90-Jarige zwemclub SZC stopt In een stoet 'rollen' door de stad Visspecialist R. Qijl DE HOLLANDSE NIEUWE IEIU FTW op alle Poes vermist stad ZE ZIJN ER WEER! na° mo- WWW.FOKA.niL LCD/PLASMA televisies!! ifr op*vr. 30/5, za 31/5 JiS/t f"* en zondag 1/6/2008 maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon SCHIEDAM - Wie heeft poes Felice gezien? Zij is een acht maanden oude schildpad- poes en komt uit de Graaf Florisstraat in West. Sinds 25 mei is ze spoorloos? Bel: 06- 48 77 37 70. Phnmarkt Woudhoek Zwemmers vormen startgemeenschap met ZVVIaardingen REGIO - Het was afgelopen zaterdag een beetje vreem- de tegenstelling. Enerzijds vierde zwemclub SZC in zwembad Groenoord haar 90e verjaardag met een waterpolotoernooi en een feestavond. Maar anderzijds moest voorzitter Rick Kra mer aan de aanwezige leden vertellen dat SZC binnenkort geen zelfstandige vereniging meer is. Kramer vertelde dat SZC in de periode dat het geen gebruik kon maken van zwembad Groenoord vanwege de brand in de ma- chinekamer, erg veel leden verloor. ,,57 leden is gewoon niet genoeg om zelfstandig te kunnen overleven." SZC zocht reeds in de zwemba- dloze periode samenwer- king met ZVVIaardingen om haar leden toch nog wat zwemuren te kunnen aan- bieden. Deze spontaan ont- stane samenwerking krijgt nu een formeel gevolg mid- dels het oprichten van een startgemeenschap (voor- loper van een fusie) tussen beide clubs. ZVVIaardingen ziet een samenwerking 00k wel zitten omdat de zwem club in de Vlaardingse Kulk niet genoeg zwemuren heeft om alle leden voldoende te kunnen laten zwemmen. Het is dan 00k de bedoeling dat de toekomstige Schiedams/ Vlaardingse fusieclub in beide zwembaden activitei- ten gaat ontplooien. door Frank Wiltemse SCHIEDAM - Ze hebben het toch voor elkaar. Bijna te laat voor subsidie en ver- gunningen, maar vrijdag is het dan toch zover: dan gaat de eerste Schiedamse Skate Night van start. De organisatie hoopt dat ie- dereen die kan rolschaatsen 00k gaat rollen. Kinderen met hun ouders, stelletjes, vrienden; jong en oud. Allemaal in een lange stoet dwars door de stad. Deze maand elke vrijdag avond gratis met muziek en drankjes. In wereldsteden als Parijs, Berlijn en Rotterdam ken- nen ze al jaren de zomerse skate-tochten dwars door de stad. Al in de jaren '80 kreeg Rotterdam een rol- schaatsseene.Het virus waaide over naar Schiedam waar enthousiastelingen de koppen bij elkaar staken om dit jaar een wekelijkse tocht te organiseren. „Wel knie- en polsbescher- mers aantrekken", waar- schuwt organisator Jerry Monkau: „Ook al staat het niet cool." Voor de rest zijn er weinig regels. Iedereen met een paar rolschaat sen (inlines of squads) kan meedoen. Het is geen wed- strijd en daarom zijn er voorrijders die het tempo gezellig en laag houden. Er rijden Komkids-busjes mee voor afvallers en een EHBO ploeg voor pechgevallen. Samen met Theo de Jongh organiseert Jerry Monkau (41) de tocht. Hij is een bekende Schie- dammer als senior buurt- sportwerker en (zaal-)voet- baltrainer. Hij kent de jeugd goed en gelooft dat de ska- tetochten een succes wor den. De eerste tocht zullen er vooral jongelui zijn, maar later zullen de thuisblijvers 00k komen. Monkau: „Ik verwacht vrij dag zo'n driehonderd men- sen. Iedereen die weer op schaatsen staat kijkt blij en gelukkig. Ja, op rolschaat sen ben je gewoon weer een spelend kind." Krantnetel Het was maar een klein berichtje. Saxofonist Bo ris van der Lek treedt op in Podiumcafe De Graau- we Hengst. Vorige week zaterdag 'in het kader van Lente Jazz'. He, wat? Lente Jazz wat was dat 00k weer? Ohja, elk jaar als het gaat zomeren steken de Schiedam se kroeguitbaters de koppen bij elkaar om een kleinschalig festival te organiseren. Geen groot en duur feest maar gewoon een tiental kroegen en etablissementen die op zaterdagavond wat ex tra's doen. De deuren wijd open met muziek en gezelligheid. Voor het publiek een goede reden om onbekende kroegen in en uit te lopen. Jazzmuziek, bah, boor ik denken. Geen nood; te- genwoordig is jazz zo 'breed' dat bijna elk mu- ziekje onder die paraplu past. Dus zowel een ac- cordeonist in het jenevercafe tot een bluesband in De Unie. Dat is de charme: elk cafe zijn 'eigen' jazzmuziek. Toch dit haar geen (jazz)muziek bij Proosje, de Amstelbron, Sterretje, 't Stadhuys, Caliente, Weeshuis of Van Diggelen? Het antwoord: 'miscommunicatie' tussen ge meente als vergunning- en subsidiegever en de plaatselijke horeca. Elk jaar ging het organiseren moeizamer. Met brommerige horecaondernemers versus eigenge- reide ambtenaren. Geen sfeertje van: 'we komen er samen wel uit'. En dus... dit jaar geen Lente Jazz, geen lentekrie- bels, geen kroegentocht van de ene kroeg naar de andere. En een belangrijk discussiepunt tussen horeca en overheid: het geld. Jaarlijks gaf de gemeente per zaak enkele honderden euro's als bijdrage in de kosten voor podium, geluidinstallatie of bandje. Waardoor het aantrekkelijk werd voor de plaat selijke kroegbaas mee te doen aan Lente Jazz. Dit jaar pieste Lente Jazz naast het potje. Of is het tegenwoordig niet zo dat Schiedam barst van de evenementen. Vanaf april tot September is er elk weekend wat te doen in Schiedam. En al die attracties willen sub sidie. Zoals dit weekend een Lange Havenconcert en de opening van Het Strand aan de Schie. Vol- gend weekend Skatetocht en de Maasboulevard- feesten. Allemaal leuk en aardig maar waarom moet Len te Jazz daarjuist het slachtoffer van zijn? Waar om moet een kleinschalig en vriendelijk feestje sneuvelen. Ik heb't gemist en misschien u 00k wel. Kom op uitbaters en ambtenaren: organiseer samen weer in 2009 een Lente Jazz. Gebakken mosselen 250 gram 2* 695 Hollandse Nieuwe 75 Heerlijk mals en vetper stuk I woensdaq 4 juni 2008 - X082 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 -3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4004453 e-mail: infodimaasstad.nl Bezorqinq: Bezorqinq Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Accountmanaqement T. v. Nieuwenhuijzen, tel. 0629 597654 R. v.d. Heijden, tel. 0653 362793 Verteqenwoordiqers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotoqrafie: tel. 010 4004 491 Uitqever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechtenten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. itiNM-i Gratis AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Dec okay Dam 37-45 Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Hoard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A De brand In zwembad Groenoord zorgt er indirect voor dat SZC binnenkort geen zelfstandige vereniging meer is. Een volwassene op skates wordt gewoon weer een spelend kind. Vanaf vrijdagavond zijn er skatenights in Schiedam. Fotorarchief Roger van derKraan Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl FRANK WILLEMSE DIGiTAAL BEELD EN GELUID

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3