lin rotterdam. Samen werken aan de vernieuwing van Zuid Intieme eengezinswoningen in groen Lombardijen Ruime eengezinswoningen met nostalgische uitstraling Klassiek wonen met uitzicht op Zuiderpark m IF Wilt u een ruime eengezinswoning met een nostalgische uitstraling? Dan is nieuwbouwproject De Eilanden in de Rotterdamse wijk Pen- drecht iets voor u. Na de succesvolle verkoop van fase l is nu fase 2 aan de beurt, aan de Sommelsdijkstraat, de Dirkslandstraat en de Stellen- damstraat, nabij het Zuiderpark. De ruime dakoverstek en de brede dakkapellen doen denken aan vroeger. Toch zijn het echt woningen van deze tijd; ze zijn ruim (groter dan 120 vierkante meter), tellen vier ka- mers en hebben een vrij indeelbare zolder. U kunt kiezen uit hoekwo- ningen en tussenwoningen. Als u wilt, kunt u elke woning laten uitbrei- den met een dakkapel. De prijzen beginnen bij 229.500 euro (v.o.n.). De Eilanden is een project van woningcorporatie de Nieuwe Unie. Meer weten? Kijk op www.eilanden-pendrecht.nl ofbelAtta Makelaars: 010-4335710. Het mooiste zicht op Zuid. Dat is wat het project Parkzicht in de Rotterdamse wijk Zuidwijk u te bieden heeft. Maar 00k de achttien eengezinswoningen zelf zullen u aanspreken. Zij hebben een klassieke uit straling dankzij erkers, Franse balkons en witte belijning op de gevels. Bijzonder zijn de extra hoge plafonds op de begane grond. Verder beschikt u over een diepe achtertuin met berging. De woningen tellen twee of drie lagen. Het project, een ontwikkeling van Vestia Rotterdam Zuid, krijgt tal van variaties. Dat komt doordat u uw woning zelf kunt indelen en uitbreiden via www. woneninparkzicht.nl. U ziet dan meteen wat uw aanpassingen kosten. De prijzen be ginnen bij 245.000 euro (v.o.n.). Meer weten? Kijk op www.woneninpark- zicht.nl, www.atta.nl of bel Atta Make laars: 010-4335710. Verouderde portiekwoningen ko- men weer bij de tijd dankzij een ingrijpende renovatie. Sloopflats maken plaats voor moderne een gezinswoningen. En verenigingen van eigenaren wordt nieuw leven ingeblazen zodat zij hun wooncom- plexen beter onderhouden. Rot- terdam-Zuid vernieuwt, maar die vernieuwing gaat verder dan de verbetering van woningvoorraad en woningaanbod. Zij behelst 00k meer winkels, cultuur, uitgaans- mogelijkheden, zorgvoorzieningen en onderwijs. En natuurlijk banen. Overal op Zuid wordt hard gewerkt om dit stadsdeel aantrekkelijker en vitaler te maken. En de projecten zijn legio en zeer gevarieerd. Zo trappen op het Violierplein in de wijk Bloemhof kinderen een balletje op hun nieuwe sportveld dat met geld van onder meer de Richard Krajicek Founda tion is gerealiseerd. Tegelijkertijd doet verderop, in een fraai gerestaureerd pand aan het Deliplein op Katendrecht, een de- licatessenwinkel goede zaken. Niet alleen op Katendrecht, dat met de renovatie van het Deliplein, de nieuwbouw aan de kade, de komst van een theater en de komst van stoomschip Rotterdam een metamorfose ondergaat, grijpt de vernieuwing om zich heen. Ook elders op Zuid is dat het geval. Zoals op de Wilhelminapier (Kop van Zuid), met zijn spectaculaire hoogbouw, en in Hoogvliet, waar een derde van de woningvoorraad wordt vervangen. Verder krijgen wijken als Pendrecht, Zuidwijk en Tarwewijk langzaam maar zeker even- eens een ander gezicht, terwijl in IJssel- monde het winkelhart wordt uitgebreid met extra winkels en tal van andere voor- zieningen. Afstemming en samenhang Voor een betere afstemming, samen hang en snellere ontwikkeling van al deze en andere vernieuwingsprojecten hebben de gemeente, de deelgemeenten en de woningcorporaties Vestia, Woon- bron, Com-wonen en Woonstad in 2006 het Pact op Zuid ondertekend. Daarmee spraken zij af tot 2015 ongeveer een mil- jard euro extra in Rotterdam-Zuid te in- vesteren. "Het Pact op Zuid investeert ei- genlijk in alle levensfasen", zegt woord- voerder Ditty Blom. "Voor kinderen van de basisschoolleeftijd worden vijf nieuwe scholen gebouwd. Hun oudere broertjes en zusjes krijgen te maken met de 'Norm voor de jeugd op Zuid'. Dat is een afspraak tussen alle scholen voor voortgezet on derwijs op Zuid om te garanderen dat jon- geren voldoende gediplomeerd van school gaan. Voor jongeren komen er daarnaast meer plekken om stage te lopen, dankzij allerlei bedrijven die hun medewerking hebben toegezegd. Voor mensen die een k aantrekkelijke woning zoeken, komen er meer huizen met een tuin. En mensen die een eigen bedrijf beginnen, krijgen een steuntje in de rug dankzij het Onderne- mershuis en de subsidie voor kansenzo- nes. Ook komen er meer sportpleinen, zo als het sportveldje op het Violierplein." Megaprojecten Enkele megaprojecten die het woon- en leefklimaat op Zuid versterken en een forse economische impuls betekenen, vallen eveneens onder het Pact. Zoals de ontwikkeling van het Hart van Zuid, een nieuw stadscentrum voor Zuid in de zone Ahoy-Zuiderpark-Zuidplein, de realise- ring van uitgaansgebied Eat and Meet, de bouw van het Medisch Centrum Rot terdam-Zuid en de ontwikkeling van het Stadionpark, met tal van sportvoor- zieningen, een ijsbaan en opleidingen rondom het nieuwe Feyenoordstadion. Kijk op www.pactopzuid.nl Een eengezinswoning met een voor- en achtertuin, een carport en eventueel een opbouw met twee slaap- kamers en een dakterras. Nieuwbouwproject Het h' Mooie Plan van woningcorporatie Com-wonen maakt f 'i het allemaal mogelijk. Het Mooie Plan, in de Rotter- damse wijk Lombardijen in het groene IJsselmonde, krijgt 197 eengezinswoningen die in intieme clusters worden gebouwd, met aandacht voor spelende kinde ren. Er komen koop- en huurwoningen. De koopprij- zen liggen tussen 200.000 en 300.000 euro (v.o.n.). De huurprijzen zijn nog niet bekend. De bouw van de eerste woningen start, zo is de bedoeling, begin 2009. De oplevering van de laatste woningen zal medio 2011 zijn. De verkoop start waarschijnlijk komend najaar. Geinteresseerd? Schrijf u dan in als belangstellende op www.hetmooieplan.nl. Com-wonen laat u dan weten wanneer de woningen in de verkoop gaan. Op deze site staat ook meer informatie over het plan zelf. U kunt voor nadere informatie ook terecht bij Com-wonen (0900-26696636 www.comwonen.nl). t i ^W=- JBi®3SWF*- wl n is Meer weten? rP W

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29