Muizen: de aaibare plaag maas stad TANGO FIRE ni Maak kennis met zorgeloos woongenot Win een uitwaai-arrangement! Estampas Portenas met 7,50 korting Unieke lezersaanbieding stad CARAVANS I I I I I 0909 - 50 50 344 Op vrijdag 16 mei om 20.15 uur in Theater aan de Schie! maasstad weekbladen Gezond en wel Muizen brengen risico's met zich mee, niet alleen op knaagschade aan onder meer leidingen en kabels, maar ook voor de volksge- zondheid. De aanwezigheid van muizen vraagt dus altijd om actie. Een muis is al na twee maanden geslachtsrijp. Ze kunnen door hun snelle voortplanting in korte tijd enorme groepen vormen. In hoeverre een populatie mui zen zich uitbreidt, hangt af van de nestgelegenheid en de hoeveelheid en kwaliteit van het beschikbare voedsel. Muizen kunnen zich uitste- kend aanpassen aan hun omgeving. Zij zijn bijzonder goede klimmers, kunnen springen en reageren zeer snel op gevaarlijke situaties. In tegenstelling tot wat veel mensen denken, graaft de muis bij voorkeur niet. Lie- ver zoekt de muis zijn schuil plaats onder vloeren, achter plinten, op zolder, boven (verlaagde) plafonds of ach ter of onder opgeslagen goe- deren en materialen. Vooral's nachts komen mui zen in beweging. Dan gaan ze op zoek naar voedsel. Daarbij gaat hun voorkeur uit naar granen, noten en peulvruchten. Ook vettige producten en voedsel met een hoog suikergehalte zo- als kaas, vet, boter, spek en snoep worden zeer gewaar- deerd. Om de komst van muizen tegen te gaan, moet u ervoor zorgen dat zij uw woning of bedrijf niet kun nen binnenkomen. Gaten en kieren in muren, bij deuren en ramen moeten worden dichtgemaakt. Ventilatie- openingen kunnen worden voorzien van muizenroos- ters (max. 0,5 cm breed). Voedsel en afval moeten zoveel mogelijk onbereik- baar worden opgeborgen (voorraadbussen). Deson- danks kan het gebeuren dat er muizen binnenkomen of binnenzitten. Iedereen kent het plaatje van de muizenval met een aanlokkelijk blokje kaas. Onthoudt hierbij dat een muis zelden alleen komt. En hebben meerdere muizen hun intrek in uw woning ge- nomen? Dan heeft u hulp nodig van een professionele plaagdierbestrijder. Meer informatie op www.nvpb.org Houdt u van Rotterdam, bent u al wat ouder en wilt u af van het steeds terug- kerende werk aan uw huis en in de tuin? Wilt u, met andere woorden, zorgeloos wonen in Rotterdam? Dan is een comfortabel apparte- ment van PWS Rotterdam een optie. Deze maand kunt u tijdens open dagen in twee nieuwbouwcomplexen voor senioren een kijkje nemen. Wooncomplex De Kristal in Nesselande bijt het spits af. U kunt daar op vrijdag 16 mei van 13.00 tot 16.00 uur terecht. De Kristal is een nieuwbouwcomplex met levensloopbestendige woningen. U kunt er allerlei vormen van zorg en dienst- verlening via Humanitas bij kopen. De huurprijzen be- ginnen bij 604 euro. Op woensdag 21 mei kunt u tussen 16.00 en 18.00 uur terecht in wooncomplex De Koninginnetoren. Dit gebouw in Crooswijk heeft een inpandige verbinding met verzorgingscentrum Hoppesteyn. Mocht het ooit nodig zijn, dan kunt u ge- bruikmaken van de zorg die Stichting De Stromen in dit centrum biedt. De huurprij zen beginnen bij 550 euro. De woningen in De Kris tal en De Koninginnetoren zijn per direct beschikbaar. PWS heeft ook in Het Sans- ovino Hof (Het Lage Land) en in Het Bourgondische Hof (Charlois) senioren- woningen beschikbaar. De huurprijzen beginnen res- pectievelijk bij 670 en 690 euro per maand. Wilt u meer weten? Kijk op www.pwsrotterdam.nl of bel 010-7506700. Meer nieuwbouw in Rotterdam staat op www.woneninrot- terdam.nl. LOMMERRIJK GOED DOEL 19 puzzel www.corolie.nl