Schoonenberg Da's pas werk Rioleringsmonteurs m/v Chauffeurs m/v Betaalde opleiding met baangarantie Het regionale beroepsonderwijs dient de komende jaren de helft van de personeels- behoefte van havenlogistieke en industri- ele bedrijven te leveren. Jaarlijks zijn als gevolg van uitbreiding en vervanging (pen- sionering) in totaal ruwweg 2.000 - 3.000 nieuwe werknemers nodig. Daarvan zullen naar schatting zo'n 1.500 banen door school- verlaters vervuld moeten worden. Het over- grote deel (80 procent) betreft mbo-banen; de overige liggen op hbo en wo niveau. Het merendeel van de bedrijven in het haven- en industriecomplex verwacht meer personeel aan te gaan nemen dan in de afgelopen ja ren. Dit zijn de voornaamste conclusies uit de Arbeid$marktverkenning Mainport Rotter dam, die in opdracht van Havenbedrijf Rot terdam, havenondernemersvereniging Del- talinqs en KMR door het onderzoeksbureau Ecorys is uitgevoerd. De verkenning maakt onderdeel uit van het in September j.l. ge- sloten 'Convenant onderwijs-arbeidsmarkt' tussen het havenbedrijfsleven, de gemeente Rotterdam en drie mbo-scholen: Albeda, Zadkine en het Scheepvaart- en Transport- college (STC-Group). Deze zomer zijn 160 bedrijven in het ha ven- en industriegebied gevraagd naar hun personeelsbehoefte in de komende vier jaar. Dit om beter inzicht te krijgen in de perso- nele gevolgen van de vergrijzing en van de toekomstige uitbreiding van de haven met de Tweede Maasvlakte. De uitkomsten zijn vervolgens vergeleken met cijfers over leer- lingenaantallen in de mbo- en hbo-opleidin- gen binnen de regio. De bedrijven geven aan dat gediplomeerde uitstromers uit het regionale beroepsonder wijs ongeveer de helft van de vacatures in de industrie en de havenlogistiek zullen moe ten gaan opvullen. Daaruit spreekt veel vertrouwen in de betreffende beroepsop- leidingen. Gemiddeld ge- nomen ligt dit percentage in ons land op zo'n 20 a 30 procent. Havenbedrijf, Del- talinqs en KMR verwach- ten dat het er in de praktijk nog wel eens meer zouden kunnen worden omdat de bedrijven in een krappe ar- beidsmarkt minder uit de markt kunnen halen dan ze zelf verwachten. De percentages verschillen overigens per sector. De in dustries maintenance be- drijven/contractors (voor onderhoud en reparatie van industriele installa- ties) denken ongeveer 1/3 uit het onderwijs te halen en 2/3 vanuit de markt. De cargadoors-branche lijkt de krapte voor de komende jaren beter in te schatten en houdt er rekening mee dat maar liefst 63 procent van de nieuwe medewerkers straks rechtstreeks vanuit de schoolbanken komt. Bijna zestig procent van de bedrijven die aan de arbeidsmarktverkenning hebben meege- daan verwacht tot 2011 meer personeel aan te nemen dan in de afgelopen jaren. Slechts 4 procent schat in minder personeelsadver- tenties te hoeven plaatsen. Uit het onderzoek komt verder naar voren dat de uitstroom vanuit de procesoperator- opleidingen (niveau 3-4) momenteel nog niet kan voldoen aan de vraag. Maar dankzij de extra investeringen in het Procescollege groeit het aantal gediplomeerde schoolver- laters zodanig sterk dat in 2010 in de per soneelsbehoefte van bedrijven kan worden voorzien. Dat geldt nog allerminst voor de maintenan- cebedrijven. Die zijn volop op zoek naar elektrotechnici, werktuigbouwkundigen en installatietechnici op mbo-niveau 2, 3 en 4. Het vorig jaar opgerichte Maintenance Colle ge en de complete vernieuwing van de RDM fabriekshal moeten hier soelaas bieden. Ook aan schoolverlaters met een havenlogistieke mbo-opleiding bestaat grote behoefte op alle niveaus: van managers of medewerkers ha venlogistiek en havenoperaties tot aan (aan- komend) cargadoors en expediteurs. Voor de opdrachtgevers Deltalinqs, Haven bedrijf Rotterdam en KMR zijn de uitkom sten van het onderzoek een bevestiging van de eerder tijdens de Wereldhavendagen in het Convenant onderwijs-arbeidsmarkt ge- maakte afspraken. De komende vier jaar zullen partners eendrachtig investeren in de kwaliteit van het beroepsonderwijs en in het bevorderen van de instroom cq. verhoogde uitstroom van mbo-leerlingen richting ha ven en industrie. Werken bij Van der Velden Rioleringsbeheer van der Velden rioleringsbeheer Schoonenberg zoekt landelijk hoorspecialisten in opleiding. HOORCOMFORT Wat leuk om te horen. Van dcr Velden Rioleringsbeheer is specialist in beheer en onder houd van rioieringen. Binnen onze dienstverlenende onderneming opereren 350 mede werkers vanuit locaties door heel Nederland. Onze relaties doen een toenemend