Om en rond De Parade Gratis gamen in de buitenlucht Maand van de Spannende Strip in Rotterdam Bij het Blender festival draait het om meedoen Ondergrondse rockreiinie in 'muziekbunker' Waterfront Kunstzinnige Wolphaertstraat maassfad weekbladen ROTTERDAM - Het weer werkt lekker mee, de sfeer zit er dankzij de eerste winst op het EK goed in en vanaf don- derdag tot en met zondag 22 juni kan er op De Parade 00k weer cultureel worden geno- ten in de stad. Naast het ei- genlijke festivalprogramma kan er deze editie 00k wor den genoten van een uniek randprogrammering. Het festivalterrein wordt dit jaar afgebakend door een 600 meter lange openbare wandelroute op vijf meter hoogte. Het maakt het fes tival beter toegankelijk, ver- fraait de openbare ruimte en doet dienst als podium voor Publieke Geheimen: een reeks prikkelende, persoon- lijke en vaak onbekende ver- halen over de omgeving. Op de Paradetraverse vertel- len kunstenaars, architecten en bewoners onder de noe- mer 'Publieke Geheimen', verhalen over de omgeving. Vanaf het podium, gebouwd rond de kruin van een boom doen tussen 19.30 en 22.00 uur onder andere beeldend kunstenaar Auke de Vries, Nico de Verhalenman en voormalig dakloze Peter Hersmus hun zegje. Samen met een aantal andere gele- genheidsvertellers belichten ze ieder op zich een ander stukje van de stad. Naast de Paradetraverse wordt het festival dit jaar nog eens extra aangedikt met optredens van de creme de la creme van de Nederlandse popmuziek. Onder de noe- mer 'Fine Fine Music on Pa rade' kan er gedurende de 17 dagen van de Parade worden genoten van optredens van Spinvis, Johan, Alamo Race Track, Lucky Fonz III, Roos- beef, Gem, El Pino and The Volunteers, Charlie Dee en het Amsterdam Songwriters Guild. Ook het NAi blaast een wijsje mee. Zo is in de Grote Zaal 'NL28 -OLym- pisch vuur' te zien. Een expo waarin met schaalmodellen, film en debat voorstelbaar wordt gemaakt dat Neder- land in 2028 de Olympische Spelen organiseert. De Para de in Rotterdam is een spel op het snijvlak van ruimte en beleving. ROTTERDAM - Gamen in de zo- mer. Doodzonde, hoor ik's stads moeders hoofdschud- dend fluisteren. Wie gaat er nu in z'n eentje achter de spelcomputer zitten als buiten het zonnetje schijnt? De organisatoren van het gloednieuwe Free Gaming evenement moeten vroeger dezelfde moeder gehad heb- ben. Zaterdag 21 juni strijkt op het Schouwburgplein een eendaags gratis festival neer dat het mogelijk maakt in groepsverband te compute- ren, in - ja moeder - de bui tenlucht. Tussen 14 en 23.00 uur verandert het theaterplein van Rotterdam in een grote openluchtarcade. Het evene ment richt zich op de wereld van games en gamers. Orga- nisator Kuno Bakker: „Het is meer dan een verzameling beeldschermen. Games kun- nen geproefd, gezien en er- varen worden. Free Gaming gaat over beleving van de wereld van de videogame." „Dit is geen standaard game-evenement. We wil- den namelijk meer dan al- leen de nieuwste games. Meer dan gelikte presenta- ties. Meer dan wedstrijden. En we wilden vooral meer dan een 'verplicht' debat over gamers en wat goed voor ze zou zijn." Wat Free Gaming dan wel is? Heel veel voor wie het programma erop naslaat. Er worden nieuwe games gepresenteerd en gespeeld, maar er zijn ook diverse in- formatieve stands, optre dens en competities. Shooter-fans kunnen er vriendjes ongestraft virtueel overhoop knallen. Bij Jack's Casino geeft een professio- nele dealer uitleg over poke- ren. Altijd al een gamecha- racter willen zijn? Tijdens de workshop Cosplay kan je je verkleden als jouw favoriete gamepersonage. Verder kun je meebouwen aan je eigen leven, meespelen met Guitar Hero - de dag sluit af met het NK Airguitar -, muziek ma- ken op de Gameboy of mee- discussieren over het imago van de gamer. ROTTERDAM - Meer dan dertig ontwerpers, illu- stratoren en kunstenaars verzamelen zich voor een markt vol rariteiten: T fluffy handwerk, desig ner toys, kleding, siera- den, nieuwe en tweede hands muziek. Zaterdag 14 juni vindt in Charlois de vuurdoop plaats van Bazar Bizar. Van 12 tot 18.00 uur kunnen bezoe- kers langs standjes aan de Wolphaertstraat strui- nen op zoek naar kunst en kitsch. Ook is er een eet- cafe en "showroom dj's". Om 20.00 uur barst een afterparty los. De Wolphaertstraat is de culturele broedplaats van Oud Charlois. Nadat een aantal woningen leeg kwam te staan omdat ze op de lijst staan gesloopt te worden, ontstond een onveilige situatie doordat huizen werden gekraakt v of illegaal doorverhuurd. Galeriehouder Paul Op- meer besloot de woningen in gebruik te geven van jonge kunstenaars. Tot 2015 