Bieb Stadserf in juli dicht voor stevige verbouwing Zij willen er ook even tussenuit Schiedams Bboying wint finale Xposure Even rust voor Theater aan de Schie Filmhuis SCHIEDAM - In het Filmhuis Schiedam draait deze week de film Naissance des Pieu- vres - donderda&5 juni. Flo- riane is het mooie meisje. Ze is aanvoerster van de syn- chroonzwemsters, gewild door alle jongens en gehaat door de meisjes. Anne daar- entegen is mollig en onzeker over haar uiterlijk: onhandig probeert ze het vriendje van Floriane te verleiden Vrijdag 6 en zaterdag 7 juni draait Lady Chatterley. Lady Constance Chatterley leeft samen met de verlamde Sir Clifford Chatterley. Trouw aan haar man brengt ze een- zaam haar dagen door. Als haar zus Hilda een verpleeg- ster inhuurt om voor Clif ford te zorgen, heeft ze weer tijd om wandelingen door het bos te maken. Tijdens een van deze wandelingen ontmoet ze de jachtopziener Parkin. En het blijft niet bij die ene ontmoeting. Reserveren kan via WV Schiedam, tel. 473 30 00. Maandag t/m vrijdag van 0900 -17.30 en op zaterdag van 10.00 - 17.00. Losse kaarten 7,00 donateurs 5,50. CJP CKV 65+ en kinderen (tot 12 jaar) 4,50. Rotterdampas 4,50. Tegen inlevering van actiecoupon krijgt u gratis een tweede kaartje voor dezelfde voor- stelling. Gereserveerde kaarten moe- ten uiterlijk een kwartier voor aanvang afgehaald zijn. maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Themapleinen als lokkertje Het interieur van de vesti- ging aan het Stadserf was wel toe aan een opknap- beurt. Maar er wordt meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om een stapje ver- der te gaan in de dienstver- lening. Er komen vier zoge- naamde themapleinen, met de namen '4you', 'Lees en schrijf, 'Aangepast lezen' en 'Schiedamcollectie'. Het themaplein '4you' is ge- richt op jongeren van 13 tot 18 jaar. Doordat hier een Playstation en WII worden neergezet en een aantrekke- lijke collectie boeken wordt geprobeerd het gebruik van de bibliotheek bij deze groep te bevorderen. Het 'Lees- en schrijfplein' is bedoeld voor laaggeletterden en mensen die willen inbur- geren. Voor deze doelgroe- pen zijn speciale materialen aanwezig. Dit geldt 00k voor de plek waar 'Aangepast le zen' centraal staat. Dit plein is geschikt voor mensen met een leeshandicap. Het the maplein voor de 'Schiedam collectie' heeft een leuk aan- geklede presentatie van de huidige verzameling boeken over de eigen stad. Nieuw wordt 00k dat de meest geleende boeken steeds in stapels van tien exemplaren worden aange- boden, zodat bezoekers een grote kans maken om hun favoriete boek te kunnen le- nen. Een gedeelte van de aan- grenzende Stadswinkel zal tijdens de verbouwing wor den ingericht voor een be- perkte dienstverlening. De ze alternatieve ruimte is van maandag tot en met zater dag open van 11.00 tot 15.00 uur. Er is een leestafel met kranten, plus een selectie van tijdschriften. Bezoekers kunnen boeken inleveren, verlengen en reserveren, maar niet lenen. SCHIEDAM - Deze zomer ko men er via Europa Kinder- hulp weer 150 Bosnische kinderen naar Nederland voor een korte vakantie. Er worden nog enthousiaste gastgezinnen gezocht. De kinderen leven met de on- gelukkige gevolgen van de oorlog en worden per twee in een gastgezin geplaatst. Er staat geen vergoeding te- genover, maar het geluk dat u zo'n kind bezorgt zal onbe- taalbaar blijken. Vakantieperiodes: Frank- rijk: 2 juli - 23 juli, Noord Frankrijk: 6 juli - 24 juli, Pa- rijs: 19 juli - 9 aug, Berlijn: 21 juli - 7 aug, Nederland: 21 juli - 8 aug. Bosnie: 28 juli - 15 aug, Hannover: 28 juli -16 aug. Voor meer info: www.europakinderhulp.nl Breakdancers winnen geld, fotoshoot, visitekaartjes en poster SCHIEDAM - Met de uitver- kochte voorstellingen van Het Groot Niet te Vermijden op 3 en 4 juni sluit Theater aan de Schie het theater- seizoen af. De kassa is van 5 tot en met 27 juni uitslui- tend telefonisch bereikbaar, daarna is deze tot en met 25 augustus gesloten. Het nieu- we theaterseizoen wordt geopend met drie jubileum- voorstellingen en de traditi- onele Open Dag met rondlei- dingen. De start van het nieuwe theaterseizoen staat in het teken van het tienjarig ju- bileumfeest. In September is het tien jaar geleden dat het theater aan het Stadserf haar deuren opende. In Sep tember wordt dit jubileum uiteraard groots gevierd met de voorstellingen 'Tien jaar Theater aan de Schie'. Het belooft vrijdag 5, zater dag 6 en zondag 7 September een avondvullende achtbaan van theater te worden. Het publiek krijgt dan een door- snede te zien van alle genres die normaal gesproken in een theater te bewonderen