Vluggertje sc Vlaardingen-Holy Na verlies stijf onderaan Victoria'04 degradeert, duel Spaland gestaakt Winst voor Spirit, Oranje Nassau en ssc Harga Ook Sluimer naar finale Luca in Oranje Judoka's op erepodium Refoba sluit winnend af Clubstrijd Triade Oefenen voor offroad triatlon Verhagen wint loop over 50 km Pollux gaat voor titel Van der Sar op non-actief Softbalvrouwen Schiedam uit competitie Sportflitsen maasstad Katerweq, Sportjournaal ».,«SdS, 2. 2008 -»x93 weekbladen VLAARDINGEN - Karin Slui mer van Leonidas Dovido heeft zich als finalist van het bondskampioenschap ge- voegd bij de reeds geplaatste clubgenoten Mandy Spijkers en Shannon Groen. Sluimer turnde de halve finale in de le divisie in Nijmegen en werd ye. Dit voldeed voor een finaleplaats maar als de Vlaardingse geen misser had gemaakt op de balk, was een topklassering mogelijk. Ook Anouk Eijkelenboom kwam uit in de halve finale maar haar 22e plaats betekende geen finaleplaats. Komende zaterdag turnen Spijkers en Groen in Reusel de finale in de 2e divisie. Sluimer staat op 7 juni in de finale in En- schede. SCHIEDAM - Voormalig Excel- sior'20-speler Danny Koe- vermans komt niet in actie tijdens het EK. De spits was een va de afvallers in de voorlopige selectie van bondscoach Marco van Bas- ten. Excelsior'20 kan echter bogen op nog een Oranje- kandidaat. Luca Struijk die in D2 speelt, komt uit voor de KNVB-selecties voor meisjes tot 12 jaar en onder 13 jaar. Het 11-jarige Schie- damse talent is gewild bij de trainers want in beide teams kreeg zij het shirt met num- mer '10' omgehangen. Luca Struijk speelt momenteel enkele wedstrijden voor bei de 'Oranjes'. SCHIEDAM - Zeven judoka's van Sportinstituut Schie dam hebben zaterdag bij de Open Almeerse kampioen- schappen een podiumplaats behaald. Eerste plaatsen wa- ren er voor Bob van Harme- len en Adil Belkaid. Willem Romijn, Natasja Bastein en Charona Schalker werden 2e en Tim Banen en Siiheyl Uyar kregen brons omge hangen. Op dezelfde dag slaagden clubgenoten Fabian van Stralen en Boy Loyens in Den Haag voor het te dan examen (zwarte band). VLAARDINGEN - Het jeugdteam van Triade heeft zaterdag het te seizoen in de hoogste jeugdklasse met winst afge- sloten. Refoba won thuis van Zeemeeuwen uit 's-Graven- zande. Het werd een mara- thonontmoeting met 5 wed strijden van 3 sets. De win- nende punten kwamen op naam van Ralph Elderkamp, Corne Venema, Yela van der Linden, Ralph Elderkamp/ Yela van der Linden en Tho mas van Marle/Kimberly Ouwerkerk. VLAARDINGEN - Gymnastiek en Turnvereniging Triade houdt zaterdag 24 mei haar clubti- telstrijd in de Lijnbaanhal in Vlaardingen. De kleuters en jongensturners trappen om 12.30 uur af. TRIATLON - De Vlaardingse offroad-wedstrijd van triatlonclub Rijnmond is op zondag 15 juni. Deze triatlon gaat over 1 of 0,5 km zwemmen, 25 of 12,5 km mountainbiken en 8 of 4 km crosslopen. In voorbereiding op deze wedstrijd vindt ko mende zondag een parkoersverkenning plaats voor deelne- mers en andere liefhebbers. Er wordt 25 mei verzameld op de parkeerplaats voor Polderpoort in de Broekpolder. Eerst (9.00 uur) wordt gezwommen in de Vlaardingse Vaart, ver- volgens (10.00 uur) wordt gefietst (helm is verplicht) en tot slot gaan de loopschoenen aan. Informatie over de parkoers verkenning en de triatlon: www.tvr86.nl (kopje 'offroad'). ATLETIEK - De