Dansvoorstelling in Lantaren/Venster [UrfrlN Ge Reinders en zijn 'bloasmuziek' Expositie over groene exoten Debat over burgers in de nieuwe stad Harmonieorkest De Bazuin uit Oud-Beijerland ook op podium ROTTERDAM - In Lantaren/ Venster is op donderdag 5 juni de dansvoorstelling Ca mino van choreografe Marta Reig Torres te zien. Camino - Spaans voor de begrippen 'pad' en 'ik loop' - staat voor het verlangen naar verande- ring in het leven en de uit- dagingen die iemand moet aangaan om deze verande ringen ook daadwerkelijk tot stand te brengen. Camino verbeeldt deze reis door het leven en de veran deringen die een mens op dit pad tegenkomt. De voorstel- ling is dan ook als een reis vol avonturen door verschil- lende landschappen: als een tocht in de Middeleeuwen, met krijgers en pelgrims op zoek naar de betekenis van het leven. Choreografe Marta Reig Tor res en de drie danseressen keren terug naar hun verle- den om na de vele verande ringen die hun levens heb- ben ondergaan, te eindigen in het hier en nu. Met hun geschiedenis en verbeelding als bagage, bewegen zij zich voort door het heden om te ontdekken wat er van hun ervaringen overblijft, wat verdwijnt of is gebleven. De muziek van Camino is ge- inspireerd door de klanken die men hoort als men door de straten van een afgele- gen Spaans bergdorpje wan- delt tijdens een traditionele Spaanse fiesta. Marta Reig Torres danste tien jaar lang bij het Natio- nale Ballet. Hierna maakte zij de overstap naar de mo- derne dans en hing haar spit- zen voorgoed aan de wilgen. In de daaropvolgende jaren danste zij voor verschillende gezelschappen. Sinds 2002 maakt zij haar eigen chore- ografisch werk. Zo maakte zij de stukken Navegando (2002) en More Day More Night (2004). Kijk voor meer informatie op www.lantaren-venster.nl. I wwv 111 KUIIEKUMIVI imtr www.uitburo.nl/rotterdam buro ROTTERDAM - Het lied 'Bloas muziek' uit 1999 van Lim- burger Ge Reinders is een klassieker. Sinds dat num- mer staat blaasmuziek cen- traal in zijn werk. Op 20 ju ni staat Reinders in het ou de Luxor Theater met zijn programma 'Bloas mich 't land door'. Hij wordt bijge- staan door het christelijke harmonieorkest De Bazuin uit Oud-Beijerland. De Limburgse volkszanger Ge Reinders combineert in zijn nieuwe theaterconcert zijn Roermondse stemge- luid met de opzwepende klanken van een harmonie orkest. Dat doet hij elk op- treden weer met een orkest uit de regio. In het oude Luxor theater is dat op 20 juni het christelijke har monieorkest De Bazuin uit Oud-Beijerland. Ze bren gen onder meer nummers van Reinders' laatste cd waaraan uit elke provincie een blaasorkest heeft mee- gewerkt. „In 1999 maakte ik het lied 'Blaosmuziek' en daar zat een fanfare in", vertelt Ge Reinders. „Dat lied is mijn grootste succes geworden en ik kreeg daarna veel aan- biedingen om met blaasor- kesten te spelen." In 2005 nam hij zijn zevende Lim- burgstalige cd 'Bloas mich nao hoes' op met vijftien van de beste blaasorkesten uit Belgischs en Nederlands Limburg. De cd kreeg veel lof in Lim burg en de rest van Ne- derland, stond meer dan vier maanden in de Album Top too en onlangs kreeg Reinders zelfs een gouden cd voor 15.000 verkochte exemplaren. In 2007 werd dit album gevolgd door 'Bloas mich 't land door'. Ook staat hij veel met or- kesten in de theaters. „Er zijn meer mensen die met blaasorkesten spelen, maar meestal hebben die maar een paar nummers. Die komen's middags, oe- fenen een keer, en gaan het podium op. Ik wil altijd een avond repeteren met een orkest. Met name om te zien of je elkaar aanvoelt. Het contact met de dirigent is belangrijk. Die bepaalt immers alles. Tijdens zo'n repetitie valt alles pas op z'n plaats." Reinders heeft wel een ver- klaring voor het succes van zijn 'bloasmuziek': blaas orkesten zijn normaal. Een keer per week repeteren en gewoon echte en pure mu ziek maken. Een mooi ar rangement hakt er dan in hoor! Daar heb je geen poe- ha bij nodig." Ge Reinders is op 20 juni te zien in het oude Luxor The ater in Rotterdam. ROTTERDAM - De Rotterdam: Raad voor Kunst en Cultuu organiseert in samenwer king met het Remarque In stitute en NRC Handelsblad 'Burgers in de nieuwe stad', de epiloog van de reeks De stad als laboratorium. In de ze reeks werd onderzocht of de wijze waarop Rotterdam van haar bewoners burgers tracht te maken navolging verdient. Centraal stond de vraag of het huidige gemeen- tebestuur niet het onmo- gelijke vraagt van de Rot terdamse burger. Enerzijds wil het huidige College diep ingrijpen in de privesfeer van mensen teneinde hen tot betere burgers te maken, anderzijds wordt van hen verwacht een grote bijdrage te leveren aan meer cohesie in de stad. Sprekers zijn Tony