beroep op onze beheer- en onderhoudsdiensten. Van der Velden Rioleringsbeheer biedt u: een veelzijdige, zelfstandige en verantwoordelijke functie; een uitstekend arbeidsvoor- waardenpakket; goede vooruitrich ten bi) een groeiende organisatie; mogclijkheden tot het volgen van opleidingen en cursussen. Almelo Amsterdam Arnhem Buren Eindhoven Groningen Heerlen 's- Hertogenbosch Nijmegen Rotterdam Schaikwijk Tilburg Utrecht Venlo Voor diverse vestigingen zijn wij op zoek naar Uw taken bestaan uit de reparatie en aanleg van binnen- en buiten- rioienng. De werkzaamheden vinden plaats bij onze klanten en volgens de te hanteren kwaliteits- normen en gemaakte afspraken. Om deze afwissetende en verant woordelijke functie naar behoren te kunnen uitoefenen heeft u LBO- niveau en bij voorkeur ervaring met de aanleg en installatie van binnen- en buitenriolering. Daarnaast bent u In het bezit van rijbewijs B. die geavanceerde rioolreinigingsapparatuur bedient De werkzaamheden bestaan voomameiijk uit het bedienen van rioolreinigingsapparatuur die door middel van voertuigen op diverse locaties bij onze klanten worden ingezet. Met behulp van modems apparatuur worden de te reinigen riolen ontdaan van alle vuil, waama deze in vele gevallen zullen worden gei'nspecteerd door middel van een robot tv-camera. Voor deze zeer zelfstandige. afwisseiende en interessante functie heeft u een technische l_BO-achtergrond at bent u in het bezit van rijbewijs B/C. Meer informatie over Van der Velden Rioleringsbeheer en de vacatures? Kijk op: www.daspaswerk.nl en www.vanderveiden.com Heeft u interesse in e6n van bovenstaande functies bij Van der Velden Rioleringsbeheer, dan kunt u dit op de volgende wijze kenbaar maken. Stuur uw CV en een motivatie naar. Van der Velden Rioleringsbeheer Rotterdam B.V. T,a.v. Niels Reijne, medewerker w&s Keileweg 65, 3029 BR Rotterdam Telefoon (010) 411 30 15, fax (010) 413 06 53, E-mail Niels.Reijneaams.vandervelden.com Heb je verkooptalent? Belangstelling voor mensen en geavanceerde gehoortechniek? HAVO of VWO deze zomer klaar? Of 20/30+ HBO-er en toe aan een nieuwe vaste baan? Werk en studie combineren? 100% salaris ontvangen tijdens je opleiding? Meer dan 10 procent van de Nederianders heeft probtemen met horen. Naast ouderen behoren ook steeds meer jongeren tot onze klan- tenkring. Jij kunt ze hetpen, als audi- cien bij Schoonenberg Hoorcomfort. Met meer dan 140 winkels zijn wij een van de snelst groeiende ketens van hoorspeciaalzaken in Nederland. Wij behoren tot de marktleiders in de branche. Een audicien inventariseert hoorproblemen door het houden van gesprekken en het uitvoeren van hoortesten. Vervolgens wordt doorde audicien een hooroplossing geboden die het beste past bij de behoefte van de klant. Audicien bij Schoonenberg is een uitdagend vak met veel toekomst. Werken en leren tegelijk. Heb je minimaal een HAVO-diploma, dan kun je September aanstaande een opleiding volgen die wordt bekroond met het officieel erkende audiciensdiploma: jouw garantiebewijs voor een prima loopbaan bij Schoonenberg. Tijdens de opleiding loop je stage in een van onze winkels. Wer ken en leren tegelijkertijd, precies wat je wilt. De duur van je op leiding is afhankelijk van je achtergrond en kan 1 of 2 jaar duren. Word jij een van onze nieuwe audiciens? Na de opleiding ga je meteen aan de slag als audicien. Als het afnemen van hoortesten en verkopen van hoortoestellen en bijartikelen je na een paarjaar goed af gaat, bieden weje zelfs graagde kans om doorte groeien tot bedrijfsleider. Dit verwachten we van je: Je hebt minimaal HAVO met wis- en natuurkunde, bent zeer gemotiveerd, pro-actief, flexibel en commercieel ingesteld. Uiteraard ga je graag met mensen om en benje bereid omje verkooptalent verder te ontwikkelen. Dit krijg je van ons: Een afwisselend vak met goede doorgroei- mogelijkheden. Je werkt met leuke gelijkgestemde collega's die je ondersteunen en begeleiden. Salaris en andere arbeids- voorwaarden zijn uiteraard prima geregeld, ook tijdens de 10 maanden opleiding. Studeren doeje helemaal op onze kosten. Reageer snel, de opleiding begint in September! Stuur binnen twee weken je sollicitatiebrief met CV naar Schoonenberg Hoorcomfort, t.a.v. Afdeling P&O, Postbus 676, 3300 AR Dordrecht. Mailen kan ook: solliciteren@schoonenberg.nl. Bel voor meer informatie onze Afdeling P&O: (078) 652 73 99. Een assessment kan deel uit ma ken van de solIicitatieprocedure. www.schoonenberg.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 41