SP wll een bereikbaarheidscoordinator Gorzen is jongerenoverlast beu 'Veel praten en niks doen' Chippen: maak van je kat geen asielzoeker Visspecialist R. Bijl De Hollandse Nieuwe! 'Krona' open voor publiek op 'Dag van de Bouw' Lintje voor Ton maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Overleg nodig bij zoveel opbrekingen in de stad Krantnetel iii-.r.v* Gratis RET I AFHALEN SCHIEDAM - Taekwondotrainer Fred Ton heeft zaterdag een koninklijke onderscheiding in de orde van Oranje Nas sau ontvangen. Wethouder Daskalakis spelde het lintje op vanwege zijn 40-jarig ju- bileum in de vechtsport tae- kwondo. Daarnaast is Ton trainer van de nationale se- lectie. Fred Ton die traint bij Ped's Sports Centre, is in het bezit van de 4e dan. SCHIEDAM - Appartementen- complex 'Krona' is tijdens de 'Dag van de Bouw', zaterdag 31 mei, open voor publiek. 'Krona', dat de vorm van een hoefijzer heeft, bestaat uit 75 koopappartementen, een parkeerkelder, bedrijfsruim- ten en een supermarkt. Er is een openbaar midden- gebied boven de parkeer kelder en het gebouw wordt deels omsloten door water. De appartementen schijnen een schitterend uitzicht' te bieden op onder meer Mid den Delfland, Delft en Rot terdam. Tijdens de 'Dag van de Bouw' zijn in Nederland 241 projec- ten te bezoeken. Er worden landelijk maar liefst 80.000 bezoekers verwacht. Krona opent van 10.00 tot 16.00 uur de deuren. SCHIEDAM - Met de oproep 'Maak van je kat geen asiel zoeker. Chip je dier!' brengt de huisdierenbranche het belang van chippen en regi- streren onder de aandacht. Dat is hard nodig, want veel katten blijken niet gechipt te zijn. Naar schatting is iets meer dan 35 procent van de katten in Nederland gechipt. Voor het thema 'Maak van je kat geen asielzoeker' is gekozen met het oog op de aankomende vakantieperi- ode. In de zomermaanden vangen de asielen duizenden katten op die niet met hun eigenaar herenigd kunnen worden vanwege het ontbre- ken van een chip. Katten die wel gechipt zijn, moeten bij een databank ingeschreven staan. De Dierenartsenkring Schie- dam-Vlaardingen chipt in juni voor het gereduceerde tarief van 25 euro. 695 Makreel Americain 150 gram 2 595 395 Vanafdinsdag 3 juni zijn ze er weer! Visspecialist R. Bijl Broersveld 113" 010-4268710 SCHIEDAM - SP-fractievoorzit- ter Frans Hamerslag wil in de eerstvolgende raadsver- gadering het voorstel doen een zogenaamde bereik baarheidscoordinator aan te stellen. „Er wordt op zo veel plaatsen in de stad ge- bouwd en aan de weg ge- werkt, dat moet wel op een goede manier op elkaar af- gestemd worden." Hamerslag stelt voorop dat het goed is dat er hard aan de stad gewerkt wordt. „Achterstallig onderhoud aan wegen wordt nu aange- pakt, de tram wordt door- getrokken naar de NS-sta- tions Centrum en Kethel en het geluidsscherm langs de A20 wordt werkelijk- heid. Maar er ligt 00k een gevaar op de loer als er zo veel en tegelijkertijd wordt gebouwd. Het lijkt nu alle- maal net goed te gaan, maar soms 00k net niet." De omleidingsroutes moe ten goed zijn en elkaar niet doorkruisen, vindt de SP. „Bovendien moet er goed, veel en op tijd gecommu- niceerd worden over al die werkzaamheden, met alle betrokkenen en de hele stad." Hamerslag heeft 00k begrip voor de ondernemers aan de Nieuwe Haven die vorige week afzettingen aan de kant schoven omdat er al een tijd niet gewerkt werd aan hun stuk straat. „Als ik in de buurt was geweest dan zou ik ze geholpen hebben. Als er geen reden is een weg af te zetten, dan moeten die dingen aan de kant. Maar het hoort natuurlijk gewoon door de aannemer of de ge meente gedaan te worden." Hamerslag heeft al eens aangekaart iemand speci- aal te belasten met de com- municatie over projecten. Hierop werd echter afwij- zend gereageerd. In de volgende raadsverga- dering gaat hij nu voorstel- len een soort super-ambte- naar aan te stellen die kan toezien op een goede plan ning, afstemming en com- municatie. „Een ambtenaar die overzicht houdt, maar die 00k tegen zijn collega's kan zeggen dat het anders moet." Vandaag is niet rood de kleur, niet het blauw van de smurfen, maar oranje de kleur waar het allemaal om draait. In win- kels als Blokker en Intertoys wordt je er al een paar weken dood mee gegooid en nu beginnen 00k de tuintjes en gevels langzaam oranje te kleuren. Oranje op je lijf, oranje aan de