Visspecialist R- Bijl Jubileumbingo in Bijdorp Prachtig uitzicht over heel Schiedam Molens tussen kunst en kitsch Wereldkampioen kunstfluiten Wake bij detentieboot Merwehaven Ezeltje beet Ivy SUPERAANBIEPING! maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Maasstad Kort SCHIEDAM - Bij de detentieboot in de Merwehaven wordt zon- dag 18 mei voor de 25e keer een wake gehouden. De Raad wil hiermee het Nederlandse uitzetbeleid aan de kaak stellen en de mensen op de boot steunen. Binnenkort worden de deten- tieboten opgeheven. In juni zal dan 00k de laatste wake zijn. Dan zijn bijna alle gedetineerden vert'rokken naar een nieuw detentiecentrum in Alphen aan de Rijn. De bijeenkomst be- gint om 19.00 uur en duurt ruim een half uur. De boten lig- gen achter de grensflat (Rotterdamsedijk), op de Gustoweg. SCHIEDAM Megan uit Hoek van Holland heeft de naam be- dacht voor het jonge veulentje dat onlangs op't Hoefblad werd geboren. Zij noemde haar Ivy. Yoelle uit 's-Gravenzan- de, Isabelle en Thijn uit Schiedam kregen alle drie een leuke prijs omdat zij de mooiste kleurplaat in hun leeftijdscatego- rie hadden gemaakt. Gebakken mosselen soogram 5?° Halve gestoomde makreel ...p/st 17 5 Garnalenspiezen voordeBBQ p/st 1 ?5 *7 00 Tonijnsalade ioogram€ 1 Visspecialist R. Bijl Broersveld 1138 - 010-4268710 Rondleidinqen in toren Grote of Sint Janskerk d§ jubileum boxspring met een aangename prijs het waaigat kwaliteitsbedden Markt 571 Vlaardingen SCHIEDAM - Wethouder Men- no Siljee (Cultuur) heeft za terdag, onder toeziend oog van veel kinderen, de toren van de Grote of Sint Jans kerk in Schiedam openge- steld. Na de opening die gepaard ging met het opla- ten van ballonnen, kon de toren met een gids beklom- men worden en een multi- mediale tentoonstelling op de eerste etage bewonderd. Ook was er aandacht voor het uurwerk en de luidklok- ken. En natuurlijk was er Molendag het uitzicht over heel Schie dam. De toren is geschikt ge maakt voor rondleidingen. Op afspraak zijn er rond leidingen voor gezelschap- pen mogelijk en verder zal de toren voor het pu- bliek geopend zijn tijdens evenementen, zoals Open Monumentendag. Infor- matie: WV aan de Bui- tenhavenweg, (010) 473 30 00. Naast het openstellen voor publiek, heeft de ge- meente Schiedam een edu- catief project ontwikkeld in samenwerking met de Grote of Sint Janskerk. Ie- dere vrijdag zullen groepen leerlingen worden rondge- leid door de kerk en de to ren. Daarna mogen zij als 'experts' in het weekeinde onder begeleiding van een gids hun ouders gedeelte- lijk zelf rondleiden. De toren van de Grote of Sint Janskerk is tot de om- loop 46 meter hoog en tot 'de haan' 54 meter. De trap telt 202 treden. Filmhuis SCHIEDAM - In het Film huis draait vrijdag 16 en za terdag 17 mei de film Away from Her. Grant en Fiona zijn reeds vele jaren getrouwd. Ze zijn beiden op leeftijd en leiden een comfortabel leven op het platteland, tot Fiona plotse- ling problemen krijgt met haar geheugen. Vastbeslo- ten om Grant niet op te za- delen met haar problemen, laat ze zich opnemen in een verpleeghuis. Daar wordt ze echter verliefd op Aubrey, een andere patient. Grant moet met lede ogen aanzien dat hij voor Fiona slechts nog een trouwe kennis is ge- worden. Vooral zuster Kristy heeft met hem te doen. Als Aubrey's vrouw Marian haar man weghaalt, raakt Fiona in een depressie. De pijn en het verdriet wan- neer je een geliefde voelt wegglippen, worden tast- baar in deze eerlijke vertel- ling over de slepende gevol- gen van Alzheimer. Aangrijpende prachtig geac- teerde verfilming gebaseerd op een kort verhaal van Alice Munro getiteld The Bear Ca me Over the Mountain. Voorstellingen op vrijdag en zaterdag om 21.00 uur. Losse kaarten kosten zeven euro. Reserveren via de VVV Schiedam, tel. 473 30 00. Het actuele filmprogramma is te vinden op www.film- huisschiedam.nl. door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Verrek, de Lange Haven is afgesloten'. Ver- baasd reageert de uitbaat- ster van het Spaanse res taurant op de Lange Haven. 