Vlaardingse ultraloper Cees Verhagen heeft za terdag de Eemmeerloop gewonnen. Verhagen legde 50 km solo af in 3 uur en 31 minuten. Ruim een kwartier sneller, dan de nummer 2. Een open brug leek een scherpe tijd on- mogelijk te maken. Maar de Vlaardinger herpakte zijn ritme (14 km per uur) en de organisatie besloot de wachttijd bij de brug te corrigeren in de tijd. HOCKEY - De mannenhockeyers van Pollux kunnen zondag de titel pakken in de 3e klasse. Door de winst op Barendrecht, 3-5, en omdat ook concurrent De Kikkers won, moeten de Vlaardingers op 25 mei tegen Bodegraven opnieuw winnen om de titel te vieren. De thuiswedstrijd begint zondag om 14.30 uur. VOETBAL - Hoekse Boys heeft trainer Jan van der Sar onmid- dellijk op non-actief gezet. Club en trainer hadden al beslo- ten na dit seizoen uit elkaar te gaan. Hoekse Boys is echter van mening dat Van der Sar het seizoen 'niet op een nette manier afmaakt' en zet hem daarom nu al aan de kant. SOFTBAL - De vrouwensoftballers van Schiedam komen niet meer in actie in de 2e klasse. Voor coaches Korpel en Wernet bleek het niet mogelijk wekelijks een team in het veld te brengen dat het niveau aankan. REGIO - Het doek is definitief score, 0-1, maar daarna werd gevallen voor de zondagtak de wedstrijd gestaakt omdat van sc Victoria'04. De Vlaar- de arbitrale leiding verbaal dingse 3e klasser kwam werd belaagd. Wat de KNVB in de nacompetitie tot een in deze besluit, is nog onbe- doelpuntloos gelijkspel bij kend. Zwaluwen maakte de Wateringse Veld en poetste 90 minuten wel vol maar liet daarmee de 1-4 nederlaag bij Gouda de nodige steken van de heenwedstrijd niet vallen. De Vlaardingers die weg. De Vlaardingers degra- proberen via de nacompeti- deren naar de 4e klasse. Het tie naar de le klasse door te lot van sc Spaland dat strijdt stoten, zagen een vroege 0-2 voor promotie naar de 3e voorsprong worden omgezet klasse, is nog onbekend. Eer- in 5-2 verlies. der verloor de Schiedamse Daarmee lijkt, met de re- ploeg van RAVA/Houtwijk, turn van komende zaterdag 1-2, en moest dus in de re- nog voor de boeg, Zwaluwen turn de achterstand zien in reeds uitgeschakeld voor te lopen. Spaland opende de promotie. REGIO - Oranje Nassau heeft van de koplopers in de 3e met de winst op Bolnes, klasse, geen kind aan staart- 12-14, goede zaken gedaan ploeg Vogel, 22-9. Trainer voor een langer verblijf in Bram Rog: „De 2 punten de 2e klasse. DSO staat op moesten binnengehaald de laatste plaats en Bolnes worden en Vogel niet onder- en Oranje Nassau daar kort schat. Zaak was de spelers boven. Een van deze ploegen scherp te houden." Door de moet zich veilig zien te spe- winst blijft Harga samen met len. Maar de winst monterde Synergo koploper. Op 25 mei ook het moreel van het team wacht een serieuze test met van trainer Martin Izarin de wedstrijd bij nummer 3 wat op. „Eindelijk weer eens Ten Donck. punten behaald", meldt Mo- Zaterdag vierde ook Spi- nique Poot opgelucht. Oranje rit 'eindelijk weer eens een Nassau begon zeer sterk aan klinkende overwinning'. De de wedstrijd en de vroeg 3-7 16-1 winst op Paal Centraal voorsprong bleek cruciaal in was goed voor het zelfver-j? het vervolg van de strijd. trouwen van de Vlaardingse Harga had zondag, als een 4e klasser. REGIO - De honkballers van sc Vlaardingen-Holy ver- rasten, ook zichzelf, zondag met een snelle overwinning op