Keytones topact op Maasboulevardfestival Bands strijden tijdens zomerterras concoursen Buik in bij APK voor sporters Schuddende CliniClowns Bus te zien op braderie Q-Park opent P+R terrein bij station Centrum Beestenboel maasstad Regio weekbladen wmmmm Vlaardings Boekbeeld Feest in Zuid van 10 tot en met 14 juli door Frank Willemse SCHIEDAM - The Keytones moeten het hoogtepunt worden. Op zaterdagavond sluit die Engelse rockgroep het popfestival af. „Het is de creme-de-la-creme van de rockabilly muziek", zegt programmeur Tim van der Schoor (31) die de band op 'jaren vijftig'popfestivals zag uitblinken. De programmeur steekt zi- jn nek uit met pure Ameri- kaanse rock 'n roll uit de gouden jaren. Rockabilly is een 'way of life', volgens Van der Schoor die zelf geen vetkuif heeft. Hij mag sinds drie jaar de bands voor het Maasboulevardfeest sa- menstellen. Een moeilijke klus? Nee. Er zijn veel ver- rassende bands zoals 'local heroes' Footloose en Vixy, die dit jaar weer optreden. Vorig jaar ging het hele grasveld plat voor de En gelse gitaarband The Brew. Dit jaar verwacht hij veel van The Keytones. Volgens Tim, zelf gitarist bij onder andere Phil Frendly, 'een band voor iedereen; van ar- beiders tot directie'. De Keytones bestaan uit drie leden - Jim, Jarrod en Shaun, die sinds 1983 de originele rock'n roll in leven houden. „Het Maasboule vardfeest is een algemeen festival. Voor iedereen en dan heb je 00k publiek- strekkers nodig. Dat zijn The Keytones volgens mij met 'jump and jive'. En zelfs voor meerstemmige zang (Doo Whap) en jazz schrik- ken ze niet terug", volgens de Gorzenees. Hij zag optredens van The Keytones op festivals als Hemsbey en Rockabilly Rave in Engeland. Al eerder kreeg de groep erkenning door te spelen op prive- feestjes van Elton John en Jimmy Cullum. Met The Keytones den- kt Tim het publiek in de Gorzen een groot plezier te doen. Ouderwets? „Nee joh, springlevende muziek." WATERWEG - Diesel is een Par son Jack Russel Terrier reu- tje van 10 jaar oud. Diesel kan goed overweg met kin- deren boven de 12 jaar. Met reuen en teefjes kan hij goed overweg. Hij kan niet bij kat- ten geplaatst worden. Diesel kan een paar uurtjes alleen zijn en is zindelijk. Zijn ge- hoorzaamheid is over bet algemeen goed, soms is hij wat eigenwijs. Autorijden is hij niet gewend. Diesel vindt het leuk om met een bal of pieper te spelen. Komt u kennismaken met Diesel? Meer informatie over Diesel en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huisNieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater- dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-4345335. VLAARDINGEN-Atletiekvereni- ging Fortuna organiseerde afgelopen zaterdag weer een APK voor sporters. Waar bij een auto doorgaans de olie wordt nagekeken, de bou gies en de bandenspan- ning, golden bij de sporters uiteraard andere normen. Hier werd gekeken naar onder meer bloeddruk en buikomvang en werden de huidplooien gemeten. Aan het einde van de test rolden de resultaten uit de com puter en konden de deelne- mers meer of minder geluk- kig huiswaarts. De APK gezondheidst- est, georganiseerd door de Loopschool van Fortuna, is inmiddels vaste prik. Ook dit jaar trok de test weer meer dan driehonderd deelnemers die wel eens wilden weten hoe het met hun gezondheid en sportiv- iteit gesteld was. Voor leden van de loop- school was de test gratis, aan anderen werd een kle- ine vergoeding gevraagd. Er kon in de loop van de dag worden aangeschoven bij een van de twee testlijnen, waar achtereenvolgens bloed werd geprikt voor de meting van cbolesterol en diabetes, het gewicht en de lengte werd bepaald en tenslotte de buikomvang werd gemeten. Daarna snel door naar de tent voor een vetmeting. In de Polder- poort konden meteen de ogen worden' nagekeken, waarna buiten op de baan een afrondende coopertest op het programma stond. Wie behoefte had aan een nadere uitleg kon bij een van de artsen terecht. Ook met zijn tweede dichtbundel geeft Benne van der Velde weer een kijkje in de keuken van zijn romantische gedachten. Wellicht als een verlangen naar meer en groter ervaren, klinkt de toon van zijn poezie op papier als het dagboek van een student die zijn kamer wel op orde wil brengen, maar daar uit de aard van zijn 'zijn' nog niet aan toe is. 