Vrouwen: Nederland wordt kampioen 0 f Oranjekoorts in beeld Mijn mening Niet te vroeg juichen! Magistraal begin! 'Na de eerste wedstrijd tegen Italie../ fep Oranjefeestje ~Ep in Gedurende het EK voetbal besteedt Maasstad weekbla- den op deze pagina uitge- breid aandacht aan het EK voetbal. Niet aan het Neder- lands elftal zelf; maar juist aan u, de aan de buis ge- kluisterde oranjefan. Foto's We vragen daarom onze le- Oranjekoorts aan de waterweg: stuur ons uw foto's en verhalen! zers om foto's in te sturen. Versierde straten, huizen en cafe's, uitbundig uitgedoste oranjefans; uitzinnige feest- vreugde; stuur uw foto's in en wij plaatsen ze. Verzamelaars Voor de rubriek 'Mijn ver- zameling' is de redactie op zoek naar mensen die voet- balspullen verzamelen. Naar iemand die fanatiek de Pa- nini voetbalplaatjes spaart bijvoorbeeld of iemand die plakboeken bijhoudt over het Nederlands elftal of een verzameling oranje-attri- buten heeft. Bent of kent u zo iemand; laat het ons dan vooral weten. Meningen Hoe ver kan dit Nederlands elftal'onder leiding van Mar co van Basten komen. Ligt er een volksfeest zoals in 1988 in het verschiet of dreigt als- nog een roemloze aftocht? Moet Dirk Kuyt spelen of toch liever Robin van Persie? Welke speler heeft uw hart gestolen, aan wie twijfelt u het meest? Laat ons weten wat u ervan denkt. Mail uw foto's, tips en verhalen naar: waterweg@maasstad.nl maasstad Waterweg weekbladen mmmmmmamm Mijn Oranje Volgens de Nederlandse vrouw wint Nederland het EK voetbal. Dit blijkt uit de statistieken van de ekpoule www.ekjackpot.nl. Tot nu toe hebben 12.000 mensen de EK-poule ingevuld. Maar liefst 53% van de vrou wen denkt dat Nederland het EK wint. Bij de mannen denkt slechts 35% dat Ne derland het EK wint. Italie zou volgens 16% kampioen worden - maar dankzij de Nederlandse overwinning van maandag gaat dat niet meer lukken - gevolgd door Duitsland (14%) en Portu gal (13%). Hagenezen optimistisch Van de grote steden zijn de Eindhovenaren het meest somber. Slechts 26% denkt dat Oranje het EK wint ge volgd door Amsterdam (37%), Rotterdam (39%) en Den Haag (40%). Opvallend is dat Rotterdammers dus positiever zijn over Marco 'Ajax' van Basten en zijn Oranje dan de mensen uit Amsterdam. Nederland wordt groeps- winnaar aldus 44% en 38% denkt dat Nederland twee- de wordt. Slechts 18% denkt dat Nederland na drie wed- strijden naar huis kan. Finale De meeste mensen hopen op een droomfinale: Neder- land-Duitsland. Raar ge- noeg noemen 00k veel men- sen Tsjechie-Nederland als finale. Ook finales met Ita lie, Duitsland en Portugal werden vaak genoemd. Op www.ekjackpot.nl kun- nen geinteresseerden gra tis de voetbalpoule invul- len en is er de mogelijkheid een eigen poule te maken met vrienden, familie en collega's. De hoofdprijs is 5.000,- die beschikbaar wordt gesteld door BWIN. Zie: www.ekjackpot.nl Ik weet niet hoe het u vergaat maar in mijn omgeving rekent iedereen er al op dat Nederland op z'n sloffen de finale haalt. Dat vind ik nou zo typisch Nederlands. Een keer spelen 'we' een goede wedstrijd en meteen wordt er gereageerd of de cup al binnen is. Ik meen zelfs ergens gelezen te hebben dat er al voorbereidingen worden getroffen voor de huldiging van het Nederlands elftal. Laat die jongens nou eerst maar eens een keer twee