Klim toch de boom in... Vet hard rocken met Coheed Cambria VMiderValkvakantles Emo-core, punk en crossover op Rotorock F.C. de Unie: voetbal kijken in leukste huiskamer van stad DJ Roog luidt seizoen uit Met de stoomtrein naar Limburg Metz invites... ROTTERDAM - Na alweer acht succesvolle jaren Metz In vites is het Prinsestheater zondag 15 juni wederom het decor van een gewel- dig feest Deze editie van Metz Invites staat in het teken van de afsluiting van een geslaagd seizoen; een jaar vol heerlijke tunes en mooie Metzers. Niemand minder dan DJ Roog be- treedt op deze spectacu- laire avond het podium om het succes van eer- dere edities nogmaals te evenaren. Naast muziek biedt Metz Invites haar publiek 00k verwennerij voor de smaakpupillen: de koks van het Prinses theater zullen door mid- del van "live cooking" in de foyer ter plekke heer lijke gerechten bereiden. Roog voelt zich thuis op Metz Invites en doet al- tijd zijn eigen ding: het publiek betoveren. Roog en de "Roogmania" die leeft onder de Metzers zorgen voor een combina- tie die garant staat voorp een avond met een ultie- me vibe. Zie 00k www.metzonsun- day.nl. maasstad weekbladen ROTTERDAM - In het Park bij de Euromast vinden vrijdag 6 juni en zaterdag 7 juni de Nederlandse Klimkampi- oenschappen voor Boomver- zorgers plaats. Deelnemers uit het boomverzorgersvak strijden op verschillende on- derdelen om de titel Neder- lands Klimkampioen 2008. Onder hen twee medewer- kers van Gemeentewerken Rotterdam. De deelnemers strijden in vijf verschillende voorrondes om een van de finaleplekken. In elke voorronde staat een andere opdracht centraal. Zo moeten de deelnemers onder andere stokken van- uit de boom op een doelwit buiten de boom gooien, zo snel mogelijk omhoog klim- men of de boom inklimmen door gebruik te maken van een bepaalde techniek. Voor het onderdeel Speedclimb 'rennen' deelnemers over de stam naar de top van de boom en brengen ze tijdens de Rescueclimb gewonde collega's weer veilig vanuit de boom naar beneden. Aan de Nederlandse Klim- kampioenschappen voor Boomverzorgers doen 40 deelnemers mee, waaron- der enkele vrouwen, uit o.a. Nederland, Belgie en Duits- land. De finalisten strijden uiteindelijk op 7 juni tegen elkaar tijdens de Master- climb. De finalist met de meeste punten mag zich Nederlands Klimkampioen noemen en vertegenwoor- digt Nederland op de We- reldkampioenschappen op 26 en 27 juli, in St. Louis in de Verenigde Staten. Het doel van de NKB is het bij een groot publiek onder de aandacht brengen van het fenomeen boomverzorging. Op 6 en 7 juni wordt daarom niet alleen geklommen maar 00k informatie gegeven over nieuwe technieken, ervarin- gen gedeeld en kan het pu bliek kennis maken met het werk van de boomverzorgers in Nederland. Kinderen mo- gen, samen met een boom- verzorger, in een boom klim- men en zo het vak in het echt ervaren. Wethouder Bolsius opent het NK Boomklim- men op ludieke wijze. ROTTERDAM - 'Back 2 Basic' Zo zou je deze editie van Roto rock kunnen noemen. Dit jaar is weer gekozen voor de ouderwetse aanpak om ver schillende redenen, zowel praktisch als financieel. In 1994 kwam de program- magroep van Rotonde op het idee om speciaal voor begin- nende bandjes uit de regio een festival op poten te zet- ten. Juist omdat deze band jes nog maar weinig podi- umervaring bezitten. Dat eerste jaar meldden 25 bands zich aan, waarvan er dertien mochten spelen.Het 'experiment' beviel zo goed dat Rotorock sindsdien een begrip is geworden. In de zomer van 2001 ver- huisde het hele gebeuren naar buiten. Het werd een enorm succes, waarna nog twee buiten-edities volg- den. Toen het sportpark in 2004 op de schop ging, werd het pand op wielen gezet en een paar honderd meter ver- plaatst. Toch bleek de nieuwe lokatie niet ideaal. De 'tuin' achter de oude lokatie was smal en zorgde daardoor voor sfeer. Nu spelen de bands op een parkeerplaats, wat niet echt uitnodigt om een potje te gaan dansen. Dit jaar is dus besloten om Rotorock weer binnen te organiseren, maar de opzet van het festival is door de jaren heen niet veranderd; plezier op het podium en plezier in de zaal. Alles in jongerencentrum gebeurd op vrijwillige basis. Het motto is nog altijd "do it yourself". Ook optredende bands staan niet voor het geld op het podium. Ze spe len puur voor de lol/ De deur van Rotonde gaat om 14.00 uur open. De en tree bedraagt zes euro. Ach- tereenvolgens beklimmen Twiggy, Defuse, Sweet Ave- lanche, Viral, F en Second Hand Super Heroes het po dium. Jeugdcentrum