Schiedams fonds zoekt guile gevers waterweg Visspecialist R. Bijl Balletje hooghouden met de profs Cultureel jaarverslag onder het bord 28 mei: Nationale straatspeeldag in West LEOLUX bibliotheek het waaigat Filmhuis maasstad Schiedam wijk&streek weekbladen mm mm^m www.gemeenschapsfondsschiedam.nl door Frank Willemse SCHIEDAM - Schiedammers weten het nieuwe fonds al goed te vinden. „Na eenjaar hebben we zestien keer een geldbedrag overgemaakt aan goede doelen." Aan Schiedamse verenigingen, scholen of acties die vooral de jongeren en cultuur van Schiedam moeten helpen. Aanvragen voor subsidie door verenigingen en clubs genoeg. Nu nog Schiedam mers die geld schenken aan dit 'Schiedammers voor Schiedammers' fonds. Trots presenteert het Ge- meenschapsfonds Schie dam haar eerste jaarver- slag. „Voor een nieuw fonds, als het onze, hebben flink wat Schiedammers ons we ten te vinden", concludeert Ad van Leeuwen, voorzitter van de Stichting Gemeen- schapsfonds Schiedam (SGS). Een nieuw fonds met als formule hulp bieden aan kleinschalige, lokale initi- atieven. En daarom anders werkt dan collega-fondsen als VSB, De Groot of Schie dam Vlaardingen Fonds. Nee, bij dit nieuwe fonds is het 'van Schiedammers voor Schiedammers'. Dit eerste jaar zijn er bijdra- gen gegaan naar lesboeken - koken en techniek - voor De Wegwijzer in Nieuwland en naar een jeugdfestival in Noord. En er was een bij- drage voor de Open Dag van badmintonclub TSF. Zo wil de Stichting een intermediair zijn tussen gever en ontvanger. Dit fonds heeft geen een gro- te, guile gever maar richt zich op Schiedamse dona- teurs. Grote en kleine die hun steentje willen bijdra- gen aan de Schiedamse gemeenschap. Met giften of legaten of schenkingen. Vorig jaar is er 28 keer een aanvraag ingediend voor subsidie. Zestien zijn toege- wezen, vier in behandeling en acht afgewezen omdat ze niet aan de eisen (lokaal en niet-commercieel) voldoen. Dit jaar is er voor een kleine 50.000 euro aan steun uit- gegeven. Nog maar het be gin met een kleine 3 ton die het fonds in kas heeft. woensdag 21 mei 2008 - XQ83 mmm^m^^mmammmm Sluiting op zaterdag 31 mei Gebakken garnalen portie met saus 2 Zalmsalade 100 gram 1 Rolmopshapjes perstuk 0^^ BBQ spiezen diversen perstuk 1 4 voor VJ* Visspecialist R. Bijl Broersveld 113B 010-4268710 SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 22 mei Stellet Licht. De film speelt zich af in een streng reli- gieuze, pacifistische men- nonietengemeenschap in Noord-Mexico. Deze van oorsprong Nederlandse protestanten, afkomstig uit Friesland, leven volgens de normen en waarden van hun zeer traditionele geloof. Boer Johan is een getrouwde man - vader van zes kinderen - die verliefd wordt op een andere vrouw. Hij vecht tegen zijn gevoe- lens: moet hij zijn vrouw verraden of zijn ware liefde offeren? Johan verzwijgt zijn verliefdheid niet en vraagt openhartig advies aan zijn omgeving. Indringende, bijna hypnoti- serende film over liefdespe- rikelen, waarop 00k religies geen antwoord hebben. Vrijdag 23 en zaterdag 24 mei is Juno te zien. Juno is de tweede film van Jason Reit- man na de (anti-)rookkome- die Thank You for Smoking. Juno (Page) is een tiener die ongepland zwanger raakt van haar klasgenoot Bleeker. Met de hulp van haar beste vriendin Leah gaat Juno op zoek naar de ideale ouders voor haar ongeboren kind. Aanvang 21.00 uur, kaarten kosten zeven euro. Reserveren via de VW Schiedam, tel. 473 30 00. SCHIEDAM - Bij de redactie viel de afgelopen week een kaart in de bus. Een uitno- diging voor woensdagmid- dag 14 mei, met de groeten van Sjaak Polak (Sparta) en Milano Koenders (AZ). Deze sterspelers waren in Schie dam aanwezig bij het Accent College om te jureren bij de trukendoos