Blender mixt alle culturen Hopen op vrede en veiligheid 'Parfum de BoemBoem' ode aan bouwdrift VandtrValkvalantlts Fietsen voor fashion door uniek 'Milaan aan de Maas' Tijdmachines in Kralings park Opera van Bernstein in Schouwburg Geert van Kesteren verzamelde unieke foto's van vluchtelingen Toekomstfestival maasstad weekbladen Nieuwe Plantage in Kra- lingen-West vindt zater- dag 31 mei een wel heel "vernieuwend" evene- ment, het Toekomstfes tival. Tussen 13 en 17.00 uur kunnen bezoekers een blik werpen op de toe- komst van de wijk Kralin- gen-West. Met name voor jonge be- zoekertjes valt heel wat te beleven tijdens dit evene- ment. De hele middag be- wegen bijzondere tijdma- chines zich door de wijk en rijden af en aan in het park. Sabrina, het orakel van Kralingen-West, is in het park aanwezig en spreekt zich uit over de toekomst van de wijk. Cir cus Rotjeknor en Thuis op Straat verzorgen allerlei op de toekomst gerichte activiteiten voor de jeugd en uiteraard zijn er hapjes en drankjes. De toegang en deelname aan de activiteiten zijn gratis. Met het evenement maken de deelgemeen- te en het Woningbedrijf Rotterdam meteen de toekomstplannen voor de wijk bekend. ROTTERDAM - Zin in een feestje met lokaal talent en interna- tionale artiesten, dans, beel- dende kunst en theater? Op het Coolhaveneiland barst 5 en 6 juli de allereerste editie van Blender los. Een gratis tweedaags festival in het ge- bied omklemd tussen Kapel- plein en het World Music Dance Centre aan de Pieter de Hoochweg. Dit nieuwe festival - uit de koker van Music Matters, Projectbureau Coolhaven eiland en de deelgemeente Delfshaven - laat talent uit alle windstreken samen- smelten. Naast het talent dat Rotterdam rijk is, zullen onder andere Music Matters ambassadeur Sabrina Star ke, de 15-jarige jazz-zange- res Kim Hoorweg, het Rot terdam Jazz Orchestra en zangeres Suzanna Lobrano het podium betreden. Het programma biedt voor ie- dere leeftijd en elke muziek- smaak wat wils. Bezoekers kunnen genieten van jong Rotterdams talent en een keur aan binnen- en buitenlandse artiesten, af- komstig uit onder andere Marokko en Kaapverdie. Verschillende podia bieden twee dagen lang een gevari- eerd programma. Liever zelf aan de slag? Doe dan mee met verschillende workshops, proeflessen en masterclasses. Leer bijvoor- beeld in anderhalf uur een instrument bespelen om daarna een miniconcert te geven. Ben je muzikant-in-de-dop? Laat dan horen wat je in je mars hebt tijdens een open- bare jamsessie. Er staat een complete band klaar om je te begeleiden. Geen instru ment bij de hand? Dan is er nog The Music Matters Clapping Crowd. Dit enorme klapkoor maakt muziek met de handen. Iedereen is wel- kom dit koor 'een handje te helpen'. Er is hiphop en moderne dans in het WMDC, beel- dende kunst in een straatop- tocht en een diner dansant, in samenwerking met ho- reca uit de wijk. Kom langs, ontdek, kijk, luister en doe mee! ROTTERDAM - Met de expositie en het boek Baghdad Calling geeft "brandhaardfotograaf" Geert van Kesteren mid- dels een kijkje in het leven van Iraakse vluchtelingen in Jordanie, Syrie, Turkije en Noord-Irak. Maasstad week bladen onderwierp hem aan een kort vraaggesprek. Voor dit boek heb je foto's verzameld van vluchtelin gen zelf. Waarom? „In een eerder boek Why Mister, Why heb ik vooral het leed van Irak gefotogra- feerd. Nu zoom ik 00k in op hoop, veerkracht en liefde. Baghdad Calling bevat foto's die Irakezen zelf maakten met hun mobiele telefoons en digitale camera's. Op die manier houden achterblij- vers vrienden en familie op de hoogte houden van het le ven in Irak. Mensen zoals jij en ik, gevangen in een vre- selijke oorlog. Mensen die oorlogsmoe zijn en liever fo to's maken van een barbecue in de bergen of bruiloft dan van weer een nieuwe bom- aanslag.' Hoop is mooi, maar in Irak is 00k veel dood en verderf Is het niet enorm gevaar- lijk? „Irak is levensgevaarlijk. Ie dereen is gewapend. Vrijwel dagelijks vinden er aansla- gen plaats. Geweld is aan de orde van de dag. De af- gelopen vijf jaar zijn er meer dan tweehonderd journalis- ten vermoord. Er zijn er op het ogenblik veertien ont- voerd en er worden er nog twee vermist. In twintig jaar Vietnam zijn zo'n zes- tig journalisten vermoord. Ook ik heb meermaals oog in oog gestaan met de dood. Dat is onvermijdelijk in mijn werk." Waarom willens en wetens je leven in de waagschaal leggen? „Sommige verhalen moeten verteld worden. In Irak heb ik vrienden van 30 die nog nooit vrede en veiligheid hebben gekend. Dat zal zo blijven als we het roer niet drastisch omgooien. Daar- om teken ik met mijn came ra de geschiedenis op." ROTTERDAM - Rotterdam ver- andert snel en ingrijpend. Bouwputten, hijskranen en sloopkogels scheppen chaos in het straatbeeld en kon- digen een nieuw begin aan. Vanaf 8 juni worden routes langs prominente bouw- plaatsen en sloopgebieden aangeboden. Parfum de BoemBoem gaat op 8 juni om 15.00 uur van start met een eerste route, die begint met een dans tus sen mens en (graafjmachine op de Binnenrotte. Vanaf 22 juni vindt er elke twee weken een route plaats op zondagmiddag. Na de voor- stelling koersen deelnemers per fiets naar het Museum- park, waar vanaf een 600 meter lange kunstinstal- latie het bonkend hart van Rotterdam is te horen, te zien, te voelen en te ruiken. De route duurt twee uur en eindigt in het Museumpark. Deelname is gratis. Naast Parfum de BoemBoem leidt op zondag 8 juni een twee- de route via de Binnenrotte naar een tentoonstelling over de binnenstad in het indrukwekkende oude Post- kantoor aan de Coolsingel. Reserveren? Stuur voor za- terdag 7 juni 17.00 uur een e-mail naar info@rotter- dambycycle.nl o.v.v. de rou te van uw keuze (Parfum de BoemBoem of Postkantoor), uw naam en telefoonnum- mer. Telefonisch reserveren kan tot vrijdag 6 juni 18.00 uur via 010-465.22.28. DUITSLANDIBERUJN Vertrouwd, verzorgd en voordelig OUDE STEDEN RIVIERCRUISE 8S111S fTALli 6ARDAMEER 1QQ ROTTERDAM - Zoals enkel de gro- te meesters dit kunnen, slaagt Bernstein erin om op een ogen- schijnlijk eenvoudige manier een verhaal te vertellen dat recht naar het hart gaat. Op woensdag 28 en donderdag 29 mei te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Het libretto van Trouble in Tahiti beschrijft een dag uit het doodgewone leven van een doodgewoon Ameri- kaans gezin waarin The Ameri can Dream, die zo heerlijk had kunnen zijn, uitloopt op louter desillusies. Trouble in Tahiti The Roughcastsong is woens dag 28 (premiere) en donder dag 29 mee te zien in de Rot terdamse Schouwburg. Kijk voor meer info op www.rotter- damseschouwburg.nl. ROTTERDAM - Rotterdam geen modestad? Mooi wel! De Maasstad staat bij ken- ners bekend om zijn under ground fashion stijl. Brutaal, uniek en jong. Bijna vergeten straatjes zijn de laatste jaren omgetoverd in een iiberhip 'Milaan aan de Maas'. De Rotterdam Fashiontour van AroundTown CityEvents voert je een dag lang mee langs de boetieks en ateliers van jonge, talentvolle Rot terdamse ontwerpers. Onder begeleiding van een echte kenner bezoek je de hipste wijken. Op een beach cruiser ontdek je, weg van het bekende stadshart, met a zijn grote winkelketens en labels, de Rotterdamse modescene. Na een inlei- ding op de modewereld en een korte workshop stop je bij verschillende fashion hotspots. Rotterdamse ont werpers tonen je hun beste werk en vertellen over hun filosofie.'Wie weet ontdek jij de modeontwerper van de toekomst voordat de goeroes dat doen. Tijdens de themamaand La City '08 wordt deze tour op vijf zaterdagen (14, 21, 28 juni en 5 en 12 juli) aange boden voor de speciale prijs van 59. Een absolute must- do voor fashionista's. Omdat het aantal plaatsen beperkt is, reserveren zij het beste snel via: www.aroundtown. nl, info@aroundtown.nl of 010-477.64.77. Na La City '08 wordt de Rotterdam Fa shiontour als groepsarran- gement aangeboden. journaal woensdag 28 mei 2008 - TX98 ROTTERDAM - In Park de Baghdad Calling omvat door Iraakse vluchtelingen gemaakte foto's en interviews en is nog tot en met 15 juni te zien in het Fotomuseum. foto: Geert van Kesteren 4/5-daagse busreis v.a. t I 3" p.p.! Ontdek de schitterende metropool Berlijn! We bezoeken o.a. het prachtige park Sanssouci en Potsdam. U verblijft in Van derValk hotel Berliner Ring incl. royaal Van derValk ontbijt. REIS NAAR HET BELLA ITALIA!! Vertrek: diverse data van juni t/m oktober Zie www.vandervalkvakanties.nl/bu101 EXTRA REIS OP 15/6 UN. ENORME BEIAMGSTELUHG!! 8-daagse riviercruise v.a.t DaO p.p.! Kom aan boord van de MS. Princess en vaar mee langs diverse oude steden in zowel Nederland als Belgie. De verzorging is o.b.v. volpension. Dat wordt genieten! Vertrek: 21/9 en 28/9 Zie www.vandervalkvakanties.nl/rc102 8/15-daagse autoreis v.a.t IB" p.p.!! Wat een vakantievoordeel, deze autoreis naar het uitstekende 3-sterren hotel Internazionale in de leuke badplaats Torri del Benaco! Dit hotel met zwembad ligt direct aan het zonnige Gardameer. U verblijft o.b.v. halfpension. Aankomst: iedere zaterdag van 31/5 t/m 18/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au173 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 SGR Tijdens de Rotterdam Fashiontour maak je kennis met het werk van aanstormend ontwerptalent. J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31