Een gezonder leven met een lager cholesterol LAMINAAT ACTIE GRATIS GELEGD! GEZOND BEKEKEN Advertentie Landhuisdelen, plankenvloeren met V-groef, smalle parketplanken of keramische- en natuursteentegels; U vindt het allemaal in de geweldige collectie van Quickstep! De nieuwste dessins, zojuist uitgebracht en als eerste in de regio te bewonderen bij Decorette Woonatelier. Craag nodigen wij u uit deze geweldige collectie, onder het genot van een kopje koffie, te komen bewonderen! Ter introductie kunt u profiteren van een flink voordeel, want de meeste kwalitei- ten worden nu tijdelijk door onze ervaren parketteurs... Tijdens deze aktie heeft u de volgende voordelen: - Dezelfde kwaliteit nergens goedkoper! - Kwaliteit; 25 jaar garantie op slijtage! - Cemak; de vakman legt het voor u! MAASSTAD WEEKBLADEN woensdag 21 mei 2008 - WX03 Hoewel cholesterol noodzakelijk is voor ons lichaam, kan een teveel ervan tot problemen leiden. Een te hoog cholesterolgehalte is een belangrijke risicofactor voor hart- en vaatziekten. In 2006 overleden ruim 42.000 mensen, meer vrouwen dan mannen, aan hart- en vaatziekten. Het is daarmee nog steeds doods- oorzaak nummer een in ons land. Als de hoeveelheid cholesterol in het bloed te hoog is, kan het cholesterol zich ophopen in de wand van de slag- aders, ook wel aderverkalking genoemd. Hierdoor neemt het risico op een hartinfarct of een beroerte flink toe. Een goede behandeling van een te hoog cholesterol is vooral voor mensen met diabetes en hart- en vaatziekten van groot belang. Er zijn twee bronnen van cholesterol in ons bloed: het wordt aangemaakt in de lever en cholesterol wordt in de darmen uit het voedsel opgenomen. Om een te hoog cholesterolgehalte in het lichaam op een juiste waarde te krij- gen (de streefwaarde), zal geadviseerd worden om de leefstijl aan te passen: gezond eten, regelmatig bewegen en niet roken. Als dit het cholesterol niet voldoende verlaagt, kan een dokter cholesterolverlagende medicijnen voor- schrijven. De meest gebruikte choleste- rolverlagers zijn de zogenoemde stati- nes, zoals bijvoorbeeld simvastatine of atorvastatine. Deze remmen de aan- maak van cholesterol in de lever, de ene bron. Een nieuwere groep medicij nen zijn de cholesterolabsorptierem- mers, zoals ezetimibe. Deze pakken de andere bron van het cholesterol aan, de opname in de darmen. Volgens de meest recente medische richtlijnen is het doel van cholesterolverlaging om het 'slechte' LDL cholesterol lager dan 2,5 mmol/l te krijgen. Deze streefwaar de is zo bepaald omdat onderzoekers hebben aangetoond dat het risico op het ontstaan van hart- en vaatziekten vermindert met lagere cholesterolwaar- den in het bloed. Ook recent nieuw Nederlands onder- zoek heeft aangetoond dat de gelijktij- dige behandeling van beide bronnen van cholesterol een effectieve manier is om het 'slechte1 LDL-cholesterol te ver- lagen. Dit onderzoek is uitgevoerd bij mensen met diabetes type 2 en/of hart- en vaatziekten. Voor hen is het van extra belang om het cholesterol te ver- lagen. Want door diabetes type 2 wordt het proces van aderverkalking ver- sterkt. Bij mensen die al een hart- of vaatziekte hebben, bijvoorbeeld die al een hartaanval hebben gehad, is het risico op een herhaling daarvan groter. Dan is het des te meer van belang om het LDL cholesterol beneden de streef waarde van 2,5 mmol/l te krijgen. Ook als de dokter medicijnen voor het te hoge cholesterol heeft voorgeschre- ven, blijft het belangrijk om een gezon- de leefstijl te volgen. Voor meer infor- matie over gezond leven en choleste rol: www.hartstichting.nl of www.hartencholesterol.nl W N AT ELIER De Loper 38 Vlaardingen 010-475.11.28 Deze actie is geldig t/m 30 juni 2008, informeer naar de voorwaarden!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 14