Gemeentebericht Even voorstellen: Jong Geluid Bibliotheek Stadserf verbouwt klantgericht water weg Zo zijn onze manieren., bibliotheek J gemeente Schiedam Een groep van op dit moment twin- tig jongeren is aan de slag gegaan onder de naam Jong Geluid. Samen proberen zij de situatie voor jonge ren in Schiedam zoveel mogelijk te verbeteren. Tijdens de gemeente- raadsvergadering van 5 juni stelden enkele vertegenwoordigers van Jong Geluid zich voor aan de gemeen- teraad. Zij zullen vanaf nu diverse activiteiten organiseren, maar ook jongeren die zelf ideeen hebben om iets te organiseren ondersteunen. Verder zullen ze zich bemoeien met alle zaken bij de gemeente die jon geren aangaan. Jongeren die iets te vertellen, te vragen of te klagen heb ben, kunnen terecht op de website www.jonggeluid.nl of mailen naar reageer@jonggeluid.nl. De leden van Jong Geluid boden de gemeente een cadeau aan tijdens de raadsvergadering van 5 juni. foto: Jan van der Ploeg In de maand juli zal de Bibliotheek Stadserf gesloten zijn voor een fikse renovatie. Er komen zgn. themaplei- nen voor bezoekers en flexibele werk- plekken voor het personeel. Hierdoor is de bibliotheek in staat nog klantge- richter te werken. Tijdens de verbou- wing van 30 juni tot en met 25 juli is er een beperkte service voor biblio- theekbezoekers in de Stadswinkel. Door het intensieve gebruik verdient het interieur van de centrale accom- modatie aan het Stadserf een grondi- ge opknapbeurt. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om een stapje verder te gaan in de dienstverlening aan het publiek. Er komen vier zoge- naamde themapleinen, met de namen 4you, Lees en schrijf, Aangepast le- zen en Schiedamcollectie. Het eerste themaplein 4you is gericht op jongeren van 13 tot 18 jaar en heeft als doel het bevorderen van het lezen en het gebruik van de bibliotheek. Dit gebeurt door middel van het aanbie- den van een aantrekkelijke collectie, een uitdagende inrichting en een Play station en een WII, zodat de jongeren naar hartenlust kunnen gamen. Het Lees en schrijfplein is bedoeld voor laaggeletterden en mensen die willen inburgeren. Voor deze doel- groepen zijn speciale materialen aan- wezig. Dit geldt ook voor de plek waar Aangepast lezen centraal staat. Dit plein is geschikt voor mensen met een leeshandicap. Het themaplein voor de Schiedamcollectie omvat een leuk aangeklede presentatie van de huidige verzameling boeken over de eigen stad. Nieuw is ook een uitnodigende pre sentatie van de meest gevraagde boe ken. De bibliotheek koopt van deze 'toptitels' steeds tien exemplaren in, zodat bezoekers een grote kans ma- ken om hun favoriete boek te kunnen lenen. Het gaat om vijftien titels, die permanent in stapels worden aange- boden. Overigens zal deze nieuwe service zich niet tot de hoofdves- tiging aan het Stadserf beperken; ook in de ftlialen zullen de toptitels gemakkelijk te verkrijgen zijn. Verder zullen er met de verbouwing flexibele werkplekken worden gecre- eerd voor het personeel, waardoor de medewerkers (letterlijk) nog dichter bij de klant komen te staan. Tenslotte worden alle publiekscomputers ver- vangen. Alternatief Een gedeelte van de aangrenzende Stadswinkel zal worden ingericht voor een beperkte dienstverlening. Deze alternatieve ruimte is van maandag tot en met zaterdag open van elf tot drie uur. Er is een lees- tafel met kranten, plus een selectie van tijdschriften. Bezoekers kunnen materialen inleveren, verlengen en reserveren. Er worden helaas geen materialen uitgeleend. Het maken van een kopietje is geen probleem. De aanwezige medewerker van de bibliotheek kan de klant eventueel aan informatie helpen via internet. Op maandag 16 juni zal Tweede Ka- merlid en medeauteur Chantal GU I'ard het boek 'Zo zijn onze manie ren...' overhandigen aan wethouder Maarten Groene van Wijkontwik- keling. Het boek, dat is opgedragen aan alle inwoners van de 40 Kracht- wijken, is eerder overhandigd aan onder andere Minister Vogelaar van WWI, de consul Suriname mevrouw Truideman, en de gevolmachtigd Minister van de