RotterdamAirport r (rcifisovici.com Huidig nachtregime in hoofdlijnen Win een reis naar Turkije met OpvakantievanafRotterdam.nl! Nieuw op Rotterdam Airport EP Het comfort van vliegensvlug inchecken. Rotterdam/I irport wat doe je hier nog? ffl NIEUWS T J =>>.*3 tronsovio Wilt u kans maken op een gratis reis naar Turkije? Schrijf u dan nu direct in voor de nieuwsbrief van OpvakantievanafRotterdam.nl! Via deze gratis nieuwsbrief wordt u regelmatig (maximaal 2 keer per maand) op de hoogte gehouden van de beste aan- biedingen en leukste lastminutes vanaf Rotterdam Airport. Schrijf u in via: http://www.opvakantievanafrotterdam.nl/nieuwsbrief.htm U kunt uw vakantie ook direct boeken op OpvakantievanafRotterdam.nl. Betalen kan via iDeal of creditcard, maar ook gewoon via een bankoverschrijving. De tickets krijgt u per post of e-mail thuisgestuurd. En heeft u hulp nodig bij het boeken, dan kunt u als u dat wilt direct chatten met een van de reisadviseurs van OpvakantievanafRotter- dam.nl. Mailen of bellen kan natuurlijk ook. Meld u nu aan voor de nieuwsbrief en maak kans op een vakantie naar Turkije! (http://www.opvakantievanafrotterdam.nl/nieuwsbrief.htm) Rotterdam Airport is als internationale luchthaven 24 uur per dag, 7 dagen per week, 365 dagen per jaar geopend. 's Avonds en's nachts is een aantal beperkingen van toepassing. 1. tussen 18:00 en 08:00 uur geldt een verbod voor minder stille, grote vliegtuigen; 2. tussen 23:00 en 07:00 uur is de luchthaven alleen geopend voor vliegtuigen met technische storingen, reddingsvluchten, spoedeisende medische vluchten (bijvoor- beeld voor orgaandonaties), uitwijkers (vliegtuigen die op de luchthaven van hun bestemming niet kunnen landen door bijvoorbeeld weersomstandigheden), zake- lijke personenvluchten met kleinere vliegtuigen, politie en kustwacht; 3. tussen 23:00 en 00:00 uur zijn starts en landingen van vertraagde grote vliegtuigen toegestaan (onder bepaalde voorwaarden) en ook landingen van grote toestellen uit de stilste categorie; 4. tussen 00:00 en 01:00 uur mogen vertraagde stille grote vliegtuigen landen; 5. vanaf 06:00 uur zijn landende positie-vluchten toegestaan (vliegtuigen die zonder passagiers binnenkomen om na 07:00 uur de dienst te beginnen); 6. het rijk (de staatssecretaris van Verkeer Waterstaat) kan ontheffing verlenen in overige (bijzondere) gevallen. In juli 2004 zijn, op verzoek van Rotterdam Airport en de gemeente Rotterdam, de openingstijden verruimd met een uur. Onder voorwaarden is het alleen voor de mo- dernste - en dus meest geluidsarme - landende vliegtuigen mogelijk tot 00:00 uur (met uitloop tot 01:00 uur) te landen zoals hierboven beschreven onder punt 3 en 4. De verruiming van de openingstijden betekent overigens niet dat de totale hoeveel- heid geluid per jaar toe zal nemen. De geluidszone is namelijk niet mee veranderd. De 'emmer met geluid' is dus even groot gebleven. In de berekening voor het totale geluid tellen de vliegtuigen's nachts tot tien keer zwaarder mee. Dit betekent dat voor elk vliegtuig dat in die periode landt, het jaarlijks toegestane maximum aan geluid (de grens van de geluidszone) eerder wordt bereikt. De verruiming van de ope ningstijden met een uur heeft dus geen consequenties voor het geluid, maar heeft wel geleid tot een toename van de werkgelegenheid. Slotcodrdinatie Rotterdam Airport is er verantwoordelijk voor dat de geluidszone niet wordt over- schreden. Omdat de vraag naar luchtvervoer (met grote vliegtuigen) veel groter is dan in de huidige geluidszone past, heeft Rotterdam Airport in maart 2004 slotcoordinatie aangevraagd. Hierbij zorgt een onafhankelijke instelling, de Stichting Airport Coordi nation Netherlands, ervoor dat de spaarzaam beschikbare (geluids)capaciteit op basis van internationale regels onder de luchtvaartmaatschappijen verdeeld wordt. Dit ge- beurt door het uitgeven van slots (toestemming om te mogen landen of starten op een bepaald tijdstip). Jaarlijks worden als gevolg hiervan vele aanvragen afgewezen. Een bekend voorbeeld hiervan zijn bijvoorbeeld de vluchten voor Feyenoord. www.rotterdam-airport.nl Dankzij de korte in- en uitchecktijden van Rotterdam Airport bespaart u veel kostbare tijd. De combinatie van kort voor vertrek inchecken, voor de deur parkeren, de goede bereikbaarheid en de uitstekende faciliteiten maakt Rotterdam Airport de meest comfortabele luchthaven voor uw (zaken)reis. Elke dag kunt u instappen voor een vlucht naar een van de vele bestemmingen in Europa. Kijk voor meer informatie en reserveringen op www.rotterdam-airport.nl of ga naar uw reisagent. I,, Uw keuze voor con In de derde week van mei is Rotterdam Airport uitgebreid met twee luxe espressobars en een sandwichcorner. U bent van harte welkom in de passagehal en in de vertrekhal. Zo kunt u zowel voor als na check in genieten van een uitstekend vers gezet kopje Illy koffie met daarbij een heerlijk stukje banket. Daarnaast biedt de Sandwichcorner in de vertrekhal een groot assortiment aan vers gebakken belegd brood en warme maaltijden. Ook in de Espressobars en de Sand wichcorner streeft Rotterdam Airport naar 5-sterrenkwaliteit en -uitstraling. rotterdam par ijs 72

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 14