waterweg Brahms, veertig jaar Apollo Toneel en de eerste Skate Night in Schiedam Bibliotheek Waterweg verstrekt treinkorting Asfalteringswerkzaamheden in Midden-Delfland bibliotheek Jf gemeente Schiedam ch Muziek, theater, Surinaamse cul- tuur en skaten staan op het pro- gramma komend weekend. Mee- doen aan de eerste Skate Night in Schiedam of naar het drie-koren- festival met het Promskoor, dat is de keuze op vrijdagavond 6 juni. Zaterdag en zondag viert Apollo Toneel haar 40-jarig bestaan met de tragi-komedie 'Lissies List' in Theater aan de Schie en op zondag is het in het Julianapark genieten van Surinaamse hapjes, muziek en dans op Sranang Wojo. Na Parijs, Berlijn, Amsterdam en Rot terdam krijgt nu ook Schiedam een ei- gen Skate Night. Vier vrijdagavonden in juni voert de skatetocht langs alle leuke plekken van Schiedam. De tocht is circa 15 km lang. Op 6, 13, 20 en 27 juni wordt om 18.45 uur verzameld op het Stadserf waarna om 19.30 uur de tocht van start gaat. Brahms op visite Liefhebbers van Brahms kunnen vrij dagavond 6 juni naar het drie-koren- festival 'Brahms op visite' met Het Promskoor Schiedam, Vocaal Ensem ble CANTIO en een projectkoor van het Charles Vermeer Zanginstituut. In De Ark in Schiedam zingt Het Proms koor Schiedam de Zigeunerlieder van Brahms. Verder brengt het koor stuk- ken van andere Duitse componisten, te weten het 'Te Deum' van Mozart en 'Zadok the Priest' van Handel. De twee andere koren brengen ook en- kele Brahmsliederen ten gehore. Het concert wordt afgesloten met een ge- zamenlijk stuk 'Oh Fortuna' uit 'Car- mina Burana'. Veertig jaar Apollo Toneel Voor Apollo Toneel is het een heel bijzonder weekend: het gezelschap be- staat veertig jaar en viert dit met een bijzondere voorstelling in het Theater aan de Schie. Op zaterdag 7 en zon dag 8 juni (matinee) speelt de groep de voorstelling 'Lissies List', naar een Griekse tragi-komedie. Bijna alle spelers van Apollo Toneel, 22 in to- Apollo toneel taal, spelen mee in deze humoristi- sche voorstelling. In Griekenland is al sinds mensenheugenis oorlog. Nie- mand weet meer wanneer het begon, niemand weet wanneer het afloopt. De vrouwen van Griekenland zijn het zat: de mannen almaar van huis, ze staan er alleen voor. Een van hen, Lysistrata, verzint een list. Nu nog de andere vrouwen overtuigen! Voor een productie als deze worden natuurlijk audities gehouden. Voor de pauze kan het publiek getuige zijn van de audities voor 'Lissies List', zoals die bij Apollo Toneel gehouden zouden kunnen wor den. Alleen de beste spelers komen in aanmerking voor een rol! 'Lissies List' wordt geregisseerd door Louis Bruijnzeels. Sranang Wojo In het Julianapark is op zondag 8 juni iedereen welkom kennis te maken met de Surinaamse cultuur. Tussen 14.00 en 18.00 uur worden allerlei activitei- ten georganiseerd in het Julianapark. Op het terras rond de koepel kunnen bezoekers genieten van het fraaie uit- zicht over de vijverpartij, luisteren naar muziek en kijken naar dans- groepen van verschillende culturele groepen die Suriname bezit. Daarnaast worden er heerlijke gerechten uit de Surinaamse keuken gekookt. Skate Night Schiedam vrijdagen 6, 13, 20, 27 juni 2008 aanwezig 18.45 uur; tocht 19.30 - 22.00 uur Stadserf www.welzijnschiedam.nl 'Brahms op visite' - Promskoor Schiedam vrijdag 6 juni 2008 aanvang: 20.15 uur De Ark Hargplein 101 www.sintradboud. nl kaarten 10,00 reserveren via: dsmits@orange.nl Rondleiding Grote- of St. Janskerk zaterdag 7 juni 2008 13.00 - 14.00 uur Grote- of St. Janskerk Lange Kerkstraat Openstelling Liduina Basiliek zaterdag 7 juni 2008 10.30 - 14.30 uur Liduina Basiliek Apollo Toneel speelt 'Lissies List' zaterdag 7 juni - 20.15 uur zondag 8 juni - 14.30 uur Theater aan de Schie Stadserf 1 kaarten 12,50 reserveren: via www.apollotoneel. nl, apollotoneel@gmail.com of 010 4600256 Surinaamse markt Sranang Wojo zondag 8 juni 2008| 14.00 - 18.00 uur Julianapark www.welzijn- schiedam.nl Juni is het de Maand van het Waterweg, die een 'spannend' boek www.ns.nl. De bonnen zijn geldig Spannende Boek. Deze landelijke maand heeft tot doel thrillers en detectives onder de aandacht te bren gen. Van 1 tot en met 30 juni kunnen alle volwassen leden van Bibliotheek lenen, een gratis NS-Voordeelbon cadeau krijgen. Hierbij geldt een bon per leesactie. Met deze bon kunnen de leden eenmalig met 40% korting reizen tijdens de Voordeeluren (zie tot en met 30 September 2008 in de treinen van NS, Arriva, Veolia, Syntus en Connexxion. Bij de actie geldt op is op! Van maandag 23 juni tot en met De werkzaamheden vinden plaats vrijdag 11 juli 2008 wordt op de Zouteveenseweg en de Breeweg in Schipluiden asfalteringswerk uit- gevoerd. tussen de Keenenburgweg in de dorpskern van Schipluiden tot en met de gemeentegrens met Vlaar- dingen op de Breeweg. De totale duur van de werkzaamheden wordt gepland op 3 weken. Tijdens het werk worden de Zouteveenseweg en de Breeweg voor al het doorgaande verkeer afgesloten. Aanwonenden worden door middel van een brief over de werkzaamhe den in kennis gesteld Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking (Burgemeester Honnerlage Gretelaan 159) Onderwerp Op grond van de artikel 28, 29, 37 en 39 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van ingeni- eursbureau Oranjewoud, namens Woonplus Schiedam, voor de locatie aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 159 (postcode 3119 BD), kadastraal be kend gemeente Schiedam, sectie H nummers 1477, 1525, 1526, 1712, 1713, 2458 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek een uitspraak te doen inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging, de spoedeisendheid van de uit te voeren sanering alsmede het verzoek in te stemmen met het saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei- ding van de melding voornemens zijn te besluiten: dat op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; dat geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; om instemming te verlenen met het saneringsplan als bedoeld in artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 3 juni 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: SC060600363 Aanwijzing gehandicapteriparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 28 mei 2008: Burgemeester Knappertlaan, voor pand nr. 253a, 3116 JH b. Besloten op 27 mei 2008: Sem Dresdenplein, voor pand nr. 115, 3122 GE 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 21 mei 2008: Cartesiusstraat voor pand nr. 32b, 3112 XM b. Besloten op 26 mei 2008: Molensingel, voor pand nr. 85, 3121 VK Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge- motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 29 mei 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4