Heilevoet Athletics. Vo- rig jaar bleek de ploeg aan- zienlijk meer slagkracht in de ploeg te herbergen dan de Vlaardingers maar zon dag bleek de 'angst' daar- voor ongegrond. De ploeg van trainer John Jonkers was de Hellevoeters dit- maal aan slag zelfs de baas. En Holy hield ook het tem po goed in de scores zodat de vlaardingers na de ma- rathonpartij vorige week in Delft (zo'n 5 uur) nu in de helft van de tijd en in slechts 7 innings klaar wa- ren, 20-10. Van Dijk/Gophers boekte zondag in de 3e klasse we- derom een overwinning en schaart zich inmiddels bij de titelkandidaten in poule D. Het Maassluise team van coach Terry van Heijningen had zondag tegen Starlights aan 1 sterk gespeelde inning genoeg om de wedstrijd te beslissen. Na 2 innings was het 0-5 en dit verschil stond ook na 8 innings nog op het bord, 3-8. Zondag moet blijken wat de Maas sluise ploeg echt waard is. 25 mei komt koploper Yel low Rangers op bezoek in Maassluis. Het treffen be gint om 14.00 uur. De honkballers van sv&hv ter is." Schiedam boekten zondag in de 2e klasse een mooie overwinning op koploper Hoofddorp Pioniers-3. Dit team had nog geen wed strijd verloren maar trof in het Schiedam van coach Leo Voogd een ploeg in vorm. Schiedam ging heel effectief met de kansen om terwijl de aanvalsdrift van Pioniers knap werd inge- perkt, 3-7. Voogd verbaasde zich na afloop over de kin- derachtige manier waarop de ervaren spelers van Pio niers met het onverwachte verlies omgingen. „Bij er- varing hoort ook omgaan met verlies en respect voor de ploeg die op die dag be- Tennissers Holy zo goed als gedegradeerd VLAARDINGEN - De mannen- tennissers van tv Holy lij- ken na een seizoen in de eredivisie alweer terug te keren naar de hoofdklasse. Al vanaf de eerste speeldag bleek het eredivisieniveau te hoog gegrepen. Ook af- gelopen zondag kwamen de Vlaardingers er niet aan te pas. Om het vege lijf nog te redden, moest er gewonnen worden van Deurne maar het werd een dikke 5-1 ne derlaag. Slechts het bijna onverslaanbare dubbel Ko- ning/Kramer sleepte een punt binnen voor Holy. De 5 andere partijen gingen in 2 sets verloren. Door de neder laag, is de degradatie, met nog 2 speelronden te gaan, nauwelijks nog af te wenden. Holy staat stijf op 1 van de 2 onderste plaatsen die een te- rugkeer naar de hoofdklasse betekenen. Ook het eerste gemengde team van Holy is in een hef- tige degradatiestrijd ver- wikkeld. De wedstrijd tegen concurrent TEAN uit Al- phen aan den Rijn eindigde zondag in een gelijkspel, 4-4. Hierdoor wachten de Vlaardingers nog altijd op de le seizoensoverwinning. De komende 2 weken valt de beslissing. Minimaal een overwinning is noodzakelijk om het verblijf in de 2e klas se met een jaar te verlengen. m J! De honkballers van Holy maakten korte metten met Heilevoet Athletics. De 20-10 stand maakte na 7 Inninqs een vroegtijdig einde aan de wedstrijd. Foto: r. van der Kraan De hockeyderby Spirit-Asvion trok zondag veel publiek. Toch werd het dltmaal niet zo'n sportief feest als eerder bij Asvion-Spirit. De vertoonde wedstrijd ontbeerde daarvoor domweg de spanning. Voor beide clubs stond er niets meer op het spel In de competitie. Alleen prestige bleek niet voldoende om echt tot het gaatje te gaan. De winst was voor de thuisclub door een treffer kort voor tijd, 2 -1. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21