lijn, oranje voor in je haar en zelfs een fopspeen met Hup Holland Hup voor de kleine, zo zag ik in een foldertje. Leuk hoor, al dat oranje. Al wordt het elk toernooi natuurlijk gekker. Hier op de redactie prijken nog altijd de Wuppies uit '06 op de schermen. Taaie rakkers zijn dat. Maar het brulshirt dat typisch 2008 is of de oran- jetrommels ontbreken. Nog wel! Want we laten ons niet ken- nen. We houden dan wel vol dat die onzin niets voor ons is, maar tegen de tijd dat het 9 juni is en het eerste fluitsignaal voor Oranje klinkt, hangen hier 00k slingers aan het plafond en pluizen we 00k van de zenuwen die oranje leeuwtjes ka- pot. De selectie van Oranje schijnt inmiddels compleet te zijn, dus nu kan het Grote Wachten en Versieren beginnen. Benieuwd waar straten het meest Oranje gaan kleuren. Weer in de Gor- zen of zou er in West een Oranjefeest van worden gemaakt? Het kan natuurlijk 00k zo zijn dat Noord eens helemaal uit zijn dak gaat en het van de rest van Schiedam gaat winnen. Met een beetje geluk kunnen we met z'n alien buiten kijken op grote schermen. En wie weet maken ze er zelfs wat van in Zwitserland. 't Is te hopen dat burgemeester Verver dan dat biertje dat in de gezelligheid op straat gedronken wordt, door de vingers ziet. Zolang iedereen er gezellig oranje uit blijft zien en niemand er te blauw van wordt. SCHIEDAM - Ze rijden op scooters snoeihard door de straat. Maken lawaai en ver- nielen ruiten. Of gaan voet- ballen in de straat maar wel midden in de nacht. Overlast van de jeugd. Een probleem in Schiedam Zuid veroor- zaakt door jongeren die vol- gens buurtbewoners 'lang niet altijd uit hun buurt, De Gorzen, komen'. Bewo- ners zijn ten einde raad. Wie heeft een oplossing? „Er moet iets gebeuren an- der gaan er ongelukken ge beuren", zegt een geemoti- oneerde buurtbewoner. Hij wijst op een eerder incident in de Dwarsstraat toen een getergde bewoner met bijl op de rondhangende jeugd afstormde. Dat is beslist geen oplossing, maar wat wel? Ook de opgetrommel- de autoriteiten op de be- wonersavond hebben geen oplossing. Voorzitter Brons van Bewoners Vereniging Schiedam Zuid (BVSZ) heeft de avond in de haast bijeen geroepen. Samen met de politie, de wijkmanager en de jongerenwerkers van de SWS. Elke bewoner doet zijn verhaal. Een lange, lange waslijst van klachten over rondhangende jeugd bij de Dwarsstraat en openbare basisschool De Gorzen. De school was nog niet opge- knapt of 'het was weer raak' in de meivakantie. 'Hard aanpakken dat schorem', menen enkele buurtbewo ners. 'Nee, beter praten en niet bekeuren' zeggen juist weer andere. Bij een harde aanpak gaat, zo vrezen die, de jeugd nog meer vernielen en escaleert de overlast. Sommigen tonen ook begrip voor de jeugd. De hangplek bij het Gusto-terrein is bij- voorbeeld gesloten en er is geen alternatief. Bewoners vooral kwaad op autoriteiten SCHIEDAM - Vooral de autori teiten krijgen ervan langs. De wijkagent die er op kri- tieke tijden niet is, de po litie die na klachten niet wil komen ('we hebben het druk' of 'moeten uit Rotter dam komen'). Maar ook de Welzijnswerkers en ambte- naren krijgen veel kritiek. „Weer een werkgroep!", verzucht een oudere bewo ner na een betoog van een veiligheidsmanager. 'Veel praten en niks doen', blijft de klacht. Waarom moet je je naam opgeven bij de politie als je klachten hebt? „Als dan de politie voor jouw deur staat is het logisch dat de jeugd wraak kan nemen. En je ra- men er aan gaan." Ook de gemeente wordt verweten niks voor de jeugd te doen. De beloofde hangplek op de Maasboulevard wordt, vol- gens de bewoners, door 'die rijke mensen daar' tegen gehouden. De autoriteiten beloven dat de politie voortaan eerder zal komen. Jongerenwer kers moeten ook's avonds op pad en bestuurders wil- len gewoon een werkgroep. woensdaq 28 mei 2008 - XQ83 ritlrilmil Bij deze adressen: WlH I Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraal Tabakshop Bas de Haard large Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hofvan Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it lange kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A KARIN M0ERMAH De voetbalkooi. Een van de grote ergernissen van de omwonenden. Kan die niet dicht? Maar waar moet de jeugd dan naar toe? Foto: R.van der Kraan door Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9