Dutch Blend en Dunya 'Hard, meedogenloos en Nederlandstalig' vanderValkvakantUs Sippen aan sangria op Strand aan de Maas K Met de lift omhoog; met een bloedvaart naar beneden Literatuur met gouden randje 149c 798P The Duke Spirit in Rotown maasstad weekbladen ROTTERDAM - Met meer dan 200 internationale en na- tionale optredende musici is Dutch Blend Meeting het eerste grote festival waar wereldmuziek in Nederland centraal staat. Tegelijk is het de prelude op het Dunya Festival dat zondag losbarts bij het Park bij de Euromast. Tegenwoordig neemt we reldmuziek een steeds be- langrijkere plaats in als Ne- derlands exportproduct. Er zijn honderden wereldmu ziek artiesten en bands in Nederland. En er heeft zich een grote scene ontwikkeld met podia, festivals, magazi nes, tv en radio, platenlabels en boekingskantoren. Dutch Blend Meeting pre- senteert op vrijdag 23 en za- terdag 24 mei in de Doelen in Rotterdam twee avonden met twintig topbands uit Nederland. Varierend van Afro-beat, funk en cross overs van Odessa tot Kaap- verdie en van flamenco tot Arabo-folk-blues en Balkan- beat. Voor wie er niet genoeg van kan krijgen, draaien DJ's op de afterparty's hyp- notische global-grooves. Ook wordt komend weekend de eerste Dutch Blend World Music Guide vol informatie over de Nederlandse wereld muziek scene (van bands, podia, festivals, platenlabels tot bookingsagency's) gepre- senteerd. In de World Music Guide geeft journalist Stan Rijven een overzicht van de geschiedenis van wereldmu ziek in Nederland. Een unieke kans om in een klap 'the best of van de Ne derlandse wereldmuziek te zien. Beide avonden spelen bands in een echte festivals- feer in drie zalen. Enkele grote namen zijn: Zuco 103, New Cool Collective, Am sterdam Klezmer Band en Ronald Schnijders. Op zondag 25 mei kunnen bezoekers het weekend af- sluiten met het Dunya Fes tival, waar nog eens twaalf Nederlandse wereldmuziek- bands spelen. Avondkaarten zijn verkrijg- baar voor 20; een passe partout voor twee avonden kost 30. Zie www.dutch- blendmeeting.nl. ROTTERDAM - 'Eten, drinken, dansen en genieten van een prachtig uitzicht over het water.' De beloftes zijn er al- vast, nu het weer nog. Over een week kan de Rotterdam- mer weer neerploffen op het versgeharkte zand van het Strand aan de Maas. En dit jaar kun je er zelfs trouwen! Geleerd van eerdere edities heeft de organisatie dit jaar gekozen voor een "water- proof-locatie". Woordvoer- der Jessica Amelia: „Met het onvoorspelbare Nederlandse weer worden dit jaar de mo- gelijkheden tot overdekken aangescherpt en ge'inves- teerd in het verwarmen van de buiten terrassen." Ook op andere fronten wordt het stadsstrand gerestyled. „Diverse groene elemen- ten in zowel decor als meu- bilair geven het paviljoen een duurzaam en tijdloos gezicht", zegt Jessica. „Met sfeerbeelden van het Ne derlandse strandlandschap, zowel in het paviljoen als daarbuiten, wordt het juiste vakantiegevoel gecreeerd." Het feit blijft dat er altijd wat te doen is op Strand aan de Maas. Op woensdagmiddag staat het strand in het teken van kinderen, schatten zoe- ken, knutselen en sport- en spelactiviteiten. Op donder- dag kun je je dansschoenen weer uit de kast trekken voor de wekelijkse salsa-avond. Om het weekend in te lui- den, kun je de vrijdagmid- dagborrel naar het strand verplaatsten. Vanaf borrel- tijd kun je daar de ene week genieten van live jazz mu- ziek en de andere week van semi-akoestische bands. De zaterdag heeft dit jaar een flexibele programmering. Bij mooi weer kun je onver- wachte optredens verwach- ten van DJ's, bands, acts nog veel meer. Strand aan de Maas sluit de week af met de Lipton Clear Green Sunday. Een super ontspannende dag met in de ochtend yoga en pilates workshops en in de middag een healty lunch, met in de namiddag zwoele lounge DJ's. Nur Literatur ROTTERDAM - Negentien edities zijn gekomen en gegaan. Met literaire zwaargewichten als Mar cel Moring, Hagar Pee- ters, Tom Lanoye en Joost Zwagerman. Zaterdag 24 mei, 20.30 uur, presen- teert Nur Literatur in de Schouwburg een speciale jubileumeditie. Wat we die 20ste editie kunnen verwachten? Het festival kennende vooral 'letteren en niets dan let- teren'. Of, zoals schrijver en medeorganisator Er nest van der Kwast het graag zegt: „Proza en po- ezie mety een glas water, een katheder en een mi- crofoon. Meer niet. Nur Literatur". Wei is er een dresscode. Literair Rotterdam ziet haar publiek graag in het goud gekleed gaan. Of op zijn minst gouden accessoires dragen. Ver- der wordt het bekende programma afgedraaid waarin een reeks bekende topauteurs en onbekende talenten gepresenteerd worden. Reserveren via 010- 411.81.10. Entree: 5. ROTTERDAM - De rock/metal- band Van Katoen heeft op eigenzinnige wijze zijn spo- ren inmiddels lang en breed verdiend. Volgens een eigen formule: geen concessies en