Kop moet weer aansluiting krijgen bij oudste stadspark T- Grond kopen blijft mogelijk Nigel door bij Holland's Got Talent Minder voorstellingen, meer grote namen Pullman Colourbox vanaf 2795.-- het waaigat maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen dinsdag 29 april 2008-XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 0104004453 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer. tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Accountmanagement T. v. Nieuwenhuijzen, tel. 0629 597654 R.v.d. Heijden, tel. 0653 362793 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 0104004490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. Herinrichting kop van De Plantage Nu is het een naargeestige plek waar auto's geparkeerd worden en rondhangende jeugd te vinden is. Daar moet verandering in komen, vindt wethouder Groene. Drie schetsen zijn gemaakt om de Kop van de Plantage weer mooi aan te laten sluiten bij het, achtergelegen, 'oudste stadspark van Nederland'. door Frank Willemse De plannen zijn gemaakt door landschapsarchitecten Mozaïek. Welk plan moet het worden? Buurt, politiek en belanghebbenden kunnen er hun oordeel over geven. Probleem is wat te doen met de muziekschelp, het oor logsmonument en het par keren rond het postkantoor met zijn vele oude bomen, dichte struiken en slecht on derhoud. In schetsontwerp A (optimaal parkeren) staan de parkeerplakken centraal met maximaal 50 plekken. Hierbij blijft oorlogsmonu ment (beeld van vrouw) op haar plek. Als 'opvrolijker' wordt gedacht aan herplaat sing van de oude fontein. Op ongeveer de plek waar nu de muziekschelp staat. De weg naar de Tuinlaan tegenover het postkantoor wordt dan afgesloten. In het tweede plan (B) met muziektent, wordt ook de oude schelp afgebroken en een ronde muziektent. Ook het verzetsbeeld verhuist richting de oude schelp. Par keren moet aan de randen van het park. Het derde plan (C) is een vertaling van de wensen van de buurt. Die willen een afgesloten. Thin- laan vanaf het Westen en een amfitheater waar nu de schelp staat. Parkeren op de Lange Nieuwstraat en het bevrijdingbeeld krijgt een centrale plek midden in het park dat tot aan de Oranje straat doorgetrokken wordt. Voor alle plannen geldt dat de oude bomen moeten blij ven tenzij die bij overtui gende ontwerpargumenten verplaatst moeten worden. De eerdere, in Maasstad ge publiceerde plannen van de ANBO om de muziektent te beheren staan niet in de ijskast maar moeten nader uitgewerkt worden, aldus Groene. Twee weken lang heeft de St. Janschool in het teken gestaan van lucht- en ruimte vaart onder de noemer 'Geef St. Jan de ruimte'. Maandag 7 april werd het project in bijzijn van een stewardess geopend door het oplaten van zo'n 250 ballonnen. De ramen van de school werden in ras tempo omgetoverd tot vliegtuigramen en in alle groepen werden de broodnodige luchtvaartspullen verzameld of zelf gemaakt. Vorige week werd het project afgesloten met een grote tentoonstelling in de school. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het Schiedamse college wil het bestaande grondbeleid handhaven. Daardoor houden woning bezitters -ook na 1 juli- de mogelijkheid de grond onder hun eigen huis te kopen. Die regeling geldt niet voor be drijven en percelen gelegen op bedrijfsterreinen. Wethouder Siljee vindt handhaven van het bestaan de beleid de beste optie om dat 'er geen directe reden is om de regeling terug te draaien'. Sinds de mogelijkheid tot omzetting werd ingevoerd, heeft ongeveer 30 procent van de huiseigenaren die daarvoor in aanmerking kwamen gebruik gemaakt van hef aanbod. Theater aan de Schie viert 10-jarig bestaan De Colourbox geeft kleur gan uw slaapkamer H Meer infowww.kwallteitsbedden.nl Uitgeslapen! De Colourbox Ie een complete boxsprlngaet bestaande uit een hoofdbord met twee boxtprlngs, twee gestoffeerde matrassen en daarop een luxe comforttopper U slaapt al op een Colourbox vanef 2796.- en 2-motorlsch verstelbaar vanaf €4695.- (blj 160x200 cm) Markt 57 - Vlaardingen Tel. 010-4343685 Directeur Frank Lissenburg presenteerde vorige week de nieuwe brochure van het Theater aan de Schie in een com pleet nieuwe huisstijl. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - De 12-jarige Nigel Voets is door naar de halve finale van de SBS6-show Holland's Got Talent. Afge lopen vrijdag was te zien dat de kleine Schiedammer het in de ronde waarin de laatste dertig kanshebbers bekend gemaakt werden voor een laatste keer op moest nemen tegen zijn directe concurrent Lars (14). Nigel kreeg twee van de drie stemmen van de jury en mocht door naar de halve finale waarvan de op namen begin mei zijn. Nigel is opgelucht en blij dat hij bij de dertig beste acts van Nederland zit. „Ik vind het super dat ik zo ver ben gekomen en ook best knap van mezelf', zegt hij. Hoewel Nigel over stalen zenuwen beschikt moet hij toch wel bekennen even zenuwachtig te zijn geweest toen hij van de jury te horen kreeg dat hij nog een laatste battle met Lars uit moest vechten. „We hadden tien minuten om te oefenen, ergens in een hal die al volstond met deelne mers. Dat was niet makke lijk. Maar toen ik eenmaal op het podium stond was het over en ging het goed." Zijn presentatie, die een stuk beter was dan die van Lars, bezorgde hem de plek in de halve finale. Moeder Franci- na glundert: „Ja, dat is nou net wat wij altijd tegen hem zeggen. Wat er ook gebeurt, zorg dat je er een show van maakt. En als je klaar bent: schouders recht! Dat zijn van die kleine dingetjes, die net het verschil kunnen ma ken." Nigel is binnenkort te zien in een uitzending waarin hij het tegen negen andere deelnemers opneemt. Twee gaan er door naar de finale. „Eén wordt gekozen door de jury, één door het publiek. Dus ik hoop dat veel Schie dammers dan op mij willen stemmen." Dat zal geen pro bleem worden, nu Nigel op straat al heeft ondervonden een echte B.S.'er (Bekende Schiedammer) te zijn. door Frank Willemse SCHIEDAM - Het Schiedamse theater bestaat in septem ber 10 jaar. Reden voor drie dagen feest. Een nieuw the aterseizoen met meer gróte namen, maar wel minder voorstellingen. „Onze pro grammering is niet veel an ders dan die van theaterza len in de omgeving", zegt directeur Frank Lissenburg. „Maar bij ons zitje beter, zie je meer en hoor je beter." Voorstellingen maken voor een breed publiek, dat is wat het theater wil. Na tien jaar onafgebroken groei van het publiek bleef de teller vorig seizoen staan op 57.000 verkochte kaart jes. Met een bezettingsgraad van 60 procent wel 5 pro cent minder dan topseizoen 2006- 2007. Minder theaterbezoek is een landelijke trend en Schie dam heeft veel concurreren de theaters in de omgeving als Spijkenisse en Rotter dam. En natuurlijk keerden er ook toeschouwers terug naar de verbouwde Stadsge hoorzaal in Vlaardingen. Daarom dit seizoen een nieuwe programmering met nadruk op grote namen en minder de tegenvallende thema-avonden met Kelti sche, flamenco of tango mu ziek. In plaats van de 170 voor stellingen per jaar zijn er dit seizoen 150 gepland. In de nieuwe folder, met nieuw logo, grote namen als Tineke Schouten, de Ashton Bro thers, het Nationale Toneel en Slagerij van Kampen. Een derde van het program ma bestaat uit cabaret van Hans Liberg en Jan Jaap van der Wal tot opkomende sterren als Karin Bruers en Kristel Zweers. Met naast cabaret ruim aandacht voor komedie en muziektheater als Jon van Eerd en Orkater. Ook serieus toneel krijgt weer een kans met bijvoor beeld de theaterversie van Siebelinks succesroman 'Knielen op een bed violen'. Daarnaast ook muziekthe ater van Betty Serveert tot aan Jan Rietman. Het is een wens van het the ater om meer zichtbaar te zijn in de stad. De naam groot op de zijkant van het theater want 'men sen van buiten de stad zoe ken vaak naar het theater'. Een lichtkrant met voorstel lingen aan de zijkant waar de tram lust of aan de achter zijde waar de nieuwe Schie- boulevard gaat verschijnen zou dit probleem oplossen. Een andere wens van het theater is een kleine zaal er bij. Nee, niet de huidige op lossing met een tribune op het grote toneel. Dat is natuurlijk geen ideale situatie. Maar plaats en geld voor een kleine zaal is er mo menteel niet. Daarom kijken ze bij het theater uit naar samen werking met de gemeente in het Wennekerpand. Wat een cultuurverzamelgebouw moet worden. „Daar moet wel 200 man publiek inkun- nen anders moet er dik geld bij", besluit Lissenburg.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3