'Molendag? O ja, natuurlijk!' Illustrerend voor het feit dat niet iedereen zaterdag wist dat het Nationale Molendag was. Molenstad Schiedam pakte in het Pinksterweek- end uit met een familie-eve- nement. En het weer zit dit keer mee. Tussen Kunst en Kitsch is het Schiedamse thema dit jaar. Zodoende zijn door kunstenaars de wereldbe- roemde molens -de hoogste op aard- versiert in Delfts- blauwe kleuren. De wieken draaide met windkracht 4 vol door en op elke molen preikte een levensgroot te- geltje met teksten als 'Wie het eerst komt, die het eerst maalt'. Inderdaad; wie om half twaalf voor molen De Noord was, kon genieten van de we- reldkampioen kunstfluiten en in molen De Drie Koorn- bloemen werd bij Kunst en Kitsch dat leuke oude schil- derijtje of die mooie vaas ge- taxeerd. Niet iedereen treft het: helaas, het tinnen kan- netje is niet antiek. Maar wel de dame met de ring (art de- co) van grootmoeder die een geschatte waarde heeft van 500 euro. Op een tractor treden Miles Mill and the Millies op. De acteurs van Apollo hebben er net als het publiek dui- delijk lol in. In het museum is de jeneverreiinie. Achter tafels verzamelaars van je- neverspullen, oude platen, flessen en etiketten. Het is snikheet op zolder en, mis- schien wel daardoor, biedt een zijn hele kraam te koop aan voor duizend euro. Geert Chatrou, lijkt op ook Brabander Guus Meeuwis, is kunstfluiter van beroep. 'Ik verdien fluitend mijn geld'. Al weer vier jaar en sinds 2004 wereldkampi oen kunstfluiten. Niet met vingers in de mond maar ouderwets met getuite lip- pen. Zijn repertoire is po- pulair klassiek. Met beken- de populaire melodieen van Bach, Vivaldi of Mozart. Maar ook tango van Astor Piazolla of jazz van Charly Parker. Hij trad op met klas- sieke orkesten in het buiten- land als Duitsland en Scan- dinavie en nog pas in 'De Wereld Draait Door'. In de jaren '50 en '60 was kunst fluiter Jan Tromp beroemd. Na die tijd raakte kunstflui ten uit de mode. Maar alles komt terug, zo ook zijn pas- sie. Op zijn nieuwe cd fluit hij 22 nummers waaronder enkele samen met de Schie damse gitarist Cok van Vuuren. Dit jaar gaat Geert in Japan op voor een derde wereldtitel. woensdag 14 mei 2008 - X083 Meuiv op Broersveld i13b in Schiedam 4 voor Een bingo, eerst voor kinderen en 's avonds voor de wat ouderen, met extra grote prijzen vormde zaterdag de op- maat voor de 40e verjaardag van wijkvereniging Bijdorp. Dit jubileum vindt plaats 31 mei. Foto: Roger van der Kraan ma AVEK bestaat 80 jaar En vlert dit met de boxspring '1927'. Dit zeer complete bed bestaat uit maar liefst drie comfortabele lagen. HiJ is verkrijgbaar vanaf 1927.- Meer info: www.kwaliteitsbedden.nl Zaterdag 17 mei is er een extra (gratis) rondleiding in de toren. Aanmelden kan bij de VVV. Afgelopen zaterdag werd de toren geopend. Kinderen lieten veei ballonnen op. Een zonnige Molendag afgelopen zaterdag. Qua publiek was het vrij rustig, al was het wel gezellig in de stad. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9