Derde Rob van Waas Memorial in Margriethal Herdenking zestig jaar Nakba Herdenking gevallenen Indie en Korea Lekker onder de wol op Kinderboerderij de Gorzen Unieke en bijzondere estafette voor Duchenne Beestenboel maasstad Regio weekbladen mmm Opbrengst dit jaar voor Diabetesfonds door Frank Willemse SCHIEDAM - Groot, groter, grootst. Dat wordt het derde Rob van Maas Memorial. Vrijdagavond 6 juni is de Margriethal afgehuurd voor het benefietconcert van het jaar. Dit jaar nog groter - plek voor 8oo man, met tribunes, bars en een toneel van 20 meter breed. Erop natuurlijk de traditionele huisband Footloose. En tientallen artiesten die al- lemaal voor het goede doel gratis optreden. Vier jaar geleden overleed Rob van Maas op 43-jarige leeftijd aan kanker. Zijn vr- ienden van HBSS, het CJV en uitgaansleven beloofden hem een afscheidscon- cert. Met een gratis op treden van zijn vrienden van Footloose, de populaire coverband. De opbrengst van het feest was voor het Wilhelmina(kanker)fonds. Vorig jaar besloot organisa- tor Fredimkkink om het sa- men met Rob's vrouw Yvon Baks (nog) groter aan te pakken. Partycenter Total Music werd afgehuurd en was uitverkocht met 300 bezoekers. Ruim 7500 euro voor de Nierstichting. Dit jaar een groot concert met veel bekende bands en artiesten uit Schiedam en omgeving. Natuurlijk Footloose die speciale gast Danny Lademacher uit Bel- gie meeneemt. Deze gitarist van Herman Brood speelt een set Broodsongs samen met Footloose. Daarnaast Jan Visser Friends. Viss- er gaat samenspelen met Schiedamse artiesten: van SP-raadslid Ingrid Coen- radie tot pro-zanger Ferry van Leeuwen, bekend van Marco Borsato en Memo ries. De derde grote band is The Dutch Joe Cocker, van de kapper van de Rotter- damsedijk. Zij brengen alle hits van deze blueslegende en nemen een tienkoppig soulorkest mee. Er zijn al 500 kaarten verkocht. Opbrengst dit jaar voor het Diabetesfonds. WATERWEG - Fenrir is een prachtige Duitse herder reu van 5 jaar oud. Met de juiste begeleiding is de om- gang met andere honden geen probleem. Met katten kan hij niet overweg. Fenrir kan een paar uurtjes alleen zijn. Deze grote, sterke en enthousiaste jongen is op zoek naar een consequente eigenaar die hem op een po- sitieve manier laat weten wie de baas is. Verder is het be- langrijk dat Fenrir lekker de ruimte krijgt en er veel met hem wordt gewandeld. Fen rir heeft er zin in! U 00k? Meer informatie over Fenrir en andere dieren uithetasiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater- dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- SCHIEDAM - De herdenking van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog vindt traditioneel plaats op 4 mei, maar in Schiedam wordt ook, geheel volgens tradi tie, uitgebreid stilgestaan bij de Schiedamse militai- ren die in Indie en Korea zijn gesneuveld. Dit gebeurde afgelopen zondag bij het Indie- en Korea-Monument op Cre matorium en begraafplaats Beukenhof. Overlevenden van deze oorlog komen dan bij elkaar om hun gevallen mede-militairen te herden- ken. In de regel vindt deze herdenking plaats op de eerste zondag na de 4e mei, maar omdat Eerste Pink- sterdag precies op deze dag viel, was de herdenking een week opgeschoven. In Noord-Korea werd tus- sen 1950 en 1953 gevochten door onder meer Neder- landse strijdkrachten.Dit omdat Nederland gehoor had gegeven aan de oproep van de VN Veiligheidsraad om Zuid-Korea te steunen in de strijd tegen het com- munistische Noord-Korea. Aanvankelijk deed Neder land slechts mee met een marineschip, maar al snel werden ook grondtroepen ingezet. Van de 3972 land- machtsoldaten sneuvelden er 123. Namens het gemeen- tebestuur van Schiedam legde burgemeester Verv- er als eerste een krans bij het monument ter nage- dachtenis aan de gevallen Schiedamse militairen. Als afsluiting werd gezamenlijk het Wilhelmus gezongen. Een uitverkochte zaal met netjes geklede mannen, vrouwen, oud en jong. Op de stoep staan grote zwarte BMW's voor de vele diplo- 'De wegversperringen verdelen mijn land als Zwitserse kaas' maten, afkomstig uit alle windstreken. Ook de heer Ayyoub, gewezen voorzitter van de Algemene Palestijnse Ar- beidersvereniging, herdenkt de catastrofe van 1948 toen ruim 750.000 Palestijnen verdreven werden of moes- ten vluchten uit het gebied dat later Israel zou worden. Meer betrokkenheid „Goed dat steeds meer Nederlanders en de media betrokkenheid tonen. Ik probeer optimistisch te zijn, wil graag terug naar Palesti- na, ook al dienen mijn twee zonen inmiddels het Neder- landse leger." Liesbeth van der Schaar komt kijken naar de dans- groep El-Funoun. „Zo komt de Palestijnse ge- meenschap ook op een an dere manier in beeld. Dans raakt het hart van de mens." „Ik ben getrouwd geweest met een Palestijn en blijf al- tijd nog via Vrede Hulp Mid- den-Oosten steun geven." In de zaal draait onder- tussen een bijzondere film waarin je kunt zien hoe 'De wegversperringen het land verdelen als Zwitserse kaas'. Terugkeer is heilig Wael Salam is docent: „De terugkeer naar onze eigen dorpen is heilig voor ons. Mijn ouders wonen in Gaza en ik mag ze niet bezoeken. Zij mogen er niet uit, wij er niet in. Hermetisch afgeslo- ten. Misschien dat Nederland een rol kan spelen bij het bemiddelen, vanuit verschil- lende standpunten de situ- atie kan bekijken. In de toekomst hoop ik dat er een land komt voor alle bewoners, Palestijnen en Israeli en anderen die daar willen wonen, met alien dezelfde rechten." Vlaardings Boekbeeldreactie Jammer dat het boekje 88 woningen Holyniet te koop is. Wij wonen in Holy-Noord, en ook hier verdween een mooie boerderij. Volgens mij en veel andere bewoners was dit niet nodig geweest. Wij kochten ons huis zoals veel mensen toen, vanaf een brochure. Bijna alle huizen in Holy-Noord zijn zo toen in recordtijd verkocht. Wij ontmoetten onze toekomstige bu- ren op zogenaamde informatieavonden van de makelaar. Er werd hierbij, ver voordat wij dus daadwerkelijk in Holy- Noord gingen wonen, ook al gepraat over de omgeving waa rin wij gingen wonen. Zo werd ook een leegstaande mooie boerderij genoemd, De IJsselhoeve Wij wilden de boerderij graag behouden als wijkcentrum, ontmoetingshuis en dergelijke. Over de bestemming werden door de gemeente info-bijeenkomsten belegd. De gemeente wilde eigenlijk slopen en daar iets an- ders (wat?) neerzetten. Toenmalige wethouder Bas Goudriaan was voor sloop. Op in- foavonden bracht hij 'vrienden' vanuit de gemeente mee. Als een der voorstanders van de hoeve het woord voerde, gingen zij praten en lachen en opmerkingen maken om de spreker belachelijk te maken en proberen de mond te snoeren. Wij verdedigden 'onze zaak' zelfs bij de Raad van State. Zo wonnen wij dachten we. Tot mijn stomme verbazing lazen we na drie weken in de krant, dat de gemeente toch in het gelijk werd gesteld en de hoeve zou worden gesloopt. Op de vrijgekomen plek kwam een select groepje mensen te wonen die al bekend waren bij de gemeente en alle toekomstige hui zen waren al bezet. Het versterkte mijn (ons) gevoel dat je een geplande actie van de gemeente hooguit even kan ophouden maar nooit kan ve- randeren. De hoeve zou worden gesloopt, de bomen zouden worden gespaard. Helaas op een morgen werden wij wakker om ongeveer 5.30 uur. Veel herrie. Had een aannemersbedrijf zich vergist! Alle bomen gerooid. Een foutje! Maar ja gerooide bomen kan je niet meer terugzetten. U merkt wel dat ik me nog steeds kwaad maak hoe de sloop van deze hoeve toen net als nu van waardevolle gebouwen 'goed gepraat' wordt. MAASSLUIS - Zestien jon- geren met de spierziekte van Duchenne gaan van 28 juni tot en met 5 juli een estafette van Maastricht naar Maass- luis rijden in hun electrische rolstoel. Met deze actie willen ze geld ophalen voor de renovatie van een aangepaste camper en een tweede chalet. Stich- ting On Wheels werd in 1997 opgericht door Roel en Marijke Sentges, zelf oud ers van Nik en Jessy waarbij Duchenne is geconstateerd. Zij starten destijds met acht euro op de bank. woensdag 21 mei 2008 - WX91 Traditiegetrouw worden de gevallenen die streden in Indie tijdens WO II en de soldaten die het leven lieten in Korea, herdacht bij het monument op begraafplaats Beukenhof. Ook deze traditie wordt in ere gehouden. Foto: Bart bos door Jacky van Buuren VLAARDINGEN - Israel viert haar zestig jaar bestaan, maar valt er wel iets te vieren? De Palestijnen herdenken zestig jaar Nakba, catastrofe en bezetting. Zij zijn met zes miljoen de grootste groep vluchtelingen ter wereld. Bij de herdenking in de Stadsgehoorzaal afgelopen maandag is de opkomst groot. FAM. JOHN KROUWER A Traditiegetrouw viert kinderboerderij De Gorzen de lente met een verkoelende scheerbeurt voor de schapen. De temperaturen stijgen, dus mogen de winterjasjes van de schapen uit. Foto: Bart Bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17