cor oiie T T Zo doet u mee! service i journaal - weekbladen Voor het eerst in Nederiand! Klaar om u te over- donderen met een duizelingwekkend eerbetoon aan de meest elegante en opwindende dans die er is; de tango. Rechtstreeks uit het hart van de tango, Buenos Aires, komt deze vurige tangoshow. Van de oorsprong van de dans in de rosse buurten van Buenos Aires naar de glitter glamour van de Roaring Twenties. Na wereldwijd succes, is dit bijzondere gezelschap nu voor het eerst in Nederiand. Gratis workshop tango Voor de voorstelling kunt u de tango zelf leren tijdens een gratis workshop tango van 19.30 tot 20.10 uur. Na afloop kunt u de geleerde passen in praktijk brengen tijdens een sfeervolle tangosalon. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar Tango Fire in Theater aan de Schie. Op vertoon van deze bon aan de kassa van het theater ontvangt u 7,50 korting (normale prijs 35,00). Theater aan de Schie Stadserf 1Schiedam t. (010)2 467 467 www.theateraandeschie.nl De aanbieding is uitstuitend geldig aan de kassa op vertoon van deze bon. Besteilen via internet is niet mogelijk. Niet geldig voor reeds gekochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. woensdag 7 mei Z008 - TX96 Muizen jagen menigeen de stuipen op het lijf. Lijken ze op het eerste gezicht mis- schien lief en aaibaar, hun verschijning in uw woning is zeker geen reden voor blijdschap. Muizen zoeken hun schuilplaats onder vloeren, achter plinten en op zolder. Nieuwbouwcomplex De Kristal in Nesselande, met le vensloopbestendige woningen. Moederdag Brunch Vanaf 11. JO u. een uitqebreide Brunch inclusief cq royaal fct|p.p Dessert Buffet! Kinderen 4 t/m 12 jaar 12,50 p.p. Maak meteen een gratis tochtje over de plas met onze salonboot. Zie onze Wel even website voor van tevoren het complete reserveren! programma. Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 www.lommerrijk.nl weekbladen Voor nieuwe of gebruikte caravans 2e PINKSTEFfDAG OPEN 10.00- 17.00 uur RECRCATIE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 zuivel- product inzet bij een spel geschreeuw de leuze vooruit! Griekse letter luchtvaart- pionier beroep laten zien overblijven plaats in Letland water in eenvoudig logies plaats in Florida kramp loofboom pak rammei T soortelijk gewicht voetstuk Europeaan aanstellen in een ambt 'I inham aan zee vruchten- drank insect 2 Bait bruingele verfstof ondememing deel van het been open strook in een bos T binnenschip voegwoord dikke pap 5 Italiaans eiland familielid en andere nummer alvorens 3 limonade groente 6 bergplaats Even lekker een paar daagjes uitwaaien op het strand? Het kan bij Hotel Zuiderduin. Op 100 meter van het strand en aan de voet van de duinen kunt u genieten van een grote diversiteit aan fadliteiten die het hotel rijk is. Heerlijk ontspannen in het wellness center, een frisse duik in het zwembad of een totale workout in de fitnessruimte. Twee winnaars gaan genieten van een uitwaai-arrangement in Egmond aan Zee bestaande uit twee ovemachtingen met ontbijtbuffet, een dinerbuffet en vrij gebruik van zwembad en sauna. A*** Hotel Zuiderduin Kijk voor meer informatie op www.zuiderduin nl of bel 072-750 2000 Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeid zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 12: grasveld. Een Gardena elektrische verticuteermachine EVC 1000 is gewonnen door: Fam. J. Jansen, Numansdorp; Fam. A. Roobol, Portugaal; Fam. P. Broekman, Vlaardingen. en win services Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 7 t/m dinsdag 13 mei 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 26