Burgerjaarverslag uitgereikt Start werkzaamheden Groenelaan Unisono 19: Christina Lucas 'Talk' video s www.schiedam.nl Gemeenteberichten 22 juni - 31 augustus 2008 Bouwzaken Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor image in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins- dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen bouwaanvragen van 28 mei t/m 5 juni 2008 Broersveld 2, 3111 LH F G Vastgoed BV woning en winkel veranderen Haringvlietstraat 22, 3114 WD E. van Houten vijver plaatsen Kerkweg 105, 3124 KD Van der Plaatbouw bv paardenboxen oprichten Lange Achterweg 9-11, 3111 SJ R. van Klaarwater schutting verande ren naar muur OBS de Violier ver groten tot Brede School (2e fase) bedrijfsbebouwing veranderen zijgevel veranderen Stockholm 1, 3124 SG Strickledeweg 13 t/m 19, 3125 AT Thorholm 10, 3124 SH Verleende bouwvergunningen Verzonden 2 juni 2008 Aleidastraat 19, 3117 DA St. Primo Schiedam Orga Vastgoed BV M. Schreuders A. van Engelen Jan van Galenstraat 41, J. Plikaar 3115 JG Karel Doormanweg 25, Careyn 3115JD Meeuwensingel 58, 3121 XM N. Swartjes Ringvaart 1 t/m 164, 3124 PB WE 't Windas Verzonden 5 juni 2008 Stockholm 1, 3124 SG St. Primo Schiedam Geweigerde bouwvergunning Verzonden 2 juni 2008 Laan van Bol'es 15, 3122 AE D-Winkels diverse construc- tieve onderdelen plaatsen/vernieuwen/ veranderen bedrijfspand vergro- ten (2e fase) twee reclame-uitingen vernieuwen dakkapel plaatsen hek met loopdeur plaatsen OBS de Violier ver- groten tot Brede School (le fase) winkelwagenstalling plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onver- wijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een derge- lijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor image in (ar chie f-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen sloopaanvraag van 2 juni 2008 Rijksweg A20 TenneT BV 2 met bedieningshuis slopen hoogspanningsmast 1 en N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift eyi afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Tijdens de vergadering van de ge- meenteraad op donderdag 5 juni bood burgemeester Verver het Bur gerjaarverslag 2007 aan de gemeen- teraad aan. De eerste exemplaren waren voor vertegenwoordigers van verschillende geestelijke stromingen. In het jaarverslag staat wat er in 2007 allemaal is gebeurd op het gebied van bijvoorbeeld samenwerking binnen de stad, veiligheid en dienstverle- ning. Het bevat bijdragen van onder meer alle leden van het college, van Schiedammers die hun mening geven over de gemeente en van de verschil lende fracties uit de gemeenteraad. Zij geven hun indruk van het afgelo- pen jaar en kijken alvast vooruit. Het verslag heeft de titel 'Van buiten naar binnen' gekregen omdat de op- gaven van de stad en de inbreng van de Schiedammers het vertrekpunt vormen voor gemeentelijk beleid en dienstverlening. Wie belangstel- Op defoto v.l.n.r. burgemeester Verver. pastoor Vismans van de Liduina Basiliek en voorzitter Ulusoy van het Islamitisch Centrum aan de Schaep- mansingel. Dominee Wuister emeritus predikant van de Nederlands Her- vormde Kerk was helaas verhinderd. foto: Jan van der Ploeg ling heeft voor het Burgerjaarverslag 2007 kan een exemplaar verkrijgen bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel aan het Stadserf, Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Bachplein en de verschillende club- en buurthuizen. Na een tijd van intensief overleg en uitgebreide planvorming gaan in week 24 de werkzaamheden aan de Groenelaan van start. Wethouder Maarten Groene geeft hiervoor op woensdag 11 juni om 16.30 uur de offici'ele aftrap. De belangrijke winkelstraat in Schiedam-Zuid zal van 11 juni tot 3 oktober in fases een