Gemeenteberi r A Akkoord over burenraad Huisman Klanttevredenheidsonderzoek Wmo-loket Gemeente zoekt leden voor Seniorenpanel gemeente Schiedam Met het ondertekenen van een con- venant door vertegenwoordigers van Huisman-ltrec, de Bewoners- vereniging Schiedam West en de gemeente Schiedam, is een belang- rijke stap gezet om te komen tot een goede dialoog tussen het aan de Wiltonhaven gevestigde bedrijf en de bewoners van de omliggende buurten. Er komt een burenraad, waarin vertegenwoordigers uit de wijk Schiedam-West zich zullen be- zighouden met overlast die wordt ondervonden van de bedrijvigheid rond de Wiltonhaven. Kern van het convenant is te komen tot meer openheid en te bevorderen dat de partijen met elkaar in ge- sprek raken en blijven. Dit moet lei- den tot een helder zicht op de klach- ten en het wederzijds informeren v.l.n.r. dhr. J. Roodenburg (Huisman-ltrec), dhr. G. Tijsmans (BVSW), wet- houder Y. Haan en dhr. H. Visser (voorzitter BVSW). foto: Jan van der Ploeg over ontwikkelingen. Yorick Haan benadrukte dat hij zich ook voor de bewoners van de Jan Evertsenweg zal blijven inzetten. Op 1 januari 2007 is de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteu- ning (Wmo) in werking getreden. De Wmo geeft gemeenten de ver- antwoordelijkheid ervoor te zorgen dat iedereen actief kan deelnemen aan de samenleving. De gemeente Schiedam beschikt voor iedereen die hulp nodig heeft of hulp verleent over het Wmo-loket'Nu dat enige tijd functioneert, wil de gemeente graag de ervaringen van gebruikers van het loket in kaart brengen. Het Wmo-loket is bestemd voor ie dereen die hulp nodig heeft of hulp verleent, dus niet alleen voor mensen met een beperking of een concrete zorgvraag. Het Wmo-loket is er ook voor vrijwilligers en mantelzorgers: vrienden, familieleden of buurtgeno- ten, verenigingen die er graag actief aan willen meewerken dat mensen mee kunnen blijven doen. 'Meedoen' is immers waar het bij de Wmo om draait. De gemeente Schiedam wil graag inzicht krijgen in de ervaringen van de gebruikers van het Wmo-loket. U wordt daarom gevraagd een korte enquete in te vullen. Dat kan door op deze link te klikken. Als u de enquete liever thuis ontvangt, kunt u contact opnemen met de medewerkers van het Wmo-loket via telefoonnummer 010-246 5742 of 010-246 5827 of per e-mail op wmo@schiedam.nl. U kunt ook langskomen in de Stadswinkel aan het Stadserf. Meedoen aan de en quete is anoniem. De uitkomsten van de enquete zullen worden gebruikt om de dienstverlening te verbeteren. Over het Wmo-loket Het Wmo-loket is er voor vragen over en aanvragen voor huishoudelijke hulp en individuele verstrekkingen zoals rolstoelen, woningaanpassingen, aanvullend vervoer, maar ook voor informatie over welzijnsvoorzienin- gen, opvoeding, bijzondere bijstand, vrijwilligerswerk en maatschappelij ke opvang. De medewerkers van het loket helpen om een probleem goed in beeld te krijgen en zonodig door te verwijzen naar de juiste instanties. In het loket zijn twee Wmo-mede- werkers aanwezig, een ROGplus-con- sulent en een medewerkers van het Steunpunt Vrijwilligerswerk. Twee maal per week is er spreekuur van de Formulierenbrigade. Wmo-loket: Stadswinkel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam tel. 010-246 5742 of 010-246 5827 e-mail wmo@schiedam.nl Het Wmo-loket is geopend op: maandag 12.00-16.00 uur din., woe. en vrij. 8.00-16.00 uur donderdag 8.00-17.30 uur De gemeente Schiedam is op zoek naar senioren die willen deelnemen aan een seniorenpanel. Het panel moet een evenwichtige afspiegeling vormen van alle senioren van 55 jaar en ouder die in Schiedam wonen. Via een enquete onder de leden wil de gemeente peilen wat de mening is van senioren over de woon-, zorg en welzijnsvoorzieningen in Schie dam. De gemeente wil graag. weten welke voorzieningen ontbreken en hoe het aanbod aan voorzieningen kan worden verbeterd. Om een ver- dieping van onderzoeksresultaten te verkrijgen, wordt mogelijk een groepsbijeenkomst met panelleden georganiseerd, waarin aanvullende vragen worden voorgelegd. Als u uw mening wilt geven over de woon-, zorg- en welzijnsvoor zieningen in de gemeente Schiedam en u bent 55 jaar of ouder, dan kunt u zich aanmelden als lid van het Seniorenpanel Schiedam bij het Tympaan Instituut op telefoonnum mer 070-337 1000, per e-mail op e- mailadres info@tympaan.nl of door het invullen en opsturen van onder- staande antwoordstrook. Op basis van het inwoneraantal van Schiedam wordt gestreefd naar een aantal van honderd panelleden. Voor meer informatie over wat het inhoudt om lid van het seniorenpa nel te zijn kunt u bellen of mailen naar het Tympaan Instituut. Antwoordstrook Deelname Seniorenpanel Schiedam Ik wil graag deelnemen aan Seniorenpanel Schiedam Ik heb nog vragen en zou graag meer informatie willen. Wilt u mij bellen? (wanneer u dit vakje aankruist, neemt een medewerker van het Tympaan Instituut telefonisch contact met u op om uw vragen te beantwoorden). Naam Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoonnummer dhr/mw*. Geboortejaar U kunt dit aanmeldingsformulier sturen naar: Tympaan Instituut, Antwoordnummer 93227, 2509 WB Den Haag (geen postzegel nodig) *doorhalen wat niet van toepassing is Kennisgeving Wet bodembescherming: Besluit Uniforme Sanerinqen Broersveld 130-140/Broesvest 95-109 Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming en artikel 14 en 15 van het Besluit Uniforme Saneringen hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de gemeente Schiedam, cluster Stedelijke Ont- wikkeling, afdeling Projecten voor de locatie Broersveld 130-140/Broersvest 95-109 (postcode 3111 LK), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie B nummers 3166, 2452, 2453, 282, 284, 3498, 3611, 2451 een melding ontvan- gen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei- ding van de melding hebben besloten: instemming te verlenen aan het saneringsverslag; de locatie een gebruiksbeperking toe te kennen, te weten: het in stand houden en onderhouden alsmede waar nodig het herstel- len, verbeteren of vervangen van de isolatielaag, zijnde de aange- brachte klinkerverharding; het melden aan bevoegd gezag Wet bodembescherming van voorge- nomen (graaf)-werkzaamheden. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 10 juni 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al- gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzpcht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: DC060600238 Aanvraag exploitatievergunning, overname Hoogstraat 148, 3118 TT Schiedam, Tapascafe 'Amado' (voormalig A La Verita) Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de over- name van tapascafe Amado (voormalig A la Verita) aan de Hoogstraat 148 te Schiedam. De aangevraagde openingstijden zijn: Maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 01.00 uur; Vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 02.00 uur; Zondag van 10.00 tot 01.00 uur Er zal tevens een terras van 6 m2 worden geplaatst met 2 tafels en 8 stoelen. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn Gehele week van 10.00 tot 21.00 uur. Vanaf 11 juni 2008 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente- lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam. Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6