GemeenteberichW.. ,m De raadscommissies gemeente Schiedam i ^fI ff f De raadscommissies vergaderen... AGENDA Maandag26 mei 2008 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 27 mei 2008 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Tijdens deze commissievergade- ringen komt onder andere aan de orde: Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 26 mei 2008 De commissie vergadert onder meer aan de hand van de evaluatieverslagen betreffende de oud- en nieuwviering. Maar ook de "Visienota facititering bewoners en bewonersorganisaties" komt aan de orde. Deze nota heeft centraal gestaan op Het Stadserf van maandag 31 maart 2008. De visie nota bevat besluitpunten die invul- ling geven aan de wijze waarop de gemeente Schiedam om wil gaan met bewonersparticipatie, de inbreng van bewonersorganisaties en de opdracht aan het opbouwwerk. Maar ook de subsidising van de bewonersorgani saties wordt daarin genoemd. Plan van aanpak herijking sport- beleid (VR 51/2008) Het plan beschrijft het traject om te komen tot nieuw sportbeleid en tot een herijking van de uitvoefing van dat beleid. Nota modernisering Wet Soci- ale Werkvoorziening (WSW) (VR 54/2008) De nota behandelt zaken zoals invoe- ring van clientenparticipatie en de keuzevrijheid voor het begeleidings- bedrijf voor het begeleid werken. Impuls brede scholen, sport en cultuur (VR 53/2008) Deze impuls richt zich op het realise- ren van functies waarbij een werkne- mer in dienst is van een werkgever, maar werkzaam is op minstens twee van de volgende terreinen: primair- /voorgezet onderwijs, sport en cul tuur. Beoogd wordt het aanbod van sport en cultuur voor leerlingen te vergroten, maar ook de uitbreiding en ontwikkeling van brede scholen en de versterking van sportvereni- gingen. Commissie Ruimtelijke Ont wikkeling en Beheer d.d. 27 mei 2008 Nota Gronduitgifte en conversie Schiedam De nota Gronduitgifte en Conver sie 2007 is digitaal beschikbaar via www.schiedam.nl onder bestuurs in- formatie en is tevens behandeld in het programma van Het Stadserf van maandag 19 mei 2008. De huidige nota, die in de vergade- ring van de gemeenteraad van 12 februari 2007 is vastgesteld eindigt op 1 juli 2008. In vervolg hierop is het gevoerde beleid geevalueerd. De belangrijkste kenmerken van de nota, die nu wordt behandeld zijn: - gronduitgiften geschieden in de regel in erfpacht; - omzetten van erfpacht in eigen- dom is en blijft mogelijk voor particuliere eigen woningbezitters. Voor bedrijventerreinen is dit niet mogelijk. - De projectmatige verzending van aanbiedingen wordt gecontinueerd voor erfpachten, die voor 1 juli 2008 zijn gevestigd en op naam van de particuliere erfpachter staan. De commissie bespreekt de nota en brengt advies uit aan de gemeente raad. Voortgang "Schiedam te voet" Op verzoek van de fracties van PvdA en CDA wordt dit onderwerp ge- agendeerd. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de leden van de gemeenteraad d.d. 12 december 2007 een brief gezonden over de stand van zaken met betrekking tot de toegankelijkheid van de openbare ruimte, zoals opgenomen in het rap port "Schiedam te voet". Dit rapport is eerder behandeld in de vergadering van de commissie Wonen en Groen van 30januari 2007. De commissie bespreekt de voort gang van het rapport "Schiedam te voet" aan de hand van het voorlopig uitvoeringsprogramma "Schiedam te voet", stand van zaken november 2007. Informatie Deze openbare commissievergade- ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: 'het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis', op het pereeel plaatselijk bekend Kerkweg 24 te 3124 KE Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q 6192. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Kethel Dorp le herziening" bestemmingen "Aaneenge- sloten woningen categorie II W(a)II". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat met het plaatsen van een dakkapel op zolderniveau een 3e woonlaag gecreeerd wordt. Volgens artikel 5 lid 2A van het bestemmingsplan is het ook niet mogelijk om een binnenplanse vrijstellingsprocedure aan te gaan,. Het bouwplan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen gedeeltelijk vergroten van woonhuis voldoet aan de bovengenoemde artikel en de steden- bouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 21-05-2008 t/m 02-07-2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stads winkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage leg ging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wet houders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunnin- gen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking (Buitenhavenweg 154-174 te Schiedam) Onderwerp Op grond van de artikel 28 en 39 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de gemeente Schiedam, afdeling Projecten voorde locatie Buitenhavenweg 154-174 (post code 3112 DZ), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie L nummers 104 t/m 107, 2105, 2106, 2089, 2184, 3365, 3431, 3640 (alien geheel) en 3974 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen met het saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei- ding van de melding voornemens zijn instemming te verlenen met het sane ringsplan als bedoeld in artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf woens dag 21 mei 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al- gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het be zwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voor- zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: DC060600247 Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 4 Lindes, 2 Cypressen, 3 Wilgen en 25 stuks gemengd bosplantsoen, in verband met realisatie van een nieuwe inrit ten behoeve van begraafplaats Beukenhof te Schiedam, staande op het terrein van begraafplaats Beuken- hof ter hoogte van Laan van Spieringshoek 3118 Schiedam* - 1 Den, in verband met herinrichting van de achtertuin, staande in de ach- tertuin van het pand De Akkers 61, 3124 AC te Schiedam hiervoor geldt een vrijwillige herplantplicht van 20 bomen volgens een nader uit te werken groenplan Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. Dharmlal, tel: (010)2191790.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6