X1II0AM Gemeentearchief Schiedam op zoek naar films en verhalen Vrijwilligersfeest 2008 met Lee Towers Schiedamse Kunstmarkt Schiedam Oost www.schiedam.nl Gemeenteberichten Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins- dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Hoogstraat 196B, 3111 HP Ingekomen bouwaanvragen van 24 april t/m 16 Abbenbroeksestraat 20, V. Pijl 3114 XD Blikslagerslaan 29, 3123 PL W. Fontijn de Brauwweg 74-82, 3125 AE SPIE Control Engineering bv Goereesestraat (nr. n.t.b.), 3114 Bouwbureau en Aannemenings- bedrijf De Wilde Veronica Beleggingen bv Laseurpad 59, 3123 NS G. van Stuivenberg Ringersstraat 21 -23, 3125 BP Northwood Bouw bv Royaardsplein 2-116, 3123 AR Woonplus Schiedam Schiedamseweg 22, 3121 JH Videocorner Schiedam Schoolstraat 3, 3116 HJ F. van Harmelen Vijgensteeg 3, 3111 PT C. Rammeloo Verleende bouwvergunningen mei 2008 zend- en ontvangst- antenne plaatsen dakkapellen plaatsen tijdelijke kantoor- accommodatie plaatsen zeven woningen plaatsen kozijn vernieuwen gevelkozijn veranderen bedrijfspand vernieuwen kozijnen vernieuwen bestaande videotheek veranderen kinderopvang en kantoor-/ tentoonstellingsruimte oprichten balkonhek veranderen Verzonden 29 april 2008 Mariastraat 12, 3117 NL Verzonden 14 mei 2008 Burgemeester Knappert- laan 251,3124 KA Kommiezenlaan 25, 3125 AN Verzonden 16 mei 2008 Baan 60, 3111 LA Woonplus Schiedam gevelbeplating aanbrengen N. Maat Pasztjerik Vastgoed BV A. Harms woning verbouwen bestaand bedrijfspand vernieuwen veranderen van dakkapel en een dakterras over kappen (van rechtswege) N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen op 7 mei 2008 Rembrandtlaan 38, 3117 VL Stadsvastgoed Verzonden sloopvergunning Verzonden op 15 mei 2008 Lange Haven 22c, 3111 CG A. Wepster bedrijfsruimten met bovenwoningen slopen asbest verwijderen N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Onschuldig ogende familiefilmpjes kunnen jaren later een heel andere betekenis krijgen. Het geschiedenisprogramma 'Andere Tijden' van de NPS zond bijvoor- beeld op dodenherdenking een in- drukwekkende documentaire uit ge- naamd 'De andere familie Frank'. Hierin werd aan de hand van in het Joods Historisch Museum in Am sterdam herontdekte amateurfilmpjes een inkijkje gegeven in het privele- ven van een gezin in de Betuwe. Het wrange is dat de beelden zowat het enige zijn dat van de familie Frank is overgebleven- de gezinsleden zijn omgebracht in concentratiekampen. Camera's voor thuisgebruik waren voor de oorlog niet wijd verspreid. Filmcamera's waren duur, en de film moest net als bij fotorolletjes apart ontwikkeld worden. Pas in de jaren 1970 werd door de opkomst van 'Su per 8' thuis filmen voor meer mensen toegankelijk. Nadat weer later vi deo's gemeengoed waren geworden volgden digitale beelddragers elkaar in rap tempo op. Vandaag de dag heeft bijna elke moderne mobiele telefoon ook de mogelijkheid om bewegend beeld op te nemen. Voor- en nadelen Een nadeel van die ontwikkelingen is dat systemen snel verouderen. Vi- deorecorders zijn geen gemeengoed meer, en om een filmprojector te pakken te krijgen kunt u bij wijze van spreken ook beter naar een an- tiekhandelaar. Er is dus een grate kans dat bij wie ooit enthousiast familiefilmpjes maakte de resultaten daarvan nu liggen te vervagen in een kast. Als er op die filmpjes echter unieke beelden van Schiedam te zien zijn, heeft u geluk want het Gemeen tearchief Schiedam biedt u dan aan de beelden op een (nu nog moderne) dvd te zetten in ruil voor een kopie voor onze collectie. Bent u hierin ge- interesseerd? Neem dan even contact met ons op. Verhalen over Schiedam We zijn niet alleen op zoek naar bewegend beeld uit het verleden, we werken ook aan de toekomst. Daarom