journaal EY? 'Nieuwe Les Misérables is warm en overrompelend' 0900 - 300 5000 Bevrijdingsfestival bij de brug Jongeren doen Mamiet Oldtimers maasstad weekbladen Bombay op het podium mpr 'Klassieker maakt faam waar' "Les Misérables' verrast 'Jamai Loman ad Albert Kok met nieuw Nederlands speelt en zingt zijn 'René van Kooten en Wim van den Driessche kanjers!' musicaltalent' rol overtuigend' 'René van Kooten subliem 'Carlo Boszhard speelt in Les Misérables' met aanstekelijke flair' nieuwe Luxor Theater Rotterdam www.musicals.nl Op zaterdag 3 mei gaat in de Shakespearezaal in Rotter dam Hamlet in première. ROTTERDAM - Shakespeare schreef de meest beroemde theatertekst ooit: 'To be or not" to be, that is the questi on'. Miljoenen mensen over de hele wereld kennen die zin uit hun hoofd. Dat had Shakespeare nooit gedacht toen hij het drama schreef over zijn twijfelende held van 16 jaar. Op zaterdag 3 mei gaat in de Shakespeare zaal in Rotterdam Hamlet in première. Een voorstelling in de serie waarin regisseur Louis Lemaire de hoofdrol len van grote toneelklassie- kers laat spelen door spelers met dezelfde leeftijd als de toneelpersonages. Hamlet is een jongen van 16 jaar. Zijn moeder heeft hem vernoemd naar het theater personage uit het stuk dat Shakespeare 400 jaar gele den heeft geschreven. Ham let's vader is dood, vermoord denkt hij, door de nieuwe man van zijn moeder. Hij viert zijn verjaardag in een oud vervallen theater waar de geest van zijn vader op geroepen wordt. Verdriet, angst en wraakgevoelens om de dood van zijn vader vermengen zich bij Hamlet tot spot en het waanidee de Hamlet van Shakespeare te zijn... Hamlet wordt op vrijdag 2 mei tot en met zondag 1 juni en 27 september tot en met 12 oktober gespeeld in de Shakespearezaal, Pieter de Hoochweg 222, Rotterdam. Kijk voor meer informatie op www.jeugdtheaterhof- plein.nl. Ook dit jaar staan er diverse artiesten op het programma, van Normaal tot Extince. Ver leden editie trad onder andere Krezip (foto) op. ROTTERDAM - Aan de voet van Het festival begint om 13.00 de Willembrug worden 5 mei de gitaren weer ingeplugd voor vrede. Tijdens het Be vrijdingsfestival komen een rits van artiesten optreden. Minister-president Balke nende is ook van de partij. Hij zal het festival spectacu lair openen. uur zal tot 23.00 uur duren. Op het Erasmus Podium vin den optredens van grote na men plaats, in stijl gepresen teerd door MTV en 3FM pre sentator Dennis Weening. De muzikale aftrap van het Be vrijdingsfestival zal verzorgd worden door zanger/pianist VanVelzen. Sinds zijn eerste single 'Baby Get Higher' uit kwam, staat VanVelzen hoog in de hitlijsten. Na Van Velzen neemt de megapopulaire rockband VOICST het podium over. Deze band bracht afgelopen januari hun nieuwe album 'A Tale of Two Devils uit' welke woensdag 30 april 2008 - TX98 meteen een groot succes werd en waarvan megahit 'Every day I Work On The Road' het bewijs is. Ook Nederlands grootste spraakwaterval en tevens koning van de Neder landse hiphop, Extince, zal zijn frisse sound laten ho ren. Hij heeft er voor gezorgd dat nummers als 'Spraakwa ter', 'Viervoeters' en 'Kaal of Kammen' in de Nederlandse muziekgeschiedenis gebei teld staan. De Achterhoekse band Normaal zal stevig gaan hoken. Naast Nederlandse artiesten wordt ook het podium vrijge maakt voor De Franse band La Phaze, en de Noorse band Datarock één van de sensaties van Metropolis in 2007. Aan Rotterdams grootste trots DJ Benny Rodrigues de eer om het Bevrijdingsfestival Zuid-Holland met zijn Funky (tech-)house sound feeste lijk en dansend te afsluiten. Voordat hij dat doet geven DJ Afrojack, DJ Marchella en DJ Promiss achter de draaitafels plaatsnemen. Kijk voor het volled'ge pro gramma op www.4en5mei. y nl. ROTTERDAM - In het OT Thea ter aan de Müllerpier is op 7 en 9 mei de voorstelling Bombay te zien. Dansers en spelers nemen je mee van het ene naar het an dere meeslepende verhaal. Kaarten zijn uitsluitend te koop via de Rotterdamse Schouwburg.Bombaywordt gespeeld door Huis aan de Amstel en jonge acteurs van Theatergroep Dox, Ze nemen je mee van verhaal naar verhaal, op een ont dekkingsreis waarvoor je meer dan één paar ogen en oren nodig hebt. Kijk voor meer info op www.rotter- damseschouwburg.nl. JOOI'VAN DIA IA Dl I III-AThRRRODUC HES STAC! fcNTl-RTAINMIAT |>rosonte.-ri CAMERON MACKINTOSH'S logcnd.risc-hivproductic van BOUBLIL, SCI IÖNBERO 's de Volkskrant, Patrick van den Hanenberg Trouw, Bianca Bartels NRC, Henk van Gelder Telegraaf, Annet de jong AD, Albert Kok AD, Albert Kok

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23