Onthulling representatiegeschenk Klanttevredenheidsonderzoek Wmo-loket Vrijwilligersfeest 2008 met Lee Towers Samenspraakbijeenkomst over sportbeleid gemeente Schiedam -usglf In opdracht van de gemeente Schie dam realiseerde de Schiedamse kunstenares Sarah van der Pols een representatiegeschenk. Het betreft een zeefdruk in een oplage van 250 exemplaren met als onderwerp de historische figuur Vrouwe Aleida. Het werk is handgedrukt door Mar- lee Zeefdrukkerij, waarmee het een geheel Schiedamse productie is. In de hal bij de Aleidazaal in het Stads- kantoor hangt een overzicht van de originele tekeningen en uiteraard de uiteindelijke zeefdruk. Sarah van der Pols overhandigde het eerste exemplaar van de zeef- drukken aan burgemeester W.M. Verver-Aartsen en opende daarmee de tentoonstelling. Foto: Jan van der Ploeg Op 1 januari 2007 is de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteu- ning (Wmo) in werking getreden. De Wmo geeft gemeenten de ver- antwoordelijkheid ervoor te zorgen dat iedereen actief kan deelnemen aan de samenleving. De gemeente Schiedam beschikt voor iedereen die hulp nodig heeft of hulp verleent over het 'Wmo-loket'. Nu dat enige tijd functioneert, wil de gemeente graag de ervaringen van gebruikers van het loket in kaart brengen. Het Wmo-loket is bestemd voor ie dereen die hulp nodig heeft of hulp verleent, dus niet alleen voor mensen met een beperking of een concrete zorgvraag. Het Wmo-loket is er ook voor vrijwilligers en mantelzorgers: vrienden, familieleden of buurtgeno- ten, verenigingen die er graag actief aan willen meewerken dat mensen mee kunnen blijven doen. 'Meedoen' is immers waar het bij de Wmo om draait. De gemeente Schiedam wil graag inzicht krijgen in de ervaringen van de gebruikers van het Wmo-loket. U wordt daarom gevraagd een korte enquete in te vullen. Dat kan door op deze link te klikken. Als u de enquete liever thuis ontvangt, kunt u contact opnemen met de medewerkers van het Wmo-loket via telefoonnummer 010-246 5742 of 010-246 5827 of per e-mail op wmo@schiedam.nl. U kunt ook langskomen in de Stads- winkel aan het Stadserf. Meedoen aan de enquete is anoniem. De uit- komsten van de enquete zullen wor- den gebruikt om de dienstverlening te verbeteren. Over het Wmo-loket Het Wmo-loket is er voor vragen over en aanvragen voor huishoude- lijke hulp en individuele verstrek- kingen zoals rolstoelen, woningaan- passingen, aanvullend vervoer, maar ook voor informatie over welzijns- voorzieningen, opvoeding, bijzon- dere bijstand, vrijwilligerswerk en maatschappelijke opvang. De me dewerkers van het loket helpen om een probleem goed in beeld te krij gen en zonodig door te verwijzen naar de juiste instanties. In het loket zijn twee Wmo-medewerkers aan- wezig, een ROGplus-consulent en een medewerker van het Steunpunt Vrijwilligerswerk. Twee maal per week is er spreekuur van de Formu- lierenbrigade. Wmo-loket Stadswinkel, Stadserf 1 3112DZ Schiedam telefoon 010-246 5742 of 010-246 5827 e-mail wmo@schiedam.nl Het Wmo-loket is geopend op: maandag 12.00-16.00 uur dinsdag, woensdag en vrijdag 8.00-16.00 uur donderdag 8.00-17.30 uur Namens het College van Burge meester en Wethouders organiseert het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam een spectaculair feest om vrijwilligers te bedanken voor de be- langrijke bijdrage die zij leveren aan de Schiedamse samenleving. Tevens zullen burgemeester Verier en wethouder Daskalakis de 'Vrij- williger van het jaar' bekendmaken. Het Vrijwilligersfeest wordt gehou- den op donderdag 12 juni a.s. van 19.30 tot 23.30 uur op de James Cook van de Spido. Diverse artiesten treden op, waaronder Lee Towers! De avond zal worden gepresenteerd door Leonie Sazias. Organisaties zijn aangeschreven om kaarten aan te vragen en kandidaten voor de 'Vrijwilliger van het jaar' op te geven. Indien uw organisatie geen uitnodiging heeft ontvangen, kunt u dit alsnog doen door een email te sturen naar svs@schiedam. nl of te bellen, tijdens