Ook vliegen houden van een goede barbecue Pierewaaien in de Stadshavens 1200m2 STIGTER 4000 m2 r maas stad CHIO Korte vakantie in Zeeland! 2UE1 Win kaarten voor het CHIO Rotterdam! .0 %u Unieke lezersaanbieding maas I goed doel stad puzzel 0909 - 50 50 344 Rotter damn maasstad weekbladen Gezond en wel Vliegen en andere insecten bij de barbecue en in de keu- ken zijn niet alleen bijzonder hinderlijk, ze kunnen ook een gevaar voor de volksge- zondheid opleveren. Met name vliegen kunnen een keur aan bacterien over- brengen. Ze verspreiden tal van ziekten, zoals salmo nella, maar ook dysenterie, tuberculose, cholera en pa- rasitische wormen. Voor je het weet eindigt die gezel- lige barbecue met een flinke buikloop of erger. Om van de vervelende beest- jes af te zijn, wordt soms een hele batterij aan bestrij- dingsmiddelen tevoorschijn gehaald. Van de plakstrips tot de ouderwetse vliegen- lampen waar de vliegen knetterend aan hun einde komen. Om ongedierte hygienischer en efficienter te bestrijden, worden voortdurend nieuwe, professionele bestrijdings- middelen ontwikkeld. „Toch blijft voorkomen beter dan bestrijden", aldus Nicole van Veldhuizen-van Zoelen, van Rentokil. „En daarin kan de particulier zelf veel doen", stelt ze. „Om hen daarbij van dienst te zijn, bieden we in een speciale ongedier- tegids op www.rentokil.nl. Ook kun je er interessante informatie over ander onge dierte vinden." Maatregelen die particulie- ren zelf kunnen nemen om vliegende insecten te weren zijn o.a. het toedekken van voedsel, het opruimen van voedselresten of gemorste drinkwaren en het goed af- sluiten en regelmatig legen van de afvalbakken. Etensresten Maar ook bijvoorbeeld de etensresten onder keuken- apparatuur wordt dikwijls vergeten. Er zijn tal van doe- het-zelf producten te koop om vliegen te doden, maar bij een blijvend vliegenpro- bleem kan het nodig zijn professionele ongediertebe- strijding in te schakelen om het probleem voorgoed te laten verdwijnen. Rentokil biedt een betaalbare service om vliegen en andere onge- dierteproblemen in huis te bestrijden. Het Havenbedrijf heeft een fietsroute gemaakt om men- sen te verleiden een kijkje te nemen in de haven. Onder het motto 'Beleef de haven' krijgen fietsers een afwisse- lende route voorgeschoteld die ze van het Willemsplein (startpunt Spido rondvaar- ten) via de Wilhelminapier, Katendrecht en Sluisjesdijk naar het tuindorp Heijplaat voert. Fietsend door de Stadsha vens valt er van alles te zien, historische gebouwen, ha- venbedrijven 'oude stijT en moderne architectuur. Het fietsrouteboekje "Pierewaai en in de Stadshavens"geeft tekst en uitleg bij bijzondere bezienswaardigheden on- derweg. De totale route is ongeveer 32 km lang, maar kan verkort worden tot 23 km door vanaf het RDM- terrein per Aqualiner terug te varen naar het startpunt. Nog korter is de beperking tot een rondje Maastunnel (circa 11 kilometer). De route is beschreven in een boekje van 36 pagina's met veel foto's en beschrij- vingen van wat er onderweg te beleven is. Het boekje is vanaf a.s. maandag 26 mei verkrijgbaar via internet (te downloaden en aan te vragen via www.portofrot- terdam.com), bij de balie van het World Port Center, de Rotterdam Store aan de Coolsingel, de VW Rot terdam, de Spido en de OV fietsverhuurpunten bij CS en de Erasmusbrug. Deze tweede havenfiets- route is geproduceerd in samenwerking met het Pro- jectbureau Stadshavens. Het past in het beleid van het Havenbedrijf om de haven meer onder de aandacht van de bewoners van de regio te brengen. De eerste route nodigde fietsers uit om met al hun zintuigen de flora en fauna op de Landtong Ro- zenburg te ontdekken. TUIN- SERREMEUBELEN GROOTSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND s4Cle& cut (MMWUUtd Cewi&tovi! tutu- ett &wienteu&eleu Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard V w Zo doet u mee! service journaal weekbladen Van woensdag 18 tot en met zondag 22 juni a.s. vindt in het Kralingse Bos het jaarlijkse CHIO plaats, dit jaar voor de zestigste keer! Het CHIO is het grootste Inter nationale (outdoor) paardensport- evenement van Nederland. Disciplines als springen en dressuur zijn ruim vertegenwoordigd, zowel op regionaal, nationaal als internationaal niveau. Tevens kunt u genieten van de vele hippische showrubrieken, demonstraties, jeugdactiviteiten, Ladies Day en natuurlijk de unieke landelijke ambiance in het Kralingse Bos, aan de rand van Rotterdam. Tevens speelt het CHIO Rotterdam een belangrijke rol op weg naar de Olympische Spelen voor de dressuur- en springruiters. Het CHIO Rotterdam is een belangrijk meetpunt voor zowel de sporters als de bondscoaches en het laatste concours in Nederland waar het Nederlandse spring- en dressuurteam in actie komt. Het CHIO Rotterdam zal de ruiters uitzwaaien op weg naar de Spelen! Maasstad weekbladen geeft, in samenwerking met Rotterdam Topsport, 10x2 GRATIS tibunekaarten weg voor woensdag 18 juni a.s. Wilt u kans maken op deze kaarten? Beantwoord dan de volgende vraag: Wat is de naam van het paard waar Anky van Grunsven een wereldrecord mee vestigde tijdens het CHIO Rotterdam 2006? Stuur het antwoord op deze vraag, alsmede uw naam en volledig adres, per e-mail naar: priisvraaa@maasstad.nl met als onderwerp 'CHIO Rotterdam'. pPVSiB woensdag 28 mei 2008 - TX96 Vliegen en andere insecten zuilen de Nederlanders dit jaar de nodige overlast be- zorgen. De insecten over- leven de zachte winters en vermenigvuldigen zich snel zodra het warmer wordt. Voor je het weet eindigt de gezellige barbecue met buik loop of erger. Een nieuwe, afwisselende fietsroute van het Willemsplein naar Heijplaat. HOOFDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-4185079 www.stigter-tuinmeubelen.nl weekbladen Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl Verstand van slapen visgerecht zorg voor het landschap ampfcre opsmuk inwendig orgaan jong konijn pepmiddel beproefd tijdmaat zoogdier met kleine slurf afgeladen deel van een wieler- wedstrijd god van de ooriog een zekere langzaam en gedragen (muziek) waterplant scherm- bloemige plant malloot T muziek- instrument betaalplaats V Gelegen achter de brede duinen van het schitterende Noordzeestrand en midden in het uitgestrekte natuurgebied in de kop van Schouwen- Duiveland ligt Ardoercamping Julianahoeve in Renesse. U verblijft hier een midweek of weekend in een luxe chalet voor 6 personen. Het arrangement bestaat verder uit een proeverij van Zeeuwse hapjes en wijnen, huurfietsen, fietskaarten, een welkomstgeschenk en broodjesservice. Eindschoonmaak, opmaakservice bedden en toeristenbelasting zijn inbegrepen. Kijk voor meer informatie op www.julianahoeve.nl. Over de uitsiag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 28 mei t/m dinsdag 3 juni 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 15: damloop. De winnaars van een paar Saucony hardloopschoenen hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. |€>2008-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 26