Nederlandse Antil- len de heer Comenencia. Ook Jo Ritzen, voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit van Maastricht, en Ruud Lubbers, voor- malig politicus en huidig voorzit ter en mede-initiatiefnemer van de Round Table ofWorldconnectors for People and the Planet hebben reeds een exemplaar mogen ontvangen uit handen van de eindredacteuren. In Nederland - en in het bijzonder in de krachtwijken - wonen mensen met verschillende achtergronden bijeen. Verschillende culturen, verschillende gebruiken, verschillende geloven en verschillende manieren leven samen in een wijk of buurt. Over deze mix bestaan veel gedachten: van het vie- ren van de verschillen tot de wense- lijkheid van de noodzaak tot complete aanpassing aan de Nederlandse iden- titeit; integratie of assimilatie, zero- tolerance of een zijden handschoen? Hoe geven we vorm aan de huidige samenleving vol multiculturaliteit? Moeten we hier wel vorm aan probe ren te geven? Zijn de problemen wer- kelijk zo groot als door politici als Wilders en Verdonk wordt beweerd? Wat zijn de rechten en de plichten van de nieuwe en oude Nederlan- ders? Wat kunnen en mogen we van elkaar verwachten? Moeten de nieu we Nederlanders zich zonder meer aanpassen en waaraan dan wel? Op maandag 16 juni zal hierover gesproken worden in een paneldis- cussie geleid door historicus Han van de Horst (in deze bekend van het boek 'The low sky, understan- ZO ZIJN ONZE MANIEREN. dig the Dutch; The book that makes the Ne therlands fami liar' Hierbij zullen Nieuw- landers met elkaar in gesprek en dis- cussie gaan over multiculturaliteit in Nieuwland.Tevens zullen Vincent de Rooij en Francio Guadeloupe, de samenstellers van de bundel "Zo zijn onze manieren", in het discus- siepanel participeren. Bovenstaande vragen zullen aan de orde komen, maar er is ook alle ruimte voor meer onderwerpen - van het verkeerd aanbieden van huisvuil en luidruch- tige feestjes tot het Suikerfeest en Sinterklaas. De overhandiging van het boek en aansluitend de paneldiscussie vindt plaats op maandag 16 juni vanaf 20.00 uur in Grand Cafe De Serre van zorgcentrum Schiewaegh, Nieuwe Damlaan 759. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het plaatsen van een overdekt dakterras op het perceel plaatselijk bekend Stadhouderslaan 58 te 3116 HS Schiedam. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Bebouwingsklasse OB II en AchtererfHet bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het bouwwerk in de bestemming "achtererf' valt. De gronden met de bestemming "achtererf" moeten worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstel ling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van vanaf 12 juni 2008 t/m 24 juli 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 t/m 16.00 uur en donderdag van 08.00 t/m 20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en HandhavingPostbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: "plaatsen van dakkapellen" op het perceel plaatselijk bekend Bliksla- gerstraat 29, 3123 PL te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schie dam, sectie Q 4321. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Woudhoek Noord 1994" bestemmingen "Woningen" (aaneengesloten woningen; maximum aantal bouwlagen 2 WA2). Het bouwplan is in strijd met het vigerende be stemmingsplan, omdat maximum aantal toegestane bouwlagen wordt over- schreden. Het bouwplan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen om dakkapellen te plaatsen Blikslagerstraat 29 te Schiedam vol- doet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 12-06-2008 t/m 23-07-2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbreiding met een ter ras voor Oz Imparator een koffiehuis aan het Van 't Hoffplein 8a te Schiedam Het gaat hier om een terras van 44 m2 met zestien stoelen en vier tafels tegen de gevel van het pand. De openingstijden van het terras zijn: Gehele week van 10.00 - 22.00 uur Vanaf 11 juni 2008 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente- lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4