compromissen, doen wat je doet, trouw blijven aan je- zelf en stug volhouden. Dan vinden de fans je vanzelf. Slimme fans, kritisch en oprecht. En die fans kwamen er ze- ker, mede doordat Van Ka toen het podium betrad op Parkpop, Noorderslag, Lowlands, Pinkpop en daarnaast vrijwel het gehele Nederlandse clucircuit. De band staat bekend om zijn creatieve doe-het-zelf werk- wijze, waardoor ze zonder platenlabel of management op geheel eigen kracht hun opmars maken. Na de HonkHonk-tour van afgelopen jaar volgt nu de Klup-Klup-tour. Tijdens de- ze tournee komt Van Katoen niet alleen. Bij elk optreden wordt de band bijgestaan door twee lokale bands, die het podium betreden na eerst een avond een master class te hebben gehad van Van Katoen zelf. Zij krijgen de kans om zich in de kijker te spelen met als hoofdprijs een show in Pa- radiso in voor programma van Van Katoen. Dit keer zijn Botlap en Toffe Haan de supportacts. Te zien: Waterfront, vrijdag 23 mei, 20.00 uur. Toegang: €7,50. Vertrouwd, verzorgd en voordelig LUXEMBURG DUITSLAND BAD REICHENHAL CURAQAO KONTIKI ROTTERDAM - Met 'Neptune' le- vert The Duke Spirit nu al een van de betere platen van 2008 af. De band is zaterdag 24 mei in Rotown te zien. Op de tweede langspeler klinkt de Engelse band rondom de hoogblonde zangeres Liela Moss duidelijk gegroeid en zelfverze- kerd. De vergelijking met The Raveonettes is niet misplaatst, al was het maar voor de sensue- le wijze waarop Moss je als luis- teraar bij de lurven grijpt. The Duke Spirit staat voor bedwel- mende woestijnrock, broeierig en soulvol. Zaal open gaat om 21.00 uur en concert begint een half uurtje later. De entree is 9 euro. Kijk voor meer informatie op www.rotown.nl. ROTTERDAM - Dus u bent zo'n durfal? Zo'n type dat op een zonovergoten terras, al nip- pend aan zijn wijntje en gre- tig graaiend in de bittergar- nituur, pocht over zijn vele heroi'sche avonturen? Dan is een bezoekje aan de Eu romast een pre. Tot en met September dient de toren als hoogste abseil- en tokkelplek van Europa. Op honderd meter hoogte ligt de stad als een minia- tuur aan je voeten. En als je - onder toeziend oog van de ervaren instructeurs van de Hight Specialists - je be- nen over de rand van het panoramadek gooit en naar beneden tuurt, maakt een kleine duizeling zich van je meester. Stoerdere mannen en vrouwen dan jij haakten op dat moment af. Maar als je doorzet, ben je een nieuw heldenverhaal rijker. Vooraf sta je echter voor een be- langrijke keuze: abseilen of tokkelen. De abseiler is uit- gerust met een gordel en een abseilmechanisme, waarbij deelnemers zelf de snelheid bepalen. Er is geen berg- wand, waardoor je helemaal vrij aan een touwhangt. Lie- ver tokkelen? Dan roetsj je via een soort kabelbaan met meer dan 100 kilometer per uur naar beneden. De afda ling langs de 250 meter lan-t ge baan duurt minder dan 15 seconden. Zin? Iedereen vanaf 18 jaar mag het probe- ren. Ervaring is niet nodig. Reserveren via www.euro- mast.nl. Kosten: 42,50 pef persoon. Waterproof' feesten en trouwen aan de oevers van de rivier journaal woensdag 21 mei 2008 - TX98 fw ENORME PRE-OPENINGSKORTING IN MEI JUNI I! 4/6/8-daagse autoreis incl. ontbijtbuffet v.a. p.p. Profiteer van deze lage prijs in het luxueuze 5-sterren Hilton Hotel met vele faciliteiten waaronder een prachtig overdekt zwembad. Het hotel ligt heeriijk in de vrije natuur, op ca. 4 km van de stad en centraal voor het maken van excursies. Aankomst diverse data van 11/7 t/m 14/9 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au179 LAAGSTE PRUS OP DE NEDERLANDSE MARKT!! 6/8-daagse autoreis incl. halfpension en vele extra's v.a.C 329 p.p.!! Ontspan in de bergen! Bad Reichenhall gelegen nabij Oostenrijk is een inter- nahonaal bekende SPA-stad. Wij hieden u hier het luxueuze 4-sterren Golden Tulip hotel Bad Reichenhall in het centrum van de stad, Een ideale uitvals- basis om te genieten van het mooie landschap en om o.a. de stad Salzburg te ontdekken. Aankomst iedere zondag van 25/5 t/m 19/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au191 9/16-daagse vliegreis Pre-openingsaanbieding nu v.a. f 90 p.p.!! Het bijzondere Kontiki Dive Beach Resort, direct aan het strand met prachtige tuinen en een mooi zwembad is in mei voor de helft gerealiseerd terwijl de andere helft de komende maanden in rustlg tempo wordt afgebouwd. Boek nu voor deze heel speciale prijs! Vertrek: iedere dinsdag en zaterdag vanaf mei Zie www.vandervalkvakanties.nl/vz103 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 Maasstad-redacteur llja Post waagde zich aan een peil- snelle afdaling en kwam met trillende knieen beneden. Hoeveel dagen we dit seizoen kunnen chillen op het Strand aan de Maas weten aileen de weergoden. Voor de zekerheid zijn daarom vast de warmtelampen besteld.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27