www.schiedam.nl Gemeenteberichten Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het vergroten van een woning gelegen aan de Louise de Colignystraat 59. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Bebouwingsklasse OB II en AchtererfHet bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het bouwwerk in de bestemming "achtererf valt. De gronden met de bestemming "achtererf'moeten worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstel ling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van vanaf 5 juni 2008 t/m 10 juli 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en HandhavingPostbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het gedeeltelijk vernieuwen van een woning gelegen aan de Groenelaan 8. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Bebouwingsklasse W II en Achtererf. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het bouwwerk in de bestemming "Achtererf valt. De gronden met de bestemming "Achtererf moeten worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van vanaf 5 juni 2008 t/m 10 juli 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mutatie register Kinderopvang Per 26 mei 2008 heeft een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. De houder BB-kids Beheergroep met vestigingsnummer 5 is gewijzigd in de houder (rechtspersoon) Stichting Kinderopvang Mundo. De volgende gege- vens zijn opgenomen in het register Kinderopvang. Gegevens van de houder Naam (rechtsvorm) Adres Postcode Vestigings- of Woonplaats Telefoon Kinderopvang Mundo Stichting Piersonstraat 37 3119 RG Schiedam 010-246 97 51 (Inschrijfnr. Kamer van Koophandel en Fabrieken:) 4114 1021 Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12.00-16.00 uur. Dins dag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00-20.00 uur. Daarnaast zijn deze gegevens ook beschikbaar via de website www.schiedam.nl Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mw. drs. S.P. Badal, afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529 en via e-mail s.badal@schiedam.nl. Op donderdag 5 juni 2008 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Voorafgaand aan de behandeling van de agenda stelt Jong Geluid zich voor aan de gemeenteraad. Dit zijn de jongerenambassadeurs van Schiedam die gevraagd en ongevraagd advies zullen uitbrengen aan de raad en het college over jongerenitems. Jong Ge luid is een van de resultaten van de Verkenningscommissie Jeugdbeleid. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una- niem heeft ingestemd en waarover in principe geen discussie meer plaats- vindt: de raad hoeft nog slechts te besluiten (hamerstukken). B-stuk- ken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Inci- denteel gebeurt het dat overeenstem ming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Na behandeling in de commissiever- gaderingen zijn de volgende punten "als A-stukken op de raadsagenda ge- plaatst: Nota Modernisering Wet Sociale Werkvoorziening Plan van aanpak herijking sportbeleid Verordening op de Be- zwaarschriftencommissie Schiedam Brede doeluitkering Centra voor Jeugd en Gezin en extra mid- delen Gemeentefonds Naar aanleiding van de vergade ring van de commissie Samenle- ving en Bestuur van 26 mei 2008 zijn onder andere de volgende on- derwerpen als B-stukken op de raadsagenda geplaatst: Visienota facilitering bewoners en bewonersorganisaties De gemeente wil dat de bewoners van Schiedam meer kunnen doen aan de kwaliteit van hun woon- en leef- omgeving. De bewonersorganisaties krijgen subsidie en werken zelfstan- dig met drie 'bewonersondersteu- ners'. Via opbouwwerkers krijgen andere groepen in de wijken steun, als zij aan de slag willen voor hun woonomgeving. De bewonersorgani saties zijn het inmiddels gewend om zelfstandig te werken en dat willen ze graag zo houden, het liefst met wat meer bewonersondersteuners. De commissie vindt het belangrijk dat bewoners hulp kunnen krijgen wan- neer ze wat willen doen om het leven in Schiedam prettiger te maken. De fracties van CDA, WD en De Ron vragen wethouder Groene om meer duidelijkheid over de organisatie en de verdeling van de verantwoorde- lijkheid. Die kon in de vergadering niet worden gegeven, zodat de raad er verder over wil praten. Impuls brede scholen, sport en cultuur De commissie vindt het goed dat Schiedam gebruik maakt van een subsidie van het rijk, om nieuwe functies in het onderwijs en de sport- en cultuursector te ontwikkelen. Vakspecialisten gaan verbindingen leggen tussen scholen, wijken, cul- turele- en sportinstellingen. Het col lege wil dat ze in dienst komen bij de schoolbesturen, maar daar zijn niet alle fracties van overtuigd. Rob Gilsing (PvdA) wil dat de gemeente zeggenschap behoudt. Pauline Geurts (WD) houdt de commissie