van Puma. Wie kan zoveel mogelijk trucjes uitvoeren met de bal? En nog goed 00k? Die mocht dat 00k laten zien. De leerlingen konden hun talent laten zien bij het bal letje hooghouden, het geven van hakjes en meer van dat soort acties. SCHIEDAM - Wie de biblio theek een klein beetje kent, weet dat er aan het jaarver- slag altijd extra veel aan- dacht wordt besteed. Of; zoals Karin Visser, direc- teur van het bieb het ver- woordt: „De cijfers doen we 00k, maar die zijn voor de gemeente. De feiten willen we graag op een originele manier verpakken." En dan De beste en meest getalen- teerde voetbaltovenaars van het Accent College namen het tegen elkaar op. Alle trucjes werden uit de kast gehaald door over het alge- meen straatvoetballers. Al- les dus onder het wakend oog van de profvoetballers Sjaak Polak van Sparta en Milano Koenders van AZ. Er waren vier zinderend spannende voorrondes vooraf gegaan aan deze fi nale van de 'Puma Truken doos', onderdeel van het 'in too dagen de leukste school- project'. Doel hiervan is om het Accent College in Nieuw land binnen too dagen om te komen ze dus, zoals dit jaar, met een cultureel jaarver- slag in de vorm van een set placemats. De bieb is im- mers een cultureel onder- nemer en daar horen 00k andere culturele dingen bij. Op de placemats staat het afgelopen jaar beschreven. Het jaar waarin de bibli otheek voor het eerst he- lemaal zelfstandig was. toveren tot de leukste school van Nederland. Er wordt werkelijk van alles georgan- sieerd, met als doel natuur- lijk het werven van meer leerlingen. Naast voetbal heeft de school de laatste tijd 00k veel aan- dacht besteed aan bijvoor- beeld streetdance, film en kickboksen. Maar 00k aan handvaardigheid in de vorm van mozaiek, begeleid door een Amerikaanse kunste- nares. Zelfs het schoolplein werd aangepakt door de leerlingen zelf. Daarnaast vrolijke tekenin- gen van Tineke Weber, af- gedrukt in blauw. Wie het cultureel jaarver- slag wil lezen, moet eens een broodje gaan eten in't Stadhuys. Daar hebben ze speciaal in het kader van het jaarverslag een Piet Paal- tjens Pistoletje samenge- steld, dat geserveerd wordt op een bieb-placemat. Pistoletje Piet Paaltjens en dan een... SCHIEDAM - De Francois Ha- verSchmidtlaan achter de St. Bernardusschool wordt woensdag 28 mei een of- ficiele speelstraat. Het is die dag namelijk Nationale Straatspeeldag. De St. Bernardusschool no- digt alle kinderen van groep 1 tot en met 8 die in West wonen uit om die dag lek- ker buiten te komen spelen. Voor de kleintjes wordt er een steprace georganiseerd, is er spijkerpoepen, schaap- scheren en nog veel meer. Voor de kinderen uit de bo- venbouw is er onder meer een skippybalrace, een hoc- keyparcours en wordt er le- vensgroot twister gespeeld. De scouting, TOS, DSW handbal, CJV zomerkampen en de Watergeuzen komen een handje helpen. Ook kan er mee worden ge- daan aan een straatteken- wedstrijd, er zitten mensen klaar die kunnen schminken en vaders en moeders mogen tussendoor even uitpuffen op het speelstraatterras. De middag wordt om 13.30 uur geopend door wethou- der Daskalakis en om 16.00 uur wordt er afgesloten met een frisse traktatie. Stempelkaarten voor alle activiteiten zijn ter plaatse verkrijgbaar van 13.00 tot 13.30 uur en kosten slechts twee euro. model Fidamigo Markt 57 Vlaardingen www.waaigatwonen.nl In verband met automatiseringswerkzaamheden zijn alle vestigingen van Bibliotheek Waterweg in Schiedam op zaterdag 31 mei a.s. gesloten. Nieuw op Br°ersveldi13B 'nscHedam Balletje hooghouden. Een van de trues die je meester moest zijn. Talenten werden beoor- deeld door Sjaak Polak van Sparta en Milano Koenders van AZ. Foto: Bart bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9