Zeker 800 fietsen zoeken stalling in de wijk Multi-Culti feestje in het park Haringrit van Ronde Tafel 56 Echtpaar Zuidgeest: zestig jaar lief en leed Reiinie voor oud-vissers in Visserijmuseum Gewonde na steekpartij Arrestatie fietsendief Hond vast in lift Mishandeling Poging inbraak Beestenboel maasstad Regio weekbladen mmmmm Fietstrommels hard nodig in Schiedam-West SCHIEDAM Het stallen van de fiets is een groot probleem in Schiedam-West. Voor elke fietstrommel die wordt neergezet, komen er weer honderden op de wachtlijst voor weer een nieuwe fiet strommel. Het probleem lijkt voorlopig niet te kun- nen worden opgelost. Weth- ouder Yorick Haan opende dinsdag to juni in de West- frankelandsestraat een fi- etsenstalling die daar is neergezet op initiatief van de Stichting Fietsenstallin- gen Schiedam West. Omdat in West relatief veel bewoners geen beschikking hebben over een berging of achterom is het parkeren of stallen van de fiets daar een groot probleem. A1 jaren. Sinds een jaar of vier maakt de Stichting Fietsenstall- ingen Schiedam West zich hard voor deze fietsbezit- ters en zijn er her en der in de wijk zogenaamde fiet- sentrommels geplaatst. Een enquete die de sticht ing vorig jaar onder wijk- bewoners heeft gehouden leerde dat er nog zeker 650 parkeerplaatsen nodig zijn om aan de behoefte te vol- doen. Samen met de 150 fietsen die nu al op de wa chtlijst staan, gaat het dan om 800 fietsen waar een plekje voor wordt gezocht. „Bij elke trommel die wordt neergezet is er meteen weer behoefte aan een andere trommel", verzucht Fred van der Drift van de stich ting. Bewoners die geen berging voor de fiets hebben, zijn genoodzaakt de tweewiel- er in de hal neer te zetten, op te hangen in het trapgat of op straat te laten staan. „Sommigen durven al geen nieuwe fiets te kopen, om dat ze bang zijn dat ie an- ders gestolen wordt. Gek natuurlijk, als je graag wil dat het gebruik van de fiets gepromoot wordt. De stichting zal met weth- ouder Haan contact houden om het probleem op de kaart te zetten. Politie vlaardingen - De recherche is op zoek naar de verblijfplaats van een verdachte van een steekpartij op de Kornelis Speel- manstraat. Vrijdagavond rond 17.30 uur kreeg een 22-jarige man uit Vlaardingen onenigheid met een bekende van hem. Er ontstond een steekpartij waarbij de man in zijn buik werd gestoken. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. Naar de achtergronden van de steekpartij en de verblijfplaats van de verdachte wordt een nader onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagavond, mede dankzij de inzet van beveiligingspersoneel en twee oplettende getuigen, een 32-jarige Rotterdammer aangehouden. Rond 20.00 uur had- den twee vrouwen alarm geslagen toen zij zagen dat een man een fiets aan het stelen was vanaf de fietsenstalling aan de Overschieseweg. Beveiligingspersoneel ging op onderzoek uit en trof de verdachte in de omgeving aan. Deze verzette zich, maar werd uiteindelijk vastgehouden in afwachting van de komst van de politie. VLAARDINGEN - De politie, de brandweer, liftservice en de dier- enambulance hebben hulp verleend aan een hond die vastzat in een lift. Woensdagochtend rond 09.00 uur kreeg de politie melding dat er een hond vastzat in een lift bij de Stadhouder- slaan. De hond was even aan de aandacht van het baasje (een 74-jarige vrouw uit Vlaardingen) ontsnapt en glipte de lift in. De riem bleef onder de deur steken en de lift kwam in be we; ing. De hond kwam hierdoor tussen de liftvloer en de deur vas" te zitten en zat klem ter hoogte van zijn middel. De brandweer heeft de lift voorzichtig laten zakken, waardoor de hond bev- rijd kon worden. Gelukkig kon hij weer gewoon verder lopen. SCHIEDAM Een 25-jarige man uit Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag gearresteerd na een mishandeling in een cafe aan de Broersvest. De verdachte had omstreeks 01.30 uur onenigheid gekregen met een andere man waarna een vecli- tpartij was ontstaan en hij hem met een glas had geslagen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis overgebracht om gehecht te worden. De Hagenees is ter plaatse door gealarmeerd poli- tiepersoneel aangehouden. MAASSLUIS - Bij een woning aan de Korhoenstraat is donderda- gavond een onderzoek ingesteld. Getuigen hadden gezien dat een groepje jongeren naar binnen keek, terwijl de bewoners niet thuis waren. Na onderzoek bleek dat de mensen die op het huis pasten, de deur van de woning op een kiertje hadden gezet om de kat in en uit te laten gaan. De politie heeft gead- viseerd om de schuifpui dicht te laten en zo ongewenst bezoek buiten te laten. De jongeren werden niet meer aangetroffen. VLAARDINGEN - Emma is een gesteriliseerde poes van zes jaar, die gevonden is en niet meer is opgehaald door haar eigenaar. Emma is een pittige dame met een eigen willetje. Zij houdt er wel van om aangehaald te worden, maar als het niet naar haar zin gaat, laat zij dit 00k