organiseert het Gemeentear chief de Grate Schiedamse Verhalen- wedstrijd. Op 11 oktober 2008 is het weer Landelijke Archievendag, voor- afgaand aan de Week van de Geschie- denis. Ter gelegenheid van het thema 'Verhalen' is het Gemeentearchief Schiedam op zoek naar Schiedamse Verhalen. Daarom is de oproep aan u om een verhaal te schrijven over Schiedam en dit voor 1 September aan ons te sturen. Voor de wedstrijd is het essentieel dat uw verhaal over Schiedam gaat. Ook zijn er drie categorieen, namelijk basisonderwijs, voortgezet onderwijs en volwassenen. De prijsuitreiking is op 11 oktober op de Landelijke Archievendag! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek arvhief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Namens het College van Burge meester en Wethouders organiseert het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam een spectaculair feest om vrijwilligers te bedanken voor de be- langrijke bijdrage die zij leveren aan de Schiedamse samenleving. Tevens zullen burgemeester Verver en wet- houder Daskalakis de 'Vrijwilliger van het jaar' bekendmaken. Het Vrijwilligersfeest wordt gehou- den op donderdag 12 juni a.s. van 19.30 tot 23.30 uur op de James Cook van de Spido. Diverse artiesten treden op, waaronder Lee Towers! De avond zal worden gepresenteerd door Leonie Sazias. Organisaties zijn aangeschreven om kaarten aan te vragen en kandidaten voor de 'Vrijwilliger van het jaar' op te geven. Indien uw organisatie geen bericht heeft ontvangen, kunt u als- nog een uitnodiging aanvragen door een e-mail te sturen naar svs@schie- dam.nl of te bellen, tijdens kantoor- uren, naar nummer 010-219 1534. Aanmeldingen moeten voor 5 juni a.s. ontvangen zijn. Aan de avond zijn geen kosten ver- bonden. Op zaterdag 5 juli 2008 zal de eerste Schiedamse kunstmarkt worden ge- houden. Na het succes van de vorig jaar geintroduceerde boekenmarkt ontstond de vraag, of er bij een van de volgende versmarkten weer een markt zou kunnen worden geor- ganiseerd. De keuz.e is gevallen op een kunstmarkt. Winkeliersvereniging Hoogstraat no- digt kunstenaars graag uit om aan de kunstmarkt deel te nemen. Niet al leen professionele kunstenaars, maar zeker ook amateurs zijn van harte welkom. Er wordt naar gestreefd tot een gevarieerd aanbod te komen. De versmarkt zal op 5 juli worden gehouden op de Grate Markt. De kunstmarkt vindt plaats op het aan- sluitende deel van de Hoogstraat, de Korte Dam en de Lange Haven/Dam. Gestreefd wordt naar een markt van ongeveer 30 a 40 kramen. Wilt u deelnemen aan de kunstmarkt, die duurt van 9.00 tot 17.00 uur, dan moet u zich vooraf aanmelden. De kosten bedragen 40,- (incl. BTW) per kraam van 4 meter. In de nabij- gelegen ABC garage kan voor €11,- per dag worden geparkeerd. Inschrijven kan door een e-mail te sturen aan Nannie van der Post info@ hand-maid.nl of telefonisch contact op te nemen via 06-5169 7944. Zij stuurt u dan een inschrijfformulier toe. Ook voor vragen kunt u bij haar terecht. Toewijzing van de kramen geschiedt in volgorde van binnen- komst van de inschrijfformulieren. Het wijkoverleg van de wijk Oost zal Op de agenda staan o.a.: plaatsvinden op: Datum: Maandag 2 juni 2008 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur 1Verslag en mededelingen 2) Terugkoppeling werkgroep buitenruimte 3) Stand van zaken Tramplus 4) Kredietoverzicht/ nieuwe aanvragen 5) Rondvraag 6) Sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl. Eewoners van de wijk Oost zijn van harte welkom. U kunt zich opge- ven bij het secretariaat op telefoon- nummer 010-2191023. 21 mei 2008 nummer 20 Pagina 2 GEMEENTEARCHIEF Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 E-mail: info@schiedam.nl Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5