behoorlijke wedstrijden achter elkaar spelen want tot nu toe komt na iedere aardige wedstrijd een sof. Wat heb ik genoten van de 'jongens van Oranje'. Wat een manier om een toernooi te beginnen. Werkelijk formidabel! Het is lang geleden dat we zo hebben kunnen genieten van een tot op het bot gemotiveerd Oranje. Van Bronckhorst was voor mij de 'Man of the Match'. Ik maak me alvast op voor een nieuw feestje op vrijdag als Nederland de Fransen gaat slopen. Nee, die oranje vlaggetjes haal ik voorlopig niet meer van mijn gevel. Prikbord Lezerspanel Voor het lezerspanel zijn wij op zoek naar panelleden die wekelijks hun mening willen geven over een stelling. We kelijks ontvangt u een stel ling via e-mail, waarop u in een paar zinnen kunt reagb- ren. Bij uw mening plaatsen wij uw pasfoto. Ge'interes- seerd? E-mail dan naar wa- terweg@maasstad.nl en ver- geet niet een pasfoto mee te sturen. Mijn verzameling Voor de rubriek 'mijn verza meling' zijn wij op zoek naar mensen met een bijzondere, leuke verzameling. Stuur een e-mail naar waterweg@ maasstad.nl met een be- schrijving van uw verzame ling en uw contactgegevens en misschien krijgt uw col- lectie een plekje in onze krant. maasstad lezerspanel PETRA H. VAN LANGEVELD (MAAS- SLUIS) - ...ben ik natuurlijk helemaal in HOERA stem ming! Wie had dat gedacht tegen de EX Kampioen! Leu ke start, maar het is nog maar het begin. Ik heb met mijn zoon zo'n too meter oranje vlaggen gespannen in de tuin, wij hopen dat ze er op 29 juni - de finale dag - er noghangen!!! TRUUS DE GRAAF - Hoewel op timistisch van aard had ik weinig vertrouwen in ons elftal. Natuurlijk waren er oranje vlaggetjes aange- schaft maar... deze zijn pas opgehangen na de wedstrijd tegen Italie. De oranjekoorts, sluimerend aanwezig, is he lemaal aangewakkerd! Veel straten zijn oranje gekleurd, geweldig leuk!!! Was het groot feest natuur lijk! Wat een wedstrijd was dat! Ik heb maandag weer een ouderwetse pot voetbal gezien, zoals er vroeger ook gespeeld werd in '74 en '78. Dit geeft weer lekker veel vertrouwen voor de eind- strijd. Ik durf nu zelfs een klein beetje in het kampi- oenschap te geloven. - Lag ik te slapen. Ik mocht van mijn moeder maar een helft zien, anders vond ze het te laat worden. Ik heb wel twee doelpunten gezien en heel, heel hard gejuichd! Ik vond het goed dat Dirk Kuyt was opgesteld en Van Bronckhorst was ook heel goed. Ik hoop echt dat we kampioen worden!!! Mijn feestje inKanje woensdag 11 juni 2008 - WX92 Hoe zlet uw droomfinale eruit? Denkt u 00k dat Nederland wint? Stuur uw voorspelling naar waterweg@ maasstad.nl. Volgens de Nederlandse vrouw wint Nederland het EK voetbal. Foto: Rob Kamminga De oranjekoorts is na een eerste spetterende wedstrijd van afgelopen maandag flink aangewakkerd. De straten, de huizen, alles kleurt langzaam maar zeker oranje. Deze jongens zijn al helemaal klaar voor de wedstrijd van vrijdag. Foto: Roger van derKraan JOHAN VAN OS, ROTTERDAM JACQUES STAPELKAMP, BARENDRECHT DIT VAN DER KNAAP (SCHIEDAM) - FREDERIOUE MOERMAN (SCHIEDAM) Afgelopen maandag, op de eerste speeldag van het Ne derlands elftal op het EK heeft de Christelijke Jenaplan- school 't Kompas in Vlaardingen, een Oranjedag gevierd. (Inzenders: Martine Schruijer en Marjolein Backer)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23