Gemeentebericht Rondleldlngen en educatlef project rond toren Grote of Sint Janskerk VAC Schiedam houdt Woonkwaliteitonderzoek Samenspraakbijeenkomsten over sportbeleid 1 gemeente Schiedam Utf I 1 1 J- Afgelopen zaterdag is de toren van de Grote of Sint Janskerk geopend door wethouder Menno Siljee (Cultuur). Vanaf nu bestaat regelmatig de mo- gelijkheid om onder begeleiding van een gids de kerktoren te beklimmen en een multimediale tentoonstelling op de eerste etage te bezoeken. Tientallen Schiedammers maakten zaterdag en zondag gebruik van de gelegenheid de 202 treden naar boven af te leggen. Door het mooie weer hadden zij een prachtig uitzicht over de stad. Tijdens de rondleiding zagen de bezoekers ook het uurwerk en de luidklokken. Vanaf nu zijn rondlei- dingen voor gezelschappen mogelijk op afspraak. Verder zal de toren voor het publiek geopend zijn tijdens eve- nementen, zoals Open Monumenten- dag. Dit zal steeds vooraf worden aangekondigd. Meer informatie over de rondleidingen is te verkrijgen bij de VVV. Op zaterdag 17 mei is er een extra rondleiding in de toren die start om 14.00 uur. Aanmelden kan bij de VVV op de Buitenhavenweg (telefoon 010-4733000). Deelname is gratis. Educatief project Naast de openstelling voor het pu bliek is er door de gemeente Schie dam een educatief project ontwikkeld in samenwerking met de Grote of Sint Janskerk. Iedere vrijdag zullen groepen leerlingen worden rondgeleid door de kerk en de toren. Een week later mogen zij dan als 'experts' in het weekend onder begeleiding van een gids hun ouders/verzorgers gedeelte- lijk zelf rondleiden. Over de toren De toren van de Grote of Sint Janskerk is van het Utrechtse type. In de toren waren oorspronkelijk twee luidklokken, respectievelijk uit de jaren 1455 en 1519. In 1710 is er nog een derde luidklok aan toegevoegd. In de toren hangt nu een deels uit 1786 daterend caril lon, bestaande uit 38 klokken, gemaakt door Josephus van den Gheyn. De toren is tot de omloop 46 meter hoog en tot het kruis (nu de haan) 54 meter hoog. Als men via de torentrap 202 treden naar boven gaat, is men op de omloop, waarbij na 150 treden de klok- kenzolder werd gepasseerd. Vanaf de omloop heeft men een prachtig uitzicht over de oude binnenstad en de daaromheen liggende wijken. Over de tentoonstelling De multimediale tentoonstelling, die is te bekijken op de eerste etage, is ontwikkeld door het bedrijf Nota Bene uit Tilburg. Nota Bene is een studio die spraakmakende projecten op het gebied tussen kunst en techniek ont- wikkelt. Kenmerk van Nota Bene is schoonheid en verwondering met een gezonde dosis humor. Foto: Jan van der Ploeg Veel eengezinswoningen hebben een achterom met de achteringang in de woonkamer en een fietsenbergingin de tuin. De VAC is daar geen voor- stander van. De bezwaren zijn dat door de achteringang in de woon kamer veel warmte verloren gaat bij het naar binnen of buiten gaan. Ook kan men bij binnenkomst jas, tas en vuile schoenen niet kwijt. Met het nu te houden Woonkwaliteiton derzoek wil de VAC uitzoeken hoe bewoners dit type woning ervaren. De VAC zal de uitkomsten van het onderzoek gebruiken bij het uitbren- gen van haar adviezen. Hoe verloopt het onderzoek? In week 21, van 19 tot en met 23 mei 2008, wordt door de leden van de VAC een vragenlijst met begeleidende brief verspreid onder ruim 500 geselec- teerde adressen door heel Schiedam. Omdat de VAC niet alle eengezinswo ningen van het hierboven omschreven type kent, wordt de enquete ook op de gemeentelijke website www.schie- dam.nl gepubliceerd. De link naar het onderzoek is vanaf volgende week te vinden aan de rechterzijde van de website. De uitkomsten van het onder zoek worden verwerkt in een rapport, dat wordt aangeboden aan burgemees- ter en wethouders van Schiedam. Het rapport wordt tevens op de website van de gemeente geplaatst. Over VAC Schiedam VAC Schiedam is een gemeentelijke adviescommissie op het gebied van wonen. De VAC toetst plannen voor woningbouw en woonomgeving op praktische bruikbaarheid, toeganke- lijkheid, veiligheid en comfort en stelt zonodig verbeteringen voor. Zij brengt advies uit aan het college en aan projectontwikkelaars. Naast het uitbrengen van adviezen onderzoekt de VAC ook hoe woningen