4- Survivalrun ook NK-strijd politie Anker verkoopt 'eerlijke spullen' Wat is mijn antieke bijbel precies waard? pt- 5 Erepenning voor Excelsior Veiling levert 32.000 euro op voor hospice Waterweg Beestenboel Alles is terug te vinden op suikerzakjes maasstad Reqio weekbladen Broekpolder 8 juni omgetoverd tot hlndernisbaan VLAARDINGEN - De Survival- run Vlaardingen die zondag 8 juni wordt gehouden heeft dit jaar een officieel tintje. Onder de ongeveer 130 deelnemende koppels zijn veel politieduo's die stri- jden om het Nederlands politiekampioenschap. Voor alle deelnemers, wedstrij- datleten, recreanten en een kleine 20 teams, is een uitd- agende survivalrun uitgezet die start nabij sportcen- trum Polderpoort en voert langs de Vlaardingse Vaart en door de tot een ware hindernisbaan omgetoverde Broekpolder. De organisa- tie heeft de hindernissen dit jaar 'gehangen' op de meer bereikbare plaatsen in het natuurgebied rond Polderpoort zodat het jaar- lijks groeiende aantal toe- schouwers de kans heeft de 'run' goed te volgen. Er zijn zelfs routekaartjes voor handen voor de meefiets- ers. De Stichting Survival Vlaardingen maakt er jaar- lijks een sport van ook en- kele zeer spectaculaire op- drachten in de route in te bouwen. „Wij nemen daar- bij het risico op de koop toe dat er soms wachttijden op- treden bij de hindernissen. De deelnemers weten dat ook." De organisatoren heb- ben veiligheid hoog in het vaandel staan. „Maar aan meedoen aan een survival kleeft altijd een risico." Ko- mende zondag openen de wedstrijddeelnemers de 7e Vlaardingse survival. Om 10.00 uur gaan de eerste koppels van start. De or- ganisatie zorgt, naast het gegarandeerde sportieve spektakel, ook voor ander vertier voor bezoekers en deelnemers. Show en Zo geeft na 16.00 uur een muzi- kale after-party met optre- dens van onder meer Kevin Brouwer, Rik Reijnart en Lobo. Informatie over het sportevement dat geld inza- melt voor de stichting Tsu nami Weeskinderen, is te vinden op: www.survivalv- laardingen.nl. WATERWEG - Sranan is een flin- ke gecastreerde kater van 4 jaar oud. Hij is ingeleverd omdat zijn baasje is over- leden. Als Sranan eenmaal aan u gewend is, is het een hele lieve kroelkat. Sranan was altijd een binnenkat, maar hij wil duidelijk naar buiten toe, omdat hij anders zijn energie niet kwijt kan! Sranan is zindelijk en kan goed alleen zijn. Hij is gek op spelen, maar kan dan ook wel fel reageren tijdens het spelen. Sranan is op zoek naar een geweldig tehuis, zonder andere huisdieren, waar hij lekker de ruimte heeft en ook naar buiten toe kan! Misschien wel bij u? Meer informatie over Sra nan en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Wa- terweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardin gen. Het dierentehuis is ge- opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- VLAARDINGEN - Een netto- opbrengst van 1300 euro. Niet slecht voor een uurtje of drie verkoop van Wereld- winkel-artikelen. Groep 8 van basisschool Het Anker kan terugkijken op een geslaagd project. Afgelo- pen maandag werd het af- gesloten met een winkel in school, waar gezien de ruime opbrengst het nodige werd verkocht. Dromenvangers, koffie van Max Havelaar, ste- nen voor wijsheid en geluk en heel veel speelgoed. Er was genoeg te vinden in de school aan het Kruidenpad. De inkoop was gedaan door twee leerlingen uit groep 8. Zij hadden een onbeperkt budget tot hun beschikking en konden uitzoeken wat ze wilden, want wat overblijft gaat terug naar de 'echte' Wereldwinkel. De rest van de klas stortte zich de af- gelopen weken op al die an dere dingen die met zaken doen te maken hebben, zo- als promotie, het overzich- telijk neerzetten van de spullen en het maken van posters. De juf was druk met vertellen waarvoor ze dit allemaal doen; dus over de boeren in Azie en Afrika die een eerlijke prijs voor hun spullen verdienen. Bo en Jeroen zijn dik te- vreden over hoe hun klas deze middag samenwerkt: „We hebben nergens ruzie om gemaakt en werken al lemaal hard om veel geld te verdienen. En we zien er ook nog eens heel netjes uit", besluiten ze met een trotse blik op hun witte hemd met chique stropdas. SCHIEDAM - In restaurant Par- hoeve vindt donderdag 12 juni van 13.00 tot ongeveer 17.00 uur een taxatie- en inkoopdag plaats van oude boeken. De veiling wordt georganiseerd door taxa- teur en veilinghouder Arie Molendijk uit Ouddorp. Hij kan oude (antieke) boeken, handschriften of oude bij- bels die door bezoekers wor den meegenomen taxeren en eventueel inkopen. Oude ansichtkaarten zijn ook welkom, want de heer De Jong uit Oudemirdum zal meekomen om spullen