Gemeenteberich Muzikaal weekend in Schiedam met Brasil on the Beach en Lange Havenconcert De Formulierenbrigade Gratis hulp bij het invullen van uw formulieren gemeente Schiedam Een wervelende show met Pro-X, een gioots Braziliaans feest met Brasil on the Beach en vrolijke en licht exotische klanken van klezmer muziek tijdens het Lange Haven- concert zorgen voor een muzikaal weekend in Schiedam. Pro-X start het weekend op vrijdagavond 30 mei en de Shtetl Band Amsterdam sluit het op zondagmiddag 1 juni af. In Jeugdtheater De Teerstoof treedt op vrijdag 30 mei Pro-X, the unknown professional, op. Pro-X is rapper, pro ducer en breakdancer. Met Reshamy vormde hij tot vorig jaar BS-ONE. Nu is hij solo en heeft Pro-X in februari zijn eerste eigen album uitgebracht. Zijn motto is "It's easier to do what's already done, it's much harder to be original!" en dat hij dat laatste kan, laat hij zien in Schiedam. Naast Pro- X staan zangeressen, danseressen en breakdancers op het podium, door CKV leerlingen van OSG Schraven- lant zelf uitgezocht voor alle jongeren van Schiedam! Groots Braziliaans feest De zomer en de opening van Strand aan de Schie worden ingeluid met Brasil on the Beach op zaterdag 31 mei. Het is swingen met de band Pura Energia, Percussie en verschillende DJ's op Axe, Afro en Samba, afgewis- seld met Pagode, Forro, Funk en Mu- sica Eletronica. Capoeira, workshops en kooksessies Braziliaans koken ma- ken deze eerste editie van Brasil on the Beach tot een spectaculair feest. Verder is er een expositie van de Bra- ziliaanse kunstenaar Joao Colagem met zijn werk met de straatkinderen in Brazilie, een kleine markt met Brazi- liaanse producten en worden heerlijke Braziliaanse drankjes geschonken. De Shtetl Band Amsterdam treedt zondag 1 juni op tijdens het Lange Havenconcert. Foto: Rob Bogerd Van 20.00 uur tot 01.00 uur draait DJ Kid Kaio. Klezmer muziek op Lange Haven Met het Lange Havenconcert op koop- zondagmiddag 1 juni wordt een start gemaakt van wat hopelijk een jaar- lijkse traditie wordt. Danish Blue van het Schiedamse muziekcentrum Op Maat opent het concert met Jazz- en Swingklanken. Daarna is het water van de Lange Haven, nabij de Appel- markt, het podium voor de Shtetl Band Amsterdam. Door de feestelijke sfeer en de energie van de muziek waant het publiek zich heel even op een Joodse bruiloft. De klezmer muziek werkt aanstekelijk op hart en benen. Samen hebben de vijf musici van de Shtetl Band Amsterdam een ervaring van bij- na honderd jaar in verschillende stijlen zoals tango, klassiek, jazz, balkan, Hongaars en klezmer en andere Joodse muziek. De oorsprong van klezmer muziek ligt in de shtetls, de vroegere Joodse dorpjes in Oost Europa. De Jiddische muziek, die daar bij bruilof- ten en andere feesten werd gespeeld, kennen wij nu onder de naam klezmer. De melodieen en de typisch Joodse manier van spelen van de klezmer muziek zijn al heel oud en worden de laatste tijd steeds populairder. Optreden Pro-X vrijdag 30 mei aanvang: 20.30 uur Jeugdtheater De Teerstoof Nieuwstraat 12, Schiedam Kaarten: 6,75 (inclusief consump- tie) of 2 ckv-bonnen Reserveren: VVV Schiedam 010 473 30 00 Brasil on the Beach zaterdag 31 mei 13.00 - 01.00 uur Strand aan de Schie op de Koemarkt gratis entree Lange Havenconcert zondag 1 juni 14.00 - 17.30 uur nabij Appelmarktbrug gratis entree www.havenrijkschiedam Vraagt u wel aan waar u recht op heeft? Als u moet rondkomen van een laag inkomen, heeft u misschien wel recht op bepaalde voorzienin- gen of regelingen die uw financi- ele situatie kunnen verbeteren. De Formulierenbrigade biedt uitkomst bij het invullen van formulieren en kijkt samen met u naar de regelin gen en voorzieningen waar u recht op heeft. De Formulierenbrigade kan u helpen bij de aanvraag of het invullen van de volgende regelingen en voorzieningen: Zorg- en huurtoeslag Heffingskortingen Belastingdienst Algemene Ouderdomswet (AOW) Nabestaandenuitkering (ANW) Kwijtschelding gemeentelijke belastingen Leerlingenvervoer Bijzondere bijstand Kinderopvangtoeslag Langdurigheidstoeslag Collectieve aanvullende ziekte- kostenverzekering Ouderentoeslag Jeugdfonds Regeling Chronisch zieken en gehandicapten Wat moet u meenemen? Om te bepalen waar u recht op heeft is het handig als u alvast de volgende gegevens van u en/of uw partner meeneemt: - de laatste salarisstrook of uitkeringsspecificatie; - de beschikking voorlopige terug- gave van de belastingdienst; - de laatste 3 afschriften van alle bank, giro, of spaarrekeningen. Voor wie is de Formulierenbrigade? De Formulierenbrigade is er voor al le Schiedammers, maar vooral voor mensen met een minimuminkomen. Als u moeite heeft met het invullen van formulieren of u wilt weten van welke regelingen u gebruik kunt maken, dan kunt u de hulp inroe- pen van de Formulierenbrigade. De hulp van de Formulierenbrigade is gratis. De Formulierenbrigade heeft spreekuren op verschillende loca- ties in de Schiedam. Hoe kunt u in contact komen met de Formulierenbrigade? U kunt, zonder afspraak langs- komen op een van de spreekuren. U kunt een afspraak maken door te bellen met telefoonnummer 010- 246 5299. U kunt een mail sturen naar formulierenbrigade@schiedam.nl. Bent u niet in staat om naar het spreekuur te komen, dan kunt u te- lefonisch een afspraak maken voor een huisbezoek. De brigade heeft spreekuur op de volgende locaties: Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem. Dreesplein 2 Wijkcentrum de Erker, Jan van Avennesstraat 32 Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Wijkcentrum Zuid, Dwarsstraat 42 Werkplein Nieuwe Waterweg, Stationsplein 79 Wmo-loket in de Stadswinkel, Stadserf 1 Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 18 april 2008: Damlaan, voor pand nr. 202, 3119 AE Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge- motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. R Pollen, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 22 mei 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 20 mei 2008 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: Het fiets/bromfietspad, tussen de Horvathweg en de Reaumurstraat/ Dr. Zamenhofstraat (3112), te wijzigen in een fietspad door de borden model G12a RVV te wijzigen in de borden model G11 RVV; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981. 3003 BB Rot terdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 28 mei 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Bestemmingsplan Groene Long 2007 (onherroepelijk) Burgemeester en wethouders van Schiedam maken op grond van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat het besluit van Gedepu- teerde Staten van de provincie Zuid-Holland van 6 maart 2008 (kenmerk: PZH-2008-165238) onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan is hiermee onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan heeft betrekking op de vrijwel aaneengesloten band van parken en groenstroken die loopt van het centrum van de stad via de Nieuwe Maas tot in het open gebied van Midden-Delfland (de Groene Long van Schiedam). Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel, Stad serf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu. Openingstijden: maandag van 12.00 - 16.00 uur; de overige werkdagen van 08.00 - 16.00 uur (donderdags tot 20.00 uur).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4