'Het naakte schrijven' geeft 'dit harnas van Kippenvel' zijn ti- tel, maar met 'Middenin' opent Benne wellicht zelf al de deur waardoor hij zijn studentenkamer kan verlaten. Daar waar hij zijn omgevingswaarnemingen op papier stelt, klinkt een maatschappelijk geengageerde boodschap door waarmee hij de wereld niet zal redden, maar in poetische beschouwing toch meer houvast geeft voor hen die de al te puberale ab- stractie van vlinders in de buik achter zich hebben gelaten. In 'Aan de rand van de Randstad' zegt Benne het eigenlijk ook zelf al: "Geen plek voor bloemetjes en bijtjes, wel rijen ik en ik en ik en...'. Benne richt zijn poezie nu wellicht nog teveel op de andere persoon in veelvuldigheid zonder daarbij te zoeken naar het enkelvoudige luisterende oor dat miss- chien wel een antwoord kan geven. Wat onverlet laat dat juist 'dit harnas van kippenvel' aan ad- olescente lezers inzicht kan geven over de blik waarmee 'de' jonge man om zich heen kijkt, waarvan Benne bijvoorbeeld met 'Meer rode wijn' getuigt. 'Maar ik blijf toch liever eenzaam, dichter - bij mijn eigen schaal van Richter' is vooralsnog de conclusie die Benne zelf trekt. 'Dit harnas van kippenvel' is een goed verzorgde uitgave van uitgeverij Kleine Uil. Prijs 12,50 en verkrijgbaar in elke boekhandel. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exem- plaren van de dichtbundel 'dit harnas van kippenvel'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@ maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Ver- geet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. VLAARDINGEN - Het Zomerter ras is een multidisciplinair festival voor podiumkun- sten in Vlaardingen. Vier weekeinden lang (vrijdag 8 augustus tot zaterdag 30 au- gustus) presenteert het fes tival muziek, theater, dans, beeldende kunst en film uit binnen- en buitenland. Sinds 2005 kent het festi val ook een wedstrijd voor popbands. Het Zomerter ras is meer dan een pop- festival. Om de wedstrijd meer aan te laten sluiten op het festival, presenteert het Zomerterras: Zomer terras Concoursen. Dit is de overkoepelende naam voor 4 (band)wedstrijden in de categorieen Pop, Jazz, Wereldmuziek en Music Art. Het totale prijzengeld is Bands kunnen zich nog steeds inschrijven en strijden om een prijs tijdens de zomerterras concoursen De inschrijving van de Zo merterras Concoursen, een wedstrijd voor muziekgro- epen die zich toeleggen op jazzgeorienteerde muziek, wereldmuziek, popmuziek en daarnaast het fonkelnieu- we unieke multidisciplinaire categorie Music&Art (live- muziek wordt hier vermengd met een andere kunstdisci- pline), verloopt rustig maar gestaag. De prijs, 1500,- per genre, leek de organisatie een aansprekende prijs. Toch zijn er nog steeds genoeg plaatsen over voor de voor- rondes die in juli zullen be- ginnen. Music&Art blijkt een moeili jke kunstvorm. Al stikt Ned- erland van de visuele kunste- naars die samenwerken met muzikanten, bewust van het feit dat de Zomerterras Con coursen een wedstrijd voor hen realiseert zijn ze blijk- baar nog niet concludeert de organisatie. Zij tracht een nieuw soort evenement neer te zetten met deze kunstvorm en ziet er naar uit om na een suc- cesvolle editie het concept door te zetten. De locaties zijn inmiddels bekend, zo vind de catego rie pop plaats in O'Sheas Irish Pub, wereldmuziek in het Delta Hotel, Jazz in Cafe d'Oude Stoep en Music&Art in de Salon (al deze locaties zijn in Vlaardingen). Tevens vinden de finales plaats op het cultuur, theater -en muziekfestival Zomer terras in Vlaardingen. Inschrijven De inschrijvingen zijn in april van start gegaan en duren nog tot 17 juni. Bands kunnen zich digitaal in schrijven via het inschrijf- formulier op http://www.zo- merterras.nl, maar kunnen op dezelfde website ook een uitdraaiversie downloaden om de inschrijving per post te kunnen versturen. SCHIEDAM - Q-Park opende dinsdag het P+R terrein Parallelweg bij station Schiedam-Centrum. Bezoek- ers betalen uitsluitend met betaalkaarten dus (chipknip, creditcard, NS Business Card of Mobility Mixx). De tarieven van het parkeerter- rein zijn gelijk aan die van Q-Park Horvathweg. Het uurtarief is 1,20; het maxi- male dagtarief 4,80. NS- reizigers met een NS-kort- ingskaart betalen 3,30. Regelmatige parkeerders kunnen ook voor een vast abonnement kiezen. woensdag 28 mei 2008 - WX91 Met een zeer streng lint werd de buikomvang gemeten. Groen was oke, oranje twi- jfelachtig en rood gevaarlijk. Foto: Roger van der Kraan DOOR PETER DE JONG LEZERSACTIE 6000,- De CliniClowns Bus brengt zondag 1 juni een bezoek aan de braderie in het centrum van Schiedam. Deze informa- tiebus maakt geluiden en begint te schudden als je hem kietelt. De bus is van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21