterfront. Het voorprogramma is van Shane Shu. commercials voor Zwitser leven. Ze is echter vooral ook zangeres. Al in 1995 verscheen haar eerste cd 'Kill your darlings' in 2001 gevolgd'door 'I am here'. Precies een jaar geleden bracht ze haar meest recen te cd uit, getiteld 'Impossi ble Girl'. Met teksten over leven - in een onmogelijke wereld, thuis in de stad, en onderweg - het liefdesleven, en met een knipoog over haar eigen leven. En tek sten over de dood, geïnspi reerd door een periode van ziekte. Ellen ten Damme ziet zich zelf als een singer/songwri ter achtige performer, die zich ook in het theater thuis voelt. Na de release van de cd maakte ze met haarband een theatertour. Daarvoor speelde ze onder meer in China en (met veel succes) in Duitsland/Daar nam ze onder meer deel aan het songfestival met het con troversiële nummer 'Platt- gefickt'. Ook stond Ellen ten Damme op theaterfestival De Parade. En nu is er dan de club tour, die haar op 10 mei in Rotterdam brengt. Tijdens de 'Impossible Girl' tour brengt zij samen met haar band rockend de songs van het gelijknamige album ten gehore. Daarnaast speelt ze een groot aantal andere songs, waaronder 'Plattge- fickt' en 'Vegas'. Zingend, dansend, op gitaar, achter de piano, op de viool en lo pend op haar handen, zorgt zij voor een spectaculaire show. Ellen ten Damme staat op zaterdag 10 mei in Water front. Het voorprogramma is van Shane Shu. Kaarten zijn onder meer te reserve ren via www.waterfront.nl. DOOR VINCENT WERNKE ROTTERDAM - De nieuwe 'Les Misérables' werd na de pre mière lovend ontvangen. Deze musical der musicals is de komende maanden te zien in het nieuwe Luxor Theater. Een van de hoofdrollen wordt gespeeld door Céline Purcell. Meteen na de pauze breekt op het toneel van het nieuwe Luxor Theater de revolutie uit. Parijse studenten klim men op de barricaden en de opstand knalt letterlijk de zaal in. Deze bombast is ken merkend voor het indrukwek kende 'Les Misérables'. Het publiek wordt twee en half uur meegesleept in de beleve nissen van een groep mensen tegen de achtergrond van de studentenopstand in 1832. „'Les Misérables', dat moet vet, groots en hard", had Céli ne Purcell anderhalf uur voor de voorstelling al gezegd. „Dat bombastische hoort echt bij deze voorstelling. Het is Céline Purcell: „Het bombastische hoort echt bij deze voorstelling. Het is een dramatisch verhaal, met veel ka rakters en prachtige muziek. Dat moet je dan niet met twee synthesizers doen, maar met een groot orkest. Dan voel je de kracht." ITALIË GARDAMEER 8/15-daagseautoreis v.a. t loïfp.p.!! Wat een vakantievoordeel, deze autorels naar het uitstekende 3-stenen hotel Intemazionale in de leuke badplaats Torn del Benaco! Dit hotel met zwembad ligt direct aan het befaamde, zonnige Gardameer. U verblijft o.b.v. halfpension. Aankomst: iedere zaterdag van 03/05 t/m 18/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au173 Vertrouwd, verzorgd en voordelig DUITSLAND BEIERSE WOUD 8/15-daagseautoreis v.a. 242 p.p.ü Een aanrader! Hotel Klosterhof ligt in het bekende Beierse Woud, In het dorp Neukirchen beim Heiligenblut. In dit hotel met zwembad dat ook zeer geschikt is vosr gezinnen, bieden wij u een zeer aantrekkelijk All Inclusive arrangement. Aankomst iedere zaterdag van 03/05 t/m 25/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au169 LlUkiUltiUai CURAQAO KONTIKI Pre-openingsaanbieding nu v.a. 798 pp Het bijzondere Kontiki Dive Beach Resort, direct aan het strand met prachtige tuinen en een rooi zwembad is In mei voor de helft gerealiseerd terwijl de andere helft de komende maanden in rustig tempo wordt afgebouwd. Boek nu voor deze heel speciale prijs! Vertrek: iedere dinsdag en zaterdag vanaf mei Zie www.vandervalkvakanties.nl/vz103 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 een dramatisch verhaal, met veel karakters en prachtige muziek. De muziek is door de componist nu zelfs op nieuw georkestreerd en het is zo goed. Dat moet je dan niet met twee synthesizers doen, maar met een groot orkest. Dan voel je de kracht." Céline Purcell groeide op in een musicalgezin. Elk jaar trok de familie een weekend n^ar Londen om drie dagen achtereen musicals te zien. „Ik heb alles daar gezien, zo als 'Cats' en 'Phantom of the Opera', alleen 'Les Miséra bles' niet. Ik was nog te jong en mijn zusje en ik mochten niet mee toen mijn vader en broer gingen kijken. Daar was ik toen echt heel erg boos over." Toen ze tien was zag ze deze musical alsnog, nu in de Ne derlandse versie in Koninklijk Theater Carré. „Die hele dag was geweldig. We gingen met de trein naar Amsterdam, za ten op rij 1 en kregen na af loop een mok en een T-shirt. Van de voorstelling herinner ik me vooral de kruitlucht, het lawaai en Danny de Munk die ik van dicht bij zag." Van de vele personages in 'Les Misérables' werd ze destijds al het meest aangetrokken door Eponine, een meisje dat verliefd is op student Marius. Voor deze rol deed ze vorig jaar auditie voor de Engelse rechthebbenden. „Ik wilde deze rol zo graag hebben, maar die mensen kenden mij niet. Dat maakte het behoor lijk spannend." Ze was num mer tien in de rij en de negen voor haar werden allen weg gestuurd. „Ik durfde bijna niet meer naar binnen, maar het was meteen goed." De Engelse producent Came ron Mackintosh moest haar vervolgens nog goedkeuren, maar ook dat kwam goed. „Natuurlijk was dat span nend, je wordt toch gemeten aan wereldniveau. Ik had het daar later met René van Kooten over (die de hoofdrol speelt in 'Les Misérables'). Wij komen allebei uit Zoeter- meer en ik zei gekscherend: die twee sukkels uit Zoetmeer staan toch mooi in 'Les Misé rables', haha." Voor musicalspelers is het geweldig als 'Les Misérables' op je CV staat. Vorig jaar was Purcell ook al in een klassieke musical te zien. Toen speelde ze bloemenmeisje Eliza Doo- little in 'My Fair Lady'. On danks dat ze pas 28 is, heeft zij al flink wat grote musicals achter haar naam staan. Ze stond onder meer in 'Elisa beth', 'The Sound of Music', 'Mamma Mia!' en 'Beauty and the Beast'. Daarnaast is ze op televisie te zien in de comedy 'Kinderen geen bezwaar' en repeteert ze momenteel voor een nieuwe serie. „Een co medy met in elke aflevering een lied." „Toch ben ik vooral musical speelster", benadrukt ze. De onzekerheid die steeds weer om de hoek komt kijken als een productie erop zit, neemt ze op de koop toe. „Ik heb in middels veel gedaan, maar je wordt nooit gevraagd voor een rol. Je wordt gevraagd om de auditeren. Het is al tijd weer spannend of je een rol krijgt. Daarom ben ik zo blij met 'Les Misérables'. Die Engelsen kenden mij immers niet en hebben me dus echt gekozen om wat ik Het zien." 'Les Misérables' is te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren: 010- 484.33.33 of www.luxorthea- ter.nl. Meer informatie: www. musicals.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21