uitgebreide facelift krijgen (tijdens de bouwvak in week 31 en 32 vinden geen werkzaamheden plaats). De rijweg wordt voorzien van be- staande en nieuwe gebakken straat- stenen. De trottoirs worden voorzien van nieuw materiaal bestaande uit betontegels en gebakken straatste- nen. Daarnaast wordt nieuw straat- meubilair geplaatst. In de plannen is rekening gehouden met de komst van ondergrondse vuilcontainers. Er is echter nog geen definitief plaatsings- plan voor de gehele wijk. De plaat- sing van de ondergrondse vuilcontai ners op de Groenelaan wordt dan ook niet in de uitvoering meegenomen. Het ontwerp is te zien in het wijk- gebouw van Bewonersvereniging Schiedam-Zuid aan de Leliestraat 10 van maandag tot en met donderdag van 9.30 tot 17.00 uur (gesloten tus- sen 13.00 en 14.00 uur. Informatie over andere mogelijke tijdstippen via 010-473 0503). De werkzaamheden aan de Groenelaan vinden plaats van maandag tot en met vrijdag tussen ongeveer 7.00 uur en 18.00 uur. Verkeershinder Groenelaan Het verkeer ondervindt hinder van EQ| de werkzaamheden. Tijdens de duur van de werkzaamheden is steeds een gedeelte van de Groenelaan niet be- reikbaar. Ook zullen er (steeds ande re) omleidingen worden aangegeven, afhankelijk van het gedeelte van de Groenelaan dat wordt herbestraat. Alle omleidingen worden met borden aangegeven. Bewoners kunnen hun auto tijdelijk niet overal in de straat parkeren. De Groenelaan is wel bereikbaar voor het werkverkeer en de hulpdiensten. Er worden rijplaten neergelegd om de woningen in geval van calamitei- ten bereikbaar te houden. Bromfiet- sers, fietsers en voetgangers kunnen tijdens de duur van de herbestratings- werkzaamheden hinder ondervinden. Voor hen worden tijdelijke voorzie- ningen als loopplanken getroffen. Bevoorrading winkels Voor het laden en lossen van goede- ren voor de winkels zal minder ruim- te beschikbaar zijn. De Groenelaan zal tijdens de werkzaamheden niet bereikbaar zijn Voor vrachtwagens met oplegger/aanhanger, met uitzon- dering van week 31 en week 32. Huisvuil Omwonenden wordt vriendelijk ver zocht om huisvuil aan te bieden op de hoek van de straat die voor de vuilniswagen van IRADO via de zijstraat te bereiken is. De Spaanse kunstenares Cristina Lucas (1973) bedrijft in haar vi deo's een verfijnde vorm van satire. Haar werken zijn speels, humoris- tisch en theatraal, waardoor ze de kijker gemakkelijk verleiden. Maar Lucas geeft ook uiting aan een revolutionaire geest. Zij kraakt so- ciale, culturele en politieke cliches. Verstarde beeldvorming over man en vrouw, mens en dier, realiteit en fictie of kunst en religie wordt door haar uitvergroot en ondermijnd. Haar werk is een correctie op stere- otiepen: met dansende honden in de hoofdrol of een beroemde sculptuur die tot spreken wordt uitgedaagd. De indrukwekkende poging van Lu cas Michelangelo's Mozes (1516) te laten spreken is te zien in haar nieuwe videoperformance 'Talk', tevens de titel van deze Unisono tentoonstelling in het Stedelijk Mu seum Schiedam. De videoperformance You can walk too (2006), met wandelende honden in de hoofdrol, kreeg in 2007 een eervolle vermelding op het Interna- tionaal Filmfestival in Rotterdam. Geroemd werd de krachtige hu mor: de jury bekende nauwelijks aan de 'meesterlijke film' te kunnen denken 'zonder in lachen uit te barsten.' Adres Stedelijk Museum Schiedam Hoogstraat 112 3111 HL Schiedam Openingstijden Dinsdag t/m zondag 10.00-17.00 uur Gesloten op maandag, Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag 11 juni 2008 nummer 23 PagSna 2 Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantpor E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Sndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5