kantooruren, naar nummer 010-219 1534. Aan- meldingen moeten voor 5 juni a.s. ontvangen zijn. Aan de avond zijn geen kosten ver- bonden. Op dinsdag 3 juni vindt de laatste van twee samenspraakbijeenkom- sten plaats over het nieuwe sport beleid. Het huidige sportbeleid, dat is vastgelegd in de nota "Sport Beweegt" zal dit jaar worden her- zien. De dienst Sport en Recreatie wil bewoners hierbij betrekken om meer inzicht te krijgen in de wen- sen en behoeften van bewoners met betrekking tot sport en sport- voorzieningen. Voor bewoners van de wijken Groenoord, Kethel, Spaland/Sve- aparken en Woudhoek wordt een bijeenkomst gehouden op dinsdag 3 juni om 20.00 uur in Wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein De bijeenkomst zal worden voor- gezeten door wijkprocesmanager mevrouw Bobby Scheepe. De bij eenkomst start met een presentatie over het sportbeleid. Hierna worden door middel van stellingen de wen- sen en behoeften van de aanwezige bewoners in beeld gebracht. Onder- werpen die hierbij onder andere aan de orde komen zijn het aanbod van sport in de wijk en de randvoor- waarden voor tarieven en subsidies van de lokale sportverenigingen. Mutatie Register Kinderopvang Per 20 mei 2008 heeft een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. De naam van kindercentrum Kroost is gewijzigd in Plantage. De volgende gegevens zijn opgenomen in het Register Kinderopvang. Gegevens van de houder Naam (rechtsvorm) Adres Postcode Vestigings- of Woonplaats Telefoon Inschrijfnummer Kamer van Koophandel en Fabrieken:) Kindercentrum of Gastouderbureau KomKids Kinderopvang BV Kerklaan 29 3121 KC Schiedam 010-449 32 00 243716000000 Gegevens kindercentrum of gastouderbureau Naam Plantage Adres Gerrit Verboonstraat 15 Postcode 3111 AA Plaats van vestiging Schiedam Telefoon 010-44 93 214 Aanvangstijdstip exploitatie 1 juni 2008 Bij kindercentrum: aantal kindplaatsen Aantal plaatsen per opvangsoort - 48 dagopvang - 0 buitenschoolse opvang - 0 overige opvang Plantage is opgenomen in het Register Kinderopvang onder locatienum- mer 07.08. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12.00-16.00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en don derdag van 8.00-20:00 uur. Tevens kunt u ook terecht op de website www.schiedam.nl Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mw. S.P. Badal, afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-246 5806 en via e-mail s.badal@schiedam.nl. Mutatie Register Kinderopvang Per 20 mei 2008 heeft een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. De postcode van kindercentrum JozefKids, locatienummer 07.07, is gewij zigd in 3116 AB. De volgende gegevens zijn opgenomen in het Register Kinderopvang. Gegevens van de houder Naam (rechtsvorm) Adres Postcode Vestigings- of Woonplaats Telefoon (Inschrijfnummer Kamer van Koophandel en Fabrieken:) Kindercentrum of Gastouderbureau KomKids Kinderopvang BV Kerklaan 29 3121 KC Schiedam 010-449 32 00 243716000000 Gegevens kindercentrum of gastouderbureau Naam JozefKids Adres Nieuwe Haven 101 A/B Postcode 3116 AB Plaats van vestiging Schiedam Telefoon 010-44 93 214 Aanvangstijdstip exploitatie 1 april 2008 Bij kindercentrum: aantal kindplaatsen Aantal plaatsen per opvangsoort - 48 dagopvang - 40 buitenschoolse opvang - 0 overige opvang Beleidsregels Subsidieverstrekking Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam maakt bekend dat de Beleidsregels "Subsidieverstrekking aanpak verbetering Vastgoed winkelstraten in de binnenstad Schiedam 2007" met ingang van heden in werking treden. Genoemde beleidsregels liggen van 21 mei 2008 tot en met 2 juli 2008 kosteloos ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de d e Stads winkel op maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 - 16.00 uur en op donderdag van 8.00 - 20.00 uur. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van leges een afschrift van deze beleidsregels ontvangen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6