Roton de is te vinden op sportpark 't Hoge Land in Berkel en Rodenrijs. Meer info op www.Rotorock. nl. ROTTERDAM - Coheed Cam bria zijn officieel pas be- gonnen in 2001, hoewel de band origineel al als trio be- zig was sinds 1995 onder de naam Shabutie. Na hiermee jaren lang pop py metal en indierock te hebben gemaakt, besluit de band een andere kant op te gaan onder een andere naam. Het eerste album onder de ze nieuwe naam, Coheed Cambria, komt in 2002 uit getiteld "The Second Stage Turbine Blade". Zo wordt de band snel bekend bij het 'grote' publiek. De New Yorkse progressie- ve (punk)rockband Coheed and Cambria vertelt mid- dels conceptalbums de saga van The Armory Wars, een stripboek getekend door zanger Claudio Sanchez. Ondertussen heeft de band al vier hoofdstukken in de vorm van net zoveel albums uitgebracht Een goed verhaal moet na- tuurlijk goed verteld wor- den en dat is wel aan Co heed Cambria besteed. Middels de bombastische progressieve (punk)rock met de kenmerkende hoge zanglijnen en heavy metal solo's worden de verhaallij- nen breed uitgesponnen zo- dat de luisteraar van begin tot eind op het puntje van z'n stoel blijft zitten. Datum: zaterdag 21 juni. Deur open: 20.00 uur. Toegang: 14. Locatie: WaterFront. Vertrouwd, verzorgd en voordelig LAZA HOTEL CURAQAO PLAZA RESORT RONAIRE llWiffli KONTIKII CURACAO ROTTERDAM - Op zaterdag 12 juli kunnen reislustigen van- af Rotterdam en Tilburg een dagje nostalgie proeven in een echte stoomtrein naar Zuid-Limburg. De trei, getrokken door de grote sneltreinstoomloc 01 1075 is voorzien van histori- sche eerste klas rijtuigen en een fraai opgeknapt restau- ratierijtuig. Tijdens een tus- senstop anderhalf uur later in Tilburg kunnen reizigers uit het zuiden van Neder land nog instappen. Meer informatie en inschrij- ven: www.stoomstichting. nl ga naar 'Evenementen en ritten'. ROTTERDAM - Voor de derde maal gaat LLIK tijdens de wedstrijden van de NL-11 op zoek naar die bijzondere mix van voetbal, cultuur, huis kamer gezelligheid, uitgaan, muziek, verbluffende medi- ale grappen, Rotterdamse tof en ongedwongen intellec- tualiteit. Na een uitverkochte F.C. De Unie-reeks in 2004 in res taurant De Unie en een serie F.C. De Unies in Nighttown in 2006 heeft LLIK een nieuw onderkomen gevon- den in Rotown, aan de Nieu we Binnenweg. In de selectie van dit jaar een hoop beken- de gezichten. Het meest op- vallende is de terugkeer van presentator Bruno Giuntoli. Giuntoli, erfgenaam van het Angelo Betti imperium - een van de beste pizzatenten van de stad - is bekend als Italie specialist extra ordinaire bij onder andere Holland Sport en Barend en van Dorp en zal vooral de eerste pot met een gemengd gevoel aan de wedstrijd beginnen. Verder een hoop oudgedien- den met ervaring. DJ Rufus. K staat achter de draaitafel, VJ's 113b nemen plaats ach ter de MX-50 en literair col- lectief Bubbelebim achter de woordgrappen. F.C. De Unie is voetbal kijken in de tofste huiskamer van Rot terdam. Met de wedstrijd op een groot scherm, bekende Rotterdammers en after- party's waar elke overwirA ning gevierd wordt alsof het wereldkampioenschap reeds behaald is. journaal woensdaq 4 juni Z008 - TX98 Zaterdag 7 juni orqaniseert jongerencentrum Rotonde voor de vijftiende keer het jaar lijkse Rotorock festival. 9/16-daagse strandvakantie v.a. 749p.p.! Eigenlijk behoeft dit hotel geen uitleg meer... Dit gezellige er sfeervolle (voormaligeVan derValk) hotel is de ideale uitvalsbasis om het eiland te ontdekken. Profiteer van deze speciale prijs en boek nu! Vertrek: iedere dinsdag en zaterdag met Martinair Ziewww.vandervalkvakanties.nl/vz104 9/16-daagse strandvakantie v.a. C 1098 ppi! Rust, ontspanning en luxe, dit zijn woorden die uitstekend passen bij het mooie Van der Valk Plaza Resort Bonaire. Het resort met vele faciliteiten is direct aan het strand gelegen met eigen huisrif en omgeven door exotische planten. Dagelijks vertrek mogelijk Zie www.vandervalkvakanties.nl/vz105 KRMmI 9/16-daagse strandvakantie v.a. 798 ppi Het nieuwe Kontiki Dive Beach Resort, direct aan het strand met prachtige tuinen en een mooi zwembad is voor de helft gerealiseerd, terwijl de andere helft de komende maanden in rustig tempo wordt afgebouwd. Boek nu voor deze speciale prijs! Vertrek: iedere dinsdag en zaterdag met Martinair Zie www.vandervalkvakanties.nl/vz103 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 Kom elke WK-wedstrijd van het Nederlands elftal in Ro- town kijken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31