Gemeentebericht 1 Formulierenbrigade zet aanval op armoede in Westerhavenbrug afgesloten wegens werkzaamheden Voor 1 juni inleveren subsidieaanvragen Evenementen (herinnering) gemeente Schiedam De formulierenbrigade Schiedam is officieel in werking getreden. Schie- dammers die rond moeten komen van een laag inkomen, hebben misschien wel recht op bepaalde voorzieningen of regelingen die hun financiele situ- atie kunnen verbeteren. De formulie renbrigade biedt uitkomst bij het in- vullen van formulieren en kijkt samen met de klanten naar de regelingen en voorzieningen waar ze recht op heb ben. Zodoende kunnen zij vaak extra inkomsten genereren, en dat past bij de visie van het college om armoede in Schiedam te voorkomen of terug te dringen. Wethouder Daskalakis: "Wij werken er hard aan de levenssituatie van Schiedammers beter te maken. Het in het leven roepen van de formulie renbrigade is daar een middel bij. Vedl mensen weten simpelweg niet waar ze recht op hebben en komen dat via de brigade te weten. Bovendien bestaat de brigade uit mensen die een re'in- tegratietraject volgen. Op deze manier doen zij werkervaring op en kunnen zij doorstromen naar een reguliere baan". De hulp van de formulierenbrigade is gratis. De brigade heeft spreekuren bij de volgende wijkcentra in Schie dam: De Blauwe Brug, de Erker, Oost, Zuid en bij het Werkplein Nieuwe Waterweg en het Wmo-loket in de Stadswinkel. Er kan ook een afspraak gemaakt worden door te bellen met telefoonnummer 010 246 52 99 of te e-mailen naar formulierenbrigade@ schiedam.nl. Een afspraak maken voor een huisbezoek is ook mogelijk. De aft rap van de formulierenbrigade In week 22 zullen reparatiewerk- zaamheden worden uitgevoerd aan de Westerhavenbrug. De Westerha venbrug ligt in de Westerhaven en verbindt de Westerkade met de Wil- lemskade. De werkzaamheden zijn nodig omdat de aanrijplaten op het brugdek versleten zijn en vervangen moeten worden. De aanrijplaten vormen de verbinding tussen de weg en de brug. De werkzaamheden worden door Hofman Sliedrecht bv in opdracht van de gemeente Schie dam uitgevoerd. De werkzaamheden bestaan onder andere uit het verwijderen van oude aanrijplaten en het aanbrengen van nieuwe aanrijplaten. Op diverse plek- ken wordt de slijtlaag aangehecht. Tijdens de werkzaamheden moet de brug openstaan. De werkzaamheden zullen drie dagen in beslag nemen. Er wordt gewerkt van 7.00 uur tot circa 20.00 uur. Tijdens de uitvoering is geluidsoverlast mogelijk. De reparatiewerkzaamheden vinden plaats op maandag 26, dinsdag 27 en woensdag 28 mei. Op deze dagen is de Westerhavenbrug afgesloten voor alle verkeer, ook voor fietsers en voetgangers. Omleiding Als gevolg van de reparatiewerk zaamheden wordt al het verkeer om- geleid. Gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via de route Stadhouder- slaan Willem de Zwijgerlaan Westfrankelandsedijk Havendijk Lekstraat Nieuwe Maasstraat Rozenburgsestraat v.v. Fietsers en voetgangers worden omgeleid via de Willemsbrug aan de Nieuwe Haven v.v. Alle omieidingen worden met borden aangegeven. Openbaar vervoer Tijdens de duur van de werkzaamhe den rijdt RET buslijn 54 een omlei ding. Informatie over de omleiding, dienstregeling enz. kunt u vinden op de website van de RET (www.ret.nl) of u kunt bellen met RET Klanten- service 0800-6061 (gratis). Voor meer informatie of vragen hebt kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met ONS Klantenservice, telefoon 010-2621000. Subsidieaanvragen voor evene menten die plaatsvinden tussen I oktober en 31 december 2008, die- nen voor 1 juni 2008 ingeleverd te worden. Op de website van gemeente Schie dam is onder het kopje 'cultuur en toerisme' het aanvraagformulier te downloaden. De adviescommissie evenementen zal de aanvragen op 25 juni behan- delen, waarna de formele besluit- vorming in het College zal plaats vinden. Wet bodembescherming Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem- onderzoek voor de locatie locatie De Brauwweg 5 (postcode 3125 AE), kadastraal bekend onder sectie nummer 4471 (geheel), nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grand van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op basis van het nader bodemonderzoek hebben besloten dat: - sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 Wbb; - op basis van het huidige dan wel voorgenomen gebruik van de bodem en de mogelijkheden tot verspreiding van de verontreiniging een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is; - voldaan is aan artikel 4 lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen'; - de locatie de volgende gebruiksbeperkingen kent: o het in stand houden van de aanwezige verharding; o het vooraf melden van handelingen met verontreinigde grond in het kader van herinrichting, nieuwbouw en/of grondverzet bij het bevoegd gezag Wet bodembescherming; o het melden van wijzigingen in het gebruik van de locatie bij het bevoegd gezag Wet bodembescherming. Voorafgaand aan deze beschikking heeft de ontwerpbeschikking gedurende zes weken ter inzage gelegen. Naar aanleiding hiervan zijn geen readies binnengekomen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 21 mei 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge- mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: 010- 2191 796. Wbb-code: SC060600397 Beleidsnota Maatschappelijke Ondersteuning 'verbinden is kunst' Herinnering: Gelegenheid tot het geven van commentaar op het concept van de Beleidsnota Maatschappelijke Ondersteuning 'Verbinden is de Kunst' Het college van Burgemeester en Wethouders heeft onlangs de hierboven genoemde beleidsnota in concept vastgesteld. Hierin worden de beleidsvoor- nemens in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) vermeld. De defmitieve vaststelling geschiedt door de gemeenteraad, maar hel college wil voorafgaand daaraan elke betrokken organisatie of persoon graag in de gelegenheid stellen schriftelijk op het concept te reageren. Een exemplaar van de nota ligt voor u ter inzage bij het Gemeentelijk Infor matie Punt (GIP) in het Stadskantoor. De tekst is ook te downloaden vanai de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Op verzoek kan een exemplaai worden toegezonden. Hiertoe kunt u contact opnemen met mevrouw J. Si- mens, afdeling Educatie Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, tel. 010-2465628, e-mail j.simens@schiedam.nl. Ook uw schriftelijke reactie kunt u naar dit adres sturen. De reactietermijn sluit op 28 mei aanstaande. ,ii,i g{ Bf f

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4