als kaarten en oude foto's te taxeren. Arie Molendijk organiseert gemiddeld twee keer per jaar een veiling van oude of antieke boeken en heeft Arie Molendijk: 'Waarde is sterk afhankelijk van druk en staat waarin een antiek boek verkeert' ook al verschillende boek- enmarkten georganiseerd. Hij is vooral gespeciali- seerd in oude geschiedenis, (staten)bijbels, theologie en topografie. Hij zal ook wat voorbeelden meenemen van antieke boeken. En wie to- evallig een oud, waardevol, maar kapot boek thuis heeft staan kan dit ook meene men, want Arie Molendijk is ook nog eens thuis in restau- ratie van boeken. Dat doet hij niet ter plekke, maar hiervoor kan eventueel een afspraak worden gemaakt. Voor een taxatie wordt drie euro per persoon gevraagd. Dit gebeurt aan de hand van bewijsmateriaal uit recent verschenen veilingcatalo- gi. Een nauwkeurige vast- stelling van de waarde van boeken is afhankelijk van de druk en van de staat waarin het boek verkeert. Met enige regelmaat komen er op dit soort taxatiedagen uiterst zeldzame werken voor de dag en soms dui- ken zelfs geheel onbekende boeken op. Onlangs werd bijvoorbeeld nog een hand- geschreven bijbel 'ontdekt'. Door toedoen van Molendijk ligt deze bijbel nu in een ri- jksuniversiteit. Als bezoekers dat willen kunnen ze hun oude boeken ter plaatse verkopen. Voor taxatie of verkoop van een bibliotheek of een partij moeilijk te vervoeren boeken kan eventueel een afspraak worden gemaakt. Arie Molendijk is geen on bekende in het vak. Op uit- nodiging van musea, biblio- theken, kerken en op mon- umentendagen taxeert hij boeken. De belangstelling is meestal overwegend groot op dergelijke dagen. Inmid- dels heeft hij al meer dan 200 taxatiedagen achter de rug. Restaurant Parkhoeve is te vinden in het Prinses Bea- trixpark 1. Taxatiedag don derdag 12 juni van 13.00 tot 17.00 uur. i 1 Stuk van de maand Niet elke historicus zal in de trivialit- eit van een suiker- zakje de structuur van de oude stad herkennen. Toch hoef je geen kof- fiedikkjjker te zijn om te beseffen ho- eveel geschiedenis er vroeger achter is gebleven naast het dagelijkse bakkie troost. Aan de hand van zijn collectie suikerzakjes toont Jan Anderson hoeveel besef van eigenwaarde Vlaardingse bedrijven en middenstand- ers hadden en welke aandacht zij schonken aan reclame, producten, veiligheid, vormgeving, bedrijfsontwikkeling, heden, verleden en toekomst. Het lijkt een hele mond vol, maar suikerzakjes bleken niet alleen het ideale medium om een 'boodschap' aan de klant over te brengen. Ze tonen ook de ontwikkelingsgang van dingen en zaken waar men op het moment zelve niet bij stil stond terwijl men de inhoud door thee en koffie roerde. Hoe Verkade's vlaggenfabriek zich via Thurmer tot Shipmate ontwikkelde, hoe de Hollandia fabriek koninklijk werd, hoe de Sunlight bedrijfsveiligheid en ondernemingsraad pro- mootte, dat Madern ooit in de Azaleastrraat zijn oorsprong had, dat de kruiden van Degens ook in Brussel werden ge- mengd, hoe trots de Lijnbaan op zijn historie was en hoe jaloers Sportpark Vijfsluizen was op de bowlingbaan in het ENCK paviljoen. Alles is terug te vinden op de suikerzakjes. Gelukkig maar, want niet alleen het lege suikerzakje werd klakkeloos weggegooid. Nog steeds weet elke oude Vlaardinger in welke branche Flip Vethaak, Cees Stadhouder, Jan Brouwer, Bertus Zijdenbos, Goedendorp, Pille, en Waardenburg actief waren. Frans Kuil, Niels Holger, Hooimeijer, Figee, Sprij, Hoja, de namen zijn legio. Wie wil weten welke grote en kleine winkels brood zagen in het suikerzakje kan elke zaterdag tussen 14.00 en 16.00 uur bij Jan in het Streeekmuseum Anderson aan de Kethelweg 50 'op de koffie' gaan. SCHIEDAM - Met een grootse veiling in het Theater aan de Schie hebben de vijf Ro- taryclubs uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis afgelopen maandag maar liefst 32.040 euro bijeen ge- bracht voor de bouw van het Hospice Nieuwe Waterweg Noord. Entertainer en veiling- meester Theo van der Hek veilde in drie uur tijd 157 producten en diensten die gratis beschikbaar werden gesteld door de leden van de Rotaryclubs en hun relaties. woensdag 4 juni 2008 - WX91 Zelf afrekenen, qeld teruqqeven en zorqen dat er qeen fouten worden qemaakt. Heel leerzaam allemaal als je in qroep 8 zit. Foto: Roger van der Kraan i>E£K01£K YALE P. K. VAN EBSCHEUTEN OtMlf.iMf J p R6f Ml I y ta Burqemeester Koos Karssen trapte voriqe week vrijdaq af voor het 24 uurs-voetbaltoernooi dat de rode draad vor- mde van het feestweekeinde rond de 90e verjaardaq van Excelsior Maassluis. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17