Schiedam is klaar voor 30 april SCHIEDAM - Schiedam lijkt klaar voor Koninginnedag. Woensdag 30 april wordt het Koninginnefeest weer uit bundig gevierd op verschillende plaatsen in de stad. Na tuurlijk wordt het weer ouderwets gezellig in Kethel, maar ook is er dit jaar veel te doen in het Julianapark en laat de Groenelaan weer letterlijk en figuurlijk van zich horen. Je vervelen is er 30 april dus echt niet bij. Koninginnedag is een nationale feestdag en dat is goed te merken. De activiteitenagenda is overvol. In Schiedam- Noord beginnen de festiviteiten om 09.00 uur met de auba de bij de Dorpskerk. Hier kan naar hartelust mee worden ge zongen met de leukste Oud-Hollandse liedjes. Burgemeester Verver komt ook meezingen, samen met haar man. Met een fraaie oldtimer wordt ze naar de kerk gebracht en natuurlijk draagt ze speciaal op deze dag de amtsketting van Kethel. Straattekenen Julianapark maasstad Schiedam wijk&streek dinsdag 29 april 2008 - XQ83 Omdat straattekenen helemaal bij Koninginnedag hoort, kunnen kinderen van de basisscholen straattekenen in alle wijken. 11.30 - 12.00 uur: Julianapark (georganiseerd door Wijk centrum de Erker) 10.30 - 12.00 uur: Wijkcentrum Zuid 11.00 - 12.00 uur: Wijkcentrum Oost 11.00 - 12.00 uur: Wijkcentrum Dreesplein 11.00 - 12.00 uur: Schoolplein Kethel 10.30 - 11.00 uur: Basilicumveld Stichting Welzijn Schiedam viert Koninginnedag dit jaar voor het eerst in het Julianapark. Samen met de bewoners vereniging en TOS wordt er een gezellig programma neerge zet voor zowel kinderen, jongeren als volwassenen. Het park biedt veel meer ruimte en mogelijkheden dan rondom het wijkcentrum. Plaats genoeg dus voor de uitge breide rommelmarkt en vele activiteiten. Ook beschikt het park over een koepelpodium waar optredens van onder an dere het Shantikoor, Peter Jansen en toneelvereniging Utile Dulci plaatsvinden. Jongeren krijgen hun eigen podium met een optreden van Xclusivez breakdance. Daarnaast wordt een pannakooi neergezet en wordt er een workshop graffiti tekenen. In Wijkcentrum Zuid en Wijkcentrum Dreesplein organiseert SWS Kinderwerk met Koninginnedag, dat bete kent zoveel als diverse activiteiten en spelletjes voor kinde ren tussen de 4 en 12 jaar. Voor de volledige agenda en adres sen, neem een kijkje op www.welzijnschiedam.nl. Wijkcentrum de Blauwe Brug houdt dit jaar tijdens Konin ginnedag de deuren gesloten. Ook in Wijkcentrum Oost zetten ze hun beste beentje voor om het iedereen naar de zin te maken en samen een feestje te bouwen. Van 11.00 tot 16.00 uur kan daar genoten worden van live muziek, kinderspelen, een rommelmarkt en straat- gegeven. Kinderen kunnen hun hart ophalen met Klieder en Klodder, Clowns Knoet en Ed. Iedereen is welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Koninginnedag vier je in Zuid In de Schiedamse wijk De Gorzen is de Koninginnedagvie ring een traditie geworden. Ieder jaar weten steeds meer Schiedammers op Koninginnedag Schiedam-Zuid te vinden. Op zich niet verwonderlijk want er valt ontzettend veel te be leven voor jong en oud met de vrijmarkt, de vele kinderac tiviteiten en het muziekfestival Groenelaan Live! Natuurlijk kan er ook genoten worden van de vele hapjes en drankjes. Ook een deel van de winkeliers op de Groenelaan zullen hun deuren openen. De leukste en beste koopjes zijn te vinden op de grote vrijmarkt in de Groenelaan. De vrijmarkt start om 10.00 uur en iedereen mag gratis deelnemen, zolang aan het einde van de dag (ongeveer om 16.00 uur) de plek schoon achtergelaten wordt. Van 12.00 tot ongeveer 19.00 uur is er muziek te horen vanaf het podium op het Wilhelminaplein. Om 12.30 uur barst het garant voor een uur Beatles geweld. Alle bekende hits zijn te beluisteren en mee te beleven... want dat is de Fab-5: een belevenis! Het muziekfestival wordt om 17.00 uur afgesloten door een extra lang optreden van The Erik Hart Band. Erik Hart speelde als drummer bij bands als the Tonetwisters en Straight. Het repertoire bestaat uit zelfgeschreven songs in een sterk Amerikaans klinkende stijl die zich het beste laat beschrijven als Rootsrock. De Koninginnedagviering in Schiedam-Zuid is voor ieder een gratis te bezoeken. Het podium van Groenelaan Live! is te vinden aan het einde van de Groenelaan op het Wil helminaplein. Ten behoeve van de vrijmarkt geldt voor de Groenelaan op Koninginnedag een parkeerverbod vanaf 06.00 uur 's ochtends. Meer informatie is te vinden op www. groenelaan.nl feest echt los met optredens van een groot aantal artiesten. Als eerste start Jan Warby. Al bijna 50 jaar is hij actief in de muziekwereld. Jan speelde bas-gitaar in onder andere the Swinging Soulmachine (begeleidingsband van Spooky and Sue) en Tantalus. De afgelopen jaren is Jan Warby actief zanger/gitarist en speelt met zijn muzikale vrienden blues. Ook op deze editie van Groenelaan Live! zal Jan Warby zich vooral richten op heerlijke oude blues. Om 14.00 uur wordt de Golden Oldiesliefhebber getrakteerd op 5-OM. Muziek door 5 'oude mannen' neergezet met twee gitaren, een basgitaar, een drumstel en toetsen. Denk hierbij aan de muziek van Bryan Ferry, Eagles, Pink Floyd, the Sto nes, Bob Dylan en nog veel meer Golden Oldies. Om 15.30 uur is het tijd voor een compleet ander genre ol dies, want Karei, Cees, Marco, Rob en Marcel zijn.... the Fab 5! Op basis van de Fab-4 (the Beatles) staan deze mannen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9