-r Voorverkoop Excelsior M-Feyenoord gestart Rijke vangst bij VL.Loggerfestival Bekijk 'andere wereld' Midden-Delfland Gemeentelijke felicitaties voor 103-jarige voetbalfan De politie waarschuwt: pas op met uw fietsslot! Beestenboel 'Niets is Zwart Wit.... ledereen is anders' Boekbeeld maasstad Regio weekbladen Vrijwilligers gezocht MAASSLUIS - Het 90-jarige Excelsior Maassluis voet- balt op vrijdag 8 augustus tegen het 100-jarige Fey- enoord op het voetbalcom- plex aan de Lavendelstraat 2 in Maassluis. De dubbele jubileumwedstrijd start om 19.30 uur. De Maassluise hoofdklasser verwacht net als in 2003, toen 00k te gen de club van Rotterdam- Zuid werd gevoetbald, zo'n 4500 toeschouwers naar haar sporttterrein te trek- ken. Deze week is de voor verkoop voor de doorgaanbs zeer gewilde voorbereiding- swedstrijd op het nieuwe voetbalseizoen van start gegaan. De toegangsprijzen zijn 12,50 euro (zitplaatsen), 10,00 euro (staanplaatsen) en 7,50 euro (staanplaatsen jeugd tot 16 jaar). De en- treekaarten zijn te koop bij de administratie van Excel- sior-M (dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur) en bij aantal voorverkoopadressen in de Maassluise regio. Organisatoren Henny Bre- evaart en Arie van der Sar zoeken 00k nog vrijwil ligers voor 8 augustus. Zij komen nog zo'n 25 paar helpende handen tekort om alles rond de wedstrijd goed te laten verlopen. „Na de geslaagde wedstrijden tegen Feyenoord en AZ, een paar jaar geleden, werden wij constant besprongen door mensen met de vraag, waarom dit soort wedstri jden niet elk jaar werden geregeld in Maassluis. Als er dan nu weer zo'n wed strijd op het programma staat maar niemand anders dan de vrijwilligers van toen verschijnen op de lijst dan is dat tekenend voor de interesse van de Excelsior- M leden om te helpen." Vrijwilligers die wel hun hulp willen aanbieden, kun- nen contact opnemen met Arie van der Sar, petrosar@ kabelfoon.nl, 010-56924756 en 06-53152036, of Henny Breevaart, henetha@kabel- foon.net en 010-5912127. waterweg - Ozzy is een gecas- treerde Rottweiler, reu van 5 jaar oud. Ozzy kan goed met kinderen overweg boven de 12 jaar. Hij kan niet met reu- en overweg, wel met teefjes. Ozzy is katten gewend, hij kan een paar uurtjes alleen zijn en is zindelijk. Tegen- over visite is hij vriendelijk, maar hij kan wat opdringe- rig zijn! Verder is Ozzy auto- rijden en de bench gewend en is hij waaks. Ozzy is geen beginnershond, zijn nieuwe baas moet dan 00k wel er- varing hebben met het ras. Bent u een echte Rottweiler liefhebber? Kom dan eens kennismaken met Ozzy. Meer informatie over Ozzy en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater- dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35 REGIO-Wie Midden-Delfland binnenrijdt vanuit de om- ringende steden heeft vaak het idee een 'andere wereld' binnen te komen. Midden- Delfland is nog een gebied waar de seizoenen het leven bepalen, onthaasting zich afwisselt met dag-en-nacht buiten werken, waar de koe- ien traag herkauwen en de wind de bomen streelt. In het gebied zelf is men trots op deze landschappeli- jke waarden en dus wordt het gebied graag getoond aan de bezoeker. 21 juni staan het boerenleven en het natuur- en open land- schap centraal tijdens de loe Midden-Delfland Dag. Onder het motto 'De wereld van Midden-Delfland' vin- den van 10.00 tot 17.00 uur meer dan 80 activit- eiten plaats: fietstochten, vaartochten, bezoeken aan boerderijen, muziek en cultuur. Op de site van de Midden-Delfland Verenig- ing: www.middendelflan- dvereniging.nl is het bele programma te vinden. Ook liggen er op verschillende plaatsen in de regio uitge- breide programmaboekjes. De Midden-Delfland Dag wordt zaterdag om 10.00 uur geopend in de Karp- erhoeve aan de Zuidbuurt met een optreden van de Zomerkoningin en haar gevolg. De Zomerkoningin duikt ook later op de dag nog elders op in Midden- Delfland. 