Kijk kritisch naar rentepercentages orzQ OfZQ Een eerste huis kopen is makkelijker dan je denkt! 2720000 funda 010 i rt* w Havengebied verandert sterk makelaars OPEN HUK EH<e woensdag van 16.00uur - 18.00uur Kom geheel vrijblijvend bezichtigen zonder afspraak! makelaars maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen De komende jaren trekt een deel van de havenactivitei- ten van Rotterdam naar de Tweede Maasvlakte. Daar- door komen er in Rotterdam grote gebieden vrij waarop gebouwd kan worden. De komende decennia veran dert het Stadshavengebied in Rotterdam in een inter- nationale proeftuin voor duurzaam wonen en werken. Wethouder Mark Harbers: „Waar menig grote stad naar hunkert, heeft Rotterdam: ruimte. Maar liefst 1.600 hectare midden in de stad. Dit schept ongekende kansen voor een uniek vestigingsge- bied voor wonen, werken en studeren." Tot 2025 staan in het gebied 5.000 bijzondere, nieuwe woningen op en nabij het water gepland. Ook komt er in het gebied een techni- sche school waar 1.000 stu- denten een opleiding kun- nen volgen. Deze ontstaat door een samenwerking tus- sen onderwijsinstellingen en bedrijven in het gebied. Het gebied wordt een proeftuin voor drijvend bouwen en een interessant gebied voor bezoekers. De eerste stap in de ontwikkeling van het ge bied is de oprichting van de Rotterdam Climate Campus: een bundeling van kennisin- stituten en bedrijven op het gebied van energietransitie en watermanagement. Renteweetjes Er zijn namelijk diverse soorten rentepercentages, die niet eenvoudig met el- kaar te vergelijken zijn. Gaat het aanbod om nomi nate of effectieve rente en staat de rente vast of is hij variabel? Handig om goed uit te zoe- ken, want meestal staan de voorwaarden lang vast. Er is een groot verschil tus- sen de nominate en de ef fectieve rente. De nominate rente is het rentepercentage dat door de geldverstrek- ker standaard in de offerte wordt vermeld. Een realisti- scher percentage is de effec tieve rente. De effectieve rente is de ren te inclusief de afsluitprovi- sie, rekeninghoudend met het feit dat de rente maan- delijks in plaats van jaarlijks wordt betaald. Bij de nomi nate rente wordt de rente per jaar berekend. De effectieve rente is meestal iets hoger dan de nominate rente. Vast en variabel Ook is er een verschil tus- sen vaste en variabele rente. Variabele rente kan op ieder ogenblik door de bank wor den gewijzigd. Als de rente daalt, profite ren hypotheekbezitters met een variabele rente daar- van, maar als de rente stijgt, stijgen hun maandlasten di rect. Bij een vaste rente blijft de rente voor de afgesproken periode ongewijzigd. Een vaste rente is iets duurder, maar biedt ook meer zeker- heid. Als het rentepercentage laag is, is het verstandig om het voor een langere periode vast te zetten. Wooninformatiedag voor starters Bij het kopen van een eer ste woning komt heel wat kijken. Wie zich daar goed op voorbereidt, heeft betere kansen op de huizenmarkt. Daarom organiseert Rabo- bank Schiedam-Vlaardin- gen een voorlichtingsdag met specifieke informatie over zaken die spelen bij de aankoop van een eerste huis. Er wordt gratis advies gegeven over onder meer hypotheken en verzekerin- gen, notariele zaken en het energielabel. Er is informa tie over de starterslening van de gemeente Schiedam en een overzicht van Schie- damse nieuwbouwwonin- gen. Ook op het terrein van hy potheken valt veel te ont- dekken en te overwegen. Want de ene hypotheek is de andere niet. Als groot- ste hypotheekverstrekker van Nederland kan de Ra- bobank daar alles over ver- tellen. Aan de orde komen de diverse hypotheekvor- men speciaal voor starters op de woningmarkt. Kort- om, aan alle aspecten van de aankoop van een eerste woning is gedacht. Laat je informeren op de woonin formatiedag voor starters. De wooninformatiedag is zaterdag 7 juni van 10.00 tot 15.00 uur in de vesti- ging van de Rabobank aan Zwaluwlaan 111 in Schie dam. Aanmelden is niet nodig. Deelname is gratis, ook voor mensen die geen klant zijn van de Rabo bank. -mmm Burgemeester Stulemeijerlaan 58 (modelwoning) Schiedam Nabij diverse openbaar vervoer en winkels, bieden wij u deze sfeervolle 2-kamerwoning aan. De woning is voorzien van balkon, keuken, badkamer met douche, wastafel en toilet. De indeling van het appartement is als volgt: Centrale entree, trappenhuis met liftinstallatie. Op de verdieping; corridor, entree, tochtportaal, gang naar slaapkamer, badkamer met douche, wastafel en toilet, woonkamer met open keu ken en balkon aan voorzijde woonopperviakte ca 45m2. Tijdelijke actie: tot maximaal een halfjaar GEEN WE LASTENH Algemeen: Het casco van het complex is eind 2007 door de huidige eigenaar grondig aangepakt o.a. is vernieuwd het dak, nieuwe cv-ketel, nieuwe hydrofoor installatie, mechanisch ventilatie, beton herstelwerkzaamheden en schilderwerkzaamheden etc. De VvE is actief 132,- per maand incl. voorschot stookkosten, voorschot warmwater en met huismeester. De overdracht zal plaatsvinden bij de project Notaris Voorneman en Geenen te A'dam. Afgekochte erfpacht tot 2025. Oplevering in overleg. Koopsubsidie is mogelijk! Netto maandlast al vanaf ca. €240,-, vraag naar de voorwaarden! Koopsommen vanaf 66.000,- k.k. tel. 010 2731222 info@forza.eu www.forza.eu www.funda.nl For/.j Makelaars: Bcersveet 10<1 12a, 3112 DD Schiedam Scheepvaartweg B3, 3123 En Schiedam woensdag 4 iuni 2008 - X085 aq Hypotheekbezitters met een variabele rente kunnen profiteren van een dalende rente. Wie een hypotheek afsluit, gaat veelal uit van het ren- tepercentage dat de bank standaard aanbiedt. Het kan voordelig zijn om hier kritisch naar te kijken. Informatie over het kopen van een eerste huis tijdens de Wooninformatiedag in Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13