en/of woonomgeving worden gewaardeerd door de bewoners. Een dergelijk on derzoek heet een Woonkwaliteiton derzoek. De komende tijd vinden er twee samenspraakbijeenkomsten plaats over het nieuwe sportbeleid. Het huidige sportbeleid, dat is vastge- legd in de nota "Sport Beweegt" zal dit jaar worden herzien. De dienst Sport en Recreatie wil be woners hierbij betrekken om meer inzicht te krijgen in de wensen en behoeften van bewoners met betrekking tot sport en sportvoor- zieningen. Voor bewoners van de wijken Centrum, Nieuwland, Oost, West en Zuid wordt een bijeenkomst gehouden op maandag 19 mei om 20.00 uur in Wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan 79 De bijeenkomst zal worden voor- gezeten door wijkprocesmanager H. Kalyoncu. De bijeenkomst start met een presentatie over het sport beleid. Hierna worden door middel van stellingen de wensen en behoef ten van de aanwezige bewoners in beeld gebracht. Onderwerpen die hierbij onder andere aan de orde komen zijn het aanbod van sport in de wijk en de randvoorwaarden voor tarieven en subsidies van de lokale sportverenigingen. Voor bewoners van de wijken Groenoord, Kethel, Spaland/ Sveaparken en Woudhoek wordt een bijeenkomst gehouden op dinsdag 3 juni om 20.00 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug. eh ee f Ontwerpbeschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kun- nen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 18 juli 2007 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van UTO Nederland B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de productie van alcoholhoudende dranken. UTO Nederland BV zal verhuizen van de oude locatie aan de Zijlstraat 2 in Schiedam naar de nieuwe locatie aan de Buitenhavenweg. Op deze locatie zal een branderij, distilleerderij en bottelarij worden gevestigd. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voomemen de ge- vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 15 mei 2008 tot en met 25 juni 2008 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Grave- landseweg 565 te Schiedam; - het kantoor van de deelgemeente Delfshaven, Looiershof 1 te Rotterdam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Zienswijzen Wanneer u zienswijzen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 25 juni 2008 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendge- maakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u be- langhebbende bent en als u zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerp beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wen- den tot de heer P. van Etten van de DCMR, tel. (010) 2468 348. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (te gen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 424607 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de raad van de gemeente Schiedam in zijn vergadering van 17 april 2008 het verslag van de inspraakprocedure, de Verordening Maatschappelijke Ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008, heeft vastgesteld. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 25 maart 2008 de evaluatie van de eerste ervaringen met de verstrekkingen van individuele Wmo-voorzieningen, het verslag van de inspraakprocedure, de Verordening Maatschappelijke Ondersteuning Nieuwe waterweg Noord 2008 en bijbeho- rende Toelichting, het Financieel Besluit Maatschappelijke Ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 versie 11 en bijbehorende Toelichting en hel Verstrekkingenboek Maatschappelijke Ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008 vastgesteld. De Verordening Maatschappelijke Ondersteuning Nieuwe Waterweg Noord 2008, het Financieel Besluit Maatschappelijke ondersteuning Nieuwe Water weg Noord 2008 en het Verstrekkingenboek Maatschappelijke Ondersteuning NWN 2008 treden op 1 juli 2008 in werking. De stukken liggen vanaf heden gedurende 6 weken tijdens kantooruren tei inzage in het Gemeentelijk Informatie Punt (GIP) in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 te Schiedam. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mw. drs. S.P. Badal, team Welzijn. Bereikbaar via tel. 010 246 58 06. E-mail: s.badal.schiedam.nl fr.rj- - IS f„

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4