Judt, Brits historicus, oprichter en directeur van het Remarque instituut in New York, Tariq Ramadan (onder voorbe- houd), filosoof, islamoloog en gasthoogleraar aan de Erasmus Universiteit Rot terdam en de wethouders Orhan Kaya en Dominic Schrijer. Het debat is op dinsdag 10 ju ni om 20.00 uur, Zaal Staal, Beursplein 33, Rotterdam en de voertaal is Engels. door Dik Vuik ROTTERDAM - Het Rotterdamse Groenjaar dringt ook door tot het Centrum Beeldende Kunst. In de tentoonstelling 'Come to my place and I show you my garden' van fotogra- fe Gina Kranendonk laat zij Rotterdamse stadsplanten zien die onlangs tijdens een 'planthuntig' zijn verzameld. Daarnaast maakte zij een serie tweeluiken van bomen, planten, tuinen en tuinders. Ook andere kunstenaars die groen in hun kunst verwer- ken, hebben een plekje op de tentoonstelling gekregen. Gina Kranendonk ging sa- men met ecoloog Remco Andeweg op pad om planten voor de expositie te sparen. Andeweg is in het dagelijks leven ecoloog bij Bureau Stadsnatuur Rotterdam. De binnenstad is voor planten een heel apart leefmilieu, vertelt hij. „De menselijke invloed kan zo groot zijn dat er niets meer kan leven. Maar wordt die invloed even minder, dan krijgt de natuur een kans." In de Mathenesserlaan raapt Andeweg al lopend een takje op. „De plataan is een typi- sche stadsboom", vertelt hij er bij. „De boom komt eigen- lijk uit warme gebieden in Azie en Amerika, en hoort thuis in stenige rivieroevers die wisselend zeiknat en kurkdroog zijn." De plataan 4, maar de boom trekt geen an- der leven aan. „Vogels kun- nen er een nest in bouwen, maar verder hebben ze er niets in te zoeken." Enthousiaster wordt hij van een binnenterrein in een zij- straat. De schijnbaar rom- melige tuintjes zijn een waar paradijs voor planthunters. Het regent namen zoals heer- moes, citroenmelisse, en os- setong. „Vogels en insecten hebben het hier prima naar hun zin, ieder heeft zijn ei gen habitat", prijst Andeweg de verscheidenheid. „Ik zie liever dit dan dat grasveld waar weinig te beleven valt", vertelt hij wijzend naar de nette tuintjes overburen. Terug in de Mathenesserlaan groeit een varen uit de muur. De varen is een sporenplant en opgehoopt vuil in een muur blijkt al voldoende om in te kunnen leven. Een zich tussen de straattegels omhoog worstelend stukje groen blijkt een 'Canade- se fijnstraal'. „Een exoot, waarvan we inmiddels al vier soorten in Nederland kennen." De Breitnerstraat blijkt vol te staan met een andere 'allochtoon', de he- melboom. „Die is in de tge eeuw naar Europa gebracht. Eerst alleen in Zuid-Europa. Maar op een gegeven mo ment bleek half Rotterdam vol te staan met zaailingen." Terug bij het CBK blijken veel planten ook eetbaar. Er staan potjes pesto van onder meer hondsdraf, er is tul- penazijn en goudsbloemge- lei. De liefde voor de naruur gaat ook door de maag... De tentoonstelling is nog tot en met 22 juni te zien in het Centrum Beeldende Kunst Rotterdam, Nieuwe Binnen- weg 75. Op 15 juni om 14.00 uur geeft Gina Kranendonk een lezing over Landgoed Rotterdam. Kijk voor meer informatie op www.cbk.rot- terdam.nl. maasstad weekbladen podium journaal De dansvoorstelling Camino verbeeldt een reis door het leven en de veranderingen die een mens op dit pad tegen- kOmt.Foto Robert Benschop 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo 14/19/20u Les Miserables genomineerd voor 7 Musical Awards. Reserveer nu! ma 9/6 20u Bedankt Hans Muzikaal afscheid van Hans van Vliet. Met veel bekende artiesten 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. wo-do 4-5/6 20.00u Van Muiswinkel Van Vleuten Predikeren Hooglied laatste voorstellingen! vr-za 6-7/6 20.00u Forbidden Musicals een messcherpe parodie op de musicalwereld wo 11/6 20.00u Hind Halfway Home popmuziek vol Arabische invloeden, oftewel Arabpop 010 404 70 70 RO Theater www.rotheater.nl William Boothlaan 8 3012 VJ Rotterdam. Kaartverkoop via Rotterdams Uitburo (Centr. Bibl.) do 5/6 20 30u MAGAZUN VAN HET GELUK "Best of..." Een vrolijke avond met de leukste filmpjes en de beste bands van 15 afleveringen. Presentatie Gijs Naber vr-zo 6-8/6 21.00u BOWLING Verrassend, beetje vreemd, vaak aandoenlijk. Lekker gek, swingend muziektheater. (Volkskrant) Met Florentijn Boddendijk, Remco de Jong, Fania Sorel Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Ge Reinders roept voor zijn optredens altijd de hulp in van lokale blaasorkesten. Op 20 juni wordt hij bijgestaan door Harmonieorkest De Bazuin uit Oud-Beijerland Ook het CBK gaat groen. De expositie 'Come to my place and I show you my garden' is nog tot en met 22 juni te zien. woensdaq 4 juni 2008 - TXS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27