Week van het Huisdier in teken van vakantie Uit en thuis in Stadsgehoorzaal Vlaardingen t Stolk schildert Panorama van Schiedam Eerste paal voor een nieuw DrieMaasStede Open Dag bij Schiespoor modelspoorvereniging Beestenboel Jongen aangehouden voor bedreiging moeder Onderzoek na vernieling auto's Man gewond na schietpartij Politie bekeurt automobilist voor geluidsoverlast maasstad Regio weekbladen hmh Goede voorbereiding essentieel WATERWEG - Met de vraag 'Vakantie, ook leuk voor uw huisdier?!' brengen allerlei partijen uit de huisdieren- branche tijdens de Week van het Huisdier van za- terdag 17 tot zondag 25 mei een goede voorbereiding van de vakantie onder de aandacht. Dat is volgens de organisa- tie hard nodig, want ieder jaar weer blijkt dat lang niet elke huisdierbezitter dat bi- jtijds regelt. Regelmatig worden knaagdieren en konijnen gedumpt en juist in de vakantieperiode zijn er veel meldingen van weggelopen katten, geeft de organisatie aan. Ook neemt ongeveer een- derde van de hondenbezit- ters de hond mee naar het buitenland, maar vaak is onduidelijk wat de eisen zijn in dat land en welke gevar- en vreemde parasieten kun- nen overbrengen. 'Hoog tijd dus om hier eens wat meer informatie over te bieden'. Dit gebeurt tijdens de Week van het huisdier. De Week van het Huisdier wordt ieder jaar georgani- seerd om nog eens extra onder de aandacht te bren gen dat mensen op een ve- rantwoordelijke manier met hun huisdier om moeten gaan. Hieraan doen allerlei partijen mee, zoals bijvoor- beeld dierenartsen, dieren- winkels en dierenasielen. Huisdierbezitters kun- nen bij hen gratis een leuk boekje van Jan, Jans en de kinderen afhalen. Hierin staat van allerlei informatie over waar je aan moet den- ken als je op vakantie gaat. Er zit ook een behoorlijk pittige vakantiepuzzel in. Om een prijs te winnen kan men de oplossing via de website van de Week van het Huisdier opsturen. Dierenartsenkring Schiedam-Vlaardingen is erg enthousiast over dit ini- tiatief. 'De dierenartsen nu eenmaal degenen zijn die over de gezondheid van de VLAARDINGEN - Boris is een lieve poes van 10 jaar die is afgestaan omdat ze na echt- scheiding van haar baasjes te veel alleen moest zijn. Boris kan bij wat grotere rustige kinderen geplaatst worden, andere katten en honden is ze niet gewend. Ze kan prima alleen thuis zijn en is ook zindelijk. Ze is niet gewend om naar bui- ten te gaan, wel kwam ze op het balkon. Zoekt u een hele lieve rustige aanhankelijke poes? Dan bent u bij Boris aan het juiste adres, of beter nog, zij bij u! Meer informatie over Boris en andere dieren uithetasiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater- dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-4345335. SCHIEDAM - In Bibliotheek Stadserf werkt Rimke Stolk sinds 7 mei elke woensdag 'live' aan het Panorama van Schiedam. Het enorme schilderij gaat bestaan uit 12 panelen van 1 vierkante meter. De schilder die dit project gaat uitvoeren is Rimke Stolk. Naar verwa- chting zal het gehele proj ect een jaar duren. Stolk woont zelf op het Land van Belofte, waar hij een ap- partement heeft met een panoramisch uitzicht over de stad. Dit bracht hem op het idee om bij zijn buren: Bibliotheek Stadserf, een Panorama van Schiedam vorm te geven. De schilder werkt op de te etage van de bibliotheek, bij de glazen wand van het trappenhuis aan de pleinzijde. Hij is er elke woensdag vanaf 10.00 uur tot aan sluitingstijd. Het schilderwerk wordt een (bijna) 36o°-panorama van de stad Schiedam. Op de 12 panelen komen onder meer de monumentale molens, het moderne Stadserf en de karakteristieke historische pandjes. Rimke Stolk was in zijn werkzame leven in- strumentmaker onder meer bij Europees Ruimtevaart- centrum ESA in Noordwi- jk. Technisch tekenen was daarbij zijn belangrijkste creatieve uitspatting. Toch wilde hij, nog creatiever, ook met kunst bezig zijn. Nu schildert hij alweer zo'n 25 jaar. Hij kreeg daartoe een gedegen opleiding bij de Leidse schilderes Leny Noyen. Zij leerde hem de technieken van het aquarel en olieverf schilderen. VLAARDINGEN - Meer dan ooit is het in de Stadsgehoorzaal een zaak van zien en gezien geworden. In het eerste the- aterseizoen na de verbou- wing kwamen er 48.000 betalende bezoekers naar de Schiedamseweg, die ook zelf goed zichtbaar waren in de theatrale 'wandelgangen'. Directeur Sandra Bruinsma liet zich bij de presentatie van het nieuwe seizoenspro- gramma niet afleiden door zakelijke rompslomp. Ze bleef bij de les met haar in- vulling van het Vlaardingse theatergebeuren en het zoek- en naar de beste vorm waa- rin de bezoekers zich aan de Scfeiedamseweg thuis kun- nen voelen. Zo moet de nazit in de glazen foyers een mo ment worden waarop gasten 'Zichtbaar in het theater' is ook in 2008 het credo van de Stadsgehoorzaal en artiesten