Gemeentebi erich Hvii (ii Wijkvereniging Bijdorp 40 jaar Werk aan de weg Burgemeester onthult tegel tegen zinloos geweld Collegeweblog m r m gemeente Schiedam fcH Burgemeester W.M. Verver-Aartsen ontliulde vorige week op Openbare Basisschool De Peperklip onder grote belangstelling van de leerlin- gen het eerste exemplaar van de stoeptegels metlieveheersbeestje van de Stichting TegenZinloosGeweld. Ook de rest van de basisscholen in Schiedam heeft een exemplaar voor op het schoolplein gekregen. Schie dam krijgt de tegels van de Lande- lijke StichtingTegenZinloosGeweld. De Stichting en de gemeente zijn vriendgeworden en bundelen daarmee hun krachten in de strijd tegen pesten, agressie en geweld. De stichting zal de gemeente van idee'en voorzien voor het opzetten van pro- jecten en geeft ondersteuning bij initiatieven van zowel de gemeente zelf als organisaties en instellingen binnen de gemeente. De burgemeester gaf vooraf- foto: Jan van der Ploeg gaand aan de onthulling samen met de stichting een gastles aan de enthousiaste leerlingen van de groepen 8 van de school. Ook hier werden de thema's pesten, agressie en geweld besproken. Wethouder Maarten Groene gaf zaterdag de aftrap voor de festivi- teiten van Wijkvereniging Bijdorp. Die had voor de bewoners van de wijk een feest voor jong en oud georganiseerd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de wijk vereniging. Groene benadrukte het bijzondere karakter van Bijdorp en de saamhorigheid die kenmerkend is voor dit stukje Schiedam, dat ondanks de ontwikkelingen aan de randen van de wijk steeds zichzelf is gebleven. Of, zoals het motto van de wijkvereniging zelf luidt: Bijdorp is klein, maar niet klein te krijgen. I foto: Jan van der Ploeg Onderstaand een overzicht van tij- delijke wegafsluitingen in Schie dam. De vermelde perioden kunnen wijzigen, afhankelijk van weers- omstandigheden en omstandighe- den op het werk. De meest actuele informatie over wegafsluitingen in Schiedam vindt u op www.schie- dam.nl (klik op Inwoners -* weg afsluitingen). Regionale verkeersin- formatie is te verkrijgen via www.bereikbareregiorotterdam.nl. Overschieseweg Vanwege de aanleg van Tramplus is de Overschieseweg vanaf de Prof. Kamerlingh Onneslaan tot ten noor- den van de spoorwegovergang af- gesloten voor al het verkeer tot en met 25 juli 2008. Het verkeer wordt omgeleid. Overschiesestraat Vanwege de aanleg van Tramplus is de Overschiesestraat tussen de Emmastraat en de Broersvest/Over- schieseplein afgesloten voor al het verkeer tot en met 15 augustus 2008. De parkeergarage 'Stadserf' is bereikbaar via de Emmastraat. Nieuwlandplein en Burgemeester van Haarenlaan Vanwege de aanleg van een dub- belstrooksrotonde is de kruising Nieuwland afgesloten tot 7 juli 2008. Verkeer van noord naar zuid en vice versa is wel mogelijk. Vanwege de gelijktijdige recon- structie van de Burgemeester van Haarenlaan is deze tussen de Pier- sonstraat en het Nieuwlandplein voor het gemotoriseerde verkeer afgesloten tot 7 juli 2008. Ook het gedeelte tussen de Troelstralaan en het Nieuwlandplein is afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer tot aan de bouwvak (25 juli). Mogelijk dat na de bouwvak nog werkzaam- heden moeten worden verricht in week 34 en 35 (tot 1 September). Het verkeer wordt omgeleid. Nieuwe Haven Vanwege de aanleg van een stei- gerconstructie voor een fietspad is de Nieuwe Haven tussen de Vlaar- dingerdijk en de Westfrankelandse- straat afgesloten voor al het verkeer tot eind juni 2008. Het verkeer wordt omgeleid. Slimme Watering Verkeer in zuidelijke richting wordt van week 19 tot en met week 26 tussen de Goteborg en de Stock holm omgeleid via de trambaan. Fietsers maken gedurende die peri- ode gebruik van het zuidelijke fiets pad. Verkeer in noordelijke richting wordt over de zuidelijke rijbaan ge- leid voor een termijn van vijf weken (week 19 tot en met week 23). Inrit Parkeergarage Stadserf via Emmastraat Wegens de aanleg van Tramplus is een gedeelte van de muur van de inrit van de parkeergarage Stadserf gesloopt. Dit was nodig om de werkzaamheden in de Overschie sestraat tussen Broersvest en Em mastraat mogelijk te maken. De werkzaamheden hebben tot gevolg dat de parkeergarage niet vanaf de zijde van de Borersvest bereikbaar is. Voor iedereen die gebruik maakt van de parkeergarage geldt dat men vanaf maandag 2 juni dient in en uit te rijden via de Emmastraat. De ver- wachting is dat de werkzaamheden tot en met week 33 zullen duren. et bodembesc Beschikking (Lange Nieuwstraat 71 te Schiedam) Onderwerp Op grond van artikel 29 en artikel 37 van de Wet bodembescherming heb ben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de DCMR Milieudienst Rijnmond voor de locatie Lange Nieuwstraat 71 te Schiedam (postcode 3111 AE), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie L num- mers 1600, 2110, 2478 n 3633 (alien gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek een uitspraak inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en de spoedeisendheid van de uit te voeren sanering. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei- ding van de melding voornemens zijn om: Op grond van artikel 37, lid 3 van de Wbb in te stemmen met het beheers- plan van 18 oktober 2007 met kenmerk 4443568, opgesteld door Tauw bv en bijbehorende brief van 26 maart 2008 met kenmerk 20701445, opgesteld door de DCMR Milieudienst Rijnmond; Te besluiten dat met inachtneming van de gestelde maatregelen in het be- heersplan geen sprake is van actuele risico's en daarmee van een sanerings- noodzaak als bedoeld in artikel 37, lid 3 en 6 Wbb. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 3 juni 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al- gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het be zwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Aanvraag uitbreiding exploitatievergunning Bij de burgemeester is een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van een vergunning als bedoeld in artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam, ten behoeve van de uitbreiding en aanpassing van het terras, behorend bij het horecabedrijfCafe Sjiek', gevestigd in hetpand met adres Oude Sluis 17, 3111 PK te Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het terras zijn: Zondag tot en met donderdag: Vrijdag en zaterdag: van 10.00 uur tot 24.00 uur; van 10.00 uur tot 01.00 uur; Vanaf 5 juni 2008 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente- lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen onder vermelding van 'zienswijze aanvraag Cafe Sjiek' worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Lees het weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl trFI -ft A V, P

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6