met een merken. Zij kan niet bij katten of kleine kinderen geplaatst worden. Wij mer ken dat zij graag naar buiten toe wil. Houdt u wel van een dame met karakter en heeft u geen andere huisdieren? Kom dan eens kennismaken met Emma! Meer informatie over Emma en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35. SCHIEDAM - Het Julianapark was afgelopen weekend in tropische sferen. Niet alleen de temperatuur zorgde voor een tropisch tintje, maar 00k de Sranang Wojo, een Surinaamse markt die een initiatief is van de Surinaamse kok Mario en de Stichting Wel- zijn Schiedam. De Sranang Wojo was eigenlijk al eerder dit jaar gepland, maar werd toen jammergenoeg ge- annuleerd wegens slechte weersvoorspellingen Maar de weergoden waren de initiatiefnemers deze keer meer dan goed gezind, wat zorgde voor een grote opkomst bij de koepel in het park. De Sranang Wojo stelt de Schiedammers in de gele- genheid om op een gezellige manier kennis te maken met de kleurrijke Suri naamse cultuur. Op het ter ras rond de koepel kon men luisteren naar muziek en kijken naar dansgroepen van verschillende culturele groepen uit Suriname. Daarnaast konden de bezoekers proeven van heerlijke gerechten uit de Surinaamse keuken. Mede- initiatiefnemer Mario, die in Schiedam en omstreken bekendheid geniet vanwe- ge zijn Surinaamse Kook- workshops, was zelf 00k met Surinaamse hapjes en drankjes aanwezig. Sranang Wojo was even vakantie in hartje Schiedam. Jong en oud ge- noot van het warme zon- netje en tropische lekkerni- jen langs de oer-Hollandse waterkant. een BBQ diner in de avond. Kosten voor bijvoorbeeld de veerpont, drankjes etc. zijn voor eigen rekening. De equipes kunnen voor 95 euro met een eigen auto en maximaal twee personen deelnemen. De equipes en bemanning krijgen, naast een spannende en mooie to- errit, een culinaire verzorg- ing met lunch, tussenstops en barbecue. Naast indi- viduele deelnemers bestaat het deelnemersveld uit auto's van sponsors. De organisatie is op zoek naar sponsors en deelnemers. Reacties naar: info@haringrit.nl. Inschri- jven op: www.haringrit. nl. Telefoon: 0620490197. Adres: Wedstrijdsecretari- aat Haringrit, Postadres 511, 3130 AM Vlaardingen. VLAARDINGEN - De Vrienden van het Visserijmuseum houden zaterdag 14 juni een reiinie voor oud-vissers. Ti- jdens de reiinie zijn niet al leen oud-vissers en schip- pers welkom, 00k voorma- lige nettenboetsters, kuipers, koffiejongens, manden- en zeilmakers, scheepsbouwers en visserijmatrozen wachten in het museum een warm welkom. De deuren staan open vanaf 10.30 uur. Tot 14.00 uur zal er 'Hollandse Nieuwe' verkrijgbaar zijn (en kan er 00k een borreltje 'gekanteld' worden). VLAARDINGEN - De Haringrit gaat zaterdag 21 juni van start. Het is een toerpuzzel- tocht voor klassieke auto's en cabrio's. De startplaats is het Grote Visserijplein in Vlaardingen. De finish is dit jaar bij Eigenraam Peu geot in Vlaardingen. De Haringrit wordt verreden tijdens het Loggerfestival in Vlaardingen en is hier on- derdeel van. De route voert de deelne mers door de regio rondom Vlaardingen en over Voorne- Putten. Onderweg voeren de deelnemers bij diverse stem- pelposten opdrachten uit, zoals bijvoorbeeld sleutel- en en speciale verrichtin- gen. Voorts is er onderweg een verzorgde lunchstop en draagt een fotoherkenning- De toerpuzzeltocht voor klassieke auto's wordt 21 juni weer verreden ten behoeve van het goede doel sopdracht bij aan het wed- strijdelement. Deelnemers zijn particuli- eren die zich per equipe in- schrijven of bedrijven die middels sponsoring met ei gen auto's deel mogen ne- men. Deelnemers en spon sors betalen voor hun deel- name en verbinding aan het evenement. De opbrengst van de Haringrit, met aftrek van de kosten, is in zijn ge- heel bestemd voor een goed doel, namelijk het Vlaard- ingse project voor Kenia. Dit project van de docent Wim van den Burg laat de Kenianen zelf, met de hulp van leerlingen uit Vlaardin gen, scholen, ziekenhuizen en waterputten bouwen. Dit gebeurt onder deskundige begeleiding. De rit staat open voor maxi maal 50 auto's. Het inschri- jven van de auto's kan via de internetsite www.haringrit. nl of per e-mail aan info@ haringrit.nl. Op vrijdaga vond 20 juni is het mogelijk om uitleg te krijgen over het rijden van een puzzeltocht. Een inschrijving is pas definitief als het ritfee beta- aid is. De deelnemers krijgen een routeboek, een ritsch- ild, een lunch onderweg en woensdag 11 juni 2008 - WXSM In restaurant het Hoekhuis vierde het echtpaar Zuidgeest dinsdag 20 mei het zestigjarig huwelijksjubileum. Het echtpaar is altijd zeer actief geweest voor de Vrienden van het Stedelijk Museum. Foto: Roger van der Kraan Een klein beetje Suriname trof dit meisje afgelopen weekend aan in het Julianapark. Een warm zonnetje, tropische gerechten en muziek; de Sranang Wojo was ook dit jaar weer zeer geslaagd. Foto: Bart bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21