is de Wolphaerts- straat een culturele broedplaats. ROTTERDAM - In aansluiting op de Maand van het Span nende Boek en de Detec- tive-maand van de KRO op televisie is de maand juni dit jaar door Stripspeciaal- zaak Dick Bos uitgeroepen tot Maand van de Spannen de Strip. Ter gelegenheid hiervan zullen diverse be- roemde stripmakers uit Ne- derland en Vlaanderen hun werk komen signeren in de begin dit jaar door wethou- der Orhan Kaya heropende stripwinkel in Overschie. Het gaat om Claus Scholz, Martin Lodewijk, Paul Teng en Marc Verhaegen. Zaterdag 14 juni: De Rode Ridder, uit de studio's van Willy Vandersteen. staat centraal met de Rotter- damse schrijver Martin Lo dewijk en tekenaar Claus Scholz uit Belgie. Zaterdag 21 juni: Paul Teng, tekenaar van de strips De oneven or- de en Shane. Van de serie 'De oneven orde' verschijnt die week het vijfde deel. Zaterdag 28 juni: Marc Ver haegen, de Belgische teke naar van het zojuist gepubli- ceerde album De Vliegende Hollander. Op zaterdag 21 juni zal door Dick Bos van tekenaar Paul Teng een spe- ciale genummerde en ge- signeerde full colour luxe Shane-prent in een zeer gelimiteerde oplage van 50 exemplaren worden uitge- bracht. Alle signeersessies vinden plaats van 13 tot 16.00 uur. ROTTERDAM - Is muziek ook jouw ding? Kom dan naar Blender op 5 en 6 juli in Delfshaven. Gooi jezelf in de muzikale mix en doe mee met de jamsessies, master- classes en workshops. Of je nu 8 of 88 bent, je bent van harte welkom. Laat je talent schitteren naast artiesten als de Kaap- verdische band Ferro Gaita, Sabrina Starke, Kim Hoor- weg, Rotterdam Jazz Or chestra en de HipHopHuis DJ Bigband. Toch liever al- leen luisteren? Ook dan ben je natuurlijk van harte wel kom. Voor de jeugd zijn er mas- terclasses van onder andere singer-songwriter Sabrina Starke (28) en jazz zangeres Kim Hoorweg (15). Of laat je eigen talent schitteren tij dens de jamsessie op zater- dagavond. Ben je tussen de 8 en 12? Neem dan je ouders mee naar de muziekmara- thon. In twee uur leer je een instrument bespelen en ge ven jullie samen een mini- concert. Meer met dansen? Blender biedt een hippe variatie op het klassieke Diner Dansant. Roti, bara, kebab, Turkse pizza en loempia's worden gemixt met electric boogie, breakdance, line dancing en moderne dans. Het publiek krijgt les in de basis van de verschillende dansen en mag daarna mixen. Battles zijn zeker niet uitgesloten. Stil- zitten is bijna niet mogelijk. The Music Matters Clapping Crowd daagt het publiek uit 'een handje te helpen' bij een klapconcert. Samen met het Rotterdam Jazz Orchestra en koren uit alle winstreken maak je je eigen concert. Blender brengt Ferro Gaita, Sabrina Starke, Rotterdam Jazz Orchestra, Theater- groep Maatwerk, Meekers Uitgesproken Dans en nog veel meer. ROTTERDAM - Eind 2007 werd het Carla van der Marel's fotoboek Antiscene over de ondergrondse rockcultuur in Rotterdam 1983-2003 gepresenteerd. Opgeluisterd door een tiental reiiniecon- certen in Exit, Las Palmas en de Arminiuskerk. Zaterdag 21 juni herleeft vanaf 20.00 uur de oude punk opnieuw. Dit keer met muziek van Budrot en Me dusa Machine, twee Rotter- damse bands die in de jaren negentig furore maakten op de nationale en internatio nal podia. Speciaal voor de ze avond komen zij eenmalig bij elkaar in Waterfront. Anarchistische, maatschap- pij-kritische punk gaat moeiteloos samen met vette psychedelische rock op Cold Turkey On The Rocks, de de- buut-cd van Budrot uit 1998. Deze cd werd zeer positief ontvangen, maar al snel overtroffen door hun over- weldigende live-reputatie. Als een goed geoliede die- sellocomo-tief waist Budrot^, over je heen, af en toe de bocht uitvliegend maar nooit helemaal ontsporend. De muziek van Medusa Ma chine is obscuur, over the top, tegendraads rockend, vrouwelijk, maar wel met ballen en raakt je tot het*" diepst van je botten. Zo'n beetje als lopen door verla- ten, nachtelijk Rotterdam met PJ Harvey krijsend en kreunend door je koptele-s foon, zo kruipt Medusa Ma chine als een veelkoppige slang onder je huid. Tijdens Free Gaming verandert Schouwburgplein in arcadehal journaal woensdag 11 juni 2008 - TX98 Fan van computerspelletjes? Dan is het Schouwburqplein zaterdaq 21 juni de place to be tijdens het eendaaqse computerevenement Free Gaminq. Jonq, beweqelijk en muzikaai. Blender heeft het allemaal. Kom dus op 5 en 6 juli naar Delfshaven. www.blenderfestival.nl Heel BM-WlUK&itivN.Bcr»l2<rc- twtsl Voor de liefhebbers van vuiqe rock: de Antisceneparty in Waterfront. Onder andere met het onvolprezen Budrot.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31