zijn. Zo kan er onder andere worden genoten van optre- dens van cabaretier Richard Groenendijk, dansgezel- schap Scapino Ballet Rotter dam en operazangeres Wal- din Roes. Zaterdag 13 September orga- niseert het theater een Open Dag met optredens van ar- tiesten en een kijkje achter de schermen en op het to- neel. Gedurende de gehele zomer kunnen kaarten direct gere- serveerd en afgerekend wor den via de website www.the- ateraandeschie.nl. Hier kan ook een theaterbro- chure met daarin het nieuwe programma aangevraagd worden. Brochures zijn ook af te ha- len op het Stadserf. De tele- fonische kaartverkoop en de kaartverkoop aan de kassa voor het nieuwe theatersei zoen start dinsdag 26 au gustus. door Bart van der Linden REGIO - De finale van Xpo sure 2008 is al even aan de gang, als het plotseling donker wordt in de Stadsge hoorzaal. Het publiek krijgt de complete line-up van de avond aangekondigd met een wervelende lichtshow. Ook de bandjes, solo-ar- tiesten en dansgroepen zelf worden even in de spotlights gezet. De breakdancers van het Schiedamse Bboying winnen de talentencontest. Op hen zullen de spotlights ook na zaterdagavond nog wel even gericht staan. Voor deze spectaculaire opening van de Xposure-finale werd het publiek reeds getrak- teerd op brassband Chill- boys en de dansers van Tha Saints. Eerst achter een nog gesloten gordijn en later in alle openheid krijgen de bombastische trommelaars strakke aanwijzingen van de met scheidsrechtersfluit voorziene begeleider. Pre- sentatoren Jeroen Naaktge- boren en Arie Hordijk van de groep 'Woorddansers' le- pelen dan het programma op waarna ZEP de strijd opent. Bij dat optreden is er een no- viteit voor Xposure. Omdat een bandlid ontbreekt (het is tenslotte maar een keer per jaar Pinkpop), is hij virtueel drummend te zien op een groot projectiescherm. De 9 acts die nog volgen, varieren van een 'klassiek meets rock' band, tot een zanger/pianist. Deze zanger/ pianist Stefano Caruso werd onverwachts onderbroken door een achter-de-scher- men medewerker. De mi- crofoon stond niet helemaal goed afgesteld, waardoor de podiumkunst van Ca ruso niet goed tot zijn recht komt. Uiteindelijk blijkt het geen effect te hebben op zijn optreden. De jury gevormd door oud-winnaars tonen allemaal een '10'; het maxi- maal haalbare. Caruso rea- geerde overdonderd op deze klinkende score. Maar uit eindelijk bleek het toch niet genoeg voor een ereprijs. Het college van oud-win naars geven de band White Water eerder op de avond mindere cijfers maar juist deze band pakt de publieks- prijs en de 2e plaats. Tony Dancer, die volgens de jury 'een fragmentarische act' heeft, wordt derde. Maar met de dansers van Bboying blijkt het beste voor het laatst bewaard. De 3 breakdancers pakken uit en vullen het hele podium met spectaculaire danskunst. Het levert hen de titel 'Grootste talent van 2008' op. De winnaars win nen, naast podiumervaring, een geldbedrag en promotio- nele middelen als een fotos hoot, visitekaartjes en een eigen poster. De winnende acts zijn 13 September alle maal te bewonderen op het Vlaardings UitFestival. Overigens was tijdens het optreden niets te merken van het feit dat een van de breakdancers geblesseerd aan de act begon. Maar mo gelijk speelde dat gegeven wel mee in de positieve jury- beoordeling. woensdag 4 juni 2008 - XQ83 De bieb aan het Stadserf is in juli gesloten voor een flin- ke renovatie. Er komen themapleinen voor bezoekers en flexibele werkplekken voor het personeel. Hierdoor kan er straks nog klantgerichter worden gewerkt. Tijdens de verbouwing, van 30 juni tot en met 25 juli, is er een be- perkte service voor bezoekers in de Stadswinkel. - Feest in het Beatrixpark. Afgelopen zondag zijn de toiietgebouwen geopend bij Fort Drakensteijn. Deze waren nog niet aanwezig, dus iange bezoeken aan het park waren tot nu toe niet mogelijk. Kinderen konden de hele dag rondkijken op de kinderboederij, en lekker spelen in het fort. Ook was de schapenscheerder weer aanwezig om de schapen te ontdoen van hun dikke wintervacht. Het weer zat ook mee, dus de dag was geslaagd. Foto: Roger van der Kraan Eenmaal per jaar is het Nationale Straatspeeldag. Diverse activiteiten worden georga- niseerd voor de kinderen die dan gevaarloos midden op straat kunnen spelen. De St. Bernardusschool had de Francois HaverSchmidtlaan afgelopen woensdag omgedoopt tot officiele speelstraat. Foto: Bart bos De drie jonge dansers van Bboying wonnen zaterdag in de Stadsgehoorzaal de finale van talentenjacht Xposure met een wervelende breakdance-act. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9