voor dat de gemeente hiermee wel verder moet gaan, ook wanneer geen subsi die meer wordt ontvangen. De raad zal hierover op 5 juni verder praten. Verder is tijdens deze commissie- vergadering aan de orde gekomen: Evaluatie Oud en Nieuw Alle fracties vinden dat afgelopen Oud en Nieuw erg is tegengeval- len. Rond de stookplaatsen waren de zaken beter geregeld dan voor- heen maar de vernielingen in de stad waren erger dan ooit. De PvdA is niet tevreden met de evaluatie die de burgemeester heeft opgesteld. De partij wil cijfers zien en vooral een veel beter plan van aanpak voor de volgende Nieuwjaarsviering. Van de andere fracties hoeft er geen nieuwe evaluatie te komen. Wel zijn ze het met de PvdA eens dat er een goed doortimmerd plan van aanpak moet komen. Met de ervaringen van de afgelopen jaren zijn daarvoor genoeg gegevens in huis, vindt de WD. Het CDA vraagt aandacht voor de perio- de waarin vuurwerk mag worden af- gestoken. Catelijne de Groot (AOV) roept de Schiedammers op om de troep op straat zelf op te ruimen. De burgemeester neemt de opmerkingen van de commissie ter harte. Naar aanleiding van de vergade ring van de commissie Ruimte lijke Ontwikkeling en Beheer van 27 mei 2008 zijn de volgende on- derwerpen als B-stukken op de raadsagenda geplaatst: Programmarekening 2007 In de Programmabegroting legt de raad vast wat er in het begrotingsjaar moet gebeuren en wat het mag kos- ten. In de Programmarekening wordt aangegeven wat er is gedaan en wat het heeft gekost. De subcommissie Onderzoek der Rekening adviseert de gemeenteraad om in te stemmen met de Programmarekening 2007. Wel vindt de subcommissie dat het college de raad over een aantal zaken nader moet informeren. Daartoe zijn 11 aanbevelingen gedaan. Het advies van de subcommissie wordt door de commissie goed ontvangen. De fracties willen in de raad van 5 juni verder praten over de Programma rekening 2007. Daarbij zal de raad zich ook moeten uitspreken over het advies van de subcommissie Onder zoek der Rekening. Beleidsnota Gronduitgifte en con- versie in Schiedam Het college stelt de raad voor om het huidige gronduitgiftebeleid voort te zetten. Dat betekent vooral dat bewoners de erfpacht van de grond bij hun woning kunnen beeindigen door het te kopen van de gemeente. Ad Mostert (WD) is blij dat de con- versie wordt voortgezet. Wel vindt hij dat de gemeente de grond te duur verkoopt. Meerdere fracties willen ook dat kopers van nieuwbouwwo- ningen meteen moeten kunnen ko pen, zonder dat er eerst erfpacht op de grond wordt gevestigd. Wethouder Siljee wijst er op dat het beleid van de gemeente in alle gevallen uitgaat van erfpacht. Toch wil hij uitzoeken of directe aankoop bij nieuwbouw mogelijk is. CDA, WD en Groen- Links hebben vraagtekens bij de 500 euro die men bij aanvraag voor een offerte aan de gemeente moet beta- len. Ad Mostert (WD) en Ed Gloudi (GroenLinks) willen meer aandacht voor de belangen van ondernemers, die door hun erfpachtsituatie in on- zekerheid verkeren. Zij mogen niet kopen en soms is niet zeker of de erf pacht wordt voortgezet. Armand de Boer (SP) vindt dat de gemeente alle grond in eigendom moet houden. De beleidsnota komt in de raad opnieuw ter sprake. Verder is tijdens deze commissie- vergadering aan de orde gekomen: Inspreker De heer B. van der Chijs: Meldt de commissie dat Rijkswaterstaat stel- selmatig gemeenten, ministeries en anderen onjuiste informatie verstrekt, ten gunste van de A4. Door toedoen van Rijkswaterstaat, het ministerie van V&W en VNO/NCW is ernstige vertraging in het proces ontstaan. Hij heeft minister Eurlings gevraagd om alle rapporten openbaar te maken. Mevrouw A. Maarse: Pleit ervoor dat er op het theaterorgel in het Theater aan de Schie weer concerten op de zondagochtend worden gegeven. Wethouder Siljee meldt dat overleg met het theater ertoe leidt dat er weer uitvoeringen zullen worden gepland. Voortgang "Schiedam te voet" De commissie besluit om dit onder- werp door te schuiven naar de vol gende vergadering (1 juli 2008). Informatie over het spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen geza- menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (be spreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aan- vang van de vergadering bij de grif- fier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel 010-2465788 Meer informatie over de commis- sies en raad, zoals de vorslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie 4 juni 2008 nummer 22 Paglna 4 Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor TS1.:"(OlOf246^55^ST |T«R: {010)473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam 1n*ormdtienumfrier stadswinkel: (OlOV 246 54 57 Elndfedactie Semeehfe Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7