met elkaar na kunnen borrelen. Dus niet 'jas aan en naar huis' maar doorgaan tot het laatste woord gezegd is. Die bezoek ers komen overigens uit de gehele Rijnmond regio. In het nieuwe seizoen zijn er ook weer de eigen producties zoals de X-posure zoektocht naar talent en het Celtic Mu sic festival. De eigen Vlaard ingse theaternacht wordt vervangen door 'Avonduren', een programma dat ook pas afgelopen is wanneer de laat ste bezoekers de deur achter zich dicht doen. Er zijn uit- eraard 'Verplichte figuren' in het aanbod, maar de Irish Nights met hun Celtic Rhyt- ms mogen net als de 'Forbid den musicals' natuurlijk niet ontbreken. De parodie op de vaderlandse musical hyste- rie is sinds 1999 vast pando- er en kent een enthousiaste schare fans. Pip Utton komt na Adolf nu met 'The War of the worlds' en ook het Scap- ino ballet brengt met 4 x 20 colour proof serieuze kunst op de planken in het nieuwe seizoen. Behalve de serieuze kunst is er volop cabaret en humor in het nieuwe Vlaard ingse theaterseizoen. De folders alleen al brengen een lach op het gezicht. Muis- winkel van Vleuten, Er nesto Marcelino en Klaas van der Eerden laten er geen misverstand over bestaan dat en waarom er gelachen moet worden in Nederland. Klaas Wortels lust er geen pap van en met bijwerking van Wilfid Finkers kun je lachen om het gieren in 'Wat hebben wij het goed He'. Ook Ernst en Diederik doen het als Prediker en Hooglied goed op de folder. Jandino en Samba Schutte zullen hu mor brengen vanuit een an dere wereld en wellicht een andere optiek om te lachen. Om op Jeroen van Merwi- jk te varieren: GRAAG tot ziens meneer en mevrouw van Vlaardingen! Politie SCHIEDAM - Een 22-jarige jongen zonder vaste woon- ofverbli- jfplaats is zondagavond aangehouden. De jongen, die onder behandeling is voot zijn verslaving, was rond zeven uur naar de woning van zijn moeder aan de Diepenbrockstraat geko- men om kleding te halen. Dit bezoek liep echter uit op een ruzie waarbij de jongen de moeder bedreigde. Hierop werd de politie gealarmeerd die de jongeman aan- hielden. Tijdens zijn aanhouding verzette hij zich hevig en maakte de politie gebruik van Pepperspray. De jongen is in- gesloten voor nader verhoor. SCHIEDAM - De politie onderzoekt de toedracht van een vern ieling aan een achttal auto's in een ondergrondse parkeer- garage aan de Laan van Bol'es. Zondagavond rond acht uur kreeg de politie de melding dat hier diverse auto's waren bekrast met een scherp voorwerp. Mogelijk is hier met een sleutel langs de auto's gelopen. De recherche van district Waterweg-Noord vraagt iedereen die getuige is geweest van deze vernieling, dan wel anderszins informatie hierover heeft, om contact op te nemen met de politie op: 0900-8844 of anoniem op 0800-7000. SCHIEDAM - Een 31-jarige Schiedammer is zaterdagochtend gewond geraakt na een schietpartij op de Colijnstraat. Het slachtoffer kreeg rond half negen onenigheid met een man. Tijdens de ruzie werd een schot gelost. De Schiedammer liep hierbij een schotwond in zijn been op. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. De recherche heeft zaterdagochtend gesproken met getuigen tijdens een buurtonderzoek. Ook vindt er sporenonderzoek plaats. Een nader onderzoek naar de verdachte wordt ingesteld. SCHIEDAM - Politiemensen van het district Waterweg-Noord hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een 19-jarige automobilist uit Capelle aan den IJssel bekeurd voor gelu idsoverlast. De politie had vrijdagavond al meerdere meldingen ge luidsoverlast gekregen en had de jongeren twee keer ge- waarschuwd met de mededeling dat bij een derde gecon- stateerde overtreding bekeurd zou worden. Toen rond een uur's nachts tijdens de surveillance wederom bleek dat er te harde muziek in de auto gedraaid werd, werd de bestuurder bekeurd. SCHIEDAM Modelspoor vereniging Schiespoor houdt zaterdag 24 mei weer de maandelijkse Open Dag. Op de grote baan zal dan in di verse tijdperken worden ge- reden. Dit houdt in dat er dan apart gereden wordt met stoomtreinen, dieseltreinen en electrische treinen. Er is een beurs met gebrui- kt materiaal van treinen. Op deze beurs zijn treinen op verschillende schalen te vinden van alle bekende merken. Schiespoor is te vinden aan de Westerkade 21, open dag van 10.00 tot 16.00 uur. r woensdag 14 mei 2008 - WX91 Rimke Stolk qinq voriqe week woensdaq van start met een (bijna) 360°-panoramisch schilderij van de stad Schiedam. De eerste streken werden qezet door medewerkers van Bibliotheek Waterweq. Foto: Roger van der Kraan Na de qedeeltelijke sloop van DrieMaasStede en de aanleq van nieuwe parkeerruimte qaat het 'vernieuwbouwproject' op 21 mei verder met het slaan van de 1e paal voor een qe- bouw met ruimte voor 160 verpleeqhuispatienten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 12