amen scorei luifrIN Musicalwereld op de hak in 'Forbidden Musicals' 'Bowling' is een soort Big Lebowski op de buhne Bianca Boer maakt kans op Selexyz debuutprijs 111 Ifv 11 Elf l/Mlvl juitr Met korting naar Forbidden Musicals! Orgelfestival ROTTERDAM - Bowling is leuk waar het bedoeld is: op de bowlingbaan, temidden van vrienden, kinderfeestjes en bedrijfsuitjes. Maar of het ook werkt in het theater? Na een uur lachen en meedeinen met een ijzersterk theateraal mu- ziekprogramma kan worden volstaan met een kort ant- woord. Ja, dat is zeker leuk. Veel dialogen zul je niet ho- ren tijdens Bowling. Er wordt uitsluitend gecomuniceerd door middel van muziek. Als- of Pingu figureert in de Big Lebowski. Toch het is stuk van componisten Florentijn Bod- dendijk en Remco de Jong en acteur Gijs Naber ook weer niet onbegrijpelijk. In sneltrein- vaart nemen ze het publiek mee langs de vele typetjes die de bowlingbaan aandoen: Lo sers en macho's, stamgasten en yuppies, muurbloempjes en fanatiekelingen. Zoals de flyer al leest: „Vergane glorie, klot- sende buiken, blakend testos- teron, zweterige leasegympen en bier. We zijn weer thuis, thuis op de bowlingbaan. Versterkt door acteurs Ro- gier Philipoom en Fania Sorel (die onlangs nog schitterde in Baal) krijgt het publiek een lesje in goede muziek. Inspi- ratiebronnen als Rufus Wain- wright, LCD Soundsystem, Bjork en Serge Gainsbourg komen voorbij. Maar ook Mo zart, Stockhausen, Duke El lington en Ennio Morricone zijn nooit ver weg. Het resultaat is een vernieu- wend soort theater, waarin muziek, film, samples en vi- deoclips de boventoon voeren. Een feest van herkenning voor de MTV-generatie, zonder ou- dere bezoekers van zich te ver- vreemden. Bowling is nog tot en met zon- dag 8 juni te zien in het RO Theater. Aanvang: 20.30 uur, zondag 17.00 uur. Reserveren via 010-404.70.70. Entree: 15- www.burotoob.nl I wwv maasstad weekbladen Verhalenbundel 'Troost en de geur van koffie' genomineerd ROTTERDAM - De Rotterdam- se schrijfster Bianca Boer maakt deze week kans op de Selexyz debuutprijs 2008. Deze prijs voor het beste Nederlandstalige proza- debuut van het jaar wordt donderdag uitgereikt in de Openbare Bibliotheek Am sterdam. Afgelopen zater- dag was Bianca Boer met medegenomineerde Ma- rieke van der Pol te gast bij Selexyz Donner. Bianca Boer (1976) maakt kans op de Selexyz debuut prijs 2008 met haar eerste verhalenbundel 'Troost en de geur van koffie' die vo- rig jaar verscheen. Deze bundel bevat acht verhalen die zich afspelen in en rond Stittum, een klein dorpje met 42 huizen. Over Stit tum schrijft ze: „Er loopt een grote weg door, die een knik maakt in het midden, bij de kerk." Dankzij een uitzonderlijke verbeeldingskracht maakt Boer volgens haar uitge- ver de soms bizarre en al- tijd ontroerende zoektocht van de inwoners van Stit tum naar een beetje troost lijfelijk voelbaar. Zo stopt mevrouw de Ruiter in het verhaal 'In Excelsis Deo' kort voor de uitvoering met het kerkkoor met zingen en begint een jong meisje in 'Heengegaan' iets met een nieuwkomer in het dorp. „Het leukste aan schrij- ven vind ik het creeren van nieuwe werelden met woor- den", vertelde zij eerder in deze krant. „Het is natuur- lijk ook uitproberen: wat werkt en wat niet?" En over de verhalen in haar boek: „De verhouding tussen groep en individu houdt mij ontzettend bezig. Wanneer kunnen mensen zichzelf zijn en wanneer niet? Ik wil de werkzame machtsme- chanismen onderzoeken." De in Rotterdam woonach- tige schrijfster studeerde aan de kunstacademie in Groningen, won de Nieuwe Proza Prijs en publiceerde onder meer in 'De Gids' en 'Passionate'. De andere genomineerden voor de Selexyz debuutprijs 2008 zijn Lilian Blom voor 'De Tuinkamer', Rachida Lam- rabet voor 'Vrouwland', Marieke van der Pol voor 'Bruidsvlucht' en Maarten Schinkel voor 'Drie'. De winnaar wordt don derdag 29 mei bekend ge- maakt. De prijs, waaraan een bedrag van tienduizend euro is verbonden en is be doeld als stimulans zodat de winnaar zich een lange tijd aan het schrijven kan wijden. Vul maar in ROTTERDAM - Lezers van de Maasstad kunnen met kor ting naar de voorstelling 'Forbidden Musicals on tour 4 2008' in het oude Luxor op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni. Normaal kosten de kaarten 20, 17 of 12,50 euro. Lezers van Maasstad krijgen echter 2 kaarten voor de prijs van 1. Je kan gebruik maken van deze actie door telefonisch reserveren met het telefoon- nummer 010 - 484 33 33 v onder vermelding van Maas stad lezersaanbieding For bidden Musicals. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere passen aanbie- dingen. Geen restitutie op reeds gekochte kaarten. ROTTERDAM - De komende week worden in de stad de Rotterdamse Orgeldagen gehouden. Het is een festival waar alles draait om het or- gel. In diverse kerken, waar- onder de Laurenskerk met het grootste mechanische or- gel van Nederland maar ook in concertgebouw De Doelen en in het Stadhuis (met ei- gen orgel) worden concerten gegeven. Ook is er een twee- daags symposium. Kijk voor het volledige programma op www.rotterdamseorgelda- gen.nl. Oude Luxor ROTTERDAM - Voor het eerst is 'Forbidden Musicals' ook buiten Amsterdam te zien. Na acht jaar exclusiviteit voor de hoofdstad, toert de ze musicalparodie momen- teel door het land. Op 6 en 7 juni is 'Forbidden Musicals on Tour 2008' te zien in het Rotterdamse oude Luxor Theater. Negen jaar geleden begon- nen Doris Baaten, Joke de Kruijf, Alberto ter Doest, Michael Diederich en tekst- schrijfster Petra van der Eerden met 'Forbidden Mu sicals'. „Het idee hebben we overgenomen uit Amerika waar men al heel lang 'For bidden Broadway' speelt", vertelt Doris Baaten. „Wij wilden zoiets ook in Neder land doen. Het leek ons leuk om grappen te maken over ons vakgebied." Ze speelden 'Forbidden Mu sicals' een keer per jaar in het Amsterdamse Werkte- ater. „We deden dan een of twee voorstellingen op zon dag en maandag. Die waren gericht op alle musicals van dat seizoen, maar ook op de mensen in de musicalwereld met veel inside dingen en roddels. Het was altijd snel uitverkocht. Op maandag zat de zaal vol met collega's, die wilden weten of zij ook werden genoemd." Hoewel niets of niemand wordt gespaard, heeft Doris Baaten het nog nooit mee- gemaakt dat collega's boos de zaal verlieten: „Gelukkig kunnen mensen er altijd om lachen. Ze hebben geen last van lange tenen, vinden het juist leuk wat wij doen. 'For bidden Musicals' is ook echt bedoeld als grap en om het publiek te amuseren." De makers pakken de voor stelling wel heel serieus aan. „Het is echt veel werk", ver telt ze. „En we doen het al- lemaal naast ons andere werk. Zo speel ik momenteel in de musical 'Fame'. Men- sen zeiden vaak: dat jullie dat allemaal doen voor twee avonden. We hoorden dat zo vaak, dat het idee is ontstaan om met 'Forbidden Musicals' op tournee te gaan." Hoewel het uitgangspunt hetzelfde is - ook in 'Forbid den Musicals on Tour 2008' worden musicals op de hak genomen - is het toch an- ders: „Bij de Amsterdamse versie laten we alle musi cals zien die in dat seizoen in Nederland speelden. Nu is dat anders en hebben we ook minder inside grappen. Er zitten nu meer mensen in de zaal die dat soort grap pen niet zouden begrijpen. Het gaat nu meer over de musicals zelf en minder over mensen." In twee uur tijd komen acht- tien musicals voorbij. „Som- mige spelen wij in drie mi- nuten. Kennis van musicals is minder belangrijk dan bij onze eerdere voorstellingen. Zelfs mensen die niets met musicals hebben, kunnen een leuke avond beleven. Ook voor ons is dit zo leuk om te doen. Ik heb het al erg druk met 'Fame' en als ik daar een avond vrij ben sta ik met 'Forbidden Musicals' - op het toneel. Toch maakt dat niet uit. Dit is eerder een avondje uit, ondanks dat het hard werken is." 'Forbidden Musicals on Tour 20o8'isop6en7junitezien in het oude Luxor Theater. podium journaal Bowling is een must-see. Een uur vol voetenstampende, hoofdschuddende pret. Sl Engelandlaan 64 2391 PN Hazerswoude-Dorp 0172 236161 010 484 33 33 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 1 2-1 8 uur. di-zo 14/20u Les Miserables genomineerd voor 7 Musical Awards. Reserveer nul 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-vr 29-30/5 20.00u Sara KroOS Bries uitdagend, poetisch, vilein en genadeloos grappig za 31/5 20.00u Jan Rot Marjolein Meijers An Jan gaan landelijk De mooiste countrynummers in een Nederlands jasje zo 1/6 13.00/15.15u Kabouter Plop en de muziekkampioen met Frans Bauer als Amadeus op een groot scherm 010 404 68 88 William boothlaan 8 3012 VJ Rotterdam RO Theater www.rotheater.nl vr-zo 30-31/5, 1/6 21u BOWLING Theatraal concert over de bowlingbaan als wereld in het klein. Met vr-zo 6-8/6 21 u Florentijn Boddendijk, Remco de Jong, Gijs Naber, Fania Sorel, Rogier Philipoom vr-za 30-31/5 19.30u BABAR Le Fils des Etoiles Muziektheater Transparant te gast in het RO Theater. Met Claire Chevallier, Josse De Pauw en BenoTt van Innes 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam Kassa: ma-vr 12-17 uur, za15-17 uur Telefonisch tot 18.00 uur. za 31/5 20.00u Comedy gezelschap mussen en zwanen De flat van Jet toneel klucht Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). woensdag 28 mei 2008 - TX97 Afgelopen zaterdag was Bianca Boer met medegenomi neerde Marieke van der Pol te gast bij Selexyz Donner. door Vincent Wernke Doris in 'Forbidden Musicals on Tour 2008': chen." foto Rozewitha Somers „Gelukkig kunnen mensen er altijd om la-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29