21 juni wordt ook het boek 'Markant Midden- Delfland' gepresenteerd. Dit fotoboek wordt zater dag voor een speciale prijs (15,00 euro) verkocht. Het P VL.Loggerfestival staat weer voor de deur. Een fes tival dat zich, na een flinke groei en haar eerste lustrum in 2007, heeft genesteld in het Vlaardingse en regionale cultuuraanbod. Met de zesde uitvoering van het evenement bouwt de or- ganisatie door op het festi- valprogramma van 2007. Kortom er is heel veel te zien en te doen 20 en 21 juni bij het VL.Loggerfestival. Er zijn negen verschillende zones waar van alles te be- leven is. De verschillende festivalonderdelen zijn: muziek podia, festivalv- loot, kunstkade, nautische markt, ballenbadboot, bra- derie, sloepenrace, activit- eiten voor kleine maatjes, Veel te zien en te doen komend weekend tijdens het maritieme stadsfeest van Vlaardingen varen en vliegen en goede doel. De openingsavond is zeker een aanrader. Op vrijdag 20 juni zal, na diverse op- tredens van onder andere de drie Idols 5 finalisten Nikki, Nathalie en Char- lene en Marescha met de band Arsene, de Koningin Wilhelminahaven het decor worden van een theatraal openluchtspektakel dat het publiek meeneemt naar het Vlaardings visserijverleden. Ook op zaterdag 21 juni biedt het festival een keur aan artiesten en muzieksti- jlen, waaronder ook nation- aal bekende acts als Nick Simon op het Veerplein. Daarnaast is er natuurlijk een breed muziekaanbod op het hoofdpodium op het Grote Visserijplein, is er als vanouds een Shantyfestival, krijgt Muziekcentrum Op- maat een eigen podium en krijgt de Westhavenplaats een spectaculair muziekpro- gramma. De verdere hoogtepunten uit het programma: een grote vloot loggers en historische schepen in de havens, uit- gebreide rondvaarten op de Waterweg, de KunstCon- taineiTerminal op de Oost- havenkade/Buitenhaven, de KunstKade op de Oost- havenkade, helikopterrond- vluchten, de haringrit met klassiekers en cabrio's, su- persnelle RIB rondvaarten, een ballenbadboot, het dui- keiland en het reuzenrad bij de Deltasluis, de historische zweefmolen op het Grote Visserijplein, All American Dream op de KW Haven Zuidzijde, dienstendemo- plein, braderie in en rond het Stadshart, vertical bike, spectaculaire demonstraties en natuurlijk de sloeproe- iwedstrijden. Voor meer informatie over het festival of de verschil lende activiteiten en locaties zie: www.vl-loggerfestival. nl. Schrijver Jaco van Dam en tekena- res Celesta hebben met heel weinig woorden een heel krachtig boekje afgeleverd. Dertien zwartwit tekenin- gen geven een voor beeld hoe kinderen zichzelf kunnen zien ten opzichte van anderen. Naast elke tekening is een pagina waarop kin deren zichzelf kunnen tekenen met een specifiek kenmerk. Oren, haren, een beugel, een bril, huisdskleur, door zichzelf te tekenen met deze kenmerken kunnen kinderen aldoende leren dat vooroordelen hierover ook op hen zelf van toepass- ing kunnen zijn. Kwetsen naar anderen kan immers zomaar onverwacht terugketsen op jezelf. 'Niets is Zwart Wit....' is een luxe bewaarboekje met een- voudige, maar sterke zwartwit tekeningen. In plaats van tek- eningen kunnen er ook foto's op de 'iedereen is anders' pa ginal geplakt worden. Het maakt 'Niets is Zwartwit' tot een actief'doe het zelf boekje met een leerzame boodschap. 'Ni ets is Zwart Wit.... iedereen is anders' prijst zichzelf dan ook terecht aan als een boekje voor kinderen en volwassenen. „Het geeft aan alle verzorgers van kinderen in de ruimste zin van het woord een van de eenvoudigste en tegelijkertijd belangrijkste eerste levenslessen." 'Niets is Zwart Wit....' kost 12,50 en is in elke boekhandel in Nederland en Belgie verkrijgbaar. Mevr. A. Dost-van Muijen uit Vlaardingen en Greet van Nor- de uit Schiedam kunnen zich binnenkort verheugen op de bundel 'Dit harnas van kippenvel'. Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplaren van het boekje 'Niets is Zwart Wit... Iedereen is anders'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162,-- 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermel- den en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. REGIO - Fietsendieven heb ben een nieuwe werkwijze. Zonder veel moeite weten ze (ART-gecertificeerde) fi- etssloten te openen zonder deze te beschadigen. Door de nieuwe methode is het aantal fietsendiefstallen flink gestegen. De politie ad- viseert om bij de fietsenwin- kel te controleren of een slot veilig is. En om 2 sloten te gebruiken en de fiets aan de vaste objecten vast te zetten. Ook wordt de fietsregistra- tiekaart aangeraden. Op de www.politie-rijnmond.nl is zo'n kaart te downloaden. m woensdag 18 juni 2008 - WX91 De Voddijk in de Klaas Enqelbrechtpolder tussen Schipluiden en't Woudt, waar deze lepelaars zijn op de gevoeliqe plaats zijn vastqeleqd, is een qoed voorbeeld van het natuurlijke karakter dat in Midden-Delfland wordt qekoesterd. VLAARDINGEN cfl m** haii lnaAia mimm Iriwlfii LEZERSACTIE Mevrouw C. van den Heuvel-Meure vierde onlanqs haar 103e verjaardaq en dus kwam loco-burgemeester Yorick Haan op bezoek bij de grote voetbalfan die deze EK-daqen niet bij de TV weq te krijqen is. Foto Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19