Hoe pak je dat het beste aan? m m Aantal woningtransacties in april fors gestegen Dag van de Bouw Verkoop weer in de lift maasstad Schiedam/woonjournaal weekbladen woensdag 28 mei 2008 - XQ85 Het project nieuwbouw be- drijfscomplex IRADO van Van der Tempel Bouw Ont- wikkeling is zaterdag 31 mei geopend voor publiek tijdens de Dag van de Bouw. Het is voor bewoners uit Schiedam en omgeving een bijzondere kans om eens een kijkje ach- ter de schermen te nemen. De bouwlocatie is van 10.00 uur tot 16.00 uur te bezich- tigen. Op de bouwplaats, die normaal niet toegankelijk is voor het publiek, kan wor- den gekeken naar de manier waarop dit project tot stand komt. Nog zo'n drie maanden verwijderd van de oplevering is er al veel te zien. IRADO is een bekend regionaal ope- rerend bedrijf op het gebied van afvalinzameling en be- heer van de buitenruimte. Het nieuwe bedrijfscomplex biedt IRADO de mogelijk- heid om al haar afdelingen onder een dak te huisvesten. Het nieuwe gebouw krijgt twee verdiepingen. Op de begane grond komen de op- komstruimte, de was- en kleedruimte, het magazijn, de werkplaats en een stalling voor de veegmachines. Op de eerste verdieping komen alle kantoren. Tevens wordt het bedrijfcomplex uitgerust met een modern afvalbreng- station. Het nieuwbouwpro- ject IRADO is te vinden op het Bedrijventerrein's Gra- velandsepolder aan de Fok- kerstraat 550 in Schiedam. Een kamer vinden is niet eenvoudig, maar 00k niet onmogelijk. De examens zijn weer bijna achter de rug. Veel scholie- ren gaan binnenkort met een nieuwe studie in een nieuwe stad beginnen. Velen van hen zoeken daarom een stu- dentenkamer. Hoe pakje dat het best aan? Veel kamers worden via via verhuurd en daarom is het belangrijk ie- dereen kenbaar te maken dat je een kamer zoekt: vertel het aan vrienden en familie- leden, stuur het hele adres- boek een e-mail of laat een berichtje achter via Hyves. Ook in kranten en op prik- borden van universiteiten of supermarkten kun je een advertentie achtergelaten. Wees wel voorzichtig; niet iedereen die op een adver tentie reageert, doet dit met goede bedoelingen. Ga nooit alleen een kamer bezich- tigen, neem altijd iemand mee. Een andere methode is via bemiddelingsbureaus. Die zijn te verdelen in com- merciele en niet-commerci- ele bureaus. Let er altijd op dat een bemiddelingsbureau een vergunning heeft, alleen dan mag het bureau bemid- delen in kamerverhuur. Ga nooit in zee met bureaus die geen vergunning hebben, die woningen in onderhuur aanbieden, die de huur con- tant willen ophalen en die geen huurcontract geven. Tegenwoordig verhuren ook woningcorporaties steeds vaker studentenwoningen. Informeer hiernaar en vraag direct of de corporatie ook tijdelijke woonruimte aan- biedt. Sommige corporaties verhuren bijvoorbeeld vrij voordelig containerwonin- gen of 'antikraakpanden' aan studenten. Ook stich- tingen als Ad Hoc bemidde- len in antikraakwoningen. Dit is een voordelige manier om (tijdelijk) te wonen. Ten slotte is ook op internetsites als Kamernet.nl en Opmijn- kamer.nl een groot aanbod te vinden. De gemiddelde koopsom is nu 254.000 euro. Na een daling van het aan tal woningtransacties in de eerste drie maanden van 2008, steeg het aantal transacties in april weer. In die maand wisselden 18.474 woningen van eige- naar; 18 procent meer dan in april vorig jaar. Dit blijkt uit cijfers van het Kadas- ter, geanalyseerd door Wo- ningmarktcijfers.nl. De gemiddelde koopsom van alle in de eerste vier maanden verkochte wo ningen is uitgekomen op 254.000 euro. Dit is een stijging van 2,3 procent ten opzichte van 2007. Meer gegevens zijn te vinden op www.woning- marktcijfers.nl. 's Werelds beste geluid uit een van 's werelds beste televisies BANG &OLUFSEN Smetanalaan 64 SCHIEDAM Bijzonder ruime hoekwonlng In prettige woonwljk 4 voorbeen 5 kamers mog, tot praktijkrulmte Voortuln v,v. carport achter stenen barging Vraagprija: 274.000 k.k. Rossinistraat 31 SCHIEDAM Rulm appartement met tuln 3 kmr, wonlng op beg. grond, Geheel gerenoveerd In 2003. O.a. nieuwe keuken, badka- mer, dubbelglas. Met barging en tuln (Serrf), Vraagprija: 154.900 k.k. Zijlstraat 68 SCHIEDAM Compleet gerenoveerd appartement 3 kamerwonlng op loopafstand van het hart van Schiedam. Een wonlng om 20 te betrekken! Vraagprljsi 144.500 k.k. NVM Altijd open huls! Bel voor een afspraak Van der Eijk Makelaars T 010 470 11 30 www.vandereijk.nl Hooiland 12 - SCHIEDAM WONEN IN HIET PARK OP EIGEN GROND Bepaal zelf je woonlasten. Unlek in Kethel-Oost: Nooit meer laat van erfpacbt. Prachtig rulm Hoek- Herenhuis, beschut terras en tuln op Het Zulden. Netto maandlastan minder dan 900,-' Vraagprija: 395.000 k.k. Smotanalaan 119 SCHIEDAM Uitstekend onderhouden, herenhuis met carport, Tuingerlchte woonkamer met open keuken. Dakterraa en tuln op zulden. Vraagprija: 265.000 k.k. v. Ftuysdaellaan 7 SCHIEDAM Wonlng In prettige buurt Roy ale en In goede staat verkerende 5 kmr, wonlng. Complete keuken, ruime grote kamers en badkarner. Op eigen grond. Vraagprija: 235.000 k.k. Alb. Thljmstr.iat 660 SCHIEDAM Ideal# starterswoning In Schiedam-West, Woonkamer/keuken 38 m*; badk, en kl, Studiekamer. 2e verd,; 2 ruime slaap- kamers, overloop vliering. Vraagprija: 122.500 k.k. m jk Beeld zonder goed geluid is niet interessant. Daarom hebben wij de BeoVision 7 uitgerust met het beste geluid dat ooit voor een televisie werd ontwikkeld. Voeg daar een elegant ingebouwde dvd-speler en een Icd-scherm aan toe en u hebt het beste excuus om thuis te blijven. www.hetglazenpand.nl De Veld, Noordmolenstraat 17, Schiedam, 010-4737044 www.bang-olufsen.com *8Mfl Ihdspend&rnl J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15