'Horen, zien en zwijgen' door de jaren heen Week in, week uit (12) ■srazisa 'De verpakkingstax van de overheid is zakkenvullerij' 'Hij doet niets hooiT maasstad Waterweg weekbladen Mijn verzameling De afgelopen weken heeft u op deze plek de lotgeval- len kunnen volgen van een drietal Rotterdamse stel- len: Evert en Xenia, Frank en Alina en Tarik en Asha. Ook Sabah (Asha's zus) en haar puberdochter Sheila verschenen ten tonele. de episodes werden geschreven door Kees Schrevel (docent Binnenkort uw ve.rvolg op 'Week in, week uit' bij ruim 600.000 mensen op de mat? Schrijversschool) en een aantal van zijn cursisten. Maar nu is het de beurt aan u. 'Week in, week uit' is van- af nu een doorgeefverhaal. Iedere week mag een Maas- stad-lezer een vervolg schrij- ven op dit verhaal. Lijkt het u wel iets om uw eigen episo de met uw naam eronder op ruim 600.000 adressen in de brievenbus te laten bezor- gen, meldt u dan aan bij Erik Meijer, tel. 010 - 4004490 of mail: e.meijer@maasstad.nl. Wie zich aanmeldt krijgt alle afleveringen tot nu toe toe- gestuurd zodat inlezen geen probleem is. In het kort de personages: EVERT - Filiaalmanager win- kelketen. 'Doet er niet toe wat, als je een supermarkt kan managen, kan je ook een meubelzaak runnen.' Houdt van de franje, de leasebak, de macht. Wilders vindt hij te ver gaan, maar valt wel voor populaire rechtse one- liners. XENIA - Nederlandse ouders, Griekse overgrootmoeder. Assistente bij een opticien en studeert voor het vak. Zij is vooral bescheiden, op het verlegene af. Daarmee tegenpool van Evert die sterk 'aanwezig' is en graag de aandacht naar zich toe trekt. FRANK - Fotograaf. Veel stad- gebeurtenissen. Maakt voor zichzelf al jaren foto's van gebouwen die gesloopt wor- den. De schoonheid van het verval. Frank is idealistisch. Diep in zijn hart vindt hij het jammer dat hij te laat is ge- boren voor de sixties. ALINA - Heeft Frank leren kennen in Boekarest toen hij daar was voor een fotore- portage Zij was econoom en werkte op het stadhuis. In Nederland komt ze niet aan een goede baan. Uitzend- klussen als datatypiste e.d. TARIK - Journalist. Regel- matig opdrachtgever van Frank. Ze gaan vaak samen op pad als Tarik een inter view afneemt. Op school vonden zijn maten hem een uitslover, maar hij ging zijn eigen weg, school voor de journalistiek. Eindigde een paar jaar geleden bij de eer- ste tien bij het Nationaal dic- tee. Dat wil zeggen thuis op de bank, want om zich aan te melden is niets voor hem. Tarik is nuchter. Een goed artikel is een artikel dat le zers trekt. Hoopt op de ul- tieme scoop. ASHA - Kapster. Vrolijk mens, vindt het werk in de salon leuk, vooral om de sfeer en de dagelijkse praatjes met de klanten. SABAH - Docent Nederlands op een VMBO. Weet zelfbe- wust op te treden en heeft daarmee overwicht op de leerlingen. Vraagt veel van zichzelf en ergert zich aan de management en vergader- cultuur op school. Regio - Yvonne Vonk zag een jaar of twintig geleden een 'horen, zien en zwij- gen-beeldje' bij haar oma. Sindsdien heeft ze zelf zo'n vierhonderd van deze aap- jes verzameld en is ze be- stuurslid van de Neder landse Horen, zien en zwij- genclub, waarvan de ruim honderd leden jaarlijks bij elkaar komen. „Sommigen speuren op internet, maar ik zoek vooral op rommel- markten en in boetiekjes", vertelt Yvonne. Nu ze al honderden beeld- jes heeft van deze drie aap- jes op een rij wordt ze wel wat kritischer. „Ik hoef niet meer alles te hebben. De le- lijke staan boven in de lo- geerkamer, de mooie in een vitrinekast in de gang bene- den." Yvonne heeft wel wat ge- bruiksvoorwerpen zoals zout/peper/mosterdvaatje, schoenlepels, hangers, tas- jes en een totempaal. „Ik heb ook een paar varkentjes, draken en boeddha's, maar ik hou het in principe bij apen. Hoewel ik een kran- tenknipsel van Balkenende, Rouvoet en Bos, met als kop 'Horen, zien en zwijgen' er ook heb bijgezet", vertelt Yvonne, die eraan toevoegt dat je ze vroeger veel meer zag dan nu. „Bij oudere mensen zie je ze nog wel eens. Mensen ne- men ze ook voor me mee uit het buitenland. Ik heb hele mooie uit de VS en Rusland. Buitenlandse exemplaren staan vaak in de verkeerde volgorde: zwijgen, zien en horen in plaats van anders- om. De drie aapjes komen oor- spronkelijk uit China en promoten bescheidenheid. „Soms zie je ook een vier- de deugd: kuisheid", weet Yvonne. Hoe die is uitge- beeld? „Met zijn hand voor zijn plassertje", lacht Yvon ne Vonk. Prikbord Mijn verzameling Voor de rubriek 'mijn verza meling' zijn wij op zoek naar mensen met een bijzondere, leuke verzameling. Stuur een e-mail naar waterweg@ maasstad.nl met een be- schrijving van uw verzame ling en uw contactgegevens en misschien krijgt uw col- 4 lectie een plekje in onze krant. Lezerspanel Voor het lezerspanel zijn wij op zoek naar panelleden die wekelijks hun mening willen geven over een stelling. We kelijks ontvangt u een stel ling via e-mail, waarop u in "i een paar zinnen kunt reage- ren. Bij uw mening plaatsen wij uw pasfoto. Ge'interes- seerd? E-mail dan naar wa- terweg@maasstad.nl en ver- geet niet een pasfoto mee te sturen. maasstad lezerspanel - Belasting op verpakkings- middelen bedoeld voor het milieu. Ik vraag mij af voor welk milieu? Het milieu? Of zal deze belastingopbrengst wegzakken in de algemene middelen van het bestuurlijk milieu. In het eerste geval is het een goede zaak. In het tweede geval is het zakken vullerij. - Wat is het volgende dat de overheid doet om de consu- ment te pesten? De benzine- prijzen lopen op, roken is ta- boe en voor het cellofaantje om de champignons moet nu ook al een bijdrage worden betaald. Waarom rekent de AH het door? Laat de groot- grutter zo groot zijn om het zelf op te hoesten. Helemaal mee eens, bela- chelijk. Net zo raar als de verwijderingstax. PETER HOEVENAARS - De wes- terse wereld verdrinkt bijna in een oceaan van afval en in de minder ontwikkelde lan- den steekt het probleem ook al de kop op. Of de afvaltaks de oplossing is...!? Als de opbrengst maar wel wordt gebruikt om afval netjes te verwerken en de hoeveelheid terug te dringen. Dat laatste zal best moeilijk zijn. Mijn mening Ach, dat is weer typisch. Nee, rokers moeten liefst naar Mars of naar een kamp in Duitsland, maar als je een hond hebt, dan hoef je je niet aan te passen. Nee, dan gaan we ineens de andere partij aanpassen. Niet de overlast veroor- zakers, maar de slachtoffers. Angst voor honden hoef je niet op te lossen, honden moet je oplossen. Net als kinderen is het opvoeden van een hond voor veel mensen te veel werk. Het beest gaat z'n gang maar. Als je aangeeft dat je niet van honden houdt, of er zelfs bang voor bent, krijg je van de ge- middelde fikkie-knuffelende troglodiet te horen "Maar hij doet niets". Daar zit het probleem. Van het baasje mag de hond alles. Het baasje denkt ook dat de hond borden lezen kan, want het baasje doet het niet. 'Verboden voor honden, of 'hier niet uitlaten' wordt met grote regelmaat genegeerd. Blaffen en grommen naar mensen, oh kijk, hij is vrolijk! Als fikkie op de picnickmand van een andere familie duikt dan is dat grappig. Wat doen de andere mensen toch moeilijk, wacht, laat ik ze nog even een grote muil toe geven. Ik stel voor om honden in openbare ruimtes en op openbare gebieden te verbieden. Iedereen heeft recht op een hond- vrije buitenervaring. Verbieden die vieze, slecht luisterende poepmachines. Ook niet "We komen er samen wel uit" dat kon voor rokers ook niet. K.S. lezers in beeld A woensdag 21 mei 2008 - WX92 Yvonne Vonk vertelt over haar verzameling horen, zien en zwijgen. Ook een leuke verzameling? Stuur dan een e-mail naar: maaspost® maasstad.nl JOS WERKMAN (VLAARDINGEN) HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) TRUDY BERENDS (SCHIEDAM) - De mooiste van haar vierhonderd exemplaren heeft Yvonne Vonk uitgestald in een vitrinekast. „De lelijke staan boven in de iogeerkamer." foto:WiivanBaien De Heemtuin in de Westwijk in Vlaardingen ingestuurd door Ton Tobe. Ook een foto in- sturen? Dat kan naar waterweg@maasstad.nl. Onderwerp: zonnige dagen, zoals knoeien met ijsjes, waterpret, strandwandeling of